PDA

View Full Version : ALFA 159 или OCTAVIA II ?



Гост
26-06-2007, 17:26
Колеги, поствам линк към нашия форум (член съм на форума на Шкода) и конкретно към моята тема там. Мисля, че ще Ви бъде интересно сравнението (от наша гледна точка) между тези два модела. Предварително благодаря за отговорите по темата и Ви моля за обективни мнения без нападки и "излишни мускули"
http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5422

търтей
26-06-2007, 17:32
ми кво да ти кажа
квото го кефи тва да взима
дизел и бензин да се сравнява е глупаво

ама комънрейла на 159 не е второ поколение ми доста по-напред - това дето слагат на опел, фиат и прочее не е съвсем 1:1 :wink:

ааа и 159 с двигател 1.8 няма :wink: бензина е 1.9 най-малкия

Гост
26-06-2007, 17:34
Да ме прощават модераторите, ама с тоя бавен мой нет я нацъках два пъти темата :oops:

valjo
26-06-2007, 21:20
ми кво да ти кажа
квото го кефи тва да взима
дизел и бензин да се сравнява е глупаво

ама комънрейла на 159 не е второ поколение ми доста по-напред - това дето слагат на опел, фиат и прочее не е съвсем 1:1 :wink:

ааа и 159 с двигател 1.8 няма :wink: бензина е 1.9 най-малкия
напротив вече има, 1.8 МПИ са го кръстили, и май е от ГМ :( няква тотална измислица ... не е ТС не е и JTS

а по темата, аз съм се возил в Октавия 2005та, незнам дали това е 1 или 2 и дали има разлика, но вътре е адски тясно, някой ми каза че е базирана на Голф4 просто с по разпъната каросерия, без да е увеличен комфорта за пътниците
иначе багажника е голям, така удобен ми се видя:)
вътре е тотална пласмасария, бюджетен автомобил, т.е. тук в Алфата си просто на друго ниво
на тема платформа и окачване Октавията пак е на никъдето, няма двойни носачи, не са случайни тия работи ... хората гонят цена
мотора е Помпа дюза, нещо което вече във ФВ и Ауди не го слагат от ВАГ, и сигурно има защо:)

но мисля че 159 1.9JTDm дори 120 к.с. мотора е по-добър избор от този бензинов....

но общо, аз ако имам 50к, ще додам още 5-6 и ще си взема нещо с което съм уникален на пътя, а не поредната "служебна бюджетна" кола:)

valjo
26-06-2007, 21:34
така и така съм се разписал ....
та ... я си представи като станеш на 60 и се обърнеш назад, какво ще си помислиш
1. Аз карах Алфа Ромео, за Бога ....

или

2. аз дадох малко пари за поддръжа.... who cares

един път живеем.... :)

pinko
26-06-2007, 22:07
Каква жена да си взема - грозна, здрава, надеждна и непретенциозна, дето няма да ми иска секи ден по 100 лева

или

хубава, засукана, дето сички мъже ще се обръщат след нея по улиците и дето може и да е леко ненадеждна и с много скъпа поддръжка, ама като каже дай 500 лева за нова чанта/обувки/солариум/почивка в Мексико, ще се бръкнеш и ще и ги дадеш с огромен кеф?

Бал съм му мамата, аз повече компромиси с тия неща не искам да правя, веднъж се живее...

П.П. 2 години и половина имах Октавия 1.9 ТДИ SLX 110 коня, купена чисто нова от Еуратек за 35 000 лева.

За това време и около 80 000 км съм сменил 7 (седем) дебитомера по 450 лева, веднъж рециклиране на турбина (900 лева) и веднъж нова турбина (2600 лева). Повредите започнаха веднага след като изтече гаранцията - тогава беше 1 година.

Накрай двигателя на колата се подпали до Ловеч и почти изгоря. След ремонт на стойност почти 4 000 лева едва успях да я продам за 14 бона.

Заеби...

Ето я

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Pictures/DSCN1395s.jpg

georgyg
26-06-2007, 22:32
Октавията е бюджетен, семеен автомобил бе претенции за някакъв лукс и дизайн. Ако се сравняват 159-ката може да се сравнява със Суперб, а и 50к лв за шкода ми звучи малко много, та това е Чешки автомобил с ВАГ двигател. Шкодата има различно предназначение и за семейна кола е идеална, НО ГЪЗАРИЯТА просто клони много към 159-ката.

П.С. Във форума на шкода ме кефат има изказвания от сорта, заглеждам си по Октавия повече от 159 и 3.2 Q4 е мудна, тежи много и не върви :shock: Ускоронието е слабо и т.н.

valjo
26-06-2007, 22:34
аз спрях да чета Шкода форума на 2рата страница мнения, щото не искам да се регистрирам и там, и да пиша неща, които са си въпрос на светоусещане....

там е малко като форум на Голф2, от "немското" по добро нема ... ;)

мисля че надживяме купонната система, както надживяхме и ладите и други такива, наложени ни .....

сега май е време да си вдигнем погледите и да поживеем ....
:)

pinko
26-06-2007, 22:46
И аз не смятам да се регистрирам там. Щом карат Шкоди и са доволни, не желая да им сривам пясъчните кули.

Шкодата не е лоша кола, но е убийствено скучна. Еднообразна кола, без чар и излъчване. Просто неква кола, не особено лоша, не особено добра, просто средство да те превози от точка А до точка Б. Нищо повече. Както и повечето автомобили от концерна ВАГ. Освен това двигателите и механиката на тоя концерн са ужасно ненадеждни. Това го признават даже и колегите от немския Аутобилд.

Шкодата не е кола, дето като я паркираш под прозореца и от време на време да ходиш да и се любуваш. Освен това аз не мога да карам кола, която е толкова често срещана, както и ладите и Москвичите едно време.

Кола-униформа.

KGB
27-06-2007, 02:11
Аз не искам да споря или да обеснявам каквото и да било...НО

Ако вече се е спрял да гледа Алфа, ако си вземе каквато и да било друга кола...винаги ще гледа алфите тъжно по-пътищата и ще се псува, защо не си е взел Алфа.

Алфата е начин на живот...и то различаващ се доста от този на околните

търтей
27-06-2007, 10:17
ибаф тма 1,8 мпи :shock:

некой да има повече инфо за мотора?

KGB
27-06-2007, 11:01
ибаф тма 1,8 мпи :shock:

некой да има повече инфо за мотора?

Ми той мотора са го има почти от самото начало....140коня е.

KGB
30-06-2007, 03:32
Писания с цел обиди и тем подобни....няма да бъдат допуснати, ЯСНО

rady156
05-07-2007, 18:22
ами тоя мотор 1,8 си е TS и е този ,който се слага на ГТ и мисля, че не е по-различен от този на 156 от 2002/2003!пуснаха го 7-8 месеца след появата на 159!доколкото зная не е бил предвиден,но на купувачите им се е видяло малко множко 160 коня като минимален избор на бензинка и така................ :D

valjo
05-07-2007, 21:43
ами тоя мотор 1,8 си е TS и е този ,който се слага на ГТ и мисля, че не е по-различен от този на 156 от 2002/2003!пуснаха го 7-8 месеца след появата на 159!доколкото зная не е бил предвиден,но на купувачите им се е видяло малко множко 160 коня като минимален избор на бензинка и така................ :D
точно че не е ТС.... :)

rady156
06-07-2007, 00:18
не съм намирал никакво инфо за тоя MPI и за тва смятах че си е същия
само с друго означение,но определено явно има щото гледам имат различни вредни емисии

zabolokor
07-07-2007, 00:37
Е гати въпроса-Октавия или Алфа 159?
Ако се колебае точно между тези две коли-да взима Шкодата.Алфата не е за него.

TDI®
31-07-2007, 00:39
Здравейте, преди малко се регистрирах след като отделих малко време днес да попрочета нещичко от вашият китен форум 8)

Ще се опитам и аз да дам някакво мнение по въпросът на колегата.
Само ще вмъкна преди това че аз нямам алфа и никога не съм имал и никои мой роднина няма :oops: ....обаче от скоро сам адски "влюбен в тази марка" явно наистина има някаква "емоция" в нея. 159-тката е уникална, няма две мнения, скоро ходих до милано моторс да се разходя и седнах в една... уникално.
Аз карам астра 2006 1.9 цдти 120кс, и след като я закупих, впоследствие разбрах че е май италянски мотора, на алфа. Сега вие по ги разбирате незнам дали има разлика със сегашниа които слагат на 159. Засега иначе съм много доволен от колицата.

Та Октавия 2.0 тди 140кс, баща ми кара от 3 години близо, взехме я от първите като излезна, като преди това имахме първата октавия 1.9 тди 110 кс. С първата имахме няколко проблеми единиа беше точно въпросния дебитомер който си им е болно място на този двигател, и на 100 000 км преди да я продадеме сменихме на турбото една вакумна клапа. Това са по сериозните проблеми.
Сега 2-рата е далеч по добра кола. На 70 000 км е някаде вече, да чукна на дърво никакви ядове. ТДИ-то наистина работи малко по грубовато от комън реил-а но много върви, и разхода е мн приличен. Един пример ще дам карахме двете коли магистралата от софия до ябланица заедно, 130 км/ч и на слизане сверихме разхода, тди-то даде 4.9 а мойта 5.9, незнам откъде идва тази разлика, само знам че мойта за да върви с темпото на октавията иска повече натискане сигурно затова ще е.
Има доста място за краката на пътниците и отпред и отзад и май е повечко от това на 159 по мойте наблюдения, иначе вярно май е малко по тясна. Багажника е доста по голям от на 159.
Като цена също е малко по изгодна. Обаче погледнато от друг поглед наистина ако искаш да се отличаваш на пътя и да изпиташ удоволствие 159 е върхът.

Незнам аз много се влюбих в тази кола направо искам утре да отивам и да я взимам :twisted:
Дано след като изплатя тази след 3 години все още да се продават нови 159-тки.. живи и здрави... не бих се замислил грам за следваща кола, ако и качеството е такова каквото се говори... връх.

Дано съм бил полезен на колегата в избора на покупката 8)

KGB
31-07-2007, 02:00
Добре дошъл в нашия форум :wink:

Най-слабия дизел на 159 тоест 1.9JTD 8клапана и твоят са абсолютно еднакакви...мотора се произвежда в Италия и е изцяло италиански, не съм 100% сигурен, но май само скоростната кутия е различна.

Малко офф-топик:

На твоят двигател, който е на 95% като моя...много би му подхождало да му сложиш чип. Става 150коня и към 380НМ ако не греша...разхода също ти пада...Ако се интересуваш повече ми прати ЛС. да ти обясни кое, как защо 8)

иначе погледни digitaltuning.bg за чипа. Аз там съм правил моята.

Скоро ще излене и 1.9 дизел би-турбо, които първо ще се монтира на Сааб 9-3...180коня и 400НМ....същия мотор ще го има и в Опел в даден момент....В Алфа Ромео той ще е 190коня и 400НМ.

Преди да си смениш отново колата изчакай поне до края на другата година...тогава ще изленат много интересни Алфи....а до тогава слагай чип и се радвай.

Успех

petko
05-08-2007, 22:46
така и така съм се разписал ....
та ... я си представи като станеш на 60 и се обърнеш назад, какво ще си помислиш
1. Аз карах Алфа Ромео, за Бога ....

или

2. аз дадох малко пари за поддръжа.... who cares

един път живеем.... :)

:D
Колега,

на твоето мнение съм, и съм готов да направя една глупост, ма съм му е...м.....
решил съм след един куп икономчни автомобили да си купя нещо дето вобще не ми трябва, обаче мноооого ми харесва :?
Много динамично,проходимо,практично и много харчещо.......
ма се успокоявам,че ще го карам с 120 да може да сколасам с горивото :D
За МЛ 55 АМГ иде реч

P.S. Sorry, За OFF TOPIC :roll:

.

Alfamaniak
05-08-2007, 23:32
така и така съм се разписал ....
та ... я си представи като станеш на 60 и се обърнеш назад, какво ще си помислиш
1. Аз карах Алфа Ромео, за Бога ....

или

2. аз дадох малко пари за поддръжа.... who cares

един път живеем.... :)

:D
Колега,

на твоето мнение съм, и съм готов да направя една глупост, ма съм му е...м.....
решил съм след един куп икономчни автомобили да си купя нещо дето вобще не ми трябва, обаче мноооого ми харесва :?
Много динамично,проходимо,практично и много харчещо.......
ма се успокоявам,че ще го карам с 120 да може да сколасам с горивото :D
За МЛ 55 АМГ иде реч

P.S. Sorry, За OFF TOPIC :roll:

.

Купи си го колега много е як :D

pinko
05-08-2007, 23:48
Стария ML-а е абсолютен курник. Абсолютен. Неописуем. това важи и за АМГ-тата, тва може да върви що-годе добре само направо.

Новия ML по-става, наскоро разтиквах един такъв да една седмица. Верно, дизелов 320 ЦДИ, но има доста ясна представа какво могат новите СУВ-ове, просто такава ми е работата.

petko
06-08-2007, 15:45
Хм,
а можеш ли да се обосновеш или просто е курник понеже е Мерцедес а не е Алфа :D
Вярно е, че не е средство с което се печелят титли на писта, но например от място до 160 се ускорява доста по добре от едно Порше Бокстер*старото*, може да го твариш с 600килограма, да теглиш 3500 кила, а и можеш да минеш оттам където със сигурност лека кола, каквато ще да е , не може да мине, а и може , ако трябва, и 7 човека да транспортира. Вярно е , че новия МЛ АМГ може всичко това по добре, ама струва 240.000 + лева :?
Понеже ги нямам, мога да си купя само стария, и много ще се радвам да ми кажеш кое точно му е курнишкото :?:

.

Lucky
22-08-2007, 23:36
Ми колега за Мерцедеса не знам но:
Собственик на Туарег човек с доста пари си казва,че кара ФВ само защото като му изтече гаранцията ще го продаде с най малка загуба :idea: Инак и той си признава и аз съм се возил в него В10 е мотора кола за над 100к трака много ама наистина много.Сори ма Алфата ми 2000 година такива паразитни шумове няма.Туарега е купен нов и е на 2 год приблизително :idea: :roll:

dimo
23-08-2007, 00:14
шкода или алфа това не е въпрос . аз мам 155 един приятел има бмв 316 на едни и същи години ами какво да ви кажа по нищо не може да се сравнява с алфата нито по оборудване нито по комфорт нито по возене за вървене пък да не говорим но всеки има право да има лош вкус все пак избора си е ваш .

kopele-mopele
14-02-2008, 13:10
Колеги, преди години отидох да изкарвам пари в чужбина за БМВ 3-та серия купе... изкарах ги... в последния момент реших, че ще е тъпо да похарча цялата сума за едно желязо и си купих едно малко по-евтино желязо :) 155, 1.8 ТС... к'во да ви кажа - датата си я помня все едно съм сключил щастлив брак тогава :lol: отначало си казах ще ги почнем по азбучен ред от А и ще стигнем и до Б после... за сега не мисля да минавам на Б :) Даже в реда на мисли около метафората с брака, втора жена си имам :) и двете ги обичам МНОГО!!! Говорейки за Шкода получавам обрив (много служебни шкоди и пежа ми се налагаше да карам по едно време... адски безлични коли, една Октавия 2.0 леко "разчупваше леда", но пак си беше скучничка). А 155-цата (има няма 8 години по-стара от Октавията) толкова ме грабна, че не мога да я продам (в смисъл не мога да я обявя за продаване, не знам дали ще успея и за какви пари ще мога да го направя, просто сърце не ми дава). Относно БМВ - единственото, което ме влече там е задното... и май си търся читава алфа 75-ца, но не вярвам да намеря такава...

pr_00f
14-02-2008, 13:28
Хаха, колега имаш ЛС за 155цата
А ти го писах преди да видя това ти мнение :)

code
14-02-2008, 17:13
Шкода или Алфа - е те такъв въпрос няма :lol: Все едно да се чудиш между свястната си жена и приятелката и мръсница. Това е то.

koolio
14-02-2008, 22:00
Колеги, преди години отидох да изкарвам пари в чужбина за БМВ 3-та серия купе... изкарах ги... в последния момент реших, че ще е тъпо да похарча цялата сума за едно желязо и си купих едно малко по-евтино желязо :) 155, 1.8 ТС... к'во да ви кажа - датата си я помня все едно съм сключил щастлив брак тогава :lol: отначало си казах ще ги почнем по азбучен ред от А и ще стигнем и до Б после... за сега не мисля да минавам на Б :) Даже в реда на мисли около метафората с брака, втора жена си имам :) и двете ги обичам МНОГО!!! Говорейки за Шкода получавам обрив (много служебни шкоди и пежа ми се налагаше да карам по едно време... адски безлични коли, една Октавия 2.0 леко "разчупваше леда", но пак си беше скучничка). А 155-цата (има няма 8 години по-стара от Октавията) толкова ме грабна, че не мога да я продам (в смисъл не мога да я обявя за продаване, не знам дали ще успея и за какви пари ще мога да го направя, просто сърце не ми дава). Относно БМВ - единственото, което ме влече там е задното... и май си търся читава алфа 75-ца, но не вярвам да намеря такава...
Колега, ти случайно да си живял в Студентски град около зала "Христо Ботев"?

kopele-mopele
15-02-2008, 17:51
Разконспириран съм :lol: Ти със сивата 155-ца ли си? 1.7 ТС?

DJraceman
15-02-2008, 17:59
Стига с тези коментари все едно ,че има само Алфи на този свят нищо друго всичко е въпрос на личен избор а и най-вече на ВЪЗМОЖНОСТИТЕ на даденият купувач за парите на една нова 159 почти без нищо вътре ще се купи Октавия с всичко или почти всичко и да не забравяме огромния проблем при евентуалната продажба след определен период когато Алфата няма да може да се продаде и за половината от инвестираната сума.
Преценява си дадения човек :D

code
15-02-2008, 18:33
Мда а Шкодата ще я продаде на печалба :lol: и ще си купи Пасат.

DJraceman
15-02-2008, 18:51
Със сигурност на Шкодата няма да и падне цената с колкото на Алфата и дали после ще си купи Пасат си е преценка на собственика.
Аз пак ще повторя ,че не съществуват само тези велики Алфи има и други марки автомобили който са даже и по-добри.

KGB
15-02-2008, 20:03
Колко % губи Алфата и колко шкода Суперб коята е в същия клас като 159 :wink:

имаме и чисто нова октавия 1.8Турбо и 159....ми сравнение между двете коли не може да има...различни класове, различни екстри и т.н.

nikolaaaay
15-02-2008, 20:52
... нова 159 почти без нищо вътре :D

Еми базовата 159-ка си има доста добро оборудване, пък и цените на 3-годишните коли ми се виждат височки. Времето ще покаже, но като гледам какви са отзивите едва ли ще поевтинее бързо. Тя и 156-цата държеше доста добри цени на старо, преди да сменят модела.

koolio
15-02-2008, 23:22
Разконспириран съм :lol: Ти със сивата 155-ца ли си? 1.7 ТС?
Не съм, аз като бях там нямах кола, а и все още нямам. Но помня, че твоята беше голяма красавица :D .

kopele-mopele
17-02-2008, 17:37
...помня, че твоята беше голяма красавица :D .

10x a lot ;) Много си я обичам, страхотни пътувания с нея... ще влиза в бокса май. Имам предложение от едни приятели да я направят рекламна на сервиза си, т.е. да покажат на нея какво могат да правят... Мисля да приема с уговорката, че няма да има несъгласувани подобрения, спойлери, антикрила и секви подобни евтинеещи пластмасови кори... според мен просто и трябват едни огромни джанти и 4см по-ниско окачване :)

Maniak
18-02-2008, 15:11
Колеги имах Alfa 164 , и не пропускаше момент да не се строши нещо, сега карам 159 и е същия кенеф, красива на външен вид и пълен боклук, продавам я да ми се маха от главата и повече италиянски боклици неща нито да чувам нито да виждам, не всеки може да прави коли. :twisted: :twisted: :twisted:

pr_00f
18-02-2008, 15:39
За тая скапана кочина съм навитак да ти броя 5000 Български левчета без да съм я виждал даже. Та да се отървеш от нея да се усмихнеш и да не те тормозят скапаните талянски бангии.
Сделка ?

п.с. то като се замисля може и много да са 5к за такава бракма ама ако е края на 2007 или 2008 излязла от завода може и да се спогодим :)

me_to_u
18-02-2008, 15:46
...просто и трябват едни огромни джанти и 4см по-ниско окачване :)
:th_up:

code
18-02-2008, 18:25
Колеги имах Alfa 164 , и не пропускаше момент да не се строши нещо, сега карам 159 и е същия кенеф, красива на външен вид и пълен боклук, продавам я да ми се маха от главата и повече италиянски боклици неща нито да чувам нито да виждам, не всеки може да прави коли. :twisted: :twisted: :twisted:
Еми като 164-ката е била кенеф защо си купуваш пак Алфа е тва не мога да разбера :o нещо провокация надушвам тука :idea:

Коки
18-02-2008, 20:37
За тая скапана кочина съм навитак да ти броя 5000 Български левчета без да съм я виждал даже. Та да се отървеш от нея да се усмихнеш и да не те тормозят скапаните талянски бангии.
Сделка ?

п.с. то като се замисля може и много да са 5к за такава бракма ама ако е края на 2007 или 2008 излязла от завода може и да се спогодим :)

Верно много даваш за тая каруца, ама на мен ми трябва за части, та вдигам мизата - 5100 :wink:

Maniak
18-02-2008, 21:01
Защо си купих пак Alfa ли, ми и аз тва се питам :!: , мислех си че са я оправили ама явно кенефа си е кенеф, ама поне едно нещо разбра че италиянците немогат да правят коли, а на теб приятелю не за 5 000 лв. ами бих ти я подарил, купил съм за 14 000 Евро ама и за 10 000 ще я дам само и само да се отърва. И повече италиянско НИКОГА. :evil: :evil: :evil:

code
18-02-2008, 21:06
Еееее колега ами ти си я купил 2-ра ръка какво очакваш. Минало и е безпроблемното време, нормално е да те поизнерви. Кой знае какви ексцесии е преживяла. Разправяй какво стана!

Maniak
18-02-2008, 21:10
Пич тва е кола на 1 год. , ти четеш ли какво пиша, 2006 сеп. е излязла от магазина , аз я купих 2007. :evil:

Garvansky
18-02-2008, 21:51
Пич тва е кола на 1 год. , ти четеш ли какво пиша, 2006 сеп. е излязла от магазина , аз я купих 2007. :evil:

Пич за 1 год може да има 2 челни удара и два пъти да е горяла, така ше я направат че нема да разбереш кво е преживяла тая кола и ше си викаш ехаааа купих си нова кола... ма нищо де иначе нека са бангии алфите, купи си octavia... :D (за всеки случей пак 2-3-та ръка)

KGB
18-02-2008, 22:19
Айде и тука го подкарахме на градски легенди...или пък са евтини провокации :lol:

pinko
18-02-2008, 22:54
Айде и тука го подкарахме на градски легенди...или пък са евтини провокации :lol:

Според мен някой се опитва да ни пързаля нещо. Алфа 159 на няколко месеца или даже година (била произведена септември 2006 и е купена 2007) не може да струва 14 000 евро, освен ако не е катастрофирала или не и се е случвало нещо доста лошо.

koolio
18-02-2008, 22:59
Айде и тука го подкарахме на градски легенди...или пък са евтини провокации :lol:

Според мен някой се опитва да ни пързаля нещо. Алфа 159 на няколко месеца или даже година (била произведена септември 2006 и е купена 2007) не може да струва 14 000 евро, освен ако не е катастрофирала или не и се е случвало нещо доста лошо.
Именно, човекът я е взел "на тънкана" и сега и бере ядовете :cry: .

Коки
19-02-2008, 00:10
Айде и тука го подкарахме на градски легенди...или пък са евтини провокации :lol:

Абе защо му се връзвате на тоя? Това беше първото му мнение в този форум, няма и подпис. Очевидно човекът е влязъл да се заяжда. Може и да се почерпил леко преди това :)

DJraceman
19-02-2008, 12:12
Вие веднага му наскачахте на човека...просто си изразява мнението обаче ние като видим ,че някой нещо говори за Алфа и веднага скачаме.
Невиждам какво против имате Шкода АЗ И ПРЕДИ КАЗАХ ,ЧЕ НЕ СЪЩЕСТВУВАТ САМО АЛФИ НА ПАЗАРА така ,че може да се дискутира съвсем нормално.

Коки
19-02-2008, 12:15
Вие веднага му наскачахте на човека...просто си изразява мнението обаче ние като видим ,че някой нещо говори за Алфа и веднага скачаме.
Невиждам какво против имате Шкода АЗ И ПРЕДИ КАЗАХ ,ЧЕ НЕ СЪЩЕСТВУВАТ САМО АЛФИ НА ПАЗАРА така ,че може да се дискутира съвсем нормално.

Кой на кого е наскачал? Мнението ли си изразявал или с помия ни заливал? Ти прочете ли му постовете, та говориш така?

DJraceman
19-02-2008, 12:19
Прочетох ги И :!:
Доколкото аз знам всеки може да си говори каквото си поиска...но аз и написах ,че в момента в който се заговори нещо не много хубаво за Алфа и става скандал има си мнение човека казал си го е :!:

Коки
19-02-2008, 13:39
Прочетох ги И :!:
Доколкото аз знам всеки може да си говори каквото си поиска...но аз и написах ,че в момента в който се заговори нещо не много хубаво за Алфа и става скандал има си мнение човека казал си го е :!:

Ти на това "изказване" ли му викаш:

"Колеги имах Alfa 164 , и не пропускаше момент да не се строши нещо, сега карам 159 и е същия кенеф, красива на външен вид и пълен боклук, продавам я да ми се маха от главата и повече италиянски боклици неща нито да чувам нито да виждам, не всеки може да прави коли."

Аз му викам "плюене". Каквото повикало, такова се обадило. И аз съм си изказал моето мнение, ти защо ми държиш сметка?

kopele-mopele
19-02-2008, 14:03
На колегата Маниак мога само да му кажа, че с нетърпение очаквам да видя следващия италиянски "кенеф" в магазините... и ако е рекъл господ живот и здраве да го прибавя към колекцията от кенефи :lol: и БТВ, колега, ако ти се вози в читава 159-ка (щото теб явно са те нашили с твоята за 14000 Евра) ела на някоя сбирка да се повозиш ;)

Коки
19-02-2008, 15:02
На колегата Маниак мога само да му кажа, че с нетърпение очаквам да видя следващия италиянски "кенеф" в магазините... и ако е рекъл господ живот и здраве да го прибавя към колекцията от кенефи :lol: и БТВ, колега, ако ти се вози в читава 159-ка (щото теб явно са те нашили с твоята за 14000 Евра) ела на някоя сбирка да се повозиш ;)

БТВ, един колега скоро си ремонтираше 2-те бани в апартамента и се изръси сума пара за специални италиански кенефи :lol:

RPWWD
28-05-2008, 15:47
Oshte li ja podarjavash taja 159-ka :lol:

georgyg
28-05-2008, 17:12
Oshte li ja podarjavash taja 159-ka :lol:

Темете е стар, но можеш да пишеш на л.с.

И ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!! Имаш вече повоче от 80 поста!!!