PDA

View Full Version : дисплей-проблем?



митко
12-06-2007, 10:35
здравейте,дали но някои им се е случвало дисплея им да мигне (да стане черен)за части от секундата.когато ми се случи за пръв път,си помислих,че ми се е сторило и не му обърнах внимание.може и да е мигал и друг път,но да не съм гледал към него.

angel1974
12-06-2007, 11:41
Ако говориме за дисплея на централната конзола, по принцип имаш едно копче dark което като го натиснеш и става черен екрана, може то да ти прави проблем. :roll: :roll:

митко
12-06-2007, 13:07
да,знам за това копче и от като видях"мигването" го ползвам,но преди това-не.дали може да е от дългата експлоатация-4 часа без да спирам,а и дисплея беше леко топъл.когато се прибирах от европа,съм карал над 24часа без да почивам,но несъм забелязал"мигването".

rodeff
04-07-2007, 20:32
И моя мигва от време на време но е за по-малко от стотна от секундата. Споко така са си

Огнян Андреев
02-10-2007, 10:36
Колеги при мен работата е по-зле екрана се вижда само вечери и то слабо,така я купих. Към кого мога да се обърна за помощ.





Алфа 166 2.0 ТС

TaNo
02-10-2007, 11:29
Да не му е намален от някъде контраста.. щом иначе си работи и си го виждаш вечер! Като слезна към колата ще го почовъркам и щи кажа дали тва е проблема :wink:

Огнян Андреев
02-10-2007, 18:47
Доста си играх но несе получава. Едно приятелче го разглобва и ми каза че наи-вероятно е заминал трафа, но неможе да ми намери такъв че да го смени. :frown: :cry: :frown: :cry:

aMoHuaK
03-10-2007, 15:28
Мигането е от навигацията... аз нямам навигация и не ми мига.. :wink:

bate.vi.dido
07-10-2007, 20:14
Колегата аМоНиаК е прав мигането е от навигацията аз имам пълно оборудване за навигацията но нямам диск за България и не я ползвам....Навигацията си зарежда автоматично до едно време и после почва пак от начало...Когато започне от начало се получава това мигване....Не е фатално дразнещо е....

Огнян Андреев
08-10-2007, 10:36
Колеги маи не се разбрахме, моята 166ца няма навигация и не миг а екрана свети много слабо, иначе всичко друго функционирал :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:

YAESU
21-11-2007, 09:57
Колеги маи не се разбрахме, моята 166ца няма навигация и не миг а екрана свети много слабо, иначе всичко друго функционирал :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:

слабото подсветка на дисплея може да се дължи на износването на флуоресцентните лампички или на инвертора който не може да осигури нужното им подгряване.ако неискаш да имаш разходи за инвертор сваляш го и го даваш на някой който може да държи поялник и да ти смени газоразрядните кондензатори които са стотинки.в лаптопите принципа е същия.

EMo0o
27-11-2007, 23:30
Колеги маи не се разбрахме, моята 166ца няма навигация и не миг а екрана свети много слабо, иначе всичко друго функционирал :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:

слабото подсветка на дисплея може да се дължи на износването на флуоресцентните лампички или на инвертора който не може да осигури нужното им подгряване.ако неискаш да имаш разходи за инвертор сваляш го и го даваш на някой който може да държи поялник и да ти смени газоразрядните кондензатори които са стотинки.в лаптопите принципа е същия.

Може и контраста да му е намален ... Натисни TRIP там дай Settings и там някъде беше контраста :) Дано се оправи , а при мен има едно леко примигване само когато е на габарити , но то не е да става черно , а просто по-слабо - по-силно - по-слабо - по-силно ...

Svetli
02-01-2008, 18:44
и аз имам проблем с дисплея след дълго каране и много дупки. започва да препере и след известно време става черен екран. на другия ден му нямя нищо. искам помощ. имам 166 2,4 JTD 99год

pinko
02-01-2008, 18:49
и аз имам проблем с дисплея след дълго каране и много дупки. започва да препере и след известно време става черен екран. на другия ден му нямя нищо. искам помощ. имам 166 2,4 JTD 99год

Студени спойки или направо скъсани кабелчета на лентовия кабел. Това са симптомите в началото, скоро ще почне да го прави все по-често и накрая ще угасне завинаги.

Нищо не може да се направи, трябва нов или употребяван.

Случило се е на предишния собственик на моята, купил е цял ICS от морга и сега си го имам (без дисплея де) за резервни части.