PDA

View Full Version : ЧАТ стая/стаи във форума



Dodo 155
25-02-2005, 22:12
Предлагам да се направят чат стая/стаи, за да може някои колеги да си комуникират по-свободно, по-бързо и да не пълнят темите с излишни приказки :idea:
Чата ще е разрешение и на "проблема" с изтритите мнения :wink:

ShoxXx
25-02-2005, 22:32
Само дето за чат трябват двама души, а най-често споровете се влачат с дни, защото всеки по различно време вижда мнението на предишния.

Dodo 155
25-02-2005, 22:59
Само дето за чат трябват двама души, а най-често споровете се влачат с дни, защото всеки по различно време вижда мнението на предишния.
По принцип си прав за чата :yes: ама обикновено споровете не се точат с дни, защото малко или много им отминава на спорещите :wink:

Alfoso
25-02-2005, 23:10
ама обикновено споровете не се точат с дни, защото малко или много им отминава на спорещите :wink:
Хех,то ако така се продължава с това масово триене,няма да им минава на спорещите много бързо.... :evil: :yawn: :whistle:

valjo
26-02-2005, 11:52
чатруум на IRC има от повече от половин година!!!
за момента използваме UniBG мрежата, руума е #alfaromeo

друг е въпроса, че посещаемостта е почти нулева, тъй като както каза и Шокс, повечето сме заети и работещи хора и нямаме цял ден да висим и да си говорим просто така... (за разлика от някои, и те надявам се си знаят кои са :hmm: )

Още един път ми се иска да подчертая разликата между форум и чат,

1. Едното е за убиване на време и говорене просто така (chat)

2. Другото е насочено и към справочен и помощен характер, и това прави разводняването на темите, особено техническите, крайно нежелателно! Те ще се четата и от нови потребители и това ще е първото им усещане за характера на нашия форум и оттам и на целия Клуб.

arieca155
27-02-2005, 14:19
няма лошо от чата ,на мен лично ми липсва момента с директня контакт с тези които са онлайн.

Gogata
27-02-2005, 14:29
да,добра е идеята :yes: въпреки че наистина много вас са заети,работят..мисля че все пак ще има полза от т.н. чат! :yes: Не за убиване на времето,а при нужда на директен контакт с някои относно нещо което е важно да се обсъди! :yes:

JIMBO-BIMBO
01-03-2005, 00:47
съгласен съм с колегите 4ата си е 4ат хем така по бързо 6те си комуникираме!!! 6те стане уникално за вси4ки алфа и воб6те за италиано маняците!!!
4ЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИ4КИ!!!

Alfoso
03-03-2005, 12:08
Мдда...кой да ме чуе у мен.Някои хора работят,други пък учат,но на всеки би му се сторило полезно(и приятно) да лафи директно с някой от форума.Така ще бъде и по-лесно за новаците регистрирани в CARB :yes:

valjo
03-03-2005, 12:31
ок, ето ви детайли:

изтегляте си IRC клиент, например mIRC - ftp://ftp.headoff.com/Software/mIRC/mirc616.exe

влизате на UniBG мрежата сървъри -детайли ТУК (http://www.unibg.org/)

присъединявате се към чатрума на Алфа Ромео с /join #alfaromeo

и сте там :)

айде да видим колко човека биха седяли :unsure:

xidra
03-03-2005, 15:43
ama v toq kanal na mirc nema nikoi osven nekvi dvama ChilikofF i Vivian.
Are malko pove4e hora da se suberem tam i moje da slojim nekoi drug bot s takava trivia igra. :whistle: :D 8)

крайно време е да започнеш да пишеш на кирилица, за целта има кредор а има и други начини!

xidra
04-03-2005, 21:15
Аз вече съм направил нов канал които е #fanclub-alfaromeo.Така че които има IRC-client да влиза там за да можем да се съберем много хора за да може да си пишем директно за всичко което ни интересува. :yes: :yes: :yes: :punk: :punk:

ShoxXx
04-03-2005, 22:29
А така - направете 5 канала! То в един, дето се знае отдавна, я влезе някой, я не влезе, представям си какво ще стане като има повече chat-rooms за Alfa Romeo!?! :wallbash:

poznai
05-03-2005, 13:27
абе голяма простотия..
в момента аз знам за 4 канала в тази мрежа:
#alfa-romeo
#alfaromeo
#fanclub-alfaromeo
#clubalfaromeo

и във всички има различни хора #%$^&*(

Айде който си е дръпнал irc клиента отгоре и не разбира, само да цъкне на тази връзка:
irc://irc.spnet.net/alfaromeo