PDA

View Full Version : Проблем със задни спирачки на 75



Lame_0ne
12-06-2007, 20:12
Дойде ред и на моите спирачки, а те са трагедия. Спират само предните, по непрофесионално мнение, задните стържат като са намокрени дисковете. Казаха ми да махна разпределителя, какво Ви е мнението, ще се подобрят ли или трябва и дискове и накладки да сменям.

П.с. Накладките са на няма и 15К км.

Nikoror
12-06-2007, 20:40
ако махнеш разпределителя и не сложиш ръчна настройка при по-спортно каране ще се размажеш на първото спиране :lol:

Lame_0ne
13-06-2007, 13:17
ако махнеш разпределителя и не сложиш ръчна настройка при по-спортно каране ще се размажеш на първото спиране :lol:

Ще внесеш ли малко яснота, свързана с тази ръчна настройка? :? :?

Nikoror
13-06-2007, 14:34
http://www.tiltonracing.com/content.php?page=list2&id=37&m=b

погледни инструкциите

Venci
17-06-2007, 22:54
Колега, позволих си да разделя темата. Сега. Защо реши, че разпределителя е заминал? Провери го по следния начин. Първо махни гумичката отзад и опипай дали от там тече спирачна течност. После хвани някой да помпа на педала на спирачката, а ти си сложи пръста от задната страна и напипай малкото беталце. При натискането на педала то трябва да излиза назад.

Lame_0ne
20-05-2008, 21:44
Продължавам пак със спирачките, но този път предните.

Реших да започна със ремонта на спирачките, но пътя към успеха не му се вижда края. До преди няколко дена педала беше изключително мек и го натисках почти до половината на целия ход. При бързо каране (че и при бавно понякога), когато задържам педала и ако не припомпвам, потъва още повече и така почти до края.

Смених гумичките на буталата на предните апарати, купих нови маркучи (старите бяха скъсани), обезвъдуших цялата система и сега състоянието е още по-зле. Резулат: Още по-мек педал, но при задържане не потъва както преди, колата просто си спира бавно и блокирането на кое да е от колелетата е мисия невъзможна. Задните апарати мисля че са наред и нямат проблеми, а пък и ръчната си работи перфектно. Нещата които ме съмняват са: буталото на предния десен апарат и спирачната помпа. Буталото утре така или иначе ще го отвора и ще се помъча да го раздвижа, но ако може да ми кажете нещо повече за помпата и дали не е от нещо друго, ще съм Ви много благодарен.

И на края, ако пак не се подобрат, дали ще се оправят тези пусти спирачки ако махна разпределителя?
Благоря.

madboy
20-05-2008, 23:01
Колега ,след като си отремонтирал спирачните апарати (СМЕНЕНИ ЛИ СА НАКЛАДКИТЕ ,ОТПРЕД -ОТЗАД)ако са окачени на старите дискове нови накладки ,ще отнеме малко време да се сработят за да почнат да действат пълноценно .Ако няма течове и запушени маркучи е редно да прегледаш спирачната помпа като първо погледни дали има теч от нея върху сервото ,също можеш да и разхлабиш двете гайки 8мм с които е закрепена към сервото и да я издърпаш леко напред без да сваляш тръбичките за да погледнеш дали ако е протекла не е напълнила сервото с течност .Моят приятелски съвет е да не сваляш регулатора за налягането на задните спирачки ,колегите са много прави ОПАСНО Е БЕЗ НЕГО ,натискаш рязко задните спирачки блокират и автомобилът става неуправляем ,особенно при по висока скорост :shock: ПОЗДРАВИ :D :D :D

Venci
21-05-2008, 00:58
Аз съм за спирачната помпа. Не барай регулатора за задните спирачки, ако не тече и му се движи оста.

Lame_0ne
22-05-2008, 07:37
Кажете ми нещо повече за пустата помпа. До колкото имам спомени, се маха трудно и най-вероятно трябва да сваля таблото, за да мога да сваля нея. Ако има някакъв по-лесен вариант, споделете! И какво трябва да гледам най-вече в тази помпа, освен споменатите по-горе течове върху сервото?

Venci
22-05-2008, 13:40
Спирачната помпа се сваля изключително лесно. Трудно се сваля горната помпа на съединителя. Няма какво да и гледаш на помпата. Освен теча към сервото нищо друго не можеш да видиш без разглобяване, което не ти препоръчвам. Купи си нова помпа за 70-80 лв и забрави за случката.

Lame_0ne
23-05-2008, 16:32
Свалих помпата и я оставих в сервиза на Шкодров. Той е един от най-добрите и се надявам днес да е приключил с нея и то успешно. Занесох му даже и разпределителя, дано и в двете няма ръжда, че тогава наистина ще трябва да купувам нова, а тя струва 95 лева в евро 07.

Venci
23-05-2008, 16:54
Не се занимавай с глупости! Купи си нова помпа!!!

Iltcho
24-05-2008, 09:33
Не се занимавай с глупости! Купи си нова помпа!!!

Послушай Венци и не ремонтирай стара помпа а си купи новичка. Аз изпатих много с моята опитвайки се да я ремонтирам. По-добре е обаче да си купиш от ФИАТ ДУКАТО производство 83-86. Ако ме послушаш и я сложиш... за бога натискай педала ВНИМАТЕЛНО :D Няма такъв удар на чело във волана ... :lol:

Lame_0ne
25-05-2008, 13:29
Това с помпа от Фиат Дукато (до колкото си спомням микробус) наистина ли е вярно и дали са еднакви? Иначе ремонтираха старата помпа, но не и разпределителя, той се очаква да стане готов до няколко дена.

Iltcho
26-05-2008, 08:31
Това с помпа от Фиат Дукато (до колкото си спомням микробус) наистина ли е вярно и дали са еднакви?

Е аз на Алфета-та карах с такава. Дукато-вата е с 1 щуцер повече, ама или си опваш 1 допълнителна тръба до отзад и махаш разпределителя, или затапваш с болт със ситна резба и караш.

Venci
26-05-2008, 13:14
Аз също ще слагам помпа от Дукато на 90-та, защото искам да почна да спирам по-добре. Между другото това за затапването на единия отвор - новите помпи ги продават със затапени отвори за да не влизат боклуци в тях. Затапват ги или с жълти пластмасови тапички, които са перфектни, когато сменяш маркуч да ги сложиш на тръбата и да спре теча на спирачна течност или с метални винтове същите като щуцерите, които вече стават перфектно за постоянно запушване на отвор на помпа.