PDA

View Full Version : Как да научите кода на ICS по серийния номер на у-вото



pinko
25-06-2007, 14:35
Наскоро с колегата 7171 се видяхме при Бобо, ето решение на проблема му.

Ето информация как да научите кода на ICS по серийния номер на дивайса.

http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164 ... guide.html (http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164-and-166/66701-ics-codes-and-ics-removal-hopefully-a-definitive-guide.html)

Kosakov
15-10-2007, 20:28
искам да попитам какъв е този ICS код ,за какво служи и как да го науча

EMo0o
26-11-2007, 23:56
Кода се използва за защита на ICS , и е нужен само ако е изключвано захранването към нея ! Когато си купиш колата ти дават една карта на нея е написан самия код , ако се наложи :)

Kosakov
23-12-2007, 23:23
аз ги нямам тези кодове ,ако ми падне акомулатора ко прая ще ми ги иска ли,и какво може да ми блокира?

EMo0o
16-01-2008, 02:07
аз ги нямам тези кодове ,ако ми падне акомулатора ко прая ще ми ги иска ли,и какво може да ми блокира?

Ще ти го иска и ще блокира само ICS-a , т.е. ще можеш да си караш колата ... нооо без никакви екстри - климатроник , музика ... не си е работа :wink:

marianski
23-03-2008, 17:12
добре бе хора ще се побъркам вече сериозно разглобих го тоя ай си ес и отзад и отдолу има някакви лепенки и пише драйвър информ. систем и там има сериен който започва AR10100.... никъде не можах да намеря номер който да е BE......... в какъвто формат искат в сайта за разкодиране помогнете че вече не издържам без музика много кофти има някакви издълбани на ламаринките ама от вътрешната страна и са някакви номера само няма букви къде е тоя номер който трябва да се въведе в сайта и ако може на снимка да го покажете ще съм ви адски благодарен, мерси!

kartell
05-05-2008, 11:46
Някой знае ли каде в София ги разкодират и какво представлява разкодирането т.е. кода ли ми дават да си го имам или го карат да не го иска повече.

Интересувае и горе долу каква е цената на услугата ( на лични )

Колега 7171 писах ти на лични за инфо.

triada
25-06-2008, 16:21
Здравейте колеги, някой знае ли във Варна дали разкодират ICS за алфа 166? За приятел с такава. И също да попитам възможно ли е като блокира ICS-a да не работят мигачите, защото точно това се случи.

triada
25-06-2008, 20:46
всъшност решихме проблема даже много лесно и открихме кода на ics.Поне при нас стана лесно.

p3shku
25-06-2008, 22:29
всъшност решихме проблема даже много лесно и открихме кода на ics.Поне при нас стана лесно.
Ами споделете с нас лаиците как го решихте проблема ако не Ви затруднява прекалено много.

triada
26-06-2008, 09:15
Еми ще обясня дано при някои от вас да се получи. Първо пробвахме да влезем в сервизното меню на ICS-a (това става ако ако ICS-a e SIEMENS a ne BECER : DARC+CLIMA се натискат едновременно и излиза въпросното меню, на първата страница би триабвало да ви покаже и двата кода) Но нашият ICS e BECER и това не стана. Затова изкарахме ICS-a и записахме модела и серийния номер за да пробваме с някой калколатор за кодове , но и това не помогна. И ПРОСТО ВКАРАХМЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЧЕТЕРИ ЦИФРИ НА СЕРИЙНИЯ НОМЕР И ......... ВСИЧКО ЗАРАБОТИ КАТО НОВО!!! Незнам дали не е просто случайност но не ви пречи да опитате. Дано имате успех като нас.

triada
27-06-2008, 21:41
Колеги днес открихме че при вече разкодиран ICS става активно влизането в сервизното меню с ( clima+dark) там ще видите и кода за навигацията. Освен това имате достъп и до управлението на централния компютър , като функции от рода на брой впръсквания на дюзите.......и мн. други настроики (е ако сте достатъчно смелли да ги променяте).Дано да сам бил полезен.

Tasho
11-09-2008, 14:58
Да ви кажа как открих моя,ще паднете от смях...Седя си аз пред бунгалото на цигов чарк това лято и кво ми скимна да си чопля колата..Вадя си бушончета и разни блокчета и отивам да паля после...Да ама ...кака алфина вика дай пин код и...ужас,не щя да запали...Обаче гледам цифрите отгоре от 0 до 9 и плъзгача оставен на 4-та.Я четири четоврки,после ентер и хоп INTEGRATE CONTROL SYSTEM си светна.Вртя и запали от четвърт.Бях се шашнла в началото,насред гората....без пин код...:upsidedwnsmiley:

EMo0o
12-09-2008, 09:06
Да ви кажа как открих моя,ще паднете от смях...Седя си аз пред бунгалото на цигов чарк това лято и кво ми скимна да си чопля колата..Вадя си бушончета и разни блокчета и отивам да паля после...Да ама ...кака алфина вика дай пин код и...ужас,не щя да запали...Обаче гледам цифрите отгоре от 0 до 9 и плъзгача оставен на 4-та.Я четири четоврки,после ентер и хоп INTEGRATE CONTROL SYSTEM си светна.Вртя и запали от четвърт.Бях се шашнла в началото,насред гората....без пин код...:upsidedwnsmiley:

Имаше още един колега , който беше направил така .. :) Явно е някакъв алтернативен вариант , ноо ми се струва прекалено елементарно .. :no:

Росен Желев
04-11-2008, 21:07
всъшност решихме проблема даже много лесно и открихме кода на ics.Поне при нас стана лесно.
Колега сподели ако обичаш как откри кода че и аз имам същия пролем.

DreamCatcher
26-11-2008, 09:06
След дълъг престой в сервиза и паднал акомулатор и на мен ми се наложи да извършвам тази процедура. Нямах притеснения, защото макар да нямам прословутото картонче, отзад в багажника имах сериен номер и код за ICS. Голямата изненада дойде когато се оказа, че кодът който е там не става. Шаш и паника!

Невероятно, но факт - и при мен стана с четири 4-ки! Съвсем елементарно, а вече се бях запътил към София, едва ли не!

Благодаря колеги!

bobbybg75
26-11-2008, 09:35
при мен не стана с 4 четворки затова се наложи разкодиране :wallbash:

bobbybg75
27-11-2008, 14:43
Благодаря на Пепи от Италсервиз който както винаги веднага се задейства и сега всичко работи отново също така благодаря на някой колега който ми сви антената :guillotine:

Linkestis
20-12-2008, 01:31
Добре де,някои все пак ще каже ли къде да се ходи и колко струва процедурата??

leketo84
20-12-2008, 02:07
Ауто Италиа 120лв кеш и един месец чакане , но ефекта е голям ! Аз бях без код 5-месеца и знам какво е , защото Ванто-Трейд ги чаках близо 2-месеца и нищо...:big_whoops:

Linkestis
20-12-2008, 21:09
Ауто Италиа 120лв кеш и един месец чакане , но ефекта е голям ! Аз бях без код 5-месеца и знам какво е , защото Ванто-Трейд ги чаках близо 2-месеца и нищо...:big_whoops:
Това немога да го повярвам.Във века на технологийте да чакам месец-два!
Със сигурност трябва да има и някои зъл гений в София които да може да намира прословутият код по един или друг начин.Не сте ли съгласни?
П.П Просто още не съм го намерил :)

kartell
21-12-2008, 14:49
Моята я разкодира един пич от Бургас за един ден, много точен и си отнесе 120 кинта :doctor:. Все пак съм доволен понеже от там я взех колата и не ми се пътуваше лятото без клима и музика :punk:

Linkestis
21-12-2008, 15:19
Моята я разкодира един пич от Бургас за един ден, много точен и си отнесе 120 кинта :doctor:. Все пак съм доволен понеже от там я взех колата и не ми се пътуваше лятото без клима и музика :punk:
Точно това искам и аз плащам получавам веднага.Това с чакането ми е изнервящо безмислено..и т.н.Вече и без това тотално се изчеластрих с тоя ICS:4-ти ден ровене в интернет и какви ли не програми за калкулация на кодове.Сигурен съм че аз и ти не сме единствените.Освен колегата чакал месец.Хайде де,никои ли не знае в София или около София/на 100-на км./някои да разкодира.:wallbash:

kartell
21-12-2008, 15:46
Колегата "7171" имаше инфо за тези разкодирания, пиши му на лични въпреки, че отдавна не съм виждал да пише.
Преди хакването на форума имах тела му в личните но сега ги няма съобщенията :big_whoops:

Не че искам да те обезкуражавам, но и аз опитвах с всякакви програмки в нета, но като го закарах на майстора и като го разглоби целия и като почна да му сваля некви чипове и да ги слага на негови платки разбрах че не е шега работата и 120 кинта си заслужават :clap2:

Linkestis
21-12-2008, 16:04
Парите не са проблем,давам ги на секундата.Относно колегата,писах му доста отдавна,няма тговор даже и не е влизал скоро.

Коки
22-12-2008, 16:37
Хайде де,никои ли не знае в София или около София/на 100-на км./някои да разкодира.:wallbash:

Ами хората споменаха за един от Италсервиз. Аз съм ходил там да гледам една 166, която се продаваше, но се отказах. Та тоя, който я продаваше (някакъв от сервиза) беше намерил кой да му я разкодира. Не знам обаче колко е разумно хакери да ти бърникат софтуера. По-добре си изкарай номера по каналния ред.

Linkestis
22-12-2008, 20:23
.....

bobbybg75
23-12-2008, 11:43
140 лева само се разкодира никакви платки и чипове не се слагат нещо като кей генератор се използва на лично съобщение ще ти кажа къде да отидеш

bobbybg75
23-12-2008, 11:46
за същите говорех и аз но аз съм със злот карта за gsm

Коки
23-12-2008, 14:31
за същите говорех и аз но аз съм със злот карта за gsm

А защо има разлика за тези, които са с телефон?

Linkestis
23-12-2008, 18:51
....

kartell
26-12-2008, 16:17
Браво колега честито, найстина без ICS е пълен кошмар :throw:

veskoPP
06-01-2009, 13:57
a колеги някои да знае за6то не мога да си проверя VIN НОМЕРА

Коки
07-01-2009, 14:26
a колеги някои да знае за6то не мога да си проверя VIN НОМЕРА

Щото джаджата не работи. Виж тук:

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=25514

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=1198

ACEHOB
09-01-2009, 20:49
Ето още един източник: http://italycars.info/vin.php

shtrapuliak
05-02-2009, 16:30
Здравейте колеги!
Ако някой все още има проблем с кода за ICS-а на неговата алфа 166 може да ми се обади на тел:0888784155 или да ми пише на e-mail: pavlov_petar7711@mail.bg (pavlov_petar7711@mail.bg) или на скайп:peter_7711, може би ще мога да му помогна с кода.

Linkestis
05-02-2009, 20:21
Доста старичък пост си цитирал.:bravo:

qpwo
15-03-2009, 17:22
Като вляза в клима+дарк настроиките 4-тото или 5-тото меню ми е code, и срещу него са ми написани кодовете за компа и навигацията...:-P

kartell
17-03-2009, 09:15
Това е много добре. Дано при всички да е така. Аз не съм пробвал, но ако го знаех преди да махам акумулатора щях да икономисъм едни пари за разкодиране :magic:

WhitePower
15-09-2009, 12:24
Намерено,проверено,изпробвано.Момчетата от Студентски Град/София/, които са монтирали на някои от колегите DVD!
Човекът влезна за около 2мин.свали всичко,забележете:без нищо да счупи или одраска.Услугата се извършва за един ден.Демонтаж,монтаж:цена за ICS кода,120 лв.Цената е за тези които нямат слот за SIM-карта!
В прикаченият файл е показан адреса.Тоест ако идвате от Зимният дворец посока Симеоновско шосе е на 300-400 метра преди кръстовището.


на мене не ми стана ясно какво монтират друг монитор на мястото на на ицс-а или запазват ицса и преубразуват сигналите за да вкйарат видеото

pacolin5
24-10-2009, 01:53
всъшност решихме проблема даже много лесно и открихме кода на ics.Поне при нас стана лесно.
kolega izviniavai 4e se me6am vav va6ata diskusia za ics-sa oba4e ve4e i az sam sas takav problem i e mnogo gadno. bi li mi kazal kak re6ixte problema vie ako ne e taina? blagodaria predvaritelho. pacolin5

-----------------------------------------------------------------------------------
Колега, извинявай, че ти се мешам, но тук пишем на български!

Х

Linkestis
26-10-2009, 16:39
.......

sanata
13-11-2009, 17:34
колеги,дайте някакъв телефон на тези пичове от Студентски град.

Linkestis
13-11-2009, 17:54
......

sanata
13-11-2009, 18:26
много благодаря.

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:17 ----------


Заповядай колега
0897809555


колега звънях 2-3 пъти,ама никой не вдига,можеш ли да ми обясниш малко по-подробно къде точно се намират?

Linkestis
13-11-2009, 18:30
......

Linkestis
13-11-2009, 18:47
......

EMo0o
13-11-2009, 18:49
До него има магазин за авточасти, като идваш от Симеоновско Шосе посока Зимния дворец ти се пада първия блок отляво , в края на блока ;)

gioventi_insolenza
23-01-2010, 20:27
Пускам запитване до всички които са имали проблем с намирането на кода...

Днес извадих ИЦС-а и отдясно отстрани бяха серийния номер и други данни. Порових се и се оказа че за устройствата които са BECKER - BE2580 няма калкулатори, които да дават верен код... Аз опитах с един калкулатор, но кода не съвпадна... Пробвал съм и с 4ри 4-ки и с последните 4ри цифри на серийния номер, но пак без резултат. Моля, посъветвайте ме какво да направя, че без музика УМИРАМ! (и всичко стана заради един часовник... :not-fair:)

EMo0o
23-01-2010, 22:20
Пускам запитване до всички които са имали проблем с намирането на кода...

Днес извадих ИЦС-а и отдясно отстрани бяха серийния номер и други данни. Порових се и се оказа че за устройствата които са BECKER - BE2580 няма калкулатори, които да дават верен код... Аз опитах с един калкулатор, но кода не съвпадна... Пробвал съм и с 4ри 4-ки и с последните 4ри цифри на серийния номер, но пак без резултат. Моля, посъветвайте ме какво да направя, че без музика УМИРАМ! (и всичко стана заради един часовник... :not-fair:)

Ходи да ти го разкодират в Студентски град :)

gioventi_insolenza
24-01-2010, 00:07
Ходи да ти го разкодират в Студентски град :)

Според теб как ги разкодират? Аз си мисля че е по същия начин както всички знаем... с калкулатори... Надали имат софтуера на Алфа за да разберат кода по друг начин... А калкулатори за ВЕ2580 няма точно доколкото се информирах. Или бъркам?

EMo0o
24-01-2010, 00:50
Според теб как ги разкодират? Аз си мисля че е по същия начин както всички знаем... с калкулатори... Надали имат софтуера на Алфа за да разберат кода по друг начин... А калкулатори за ВЕ2580 няма точно доколкото се информирах. Или бъркам?

Бъркаш , разкодират ги - демек няма код ;)

ACEHOB
24-01-2010, 11:38
Когато няма калкулатор има една друга далавера.
В чипа се записват данните от друг чип на който се знае кода. Почти на същият принцип по който се разкодират и касетофоните.

Bobo
24-01-2010, 16:11
Когато няма калкулатор има една друга далавера.
В чипа се записват данните от друг чип на който се знае кода. Почти на същият принцип по който се разкодират и касетофоните.

;-)

gioventi_insolenza
25-01-2010, 08:33
Ааа... това е друга бира вече ;)
Аз си викам в началото че щом дават картонче с номер, значи ще е калкулатор някакъв.. и си мисля, да не би да съ, толкова смотан да дам 140лв да ми свалят ИЦС-а и го свалих сам, но сега разбирам, че си заслужават парите момчетата...

ЕДИТ: Вече го разкодираха - 140 лв (с телефон съм). Заслужават си всяка стотинка. Пича даже ми остави частта от ИЦС-а която регулира парното за да не ми е студено докато го взема разкодирания ИЦС. После монтира всичко обратно и ми даде картонче с новия номер. Цялата процедура по разглабянето и сглабянето на всичко отне по 5 мин... и нищо не беше надрано или счупено (което си е малко учудващо за България ;))

Avrama
27-01-2010, 20:51
В Русе разкодирането ми излезе 80лв.

Коки
28-01-2010, 13:06
...Вече го разкодираха - 140 лв (с телефон съм). Заслужават си всяка стотинка...

Къде?

gioventi_insolenza
28-01-2010, 20:23
Къде?

Студ. град! На същото място!

rossino71
02-03-2010, 16:36
Здравейте колеги.От търсачката попаднах на вашия форум.От скоро имам Либра 2,4 jtd.Вчера бях на диагностика след като ми закачиха сваления преди това акумулатор,ICS-a ми поиска ICS код и Код NAVI.Явно италиянците са ме прецакали,защото са ми дали само картонче с NAVIGATION CODE CARD.С две думи опрях до разкодирване.Молбата ми е ако знаете къде,могат да ми свръшат кадърно тая работа във Варна.Бивш собственик съм на АЛФА 155 и 166 и ми омръзна майсторите да ме гледат като чели съм кацнал при тях с поредната летяща чиния.Какво а направя като съм влюбен в италиянските автомобили.

н.неделчев
22-06-2010, 18:47
Здравейте,колеги!Мой познат си вкара 166 от Холандия!Проблемът и е,че няма код карта и не може да си ползва функцийте на ICS-a.Изчетох всичко по темата и го приложихме,но без резултат.Ще помоля,ако някой знае начин,който не е описан тук да сподели.Много е далече София да я носим само за това.Оставям информацията от стикера на ICS-a.Модела е Сименс.Сериен номер AR1010042646/50. MLFB:5WK78101. SW 3.65
На всички отзовали се благодаря предварително.

mitko1968
28-11-2010, 12:44
Ще ти го иска и ще блокира само ICS-a , т.е. ще можеш да си караш колата ... нооо без никакви екстри - климатроник , музика ... не си е работа :wink:
Може сам да го разкодираш

натисни кlima+dark заедно, задържаш малко и ти излизат двата кода. Първите 4 цифри е кода за ICS а останалите 4 са за навигацията


Колега пиши на български!!!!

Linkestis
28-11-2010, 12:46
Пич,пиши на Български поне на първото ти мнение!

И второ поста ти е безмислен!

ACEHOB
30-11-2010, 09:40
moghe sam dago razcodirash

natisni klima+dark zaedno zadrash malko i ti izlizat dvata koda parvite 4 cifiri e koda na ICS a ostanalite 4 sa koda na navigatora

Това е само при коли които са "пипани" и нарочно са вкарани тези кодове за да се запомнят. До сега съм го виждал при 2 или 3 само. Иначе уважаемият колега Linkestis е прав - не важи за всички коли.

oriono
18-04-2011, 19:42
Колеги, а някой случайно да знае място в Пловдив, където ги разкодират и на каква цена евентуално. Аз опитах със собствени сили и средства Прочетох дъмпа на bekera, ама нямам код.Само да имах ics със познат код...

Megadet
27-11-2011, 14:13
Здравейте колеги, вижте на какво попаднах, не знам дали ще върши работа http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=bg&langpair=en|bg&rurl=translate.google.bg&u=http://www.radio-code.co.uk/alfa-radio-codes.html&usg=ALkJrhghZwYRt0kQHGRVlZlbCOuhonZSOg (http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=bg&langpair=en%7Cbg&rurl=translate.google.bg&u=http://www.radio-code.co.uk/alfa-radio-codes.html&usg=ALkJrhghZwYRt0kQHGRVlZlbCOuhonZSOg)

Linkestis
27-11-2011, 15:40
Пробвано е..бошлаф работа е малко :)

plamenp4
27-11-2011, 20:47
Еми ще обясня дано при някои от вас да се получи. Първо пробвахме да влезем в сервизното меню на ICS-a (това става ако ако ICS-a e SIEMENS a ne BECER : DARC+CLIMA се натискат едновременно и излиза въпросното меню, на първата страница би триабвало да ви покаже и двата кода) Но нашият ICS e BECER и това не стана. Затова изкарахме ICS-a и записахме модела и серийния номер за да пробваме с някой калколатор за кодове , но и това не помогна. И ПРОСТО ВКАРАХМЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЧЕТЕРИ ЦИФРИ НА СЕРИЙНИЯ НОМЕР И ......... ВСИЧКО ЗАРАБОТИ КАТО НОВО!!! Незнам дали не е просто случайност но не ви пречи да опитате. Дано имате успех като нас.


кои сериен номер имаш предвид че не мога да те разбера и какво точно си разглобил за да го видиш кода.. пиши на лични ще съм ти благодарен..

Linkestis
27-11-2011, 21:33
кои сериен номер имаш предвид че не мога да те разбера и какво точно си разглобил за да го видиш кода.. пиши на лични ще съм ти благодарен..

Вадиш ICS-a и от страни има сериен номер заедно с номера на модела.

savoibul
27-11-2011, 21:37
Незнам при вас как е, но при мен ICS-а е съставен от нещо като два модола, на горния (касетофона) пише Becer, а на долния Siemens. Инече съм виждал и други ICS-и и те са били така. Което ме навежда на мисалта, че нещо сте се заблудили, че има ICS Becer или Siemens, просто едната табела е отстрани при жабката и се вижда като се дръпне напред, а другата е отзад и от страната на волана и се виждат като се свали целия, защото втората се крие от кбела на аварийните и халогените.
http://img840.imageshack.us/img840/4823/08082011225.jpg

http://img714.imageshack.us/img714/1516/08082011226.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/1172/tyldrewnobraktel.jpg
Може да съм попадъл винаги на такъв тип ICS-и и да греша. Няма да се сърдя да ме поправите. :doctor:

Linkestis
27-11-2011, 22:08
За нищо не се бъркаме.Системата се води Бекер-Сименс...управлението е на Бекер а останалото на Сименс.

За това като генерираш код първо се пише Бекера

savoibul
27-11-2011, 22:17
За нищо не се бъркаме.Системата се води Бекер-Сименс...управлението е на Бекер а останалото на Сименс.

За това като генерираш код първо се пише Бекера
Съгласен :cheers: :respect: Колегата по-нагоре така се беше изразил.

Linkestis
27-11-2011, 22:37
Съгласен :cheers: :respect: Колегата по-нагоре така се беше изразил.

:cheers:

pa4ogti
19-02-2012, 20:40
колеги днеска ми паднаха тоците и разбира се ми иска кода на ИЦС-а . При мене се получи номера с 4 - ките.:respect:

leketo84
20-02-2012, 13:04
колеги днеска ми паднаха тоците и разбира се ми иска кода на ИЦС-а . При мене се получи номера с 4 - ките.:respect:

Много се радвам , спести ти много главоболия колицата :lol_sign:

pa4ogti
21-02-2012, 00:05
да определено.и все пак благодарение на форума и на всички вас . :th_up:

tweety
21-02-2012, 11:28
Колеги реших, че ще е полезно да споделя с вас как реших и аз проблема. След дълго звънене по сервизи в търсене на по-ниска цена (тъй като в Студентски ми казаха 140лв) ме насочиха към сервиз на SONY. Сервизът е официален на сони и се намира в студентски град (улицата при посолствата в близост до О'Шипка). Занесох го там и момчетата го разкодираха за около 2-3 часа. Свалили са паметта и са я прочели на четец за памети и от там са извадили кода. Процедурата ми струваше 80 лв и вече си имам и кода. Доста по евтино от 140 и с добър ефект. Ако някой има нужда от повече инфо къде се намира сервиза мога да съдействам!

ecotronic
21-02-2012, 11:32
На вниманието на новите колеги, които не са се сблъсквали с проблема с кодовете:

Четете си и си записвайте кодовете, за да не изпадате в неприятната ситуация, която се дискутира.

PacheV
07-07-2012, 12:52
здравеите,преди няколко дена ми разкодираха ицс-то но ми изкараха пи4овете само кода за ицс-то,та всичко си върви клими,музики,но през 5 секунди ми излиза онова дет ми иска кода за навито.Пича ми вика,че трябвало да имам диск с карта в навито и щяло да се оправи(за което поспорихме и други ден ще му остава ицс-то да си го разкодира кат хората).Та въпроса ми е нужно ли е да има диск наистина,или тея са длъжни да ми искарат и друг 4 цифрен код.Благодаря и поздрави.....

qpwo
07-07-2012, 15:41
[QUOTE=PacheV;1095934]здравеите,преди няколко дена ми разкодираха ицс-то но ми изкараха пи4овете само кода за ицс-то,та всичко си върви клими,музики,но през 5 секунди ми излиза онова дет ми иска кода за навито.Пича ми вика,че трябвало да имам диск с карта в навито и щяло да се оправи(за което поспорихме и други ден ще му остава ицс-то да си го разкодира кат хората).Та въпроса ми е нужно ли е да има диск наистина,или тея са длъжни да ми искарат и друг 4 цифрен код.Благодаря и поздрави.....
Има друг 4-цифрен код...

DiStefano
14-08-2012, 15:26
Принципно го има и кода за навито. Но при мен специално като вкарах оригиналното CD за Италия спря да ми го иска. Този код е повече от излишен, тъй като навигацията е набор на Хитлер, да не говорим, че БГ няма и т.н. Но не си спомням за ми излизало съобщение за кода периодично.

AnD14
24-08-2012, 18:32
Къде в софия раскодират ICS-та и ако може да не зимат по 200 лв

tweety
24-08-2012, 20:21
Имаш лично - цената е 80 лв. и 3 часа

AnD14
24-08-2012, 22:28
понеже го пратиха до един в монтана и той не можа да го разкодира може ли да има проблем ICS или проблема е в този който го разкодира ?

trop4i
24-08-2012, 22:38
понеже го пратиха до един в монтана и той не можа да го разкодира може ли да има проблем ICS или проблема е в този който го разкодира ?
Ако е в ICS би трябвало да разбере и да ти каже ,според мен е от човека.

tweety
24-08-2012, 22:54
Аз съм от Берковица и преди да го занеса в сервиза на Сони ходих до този в Монтана точно. Той го разглоби и след около час ми звънна и ми каза, че му се бил прецакал четеца за памети и не може да я прочете....
Отидох и си взех колата и в София никакви проблеми, така че вади си изводите сам за този от Монтана.

AnD14
24-08-2012, 22:54
(https://www.google.bg/search?hl=bg&client=firefox-a&hs=LtK&rls=org.mozilla:bg:official&sa=X&ei=KM03UKqhDo3usgbu8oCgAw&ved=0CBwQBSgA&q=%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE+%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B 0+%D1%81%D0%B8+%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0&spell=1)само кода си иска ICS-TO записал съм час в SONY за понеделник ще написах подробности като видя какво ще стане ! и актуална цена !

RASI
28-08-2012, 21:53
да се похваля че и при мен се оказа 4 четворки

leketo84
28-08-2012, 22:17
да се похваля че и при мен се оказа 4 четворки

Екстра спести 100лева :mrgreen:

BMWWW
30-08-2012, 02:06
Не,че нещо но комбинациите от 4 цифри са 24 .Неможе ли да се налучка за 30 мин игра или има определен брой пъти в който може да се вкара.?

ecotronic
30-08-2012, 02:48
Не,че нещо но комбинациите от 4 цифри са 24 .Неможе ли да се налучка за 30 мин игра или има определен брой пъти в който може да се вкара.?

Комбинациите от 4 цифри са 10 000.
При въвеждане на 3 грешни кода, ICS-ът блокира за 10 минути.
След въвеждането на следващите 3 грешни кода, ICS-ът отново блокира за 10 минути.
След третото въвеждане на 3 грешни кода, ICS-ът блокира за 1 час.

Така за около 1480 часа (около 2 месеца), със сигурност ще уцелиш вярната комбинация.

BMWWW
30-08-2012, 03:27
Опа наистина грешката е моя ,аз съм смятал неповтарящи се цифри ,а не съм се саобразил,че цифрите в кода могат да се повтарят и ,че са 9 :D .Значи комбинацията е 9х9х9х9 . 6561 са :D

ecotronic
30-08-2012, 03:42
Опа наистина грешката е моя ,аз съм смятал неповтарящи се цифри ,а не съм се саобразил,че цифрите в кода могат да се повтарят и ,че са 9 :D .Значи комбинацията е 9х9х9х9 . 6561 са :D

И нулата участва:grin:.

Така, че са 10 000:grin:

Scrapera
03-11-2012, 19:25
Колеги ако може дайте някакъв калкулатор.

Scrapera
13-11-2012, 20:11
Оправих се. Не ми трябва нищо.

s_romeo
14-12-2012, 02:02
Колеги днес си взех ICSa от сервиза на Сони в Ст.град. Доволен съм от резултата ( вече всичко равоти ) за 50 лв. и 2 дена всичко е 6

qpwo
20-01-2013, 22:32
Kолеги, в менюто дарк плюс клима- на инджекшън каква беше стойността ,че нещо я разбазиках и не ми дава коректен разход на борда.Имам спомен , че беше нещо 55.00, но не съм сигурен за десетите и стотните....

Doomguy
21-01-2013, 09:48
При мен е 36 и не се рестартира при махане на минуса клемата, обаче в предвид нереалните показания ме съмнява да е толкова.

ecotronic
21-01-2013, 11:56
Kолеги, в менюто дарк плюс клима- на инджекшън каква беше стойността ,че нещо я разбазиках и не ми дава коректен разход на борда.Имам спомен , че беше нещо 55.00, но не съм сигурен за десетите и стотните....

55.00 е фабрично-зададената стойност. Но най-добре е да си засечеш реалния разход и на базата на него и на това, което ти показва trip - а при настройката 55.00, да се преизчисли новия параметър с който ще ти отчита реално.
При мен по тази методика се наложи да променя въпросния параметър на 36.10. Сега показанията на trip са доста точни.

Linkestis
21-01-2013, 22:49
Все още не мога да проумея защо дизелите нямат това меню?
Още повече че сега съм с ICS от бензинова.

lordliness
21-01-2013, 23:32
Все още не мога да проумея защо дизелите нямат това меню?
Още повече че сега съм с ICS от бензинова.

Защото нашите почти не горят, за какво им е.

Pepko-Bepko
22-01-2013, 00:14
моята е на дизел и си има такова меню :devil2:

Dob4i
26-01-2013, 21:06
Моята също

KaTsArA
27-03-2013, 02:50
Колеги днес си взех ICSa от сервиза на Сони в Ст.град. Доволен съм от резултата ( вече всичко равоти ) за 50 лв. и 2 дена всичко е 6

Ако може на лично тел номер направо да паля колата от Пловдив и да ходя да го оправят :thumbup:

ecotronic
27-03-2013, 10:09
Ако може на лично тел номер направо да паля колата от Пловдив и да ходя да го оправят :thumbup:

Колега, ако дадеш серийния номер на ICS-а мога да опитам да ти изнамеря кода. Няма гаранция, че ще стане, но нищо не пречи да опитаме преди да го носиш за разкодиране.

Kostanev
17-07-2013, 12:17
Два калкулатора, които на мен лично ми помогнаха. За единия антивирусната измрънка, че е trojan/keygen. Успех!
http://www.4shared.com/get/447ye2rP/alfa166-calculators.html

angelivanov
23-08-2013, 18:00
Някой може ли да помогне за:
BE2569
w5008844

Telerig
10-01-2018, 20:03
Колеги, ако се смени ICS-блока на една 166-ца, на която не се знае кода с друг от друга на която се знае, какви проблеми евентуално биха могли да се очакват? Всичко ли ще тръгне? Свалихме блока, но никъде няма код, пробвахме всички комбинации описани в темата, но без резултат. Има възможност да се вземе блок от колега, който ще го подари. Чух различни мнения, че евентуално нямало да разпознае имобилайзера и други такива....код за навигацията на проблемната кола за щастие има запазен...благодаря предварително.

ecotronic
10-01-2018, 21:13
Имобилайзерът няма никакъв бизнес с ICS - а. Евентуално trip компютърът може да работи некоректно заради интерпретацията на данните за моментния разход (инжекторните времена). За друго не се сещам. И аз имам смътни спомени за някакви несъответсвия, когато примерно донорът е дизел пък реципиентът - бензин или обратното, но доколкото съм запознат със схемите, подобно донорство не би следвало да е проблем.

oriono
10-01-2018, 21:17
Трябват ти кодовете на ICS-a , който ще монтираш (нави и радио). На навигацията не е задължителен. Аз съм с друг ICS, никакъв проблем.

Telerig
10-01-2018, 23:25
Благодаря, колеги! Кодове на донорния блок има запазени на оригиналните картончета. И двете коли са дизели 2.4 JTD 136kw, разликата е само в годината на производство - донора е 2000-та, другата е 2001-ва. Дори и интериора е еднакъв. Не би следвало да има никакъв проблем. :)