PDA

View Full Version : Проблем ->висок разход ?!?



Христо_Сираков
15-06-2007, 19:22
така и така казах че съм на газ да си задам въпросчето:
карам алфа 146 1.8тс 140кончета като я взех си имаше газова незнам каде е слагана и каква е но ми писна да ми дава разход от по 18-19 градско които се вдигна постепенно и отивам при един газаджия и му обяснявам каква е работата и тои вика даи да видим изпарителя и като го видя вика дори ти е ДОБЪР разхода с този изпарител оказа се че е турски незма си каква марка и ми каза че ако си сложа хубав изпарител ще ми падне разхода доста. Та въпроса ми е дали това е истина или не ако сложа италиански ще ми падне ли разхода.
първоначално ми казаха че колата била с газов инжекцион но в последствие преди няколко дена ми казаха че е обикновена газова
Благодаря предварително.

Crusader
15-06-2007, 20:34
Бате, преместил съм мнението ти в нова тема, че там само се броят газджийте - безсмислено според мен ма тва е друга тема :wink:
Сега за проблема ти /наистина си с конвенционална АГУ - видях снимка във Фиат форума/ Изпарителя може да има огромно значение, при определени обстоятелства или никакво при други. Вероятно става въпрос за Волтран, турски изпарител по модел на Ловато! Не са толкова лоши изпарители, стига да функционират нормално, чувал съм добри и лоши отзиви за тях, та не знам какво да кажа, може да пробваш да му смениш мембраните, щото като направят определен пробег /време/ и се "опичат" стават едни "пластмасови" и това вдига разхода с 1-2 литра, ма 18-20 :shock: , такъв разход има преди когато ми бяха сложили /некадърни газджии/ изпарител за метан, някакъв OMWL.
Ако пък са ти пробити мембраните някъде, може да ти дава такв разход, ма ще мирише зверски при работа на ДВГ-то, може даже и детонации да ти прави...
Моят акъл е да си смениш мебраните на изпарителя и после при газждия да ти настрои АГУ-то, ма да го направи на ГАЗАНАЛИЗАТОР, а не "на ухо"...
Я пусни една сника на двигателния отсек тука, че нещо ми се видеше не наред при монтажа на АГУ-то ти...

solar73
19-06-2007, 00:56
а наи добре смени изпарителя пак с волтрон струва 35 кинта 4исто нов

Христо_Сираков
19-06-2007, 10:38
вчера сложих Ренцо Ланди сега ще видим какво ще стане с разьода

Христо_Сираков
19-06-2007, 10:56
колеги това каде си мислехме че стария ми изпарител е турски се оказа не е турски а италиански на Емигаз ама и те не били много стока сега с Ренцо Ланди вчера минах с 16литра 145км от които сам грацо в пловдив и имам още газ в бутиката,а преди с 16 литра минавах 140км на дълго за сега има малка разлика ще видим колко малка ще остане или ще е голяма

qnis3
24-06-2007, 02:19
Колега едвали е било от изпарителя най вероятно е от настройката *там има доста тънкости*

Христо_Сираков
24-06-2007, 12:58
аааа бях забравил да пиша проблема е решен оказа се че е от изпарителя сложих се един Ренцо и проблема се реши разхода падна от 20л градско на 12-12.5 градско а на дълго около 10л