PDA

View Full Version : климатик на ГТВ



Raziel
04-06-2007, 13:17
интересува ме вашите климатици успяват ли да охлаждат когато стане много горешо или духат хладък въздух.

bouncer
04-06-2007, 17:50
охлажда си идеално! ако не може да охлажда въздуха това е знак че е време да напълниш фреона на климатика :wink:

JOVANI_1974
04-06-2007, 18:35
абе моята е без климатик каде мога да си монтирам и колко ще струва?

Raziel
05-06-2007, 20:32
пълних го наскоро няма и месец. просто духа студено след това топло когато е много горещо и после след извесно време пак студено. като на място духа по-топло отколкото в движение.

proper
06-06-2007, 11:41
пълних го наскоро няма и месец. просто духа студено след това топло когато е много горещо и после след извесно време пак студено. като на място духа по-топло отколкото в движение.

или фреона пак е избягал някъде или има проблем по системата... не е редно така да прави колега. Неприятно е, но ще го оправиш..

moxie
06-06-2007, 13:04
сложил ли си врътката така че да духа и от таблото, и откъм краката? моята не успяваше да охлади достатъчно, ако духа само откъм таблото...

Raziel
06-06-2007, 18:48
не съм пробвал ще пробвам и ще споделя

proper
06-06-2007, 22:53
сложил ли си врътката така че да духа и от таблото, и откъм краката? моята не успяваше да охлади достатъчно, ако духа само откъм таблото...

нормално е :)
то бие в топла повърхност се пак (стъклото)
И при мен ако го пусна към купето си е Мразззззз, а през предното стъкло има разлика но все пак изсушава конденз (ако се появи) за секунди и духа студено, но по-слабичко..

vencialfa
07-06-2007, 07:10
абе моята е без климатик каде мога да си монтирам и колко ще струва?

Аз вчера ходих да ми долеят фреон и се заприказвах с майстора ,та стана въпрос колко струва поставянето на климатик ,човека каза около 3000 лв.,нов

Raziel
26-06-2007, 12:26
а при включен климатик мени ли оборотите на място и спъва ли ги като мощност

Raziel
26-06-2007, 12:28
имам чувството че от време на време изключва да се размрази ли незнам духа топло и после пак почва студено. Това нормално ли е

proper
26-06-2007, 12:48
моята клима преди няколко дена намали силата си по време на жегите, явно много я ползвах и фреона е за допълване... така че мисля днес или утре да отида до Импас56... ще споделя после

Raziel
26-06-2007, 14:14
а товари ли двигателя когато е включена усеща ли се

proper
26-06-2007, 15:48
а товари ли двигателя когато е включена усеща ли се

разбира се че товари и се усеща доста бих казал...

KGB
27-06-2007, 02:14
моята клима преди няколко дена намали силата си по време на жегите, явно много я ползвах и фреона е за допълване... така че мисля днес или утре да отида до Импас56... ще споделя после

Нещо не съм им фен на Импас56...внивамай много къде ще отидеш, че иначе ставаш вечен абонат

proper
27-06-2007, 11:33
Ванто ми е далече иначе.... ама ще видя... кажете другаде някъде добри за клими?

Raziel
27-06-2007, 18:44
успокоих се за товаренето защото има коли по 90 к.с. и не го усещат изобщо климатика. Тая е 150 пък като го пусна все едно я стиска за гушата.

proper
27-06-2007, 19:40
успокоих се за товаренето защото има коли по 90 к.с. и не го усещат изобщо климатика. Тая е 150 пък като го пусна все едно я стиска за гушата.

но пък като го спреш климатика се едно пускаш ТУРБО-то :) :) купон да има

остава питането ми къде да си обслужа Климатика??!??! спешно

pinko
27-06-2007, 23:43
успокоих се за товаренето защото има коли по 90 к.с. и не го усещат изобщо климатика. Тая е 150 пък като го пусна все едно я стиска за гушата.

но пък като го спреш климатика се едно пускаш ТУРБО-то :) :) купон да има

остава питането ми къде да си обслужа Климатика??!??! спешно

Аз ти препоръчвам този - описан е в темата във форума на Ланча


http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_3311_0.html

Има доста модерна апаратура и си разбира от работата - всъщност е хладилен инженер :D

Оправял е такива забатачени положения, които са били обявени са непоправими от сума ти корифеи като Импас и Климасервиз. :shock:

Като му звъннеш, кажи че Иван Мутафчиев те праща, че иначе ще ти даде час за след две седмици, сега в жегите при него е тарапана.

П.П. Днес е успял да подкара климатика на една гаранционна 159 2.4 ЖТДм, която не са могли да оправят в Италсервиз :oops:

proper
28-06-2007, 14:23
10х

pr_00f
28-06-2007, 15:00
И аз мога да препоръчам едни сервиз- колеги от VW форума ми го похвалиха, боби и шокс от нашите са го посещавали - доволни са. Аз също, но имам проблеми с климата - доста сериозен теч, и не могат да го хванат дори с ув лампа и оцветител. Ако искате подробности - на ЛС мога да ви дам темите от VW форума. Хинт - на 50 метра е от работата на Вальо е - на него му обясних къде е сервиза. Работят с машини на Бош - всичко е пълен автоматик. Машината си вади разпечатки ала бала, както си трябва.

Pinky
28-06-2007, 16:01
успокоих се за товаренето защото има коли по 90 к.с. и не го усещат изобщо климатика. Тая е 150 пък като го пусна все едно я стиска за гушата.

но пък като го спреш климатика се едно пускаш ТУРБО-то :) :) купон да има

остава питането ми къде да си обслужа Климатика??!??! спешно

Аз ти препоръчвам този - описан е в темата във форума на Ланча


http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_3311_0.html

Има доста модерна апаратура и си разбира от работата - всъщност е хладилен инженер :D

Оправял е такива забатачени положения, които са били обявени са непоправими от сума ти корифеи като Импас и Климасервиз. :shock:

Като му звъннеш, кажи че Иван Мутафчиев те праща, че иначе ще ти даде час за след две седмици, сега в жегите при него е тарапана.

П.П. Днес е успял да подкара климатика на една гаранционна 159 2.4 ЖТДм, която не са могли да оправят в Италсервиз :oops:


мога ли и аз да се възползвам от името ти? на удобно място ми е и щом е похвален сервиза, ще отида с проблем.

proper
29-06-2007, 00:55
Днес отидох в този сервиз и съм супер доволен. Много свестни и свършихте супер работа за без пари...

ГТВ-тата и моя Спайдер работят с 650мл Фреон, явно заради малкото купе. По каталог така си показа и на компютъра пак.

от 650мл фреон имах налични 210мл.
Всички тестове на системата (имат супер машинки Бош) бяха ОК и напълнихме обратно 650мл както си трябва. като системата си долива и масло ако е имало нужда след анализа на компютъра......
Отне 25мин. всичко (тестовете са бавните)
Струва ми 45лв.... по 10лв. на 100мл. Фреон.
като в това влиза и цена за труд и тестове и сичко...... Супер
Сервиза е в направо бараки обаче имат 2 машини Бош които са си Топ. и момчетата са супер точни.

Благодаря на pr_00f за инфото.
Аз съм минавал 2000 пъти отивайки при Евгени там...ама блейка...гледам радиатори правят и не съм видял машините.....

dido 2
29-06-2007, 15:32
Да бе , ужасно се отразява на мощността на колата пускането на климатика . Другите ми коли са все нафтови и не го усещат тоя климатик , въпреки че са с по-малко коне.
Ако климатика ти духа по-топло , когато си спрял , освем фреона , погледни и перката на радиатора на климатика -от двете перки зад радиаторите , едната е за климатика и ако не работи , като не е в движение колата , няма как да се охлади радиатора на климатика ,когато се движиш той се охлажда и от въздушната струя.
Виж и да не е заклепан радиатора с мръсотия и мухички - това важи и за двата радиатора и колата при всички случаи ще се зарадва ако ги измиеш компетентно .
чао

proper
29-06-2007, 15:38
има коли на които не им се отразява и такива на които се...
Предполагам от типа на работа на климатика......

dido 2
29-06-2007, 17:29
Зависи от въртящия момент на двигателя , не от конете , а от нютонметрите , които при 150коня в моята алфа , са малко .Нафтовата ми кола е , само , 140коня , но въртящия и момент е 320нютонметра и въобще не усеща климатика.

Raziel
01-07-2007, 20:06
благодаря за съвета ще проверя как са мухите гадни