PDA

View Full Version : алфа взима мазерати



търтей
20-02-2005, 19:20
Филиалът на Ferrari ще се откъсне от компанията с щаб квартира Маранело и ще се присъедини към активите на Alfa Romeo.


Мярката се приема от специалистите като очаквана. Досега Maserati се отразяваше отрицателно на финансовите резултати на Ferrari, която отчита рекорден ръст през последните години. Причината е във високите инвестиции, вложени в Maserati. В същото време Alfa Romeo се нуждае от компания като Maserati, която да й помогне за навлизането на чуждестранни пазари.
"Според сделката Alfa Romeo и Maserati формират близко търговско и техническо сътрудничество особено за големите пазари", посочва компанията майка FIAT в официалното си изявление
Alfa Romeo не присъства в САЩ от 1991 г., а плановете за завръщане през 2007 г. бяха спрени от бившите мениджъри на производителя поради спада на продажбите в Европа. В момента компанията се управлява от едни от най-добрите мениджъри в индустрията. FIAT нае за изпълнителен директор Карл-Хайнц Калбфел, преди това на същата позиция в Rolls-Royce, а Maserati бе възложена на Мартин Лийч, бивш шеф на Ford Европа.
Според FIAT Maserati ще продължи да си сътрудничи с Ferrari в областта на двигателите и търговската мрежа.

Kefo
21-02-2005, 14:48
Добре де, не мога да разбера защо при положение че постоянно изкарват нови модели, правят добри коли, хората ги оценяват подобачащо и се харесват на много хора не се продават добре! :wazuup: Защо фирмата запада? :unsure: Постоянно се правят модели за които после пише че са спасили фирмата от фалит но все си е пред фалит до следващия нов модел!Обединяват се с какви ли не фирми но нищо не помага!Четох разни статистики на Тюв в които Алфа са винаги в дъното на класацията. :craybaby; Започвам да се замислям, че качестото на Алфа до 98г въобще не е на ниво!За по-новите не знам.

Не знам дали мястото му е тука на този пост, но не ми се правеше нова тема :whistle:

navis
21-02-2005, 14:59
и аз съм си задавал тоз въпрос, и си давам следното обяснение..на днешно време за да си конкурентен ти трябват много големи средства за развой, а той е най-скъпото удоволствие..затова и повечето големи автомобилни компании се обединяват и правят еднакви платформи..следващ етап е продажбата..трябва да насочиш продукта към определен тип клиенти, защото няма кола която да се хареса на всички....цената също е фактор..а има още сумати и други неща, и нещата стават доста комплексни..точно тук идва добрия мениджмънт, може би някъде тук се пропукват нещата..това е моето мнение

Dodo 155
21-02-2005, 22:36
Това, че излизат нови модели на Алфа трябва да ни радва :yes:
А това, че Мазерати се обединява с Алфа трябва още повече да ни радва :wow: :lol:
Не съм много съгласен с това, че "...все правят нови модели пък са пред фалит..." :unsure:
Я ми кажете следното: От десет българина колко ще си купят италианска кола? Нито един :( От сто човека може и някой да си купи :? На хиляда 1 може да стане горд собственик :notworthy: на Алфа :lol:
Как седят нещата при немските и френските марки - от 10 купувача, 6 взимат :haha: ГОЛФ, 2 взимат някакъв :haha: Орел, 1 (гъзар) Ауди А4 и 1 (френска кола) :yes: Е за тва да си :wallbash: тия десетимата :wazuup:
Италианците си правят колите за тях и за онези които могат да ги оценят :yes: :clap:
Някой да е виждал грозно Ферари или Мазерати или Ламборджини или ДеТомазо или Алфа или Ланча или ФИАТ .... :nono: :D
Има една тема в която доста колеги вече са писали 8) Темата е: Защо се влюбихте точно в Алфа? Който не я чел да я погледне и да види с какъв кеф (ако мога да се изразя) всеки е написал по няколко реда... :lol:
Жена ми ме ревнува понякога от Алфата :tongue: :lol: Е какво да се прави .... :wink: :lol:
Така, че кой каквото иска да си пише по вестниците, има свобода на словото :whistle: Те половината журналисти-драскачи, нямат представа от къде се сипва масло в мотора и течност за чистачките :lol: :lol: :lol: