PDA

View Full Version : дайте малко инфо за АЛФА 33



BENITO
19-02-2005, 11:11
имам голф-2 но имам голямо желание да го сменя с една алфа-33 но 90-94г. 1.4-90к.с или 1.7ie 105к.с (мисля че беше)
а искам да ми споделят собствениците на тези коли какви проблеми са имали с тях.как се държат на ръжда, ока4ването как е, 4асти намират ли се лесно,и на достъпни ли цени, 4есто ли ги ремонтират защото съм 4увал слухове от рода на 3 дена караш 4 дена ремонт.колко им дава разход в града/извън, от към двигател как са (че моя голф го карам доста екстремно и имам само леки ремонти)
4етох разни инфо за нея но искам да разбера и 4уя как е практиката .4е много не им вярвам на това което се пише по офиц.сайтове и разните други,интересува ме в БГ как е представят
Благодаря ви предварително за инфото ще съм ви благодарен за това
4е ина4е трябва да :wallbash:

Kostadin
19-02-2005, 11:36
значи аз съм карал 33-ка преди да си купя 155 и имам известни наблюдения за тази кола, та по въпроса 33-ката която съм карал е 88г. и ръжда още няма никъде който не вярва да заповяда в гаража да му покажа, окачването им е доста здраво като на всички алфи за почти 11години и около 150к са и сменени амортисьорите и предни и задни, но шарнирите не са и пипани, за разхода мога да ти кажа, че при твоито екстремно каране ще ти погорва, но поносимо(то зависи и какво разбираш под екстремно каране де)части има цените им са горе долу като на другите от класа й с малки разлики и в плюс и в минус е и ремонти си има ти да си видял кола на 15години да не се чупи ама пък чак 3 дена караш 4 правиш някой леко се е изпуснал с това си изказване, еми това е горе долу от мен тук има и хора с 33-ки с бая по-богат опит от мен така, че сигурно ще получиш още мнения. айде и да знаеш, че си направил правилния избор насочвайки се към алфа и като я вземеш да се обадиш да почерпиш.

Kostadin
19-02-2005, 11:43
а и другото, което искам да кажа е някой админ. да земе да премести темата където и е мястото, а колегата другия път да си пуска темата на подходящото място мисля, че пише ясно и кратко раздел "технически консултации и ремонти" :yes:

BENITO
19-02-2005, 13:20
мда сори 4е невидях по рано но мерси на админа за преместването.. 4овек се у4и постояно :lol:
а относно екстремно каране имам предвид малко по бързо от нормалното за СФ (което го правят май вси4ки)
за голфа си съм намирал на симеон от пиле мляко но за алфа не съм гледал та затова ме интересува.
ина4е ми е ясно 4е караш=амортизираш=сменяш
аз за голфа мога да ти предоставя доста голям списък....
а като я взема непремено ще се 4ерпи.
а и още нещо какво е отношението на крадците към колата..?

pr_00f
19-02-2005, 14:01
Ами аз да чукна на дърво още не съм чувал за открадната Алфа, докато на колегата по миналата седмица една голф3 си се изпари от паркинга прд блока. Мисля си че Алфите понеже са редки не представляват интерес. А и като кола определено се набива на очи, по трудно е да я скрият после след като са я вдигнали. Дано съм прав с разсъжденията си .

Bulgarian_Stallion
19-02-2005, 15:30
карах две години 33ката преди да си купя 155та...и трябва да ти кажа че 33ка е перфектна..моята беше 92год 1.7ие и беше просто супер бегачка!!!Проблемите са следните...Електрониката е много прецакана, все нещо ми светише даже да няма проблеми!!!И най най важното е синкро системата..значи около 70% от 33ките имат проблем с синкрото!!!Тоест на втора и на трета ти скърца като влиза,но това не ми пречише вуобще..1.7 8клапана е супер бегачка както казах..но ако намериш 16клапанова просто взимай!!!!!!136кс и е просто невероятна!!бърза е, и лежи много добре на пътя!!други проблеми аз лично не намерих, но както е ясно всяка кола е различна..за ражда няма никакви проблеми боята и метала на алфи са по здрави и от подводници...моя съвет ВЗИМАЙ...но внимавай след тази 33ка няма просто връщане ще останеш алфа маниак!!!!!!!!1

BENITO
19-02-2005, 20:59
утре тоест неделя имам уговорка с един пи4 да разгледам алфата му тя е 33 1.7i 16V
та кажете на какво да наблегна като я гледам....
иска и 2800 да ли си заслужава на тая цена.
а и още нещо имам още едно предложение за една 1.4 90к.с ама е карбуратор боксер мотор без електроника никва по4ти поне така казва собственика и.има само ел.стъкла той казва 4е 4астите на алфата ставали от лада и застава верно ли е това?
та какво да направя ми кажете

Serpente
19-02-2005, 21:17
Ами аз да чукна на дърво още не съм чувал за открадната Алфа, докато на колегата по миналата седмица една голф3 си се изпари от паркинга прд блока. Мисля си че Алфите понеже са редки не представляват интерес. А и като кола определено се набива на очи, по трудно е да я скрият после след като са я вдигнали. Дано съм прав с разсъжденията си .


Мдааам, и аз не съм чувала за открадната Алфа, но моята се опитаха да я задигнат преди 10-ина дни. :ranting: Малко я поразбиха :angry: , но поне не са успели да я откраднат. Така че, няма гаранция...

Dodo 155
19-02-2005, 21:29
Ами аз да чукна на дърво още не съм чувал за открадната Алфа, докато на колегата по миналата седмица една голф3 си се изпари от паркинга прд блока. Мисля си че Алфите понеже са редки не представляват интерес. А и като кола определено се набива на очи, по трудно е да я скрият после след като са я вдигнали. Дано съм прав с разсъжденията си .


Мдааам, и аз не съм чувала за открадната Алфа, но моята се опитаха да я задигнат преди 10-ина дни. :ranting: Малко я поразбиха :angry: , но поне не са успели да я откраднат. Така че, няма гаранция...
Абе има и откраднати Алфи...то всичко крадат гадовете :evil: :furious: Правиш и застраховка и :sleep: спокойно :yes:

Serpente
19-02-2005, 21:52
Тя моята е застрахована, обаче има други фактори, които явно са ги накарали да си мислят, че е "лесна плячка". :wallbash:
/заформихме офтопик май :?/

BENITO
19-02-2005, 22:57
някой ще даде ли едно рамо на незнаещите? за това което съм питал по горе

shadow
20-02-2005, 00:20
33 е супер автомобил моита е 8 клапана и за 1.7 варви страшно направо съм се побъркал по нея единствения проблем поне на мене
бе6е дебитомера други проблеми с електрониката не съм имал
много здрав двигател никакви проблеми с него за ока4ването мога да кажа само хубави думи по него съм сменил само лагера на лявото колело и мисля 4е е нормално за над 235000км

BENITO
20-02-2005, 16:21
сега си идвам от сгледа на колата та тая изродия е
1.7i 16v 4x4 93г. пи4а каза 4е е 140 к.с климатик и разни там централно разни работи,
покарах я из ов4а купел нямам думи БОЛЕН съм ве4е единственото което ме спря е 4е има голям разход.. а и искам да погледна други алфи..... още нещо е 4е консумативите(4асти са и много скъпи) и се съмнявам дали ще и насмогна....Но като цяло е ИЗРОД :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:

mrafka
20-02-2005, 16:25
а и още нещо какво е отношението на крадците към колата..?

Мене ми свиха емблемите (някакви дечурлига май ... леле само да ги хвана хем ги бях залепил леко - те с отверки ли незнам какво), един ден ми я одраха с ключ или пирон от предния калник до най-отзад.
Иначе един ключар ми каза че ключалката на шофьорската врата била разбивана (работеше си супер) а и няма логика крадци да разбиват шофьорската. Това в софия.
Иначе преди две седмици явно някой беше напъвал другата ключалка с отверка и малко я е поогънал ама не е влязъл - ще се оправя :)
Иначе наистина мисля че си заслужава да потърсиш 16v - супер е. Аз имам 1.3 4х4 вагон и досега съм имал проблеми с оголен кабел на електрическите стъкла, сменял съм глава (и покрай нея още куп неща) обаче просто нямах късмет с купуването. На мойта когато я купих и беше прецакано гърнето (и двете де) и трябваше да съобразя че нещо не е наред - тя си е гълтала вода и я е изкарвала през ауспуха (затова сменях глава биели и тн.) Иначе грам ръжда няма (само около задното стъкло съвсееееем малко и където са я удряли камъни) Гумите са на доста хиляди колометра и не са износени въобще абе супер си е колата.
И да знаеш двигател се прави - гледай купето да е здраво! (това важи за всички коли)

shadow
20-02-2005, 17:16
много ми е интересно как така не ти се търкат гумите моите за по малко от година и ве4е може да се каже 4е са за формула 1 :tongue:
ина4е ги износва равномерно

mrafka
20-02-2005, 17:31
това ми беше идеята че си ги износва равномерно и нормално ... иначе то зависи как караш :lol:

shadow
20-02-2005, 18:29
мдам така и аз горе доло на всеки светофар :furious:

BENITO
21-02-2005, 08:03
алфата която гледах 16V забележките и бяха
1.обелен лак на спойлера и на задните врати
2.спукан фар и мига4 с липсващо пар4енце (има дупка) незнам дали рефлектора е бил подлаган на атмосф.влияния
3.спукан(пак) заден ляв стоп с дуп4ица отново :evil:
4.коп4ето на климатика някаде прави проблеми с връзките "включва и изключва след 3-4 натискания"
5.АБС след като минеш през дупка изключва и трябва да се р4естартира борд.компю.
6.нещо май тропа от дясно но е много слябо
това успях да забележа като я разлгедах отгоре-отгоре
е според вас?

Mury
21-02-2005, 12:05
Това са дребни косури един фар при италиянеца е 40 лв.Ако те кефи колата взимаи я е естествено провери по основните работи :wink: :yes:

BENITO
21-02-2005, 15:38
кой по основни неща да погледна дай ми препоръка.4е досега само с голф и опел съм се занимавал,
като е обелен лака има ли опасност да запо4не да ръждясва колата?

mrafka
21-02-2005, 15:52
ако е обелено и бялото отдолу ще се появи малко ръжда на мястото ама нищо повече. Според мен трябва да провериш какво е това "тропане" по-точно. Иначе за какво да гледаш точно някой който има опит с този двигател да каже :)

Mury
22-02-2005, 11:46
Ами гледаи как пали как работи на празен ход ако има леко лулеене на мотора не се притеснявай няма страшно,абе общо взето трябва да ти хареса как работи и виж това дето тропа наистина макар 4е не може да е нещо фатално и ако те кефи ка4вай се и излитай :tongue: :tongue: :tongue:

рали
19-08-2005, 14:15
не мисли скачай кво му е на разхода 10 на сто градско и върви

рали
19-08-2005, 14:18
стига се ми говорили за колата вече е моя

virusalfa
19-08-2005, 15:47
стига се ми говорили за колата вече е моясложи си подпис!

Beco
19-08-2005, 16:07
Да почерпиш

рали
22-08-2005, 11:54
няма проблеми като се видиме последната неделя:)))))

Beco
22-08-2005, 13:21
Тва ми прилича на Sprint
Не на 33 последно Sprint ли си взе и какъв е мотора

рали
22-08-2005, 14:08
това е Maserati Bora другата италианска марка :)))) иначе си взех тая тоято колегата я описваше 33 16V Р4 91год. върви като бесна само малко боя и трябва

Beco
23-08-2005, 10:14
това е Maserati Bora другата италианска марка :)))) иначе си взех тая тоято колегата я описваше 33 16V Р4 91год. върви като бесна само малко боя и трябва
:oops:Обърках се реших, просто, че самата снимка е сплескана ама сега се загледх в стоповете, на Спринта стоповете продължават към номера :lol_sign:

MrX
23-08-2005, 10:48
стоповете на спринта не продължават към номера,ВЕРВАЙ МИ

Beco
23-08-2005, 15:32
Не са ли във вътрешната част откъм номера в горната вътрешна част леко издължени :oops:

MrX
23-08-2005, 19:06
http://mrxzender.alfaromeo-bg.com/Sprint/sudsprint-rosso2.jpg