PDA

View Full Version : Относно темата с телефоните за взаимопомощ...



tonov
05-06-2007, 17:35
Гледам доста хора вече са се разписали. Дали някой може да направи wap-версия? Колегите от ланча и фиат са го направили и е много удобно. :roll:

bass
06-06-2007, 10:49
Има сми, щото като закъсаш в средата на нищото е малко трудно да додрапаш до интернет за справка :-)

bass
06-06-2007, 11:48
Някои детайли за дискусия.
Хубаво е страничкта с контактите да е съвсем минималистична и телефоните да са групирани по градове. Тва очевидно няма да стане, ако ползвам направо темата с телефоните във форума. Следователно ще трябва да се поддържа отделно актуален списък с номерата.
(в Ланча форума, доколкото видях, даже е статичен и се редактират направо скриптовете, което не ми допада).

Аз бих предложил следното:
1. Списъкът да се подържа "фризиран" в администрацията на сайта (както новините, контактите и т.н);
2. Може да излиза в секцията "Контакти" като отделен раздел 'Телефони за взаимопомощ" и да има опция за семпло разпечатване, както беше предложил някой във въпросната тема. Така ще може да се разглежда направо и с XHTML бразузър от по-новите телефони. Обаче си преценете дали искате номерата ви да седят ачик-ачик (не че сега не седят де).
3. WAP-вариантът на същия списък да е примерно на www.clubalfaromeo.com/sos (http://www.clubalfaromeo.com/sos), www.clubalfaromeo.com/help (http://www.clubalfaromeo.com/help) или нещо такова.

Остава някой да се нагърби с актуализацията (и началното компилиране) на пустия списък и, не на последно място, да има ОК от ръководството :-)

KGB
08-06-2007, 20:23
Ок от ръководството го имаш 8)

bass
12-06-2007, 11:22
Има ли някой с време и желание да обобщи информацията от темата с телефоните, за да действаме по схемата с WAP-a?

Иска се нещо такова:

Град1
Никнейм (Име, ако е дадено) - телефон
Никнейм (Име, ако е дадено) - телефон
Никнейм (Име, ако е дадено) - телефон
...

Град2
Никнейм (Име, ако е дадено) - телефон
Никнейм (Име, ако е дадено) - телефон
Никнейм (Име, ако е дадено) - телефон
...

Може в Ексел (всяко поле в отделна колона и без скобите около името) или прост текстов файл, само да се спазва горната структура, че да е лесно за евентуално прекомпозирне после:

След началната конфигурация може същият човек или друг желаещ да актуализира данните през административния модул.

bass
12-06-2007, 13:15
Отбой, Tonov свърши работа :-)

bass
18-06-2007, 12:24
Ще имам нужда от малко помощ за "обекта" :-)

Всичко още е в съвсем насипно състояние, докато се поизчисти концепцията, но бих помолил отсега да тествате следното:

Четете ли кирилицата от линка? (неа сми да пробвате да кликате - през телефона само :-P )
www.clubalfaromeo.com/sos (http://www.clubalfaromeo.com/sos)

Предполагам, че по-дъртите телефони няма да се справят, но все пак - да пробваме. Пишете с какъв телефон тествате, моля (аз - със SE K800).
Ако при много хора не става, ще конвертирам съдържанието на латиница само за WAP-достъпа.

pent
18-06-2007, 13:49
тествах с Моторола Л6... чете се съдържанието на кирилица, списъка си се показва нормално....

влязох в Белене, висчко си излиза нормално!

гуд уърк!

bass
18-06-2007, 14:53
OK, да изчакаме да видим повече статистика и ще му придам търговски вид :-)

Същото важи и за списъка с номерата за разпечатване в секцията "Контакти" на сайта, btw - погледнете
http://www.clubalfaromeo.com/?Section=6
Като го натъкмим, ще му сложа "фирмена" заглавка и т.н.

Някой ще се наеме ли да поддържа списъка в актуално състоние? Колега tonov? :P

tonov
18-06-2007, 15:26
@bass няма проблем, само кажи какво точно се иска от мен :lol:

За съжаление моя тел. не можа да се отвори кирилицата, излизат квадратчета :( Panasonic VS3.

bass
18-06-2007, 15:52
@bass няма проблем, само кажи какво точно се иска от мен :lol:
Ще ти пратя бележка кое-как.


За съжаление моя тел. не можа да се отвори кирилицата, излизат квадратчета :( Panasonic VS3.

А сайта на mtel четеш ли го а кирилица?
wap.mtel.net

tonov
18-06-2007, 16:25
А сайта на mtel четеш ли го а кирилица?
wap.mtel.net

Отваря се без проблем :roll:

pumukle
18-06-2007, 20:17
С Нокиа Н80 всичко е ОК :!:
Супер :!:

jblmusic
18-06-2007, 23:14
sony ericsson K300i няма проблеми също чете се на кирилица дори се виждат аватарите на потребителите :) мн яко се е получило:)

bass
18-06-2007, 23:18
...дори се виждат аватарите на потребителите :)

:shock: :shock: :shock:
Аз таквоз не съм правил. Да не би да отваряш направо форума или деа знам!?

jblmusic
18-06-2007, 23:36
ами видя се на KGB аватара дори с опциите се опитах да запазя картинката но после не искаше да се отвори
www.alfaromeo.com/sos (http://www.alfaromeo.com/sos)
ей тука влезнах

bass
19-06-2007, 09:38
...не можа да се отвори кирилицата, излизат квадратчета :( Panasonic VS3.
Би ли проверил дали първият ред ти излиза на кирилица сега?
Макар че пък има опасност другите да виждат точно него на маймуни (при мен е ОК де).

UPDATE:
Направо пробвайте
www.clubalfaromeo.com/sos/test.php (http://www.clubalfaromeo.com/sos/test.php) - три реда са, кажете кое виждате на кирилица и кое - не. При мен само вторият ред е маймунски.

tonov
19-06-2007, 12:59
Явно си е от тъпия ми телефон.
Първи ред - квадратчета
Втори ред - ????
Трети ред - квадратчета

Както и да е, без тва мисля в най-скоро време да го сменям :twisted:

bass
19-06-2007, 13:05
А пробва ли на www.clubalfaromeo.com/sos (http://www.clubalfaromeo.com/sos) първия ред как излиза?
По принцип трябва да пише "Погода" :-) Ако и тва не четеш, просто се отказвам да го боря и оставям първия вариант. Засега никой друг не се е оплакал, но пък то и малко хора са пробвали май...

tonov
19-06-2007, 13:09
Тъкмо се чудех ква е тая погода :lol: Е тва го чета

bass
19-06-2007, 13:48
Е са ма усмърти - тва е най-дебилният възможен подход към проблема :twisted:

Някой от колегите, които виждат останалата кирилица, да има проблем пък с "погодата"? Ако не, ша действам така.

bass
19-06-2007, 14:59
Ми в момента всичко е кирилизирано по дърварския метод. На моя талафонт и на емулаторите, които добарах, върви. Чакам резултати от истинския живот, обаче :-)

Между другото, има ли още някой, чийто телефон не е с цветен дисплей?

pent
19-06-2007, 15:06
проверих пак... и Погода и другото се чете нормално на Моторола Л6 :)

bass
19-06-2007, 15:15
Благодаря, тестовете са ми много полезни на този етап и колкото повече, толкова по-добре, ма повечето хора май са на политическа вълна в момента :-P
Махнах я "Погодата", всичко вече е кирилизирано по нейния начин - да са живи и здрави братушките :-P

cvetelin
19-06-2007, 17:49
работи перфектно ... но е хубаво да се прегледа цялата тема и да се упдате щото не са всички телефони ...

bass
20-06-2007, 12:11
Бе още е далеч от перфектно, но на този етап беше важно да видим дали ще я бъде кирилицата. Ще гледам да го фризирам тия дни.
А за актуалността - tonov е сериозен, пое нещата :-)

cvetelin
20-06-2007, 12:12
Бе още е далеч от перфектно, но на този етап беше важно да видим дали ще я бъде кирилицата. Ще гледам да го фризирам тия дни.
А за актуалността - tonov е сериозен, пое нещата :-)

е какво не му харесваш ...
влизаш в всичко е идеално направено по градове влизаш и четеш...
кирлица всичко си е ОК

само малко упдате на телефоните и всичко спи :)

bass
20-06-2007, 16:47
е какво не му харесваш ...
влизаш в всичко е идеално направено по градове влизаш и четеш...

Ми примерно като отвориш София и настава мазало, щото се получават много преноси, и трудно се чете (имената и съответните телефони не са на един ред, смесват се със следващите и т.н.).

Да сложа некви разделителни линии ли, празен ред ли...

PEPI-2ALFA
20-06-2007, 17:20
Токущо пробвах с мойта NOKIA-не знам кой модел е :? , влизам , но ми изписва - връзката е изгубена опитай по-късно. Иначе си изписва градовете. Ще опитам по-късно.

bass
20-06-2007, 17:23
Моделът приблизително откога е? Имам опасения, че на по-старите може да неим стига памет да отворят по-обемистите градове като София. Белене отваря ли ти се?

cvetelin
20-06-2007, 17:31
аа кво говорите вие!
аз съм с нокиа 5300 и си работи повече от перфектно.
чете се кирлицата, всичко си е подредено, няма нищо объркано...
всяко име си е на 1 ред и срещу него е телефона.
като влезеш в София са много телефоните, но са идеално подредени и прегледни....

за това казвам, че работи идеално. поне при мен !

akula
21-06-2007, 11:02
Аз стигам до градовете, ама след това ми дава непознат файл формат.
Предполагам , че е от телефона, малко е старичък Нокиа 6100 :roll:

tonov
21-06-2007, 15:50
Ндаа, сега пробвах. И на мен ми отваря само градовете с по-малко номера. :cry:

bass
21-06-2007, 17:31
И на мен ми отваря само градовете с по-малко номера. :cry:
Мдааа... още един ден работа...

Yavor
22-06-2007, 09:53
Siemens S65 - кирилицата се чете но не мога да влезна в гоелемите градове - София, Пловдив, Русе... Като натисна на тях и прмигва екрана и си остава на менюто с градовете. Това е през WAP браузъра на телефона. С 10мб вградена памет е и 32мб карта - проблеми с паметта не съм имал.

Иначе през Опера Мини - последната версия - отварям всичко но виждам нормално само първия ред с името и телефона. После има следната грешка: XML parsing failed:mismatched tag (Line: 30, character:6)<?xml version="1.0" encoding="windows1251"?><!DOCTYPE wml PUBLIC и т.н. като виждам имената и тлефоните но вместо спейсове между тях има неща от сорта на ;л&#1077 и т.н.

Дано съм помогнал

bass
25-06-2007, 10:56
Мда, благодаря, ще нанеса някои корекции тия дни и да пробваме пак...
Май ще е най-добре да извадя стария Siemens S35 - квото е тръгвало на него, на всичко друго върви :D

bass
03-07-2007, 14:37
Някой от хората, които не отварят всичко нормално, ще има ли нервите и времето да провери всички градове и да каже кои се отварят изцяло и кои - не? (с никой от наличните ми симулатори и телефони не мога да възпроизведа издънката, щото...)

RoMeO_156_GTA
12-07-2007, 09:23
тествах с Моторола Л6... чете се съдържанието на кирилица, списъка си се показва нормално....

влязох в Белене, висчко си излиза нормално!
Аз пробвах с L7/V3 ,влезе ми обаче само в Белене :? Другите страници "не могат да се визуализират" :? Ще кача някой хубав браузер и ще пробвам 8) Обзалагам се ,че ма СЕ Т68i няма да има проблеми :twisted: :lol:

bass
12-07-2007, 09:44
За съжаление телефонските съобщения за грешки не са много информативни, но пускайте ги все пак 1:1, за да се опитам да разбера ко искат :-/

Също така, рефрешвайте страниците, ако сте ги отваряли преди време в ранния тестов период.

PEPI-2ALFA
12-07-2007, 19:40
С "nokia" 2650
Варна-WMLC ERROR - failed to compile the wml page :?:
Костинброд, Кърджали ,Сандански, София -MEMORY FULL
Проверих си паметта на телефона- има над 330 кб.
Преди време като пробвах 1-2 града -поне Сандански (не, че ще ми трябва :lol: ) отваряше.

bass
12-07-2007, 20:07
A, мерси :-)
Ми сичко иде от тая пуста кирилица - ще взема най-накрая да сложа едно меню и който иска/може - на кирилица, който не ще - на латиница. Неам сили да се боря вече с тва...

botsos
13-07-2007, 09:34
Nokia N73, Nokia N72, Nokia 6300 - намат абсолютно кикакъв проблем с отварянето на градовете и четенето на кирилица! :)

Grim
11-08-2007, 12:52
работи нормално с MPx220.....

bass
13-08-2007, 10:35
Охххх, тва е добре, но не е достатъчно - все пак доста хора не го отварят нормално. Не съм го забравил тоя чоплеж, просто последния месец не мога да отделя и 10 минути работно време за това (а като се прибера заспивам преди да съм си допил питието :cry: )