PDA

View Full Version : Защо се влюбихте точно в Алфа?



Bulgarian_Stallion
19-02-2005, 15:46
Винаги ми е било интересно защо точно алфа?Какво ви накара да си купите алфата и да и останете толкова заклет?Все пак знам от опит че из целия свят алфистите са по "специални" хора,наща обич е по различна :D Затова исках да чуя какво ваз ви накара да су купите алфа и да се влюбите в нея. Аз ще започна, на деня дето си взех книшката почнах да търся за коли, тогава си нямах никаква представа от алфа само бях чувал за нея, честно казано исках да си купя БМВ или Пежо (мерси на бог че не го направих). Та злед като огледах над 10 БМВта и Пежа се спрях не една обява на една 33ка..3500еур 92 година червена...обадих се на човека и си направихме среща той да дойде на една бензиностанция...та отивам си аз на срещата без никаква ама никаква представа какво да очаквам,нищо не знаех за 33ката,даже не знаех как прелича щото нямах интернет тогава да проверя.по едно време се появи едно от най красивите неща дето съм виждал..беше червена, точно пастирана, мотора ръмжеше, имаше жесток цвят...просто :wow: :wow: :wow: видях я покарах я малко...и просто знаех че това ще ми е колата...почнаха луди пазарлъци и най накрая я купих за 3000еур :shock: :shock: цена която и за финландия е много много скъпа, особено за 33ка...та така си купих първата алфа, не от някаква стара любов или нещо подобно...но по ми е интересно кога наистина реших че алфа е единствената кола за мене...не знам точно щото не станах луд алфа маниак от началото...но сигурно след като бях на ваканция в испания и там карах една 147 за една седмица...след това се оверих че само алфа е колата....и след като ми блъснаха 33ката имах много голяма дилема...мислех си да си взимам ФИАТ брава щото бяха евтини и ми трябваше кола много спешно...но по някаква луда случайност видях една обява за алфа 155 от вестник на земята докато чаках рейса един ден...ее помислих че е знак от Николо Ромео и че просто трябва да се звъне на обявата...звънах, видях, влюбих се и я купих!!!та това беше моята история..много ще ми интересно какви са вашите!!

Dexer
19-02-2005, 19:27
моята история датира от поне 15 години...

бях 8-9 годишен, когато баща ми замина в командировка в Италия и покрай това аз почнах да харесвам всичко италианско... ФИАТ, Ланча, Алфа, Ферари, скуарда адзура и т.н. :D
След още година - две баща ми пак отиде в Италия за да купи семейна кола, от там ми каза че е намерил Алфа Ромео, но за съжаление беше стара и не даваха да се внесе, а аз през това време се ровех във всякакви стари броеве на Авто мото свят и БЕДА, за да намеря нещо за тея алфи... оказа се че е била 90-ка, В6....вместо това обаче той докара едно дизелово ауди и така си останах далеч от италианките...
После с течение на времето се запалих яко по Алфа, и най-вече по 155, тогава нямаше 156 :D Мечтаел съм си, че ще карам такава кола от толкова време, че вече и аз не помня...
И преди 2 години отидох на бригада в щатите, за да си я купя най накрая....след 2 месеца търсене в БГ на 155 с този мотор, най-накрая я намерих, оттидох, видях я за 5 минути и я платих!
И вече не си представям че ще си купя друго освен алфа!

Boxer
19-02-2005, 20:03
пъро се запалих по ланча защото точно по времето когото започах да разбирам че това чудо колата е голям кеф интегралето ги правеше диви и щастливи в ралито после минаха години и покора от всички итал коли е без / сещате се кои/ и после някакси доиде отсамосебеси алфата ми пасна супер и краи вече само алфа

Hristo_156
19-02-2005, 22:50
И аз се запалих по тази марка почти на майтап. Обаче сега работата е доста на сериозно.
Първо се бях насочил към Ауди В4. Не знам защо, но много ми харесваше като форма. Мислих и за по-новия модел на Ауди - А4. Но нещо ме дразнеше в тези коли. Цяла София кара В4 или А4 като че ли е някаква униформа. Мразя униформите. Когато се замислих миналия януари /2004/ викам си ...абе имаше една марка Алфа Ромео -разбираш ли?! Дето я кара цялата полиция и карабинери на Италия. Тия хора хич не са прости. :shock: А имаше там и един модел 156 дето хич не изглежда зле. Мамка му. И баш тогава минавам с рейс 280 покрай Орлов мост и виждам една петроленозелена 156-ца 2,0 ТС - и това беше преломният момент. Направо превъртях на тема 156-ца. И така на 16/4/04 дойде моята от Германия. Вместо "леко чукната" беше бая скъсена с около 20 см отпред и т.н. и т.н. Другото вече съм го писал във форума. И оттогава до сега - вечна любов. :love:

Gogata
19-02-2005, 23:15
Много интересни приключения е преживял всеки от вас докато си вземе своята италиянска машина!Наистина всеки един от нас изпитва голяма любов към своята красавица!Алфа Ромео един по-различен,един по-красив и по-стойностен автомобил за всеки които наистина иска качество и дизаин!Май почти всички в форума са с италиянки,с изключение на някои като мен,които дори още книжка нямат :( Моята страст към марката се появи съвсем случайно.По принцип за мен нямаше голямо значение марката и т.н.когато след известно време започнах да харесвам модели на Fiat и най-вече Tipo-то.След което един с приятел си говорихме за коли,и стигнахме до Алфа Ромео.Постепенно е опознавах и все повече ми харесваше!В началото нищо незнаех освен че има такива коли,но колкото повече неща разбирах за автомобилите и колкото повече модели виждах на марката,толкова повече започнаха да ми допадат!И вече повече от година съм адски зарибен на тема Алфа Ромео!Всичко за нея,когато видя някъде Алфа очите :wow: В този автомобил наистина е събрана съвършенната красота и дизаин,спортен дух,агресивност и елегантност!Това е марката!Влезна ми под кожата! :yes: Сега още нямам книжка,но след около година когато живот и здраве е изкарам и имам възможност,колата ще е една-АЛФА!!!Специялно засега съм се насочил към 146 или 155,но каквато и да имам,важното да е Алфа!
Italian Cars Forever!!!

shadow
20-02-2005, 00:48
за сравнително малкото време от което карам законо :whistle:
имах вазможноста да покарам доста коли като запо4на от рено 20 , 5 и 25 няколко ситроена аудита да не забравя шкода фелициа и октавиа форд фокус и последно бе6е един лексус не казвам 4е тези коли са ло6и но не6то им липсва няма ни6то общо с алфа като се ка4а
в спорт вагона хем 4е е по нисък клас от пове4ето коли които съм карал
в него се прераждам все едно съм роден за тази кола никоиа друга кола не ми пасва като неиа жалко 4е не съм имал 6тастието да карам 155 но се надявам в савсем скоро врема да се сдобия с о6те една красавица :love:

Dodo 155
20-02-2005, 08:44
Аз се влюбих в Алфа преди около 13-14 год. :in love:
На мой съученик баща му си вкара Алфа Ромео Жулиета 2,0 :yes: Страхотна кола :wow: Вървеше като луда (тогава беше на около 7 години). По нашите улици тогава се движеха първите Ауди 80, Орел Аскона, Опел Кадет (старият), Мерцедес 190 (тук там) и т.н. Тази кола се отличаваше на фона на останалите :yes: Първият път като се возих, бащата на моя съученик вдигна 180km/h по бул.Ленин (Цариградско шосе) :wow: Усещането бе страхотно :wow: Оттогава взех да деля автомобилите на Алфа и останали :wink: След 1-2 години видях 155, служебна на ИМПАС-96 и това бе преломът :lol:
Карал съм Тойота, Рено, Ситроен преди да си взема първата италианка - ФИАТ Уно 1,4ie :in love: Това е и първата ми любов. Колата не бе голяма и с много екстри, но пък много прилично направена (за класа) и си вървеше също толкова прилично :yes: Докато карах Уно-то се заглеждах в Делта и Дедра - тогава 155 ми бяха още скъпички :cry:
Един ден реших, абсолютно спонтанно, че е време да сменям фиатката :yes: Отворих интернет, поразходих се тук-там, поговорих си с кума ми (който е луд фен на италианките също :wow: кара Тема) и се спрях директно на 155 8) Внесоха ми я от Италия и щом я зърнах първият път сърцето ми се разтупка като на чавдарче :tongue: :wow:
Бяла на цвят :( , но Алфа :yes: :lol: Е това е голямата ми любов :wink:
Оттук нататък друга кола освен Алфа не бих карал :lol:

koolio
20-02-2005, 10:47
Първият ми досег ако може така да се нарече, с тази марка беше когато мои близки роднини доидоха в плевен с една Алфа 33 1.7 QV. Това беше 92 или 93 година, т.е. бил съм на около 10. Разбира се бях чувал, че "върхът" са Мерцедес и БМВ, бях се возил в старите модели, но Алфата ги превъзхождаше във всяко отношение- знаете какво е за едно хлапе, досега возило се предимно на Трабант и Фиат 126, да усети, че му се лепи гърбът за седалката когато се даде газ. Това беше наистина ирационално влюбване от пръв поглед, но тъй като интересът ми към автомобилите продължи през годините на базата на цялата информация, която съм събрал, установих, че не самоАлфа но всички италиански автомобили превъзхождат като цяло останалите от съответните класове. Да не говорим, че Алфа Ромео заедно със Сааб носят една индивидуалност, която ги отличава от масовите "еталони" МБ И БМВ, които кара вече всяко забогатяло пареню. Все още нямам собствена кола и ползвам семеините, но когато дойде ред да си купувам със сигурност ще бъде Фиат, Ланча или Алфа- в зависимост от възможностите ми.

Alfoso
20-02-2005, 11:26
Ами моята история е следната.Всичко започна от баща ми...и афенитетът му към италиански автомобили...като малък ми грабна окото Fiat Ritmo Abarth 1.6 TC...наситина не съм подозирал колко бърза може да бъде една кола...през 1998 вече се любувах на Abarth 2.0 TC.Тогава вече наистина разбрах философията на баща ми относно италианските автомобили...та Alfa Romeo ли,ха....мисля че Cuore Sportivo-to ми затупа един ден в Пловдив,когато осъзнах че съм безумно влюбен в 155...просто оставях без дъх всеки път,когато я зървах по някое кръстовищ.Тия форми просто...нямах думи. :?

Red Devil
20-02-2005, 15:39
Моят път към алфите може би е наи странния възможен...Бях решил че колата ще е Опел Астра Гси 2.0 8в или 16в.отивам аз един ден да тествам една и гледам бордовия показва че предните накладки са за смяна.тествам спирачките бачкат и абс-а даже:))тругвам надолу по сливница(валеже дъжд много леко) и в завоя от другата страна на шела ми се наложи да натисна спирачките пове4ко и кво стана предните ми спира4ки отказаха и се завъртях и я одарих астрата предида съм я купил.дадох пари на мо4ето да си я оправи, но маика ми каза 4е толкова спортна кола за мен не(разбира се не ми повярва че са ми отказали спира4ките:( .Една седмица по късно ми казва ела да погледнем едно алфа ромео 155 един наш човек го бил вкарал токущо от италия.Бях много скиптично настроен и много не исках да ходиме да я гледаме.в крайна сметка отидохме и в момента в който я видях си казах"бре каква червена красавица".качих се и като видях полу-кожата, климатроника и другите лиготиики си викам сега и ако върви поне малко ще е екстра.малко ли 1.8 8в тс 129к.с @6000рпм, настъпих я яко на Г.М Димитров и това беше момента на истината:))))

WhitePower
20-02-2005, 15:44
бе любов не може да се каже ама страст да
мене ми трябваше кола с голям багажник за музиката и да не се краде като немските, голям мотор - 2.0
и така изках ланция делта 96г а то стана алфа 155 96г
пак за 4700 2.0 16В всички ексти какво друго да ги купя

Alfa User
20-02-2005, 18:09
Моята история прилича на някой розов роман ...
Допреди две години почти карах един Форд Ескорт междинка - 1.4 76 коня ... таратайката за голямо мое удовлетворение беше с перфектен двигател (човека, но когото я продадох, също твърди така) - пъргава, малка, и страшно неудобна за дълъг път. Лошото в тази колица беше окачването отпред, което ремонтирах на всеки два-три месеца - най-често лагерите на главините. И понеже вече изтичаше периода на ограничението за продажба (беше регистрирана на инвалид), реших да я махна.
И започна едно ходене по мъките - продадох Форда, но подходяща кола все не намирах. И един ден, случайно минавайки край една автокъща, която вече 10 пъти бях преходил, окото ми мярна нещо огнено червено ... Погледнах небрежно колата, и почти подминах, когато нещо в мене трепна. Върнах се и се залепих на оградата - насреща ми стоеше най-красивата кола, която бях виждал наживо - а именно моята 155-ца ... Разгледах я, седнах в нея, хванах кормилото ... помолих за ключовете и я запалих ... Прибрах се и вече знаех че няма друга кола за мен. Три дена не можах да спя, докато банката не одобри кредита ми... Но после бях (и все още съм) най-щастливия на земята :in love: :in love: :in love:

Mury
20-02-2005, 18:44
Мен по италиянките ме запали брат ми.Тои имаше ритмо абарт преди 5-6 години и тази кола доста ме заинтригува.После си купи Делта 1.6 хф турбо 132 к.с. страшна кола просто беше наи ла4ената лан4ия която съм виждал.Аз карах се некви дараци имах лада после корса след това един форд/които между другото доста вървеше/след това vw дерби след това си купих първата АЛФА 33 1.7 16В СПОРТВАГОН страшна кола просто карах я 1 година и се прецаках да я продам.След 33-ката имах едно доста злополу4но притежание на голф2 гти ама не ми се говори.Та от тази 33-ка си казах това маи ще е колата на живота ми и не ми се кара друго освен АЛФА.И миналото лято си купих сегашната ми красавица 145 1.6 боксер.

Kostadin
21-02-2005, 09:06
при мен нещата стоят така, значи от както се помня като човек в нашата къща са се карали само итал. коли, първата беше FIAT 127p да поясна за тези които незнаят това беше една малка калинка която е била кола на годината ако не се лъжа 77г. но може и да греша, баща ми я търкаля до 94г. когато вече беше дошло времето за смяна на семеината кола т.к. вече фиатката беше станала твърде малка, определено се беше насочил към италианска кола и какво какво алфа....той я беше огледал и капарирал предварително и само дойде да ме вземе и отидохме да я вземем, като я видях и дъха ми спря адски запазена 33 1.5 TI като се повозих абе то направо неам думи яка работа все пак беше на 6г. и западните коли все още не бяха навлезнали масово та направо си беше гъзария тая алфа :yes: тогава разбира се бях още малък и без книжка на това беше колата която ме накара да се влюбя в марката ALFA ROMEO до дъното на кости те ми и така се започна било е преди 11г.........след време видях една 155 и нещо в мен се преобърна всеки път когато видех 155 и направо тръпки ме побиваха от кеф и така този модел се превърна в моя мечта, която се сбъдна преди година и половина.......сега тайничко си мечтая за наследничката и, за която коментара е излишен а именно 156 :wink:

Nikiboy
21-02-2005, 09:07
Първият досег с марката беше с на Бобо 90-ката като ученик тогава за пръв път загледах тези коли и останах с впечатление, че доста вървят и имат спортен дух.

После покарах лади и опел и като реших да сменям бях убеден, че искам нещо индивидуално, което не се кара от всички - Така изритах всикчи немски и френски кошове, които са достъпни на всички. Избора бе лесен - мейд ин Италия. :D

Пък и имам много любовни емоции свързани с Италия :lol:

navis
21-02-2005, 10:14
ами при мен точно ми падна на сърцето..отдавна исках да си взема кола и само се оглеждах, ту исках форд, ту голф убеждаваха ме и за ауди, но един ден както се мандахерцам в една маршрутка, и видях най-хубавата 145-ца, и ми легна на сърцето, започнах да се оглеждам постояно, видя ли алфа, бях твърдо решил, питах разни майстори, и познати, а те, абе не си взимай италианска кола, големи са боклуци и т.н., все приказки в тоя род...после намерих тоя клуб и прочетох туй онуй, и окончателно реших, едвам дочакох да ми отпуснат кредита и ....отидох на горубляне и като чух звука и много се изкефих, отидох до един сервиз, казаха ми , че става и...станах собственик на 145-ца :)))

boian
28-02-2005, 19:35
Отдавна си мечтаех за Алфа, още като влязоха 155-те и исках да си купя ама бяха скъпи. А историята накратко е че исках да сменя Типо-то с една 145-ца и да доплатя, ама работата се разсъхна и аз като се закучих още същия ден отидох до един автосалон, видях я на автовоза и казах да я свалят и я взех.Още не съм я качвал да й видят ЕКУ-то,ама в сряда ходих до Банско и максимално се изкефих-с 5 човека и багаж ускорява и на баир, що голфове и опели ги изядох точно по баирите-130-140км/ч. повече ме достраша щото не знаех пътя да не цопна в някоя дупка.И малко офтопик, много добри са момчетата от сервиза на Ласса във В.Търново-пукнах гума по пътя, добре че беше задна,оправиха я за нула време и бяха много учтиви. В Благоевград в кв. Струмско видях една 155-ца с ЧеГевара на задното стъкло ама собственика го нямаше. И е много стабилна при резки завои /много дупки,особено на Околовръстното в София :shock: /. И разход 7л/100км. Пълен кеф :D

Alfa User
28-02-2005, 21:04
Аз да ви кажа ... карал съм доста коли, макар че съм притежавал само 2. От всичко досега 155 е най-стабилната и послушна кола, в която съм сядал. Не знам как е постигнато това нещо, но се прекланям пред гения на това постижение !!!

soldix
28-02-2005, 22:57
ne go kazvam za da se hvalja, no ot mojata 1,7 ts mnogo sym dovolen!
Kogato tyrsih da si kupja, tyrsih 2.0. No ne namerih dostatychno zapazena i se sprjah na ekzempljar 1,7 = Posle ot kluba me uplashiha, che ne vyrvjala, no da vi kaja s absoljutna lekota si gi vdiga i bih kazal che gi poddyrja na ravno 200 km/ch= Mislja che moje da si izpylni spokojno skalata na spidometyra. Nikakvi problemi po mehanikata nito ryjda. Karam ja veche tri godini. Super kola spored men. Vyobshte 155 za men sa mnogo zdravi avtomobili. Poznavam mnogo s takiva i vse s dobri vpechetlenija sym ostaval.

ТОВА ТИ Е ТРЕТИ ПОСТ НА ЛАТИНИЦА...смятай го за първо официално предупреждение!!!