PDA

View Full Version : тунинг на двигател алфа 145 1.4TS



stefi
17-02-2005, 22:14
питане към тези който са си правили тунинг на двигателя след покупката на автомобила си.Трябва ли да сменя буталата ако искам да си сложа чип и ако да от къде да си купя подходящи бутала.Питам защото ще правя ремонт на двигателя и предпочитам да направя сега подобрения,а не в последствие двигателя да се сдуха пак.Въпроса ми е към всички които са запознати с подобряване на параметрите на двигателя - увеличаване на конски сили въртящ момент и т.н.

ShoxXx
18-02-2005, 01:13
Чип, филтър, вал, бутала, изпусквателна система...
Горе долу това са основните неща.
За чип не ти трябва да сменяш нищо друго по колата, въпроса е че не знам дали при този двигател ще даде особена разлика.
Виж обаче вал и бутала биха оказали по-добър ефект и ако искаш чак тогава сложи чип и тогава по-може да има ефект от него.

Dodo 155
18-02-2005, 08:52
Чип, филтър, вал, бутала, изпусквателна система...
Горе долу това са основните неща.
За чип не ти трябва да сменяш нищо друго по колата, въпроса е че не знам дали при този двигател ще даде особена разлика.
Виж обаче вал и бутала биха оказали по-добър ефект и ако искаш чак тогава сложи чип и тогава по-може да има ефект от него.
Колегата е прав :yes:
По-евтино ще ти излезе да продадеш твоята и да си купиш 145QV :wow: :wink: Там и без тунинг нещата са много различни :wow: :lol:

Bobo
18-02-2005, 11:14
За кви бутала говорите бре :shock: Некоя друга глупост не сте написали иначе :tongue: За останалото съм съгласен с Shoxxx. А оставетв човека да си тунингова колата той иска неговата да тунунгова а не да си купи най мощната :wink:

gigi
18-02-2005, 18:36
Всичко изброено по горе, но може да се смъкне и главата малко, колекторите ти да се полират-с това и звук ще изкарваш, малко да олекотиш маховика. :wow:

stefi
19-02-2005, 00:07
добре за бутала но от къде да си намеря,целта ми е от 1,4 да изкарам максимум,а колата ще се ремонтира така и така нищо не ми пречи да сменя буталата,но какви да сложа.Плюс това ше ми е по готино като скъсам някоя кола с 2.0 мотор а пък аз съм с 1.4

ShoxXx
19-02-2005, 00:29
И аз съм с 1.4 много е яко, вярно е...

stefi
19-02-2005, 00:32
И аз съм с 1.4 много е яко, вярно е...примерно сравнено с повечето заводски 1,4 алфата е :thumb: :furious:

Bobo
19-02-2005, 00:32
Стига сте ебавали човека нищо неможе да направи с буталата а Валовете струват м/у 1500 и 2500 лв. :wow:

Shoxx ше ти кажа аз на тебе 1.4 :baby:

ShoxXx
19-02-2005, 00:38
Е какво лошо съм казал... 1.4 си е с Multy Point Injection и оптичен спортен пакет Alfa Romeo 145 Junior.
Ако някой иска да ми види под капака нямам нищо против, но точно в моментното състояние на автомобила ми се е скъсало жилото за предния капак и Sorry! :whistle:

Относно тунинга на 1.4, защо не си смениш вала, пилнеш главата и сложиш филтърче и тогава ако искаш още ефекти, аз пак ще ти каза какво друго да правиш. Помни само 2 неща:
1 Не ги правия тия работи сам!!!
2 Ще олекнеш с грубо 2500лв.

stefi
19-02-2005, 00:41
shoxxx да се пуснем ако изкаш преди да съм я разглобил, тъкмо като ми гръмне двигателя и ще стане много яко филмче като го заснеме някой.Някой ако мерне една синя алфа която се движи основно в лявото платно и от ауспуха и излиза толко пушек че скрива двете платна да знае че е мойта!!!! :craybaby;

stefi
19-02-2005, 00:43
Е какво лошо съм казал... 1.4 си е с Multy Point Injection и оптичен спортен пакет Alfa Romeo 145 Junior.
Ако някой иска да ми види под капака нямам нищо против, но точно в моментното състояние на автомобила ми се е скъсало жилото за предния капак и Sorry! :whistle:

Относно тунинга на 1.4, защо не си смениш вала, пилнеш главата и сложиш филтърче и тогава ако искаш още ефекти, аз пак ще ти каза какво друго да правиш. Помни само 2 неща:
1 Не ги правия тия работи сам!!!
2 Ще олекнеш с грубо 2500лв.защо да не ги правя сам?

ShoxXx
19-02-2005, 00:45
Ама на пушек ли ше се бягаме, защото имам чувството, че един мой червен приятел е по-конкурентноспособен при пушенето. Май сега е момента да го помоля да ни ма :boxed: ...
А иначе за гонката...като додиш през март на срещата ще видиш защо няма смисъл да се пускаме... :wink:

stefi
19-02-2005, 00:48
Ама на пушек ли ше се бягаме, защото имам чувството, че един мой червен приятел е по-конкурентноспособен при пушенето. Май сега е момента да го помоля да ни ма :boxed: ...
А иначе за гонката...като додиш през март на срещата ще видиш защо няма смисъл да се пускаме... :wink:винаги има смисъл и като гледам цените на резервни части може да съм сменил мотора :duel:

Bobo
19-02-2005, 01:05
Ама на пушек ли ше се бягаме, защото имам чувството, че един мой червен приятел е по-конкурентноспособен при пушенето. Май сега е момента да го помоля да ни ма :boxed: ...
А иначе за гонката...като додиш през март на срещата ще видиш защо няма смисъл да се пускаме... :wink:

Имаш ти чуството :tongue: нали диша масло след мене :tongue:
И стига се ебавай с човека :wc:

П.С. Стефи тоя кара 145QV мани го кви ги разправя ти след малко ше му повярваш че и 2 задни има :wow:

gigi
19-02-2005, 11:33
Бутала няма нужда да сменяш нищо не ще постигнеш. Най евтино е както ти казах по горе, пилиш главата, маховика, полираш колектори спортен филтър, правиш си спортна генерация и тръбите на зад, хубав реглаж на клапаните. Иначе може самите бутала да се улекотат ама това може и да... :wc: теоритично може да си изпилиш и балансите на коляновия вал ще се развинтва по бързо и на къси разтояния си първи, но няма да ти стига метраж и ако я натовариш и на баир :wallbash: :wc: то с питане във форума не става. Ако питаш мен напасни клапани свали главата това е около 150лв и ако имаш катализатор го избуши. Другото е скъпо и няма смисъл за твоя мотор. :yes:

75 2.0 turbo
19-02-2005, 14:31
и след вси4кия тоя тунинг някои с някое гти ка то те о4еше и ще разбереш 4е 1.4 не е за тунинг :wallbash: та по добре си напраи мотора да не пуши и аде сватба после една детелинка 2.0 и си оки :wow: :tongue:

stefi
19-02-2005, 20:24
как да си купя QV като трябва да продам тая а да я продам трябва да я направя ,а направена защо да я продавам тя си е перфектна а пушенето май ще се окаже от извадила се гумичка на клапан

Dodo 155
19-02-2005, 21:37
как да си купя QV като трябва да продам тая а да я продам трябва да я направя ,а направена защо да я продавам тя си е перфектна а пушенето май ще се окаже от извадила се гумичка на клапан
Ами сменяй гумичките, напасни клапаните и си я карай със здраве :wink:
Какво като е 1,4 :yes: ще мериш сили с 1,4 двигатели :wink:
Да ти кажа честно с твоя мотор без никакви подобрения можеш да разплачеш и 1,6 - VW, Орел или нещо друго, все пак това е Алфа :wow: :lol: :lol: :lol: Никъде по гонки не съм гледал 4 цилиндрови да мерят сили с 6 или различни кубатури :unsure: Е Филип и Жорко правят изключение и сигурно бият по-мощни :tongue: :wow:

stefi
01-03-2005, 22:08
пушенето се оказа от три неща - гарнитура на смукателния колектор,износени маслени сегменти,и гумипчките също .А с тунинга се разминах ,че за три месеца от както имам колата ми глътна толко пари за които можех да си купя още една кола производство 1991г. примерно.Така че тунинг не направих ама поне съм подобрил работните параметри на колата или по точно съм я върнал към състоянието когато е била нова (надявам се ) :yes: