PDA

View Full Version : Пръскалка на чистачките???



Red Devil
21-02-2005, 21:16
Здравейте,вчера най внезапно спряха да ми пръскат пръскалките на чистачките.проверих дали не са запушени с кърфица,не са???Предполагам че може да е помпата, но не съм сигорен и не знам как да разбера?ако е помпата, от каде мога да я намеря и каква ще е евентуално цената???Благодаря предварително

Dodo 155
21-02-2005, 23:04
Виж при италянеца :wink:
Там сигурно ще има и повече от 10-15лв. не би трябвало да струва :unsure:

Kostadin
22-02-2005, 09:32
провери дали ти работи помпата, лесно е, без да палиш колата дай на контакт и я включи на пръскалки ако ти работи помпата трябва да се чува едно жужене като от майски бръмбър примерно, ако не чуваш нищо значи е помпата.

gigi
23-02-2005, 00:41
Може и да не е от помпата, има един троиник които много често се запушва, най добре махни маркуча от помпата към тройника и виж дали пръска ако е така купуваш нов за 8лв и си готов. :yes: Ако не провери хубаво контактите на помпата и чак тогава прибягвай към нова :wazuup:

Bobo
23-02-2005, 00:47
Може и да не е от помпата, има един троиник които много често се запушва, най добре махни маркуча от помпата към тройника и виж дали пръска ако е така купуваш нов за 8лв и си готов. :yes: Ако не провери хубаво контактите на помпата и чак тогава прибягвай към нова :wazuup:

:yes: Само дето не е 8 лева а е 3 :wink:

П.С. Тройника се намира опред отдясно някаде под пантата на капака

Kostadin
23-02-2005, 09:30
зада провериш този троиник трябва да свалиш чистачките и след това и пластмасата която е отдоло тази дългата, която играе роля на нещо като капак, тръбичките и троиника са там, поне при мен е така, но то моето казанче е сменявано с друго та незнам по принцип как стоят нещата дали това е стандартно или само при мен е така.

Dexer
23-02-2005, 10:21
аз си смених тройника ВЧЕРА, защото се оказа че от самия него тече водата и се излива надолу към филтъра за купето... аз го смених с тройник за вакуум, който ползва всеки газ сервиз - за 1 лв, защото така ми подсказаха при италианеца и си лепна като шамар на нос

Моля кобствениците на 155 да ми кажат ако скоро са разглобявали там дали имат филтър за въздуха в купето или само дупка с клапа????

Kostadin
23-02-2005, 10:43
Моля кобствениците на 155 да ми кажат ако скоро са разглобявали там дали имат филтър за въздуха в купето или само дупка с клапа????
off topica е налице ама въпреки това ще попитам някой знае ли къде се намъра тоя филтър за въздуха за купето?

ALFA CORSE
23-02-2005, 18:40
И аз да продължа с off topic-a
Доколкото знам някои нямат филтър. На тях може ли да се сложи оригиналния за 155 (става въпрос за тези без климатроник)?

Red Devil
24-02-2005, 00:54
Благодаря много за инфотата.Най-вероятно да е тройника защото предишния се беше запушил и аз си монтирах сам тройник за лада от 50ст,но явно той се запушва още по бързо:)10x отново