PDA

View Full Version : Поправка на ключалки



nick
15-02-2005, 23:00
Здравейте.
Проблемите които ме мъчат, и за които бих се радвал да споделите мнение и опит са следните:

1/ Ключалките: още като взех колата си беше с един ключ, а втория (май) е счупен във едната ключалка. Днес забелязах, че във другата ключалка е натъпкано нещо като пластелин (прилича на пластелин, ама май не е точно, не знам някои хлапета ли са си играли, някой се е опитвал нещо да я краде ли)?
Търся ключар, който да поправи поне едната ключалка. Не знам дали ще може ключаря да махне кората и да свали ключалката, или аз да се пробвам или да я карам в сервиз и после да нося само ключалката са спец? Ключа от едната сигурно не е проблем да се извади, притеснява ме другата със "натъпканото нещо " вътре. И може ли да се пренареди нещо ако се наложи да се вземе само ключалка, или трява цял комплект да си купувам ако се наложи със тази на запалването и имате ли идея колко доре-долу струва цял комплект? Търсих из темите и видях да препоръчвате ключари на Ботев и Симеон и някъде (ама не разбрах къде точно) около семинарията. Там читави ли са и могат ли освен да ми извадят втори ключ да оправят ключалките? Изобщо из интернет не намерих никаква информация за автоключари (излизат само няколко резултата, някакъв ключар на Прага 1, и в един друг форум четох хубави думи за някаво ателие на Д. Нестеров при Урвич.

2/ Отдавна акумулатора беше тръгнал "да си заминава", но днес като слязох беше съвсем свършил, имаше ток само колкото за алармата. Колата не е карана около седмица и сигурно студа го е съсипал. Смених акомулатора, въпроса е може ли нещо да се е прецакало при махането на единя и слагането на новия акомулатор (там компютри ала-бала, резетнати)? Колата си запали без никакъв проблем след смяната на акомулатора.
Колата е 155 1.8 ТС '93г.

Благодаря предварително на всички отзовали се и безавариино и приятно каране на всички.

Dexer
16-02-2005, 00:21
за акумулатора - няма нищо което да се прецака като го смениш, само настройваш пак часовника и станциите на радиото :D

Kostadin
16-02-2005, 09:01
за акумулатора - няма нищо което да се прецака като го смениш, само настройваш пак часовника и станциите на радиото :D
хм моите станции пък не се губят като откачам акумулатора, а иначе наистина няма какво да и стане, споко :wink:

virusalfa
16-02-2005, 09:16
не ти се губят станциите,щото още ти е ново стереото.Като му умрат батерийките за паметта ше видиш :wink:

Mury
16-02-2005, 13:06
Za klу4ара ходи на семинарията те са наидобрите :tongue:

Kostadin
16-02-2005, 13:30
не ти се губят станциите,щото още ти е ново стереото.Като му умрат батерийките за паметта ше видиш :wink:
де да беше ново :dj: стереото ми е най-обикновенно касетофонче JVC и сигурно е на поне 6-7години незнам точно на колко е понеже с него купих колата :whistle: :wink:

Dodo 155
16-02-2005, 17:58
не ти се губят станциите,щото още ти е ново стереото.Като му умрат батерийките за паметта ше видиш :wink:
де да беше ново :dj: стереото ми е най-обикновенно касетофонче JVC и сигурно е на поне 6-7години незнам точно на колко е понеже с него купих колата :whistle: :wink:
Скил си ти некъде батерийките :tongue: :wow:
И моето CD e JVC, но губи станциите, а настройките и часът не :unsure: странно ама :whistle: :lol:

Unicom
16-02-2005, 23:13
на семинарията отиди и там ще ти оправят ключалките без проблем, махат ти корите и сами си правят всичко ако трябва нова ключалка ще ти кажат ама им е по на сметка да ти оправят старата, така че обикновено се минава доста тънко

nick
18-02-2005, 15:29
Благодаря на всички.

Нямах време да обикалям и едната ключалка (тази с пластелина) си я изчистих сам с едно разгънато кламерче и после с много тънка четчица (като шомпол) и пръскане на течност против замръзване на ключалки. За щастие се оказа, че не е била натъпкана цялата докрая (аз да го хвана този ....) и се изчисти добре.
Пробвах и другата и успях леко да измъкна счупения ключ, ама не можах да го измъкна целия и без да искам пак го натъпках :wallbash: . Както и да е , утре ще се пробвам пак и ако не стане или евентуално е счупена нещо и ключалката ще отскоча до семинарията.

А за акумулатора и аз си мислех, че няма да има никакъв проблем ама друго си е да ти потвърдят хора дето са в час със нещата.

Още веднъж мерси.

alfatras
02-10-2005, 10:34
бате ако пита6 мене хи4 не се 4уди за тях-иди да ти слойат едно централно с аларма ина4е ж студа 6те бере6 яадове всеки път-ключалките са голям проблем на 145

nick
02-10-2005, 11:26
Мерси за мнението все пак, ама темата е от февруари месец. Отдавна си оправих и двете ключалки. И не знам как се озовала в раздела за 145/146 а не в този за 155, ама няма проблем. Иначе и централно с аларма си имам.