PDA

View Full Version : Тротинетки



ecotronic
08-01-2023, 01:12
Не очаквам огромен интерес към тази тема, но, все пак, ако тук има любители и ползватели на такива возила, би било полезно да обсъждаме в нея проблемите, свързани с експлоатацията им.

Като начало - как се "борите" с надуваемите гуми?

alfa racer GTA
08-01-2023, 09:25
Че на колите нямате ли компресорчета за помпане на гумите?

Тротинетка нямам, но за колата имам и ръчна-крачна помпа и електрическа . Електрическата вчера я пробвах и нещо сдава багажа, та ще купувам нова. Ама по оплакване на един автомонтьоро-търговец(има и сервиз и магазин за авточасти) си поръчах един кабел с преходник за захранване/закачане с"крокодили" към такова с женското на запалката .
А поръчах този кабел-преходник, защото на този горе автомонтьоротърговеца като мушнал щекера на компресора в запалката на колата да си помпи гумите на колата му изпращели 2-3 бушона на колата...

Аз реших да не рискувам и поръчах кабел с преходници запалка-клеми крокодили .


Отделно има и компресори със захранване към 220 волта. Ако си качвате тротинетките у вас/в гаража/или избата това е може би най-подходящият начин за "борба" с гумите.

А пък и нали 172825 Ви обеща скоро да имате 172826 :roll2:


Вероятно на тези тротинетки и винтилите им са различни от стандартните(то на китайците всичко им е различно - правят ги нарочно изчанчени, та й инструменти да си купуваш от тях), ама пък има преходници.

mimouzunov
08-01-2023, 10:02
Не очаквам огромен интерес към тази тема, но, все пак, ако тук има любители и ползватели на такива возила, би било полезно да обсъждаме в нея проблемите, свързани с експлоатацията им.

Като начало - как се "борите" с надуваемите гуми?

Нямам такова нещо, но съм сменял гуми на едно Ксиоми (или както там се казва)
Задната се сменя що годе лесно, но предната ме изненада.
В нета има клипчета. https://www.youtube.com/watch?v=m5iGM2giKco
Собственика си имаше един преходник които се навива на вентила а към него вече се "връзваше" помпата.

И двете сменени от мен гуми нямаха нещо забило се в тях! Просто се бяха един вид протрили, предполагам от това че са карани меки.

ecotronic
08-01-2023, 11:15
Точно за проблема с протриването говоря. Иначе помпането не ми е проблем. И меки и твърди, все фирясват, средно на всеки 60 - 80 км. пробег. Започнах да им наливам "боза" против пукане и от това, определено, има положителен ефект. Честотата на фирясвянията се понижи и като спадне, не се налага ремонт а само надуване.
Вече започвам да се замислям да ги сменям с плътни. Така или иначе на 4 бара, те са твърди, колкото плътни.

italfen
08-01-2023, 20:30
В самото начало на закупуването (xiaomi pro2) сложих гел в гумите. Карах ги така 2200км, като не съм имал проблем, докато преди месец налягането значително им беше поспаднало и много се отразяваше на пробега.
Сега сложих 9 инчови "зимни" да видим как ще е с тях :)

ecotronic
08-01-2023, 20:34
В самото начало на закупуването (xiaomi pro2) сложих гел в гумите. Карах ги така 2200км, като не съм имал проблем, докато преди месец налягането значително им беше поспаднало и много се отразяваше на пробега.
Сега сложих 9 инчови "зимни" да видим как ще е с тях :)

Какъв гел ползваш?

italfen
10-01-2023, 21:48
Какъв гел ползваш?

https://niko.bike/product/joes-no-flats-sealant-for-tubes/

ecotronic
10-01-2023, 23:10
Позвам същото, определено има силно положителен ефект, но се чудя, дали няма и по-добро. Някои хвалят Slime или подобни на латексова основа.