PDA

View Full Version : Типо 1.6 двувалка-проблем с инжекциона?



Abarth
21-05-2007, 18:06
Пичове откакто изкарах типото от бокса (основен ремонт) ми свети лампата на инжекциона и не гасне,видимо колата работи добре върви горе долу нормално (доколкото съм я настъпвал,е има какво да се иска,не е както преди,но все пак минах на 15ки) разхода е малко завишен,но приемам,че това е щото е нов мотора,направих едно самодиагностициране и ми показа 2 грешки:
23-Intake air temperature (IAT) sensor-signal low
42-Ignition signal
Отивам при майстора,той ми вдига рамене,не разбирал,та ако може да ме светнете какво да правя и тези грешки спъват ли вървене,разход?

Bobo
22-05-2007, 00:13
Ми кат си праиш самодиагностика требе да можеш и сам да си отстраниш проблемите се предполага :roll: Иначе закво е тая самодиагностика :roll:

Abarth
22-05-2007, 06:35
Ми кат си праиш самодиагностика требе да можеш и сам да си отстраниш проблемите се предполага :roll: Иначе закво е тая самодиагностика :roll:
http://www.fiat-bg.org/forum/files/fig1_996.jpg
http://www.fiat-bg.org/forum/files/fig2_151.jpg

1. След като замасиш с кламера куплунга даваш контакт.
2. Гледаш лампата за инжекцията на таблото.
3. Всеки код за грешка е съставен от две групи от едно или повече премигвания разделени с по-голяма пауза.
4. Например: едно мигване + едно мигване - пауза - едно мигване - това е равно на код 21... ...и гледаш в таблицата.
5. Всеки код се повтаря три пъти, след което показва ( ако има ) следващата грешка.
6. Всеки старт на диагностика започва с код 12 (едно премигване - пауза - едно премигване+още едно ).
От таблицата се вижда, че това означава: Начало на процедурата.
Ако нямаш грешки ще се повтаря само код 12.

http://www.fiat-bg.org/forum/files/troublecodes_136.jpg

Ето по този начин направих самодиагностика,не е много харабийската работа,но ходих на 3 сервиза и неможаха да ми закачат колата :roll: Какво мислиш?

Bobo
23-05-2007, 01:20
Ето по този начин направих самодиагностика,не е много харабийската работа,но ходих на 3 сервиза и неможаха да ми закачат колата :roll: Какво мислиш?

Мисля че или си бил в грешните сервизи или има неква драма с еку-то :wink:

Abarth
23-05-2007, 07:40
Ето по този начин направих самодиагностика,не е много харабийската работа,но ходих на 3 сервиза и неможаха да ми закачат колата :roll: Какво мислиш?

Мисля че или си бил в грешните сервизи или има неква драма с еку-то :wink:
Сервиза е 100% грешен що се отнася до електроника,просто немога да открия кой датчик дава яд,ти можеш ли да го диагностицираш да разберем откъде е или?

Bobo
25-05-2007, 02:40
Ето по този начин направих самодиагностика,не е много харабийската работа,но ходих на 3 сервиза и неможаха да ми закачат колата :roll: Какво мислиш?

Мисля че или си бил в грешните сервизи или има неква драма с еку-то :wink:
Сервиза е 100% грешен що се отнася до електроника,просто немога да открия кой датчик дава яд,ти можеш ли да го диагностицираш да разберем откъде е или?

Ти как мислиш дали мога :?: Не си ли прочел оная голямата тема за диагностиката :?: Ако те интересува оправянето на колата имаш ми номера :wink:

Abarth
25-05-2007, 13:44
Ето по този начин направих самодиагностика,не е много харабийската работа,но ходих на 3 сервиза и неможаха да ми закачат колата :roll: Какво мислиш?

Мисля че или си бил в грешните сервизи или има неква драма с еку-то :wink:
Сервиза е 100% грешен що се отнася до електроника,просто немога да открия кой датчик дава яд,ти можеш ли да го диагностицираш да разберем откъде е или?

Ти как мислиш дали мога :?: Не си ли прочел оная голямата тема за диагностиката :?: Ако те интересува оправянето на колата имаш ми номера :wink:
ок брат,сега ще я видя темичката ;)