PDA

View Full Version : Свети ми една лампичка



dido_
08-06-2007, 11:07
здравеите нов сум тук взех си 166 жтд свети ми една лампичка на таблото но незнам за какво е някои мойе ли да помогне намира се до лампичката за маслото благодаря ви :)
ако някои има упутване с картинка за цялото табло мойе да слойи линк
благодаря още един път


=====================================
Колега, писането на кирилица във форума е задължително.

gigi
10-06-2007, 00:36
Ако е отляво на лампичката за налягане на маслото и свети червено (прилича на двигател) е за проблем я в някой датчик я в компютъра. Най добре да отидеш на диагностика за да видиш каква е грешката.

Camellia
16-11-2012, 19:38
И на мен ми светят разни лампички, които не знам за какво са... на лентата долу ми свети една крушка с удивителна вътре,оранжева, точно до лампичката за габаритите. Свети си когато си иска. И на километража, до емблемата на Алфа, има един триъгълник с удивителна, ограден с кръгла стрелка... и той просветва от време на време в оранжево. Какво означават тези лампички? Няма ги в книжката с упътването. Освен това имам някакво нещо на огледалото за задно виждане. И така и така съм тръгнала да питам, ако някой може да ми обясни за какво точно са всички врътки на лостчето за мигачите, ще ви бъда безкрайно благодарна! :blush:
Прилагам и снимков материал!

Megadet
16-11-2012, 19:49
Това на огледалото е за блендата против заслепяване от колите зад теб, лоста на мигачите ти има темпомат чрез който настройваш определена скорост която колата я поддържа сама, а лампата която ти пресветва мисля че е за тракшън контрола но не съм сигурен, някой колега да ме поправи ако греша!

Camellia
16-11-2012, 19:54
Мнооооооого благодаря! Надявам се, че скоро вече няма да съм такъв индианец! :)

ecotronic
16-11-2012, 20:48
Ако правилно съм разбрал за кои индикации става въпрос..........

http://alfa.kachi-snimka.info/images/bwy1353091128t.jpg

За VDC системата, трябва да се направи диагностика, за да се изясни точната причина.
Другата индикация остава да свети около 15 секунди след даване на контакт (гасне със закъснение), когато има изгоряла/несветеща крушка.

Всичко това е добре описано в потребителското описание. (http://dox.bg/files/dw?a=1bafbd4b00)

Camellia
17-11-2012, 10:48
Точно за тези двете става въпрос. Това със системата за динамиката не ми звучи добре. :( Но днес алфито е на доктор да й смени това онова и ще го питам. А иначе само този файл и още един два не прочетох и то точно там да е описано...
Много благодаря за подробната информация! :)