PDA

View Full Version : Пунто или Типо



Gogata
25-02-2005, 22:12
Здравейте колеги :D През престоящата седмица ни предстои покупка на кола!Баща ми се е насочил основно към два модела:Фиат типо или пунто!Засега везните клонят към пунтото,но нищо не се знае със сигурност още!Интересуваме се,предимно на какво освен към основните неща които се преглеждат по принцип когато се купува каквато и да е кола,на друго какво би било добре да се обърне внимание?Всякъкви мнения и препоръки са добре дошли,и най-вече бих искал да чуя и мнения и за двата автомобила,...за типо-то съм слушал много неща,по принцип хубави и като цяло ми харесва,но за пунто почти нищо нз.Благодария на всичко предватително 8)

Dodo 155
25-02-2005, 22:19
И двата модела са много сполучливи, но Пунтото е по-добрия избор :yes: Все пак е по-ново като производство :wink: Недостатъка е, че е малко и на дълъг път е малко терсене да се пътува - малък багажник, по тясно купе :idea:
Имам познати и с двете марки и тези с Пунто са доста по-доволни :yes: Казват, че са доста здрави - окачване, мотор :whistle:
От друга страна пък Типо-то предлага повече комфорт :wink:
За двигатели не мога да ти кажа нищо, защото никой от тях не се е оплаквал :wow: Сам знаеш, че слабата страна на италианките е електрониката и то само когато е :haha: БОШ :tongue: :lol: :lol: :lol:

Gogata
27-02-2005, 14:16
Да,прав си за електрониката,че едно от слабите места на италиянките!И двата модела,и типото,и пунтото са добри,но като цяло и аз мисля че като ли пунтото ще е по-добро!А и ми изглежда един вид по-стегнато някак!Но нищо не се знае,зависи все пак и какво ще се намери!А по-принцип има ли и някои по-особени неща на които би трябвало да се обърне внимание при покупката?Ние преди да е вземем все пак ще се кара в сервиз да се проверят някои основни неща..компресия на двигатела и т.н...А някъде в форума бях чел че някой от колегите/не си спомням точно кой :unsure: /проверяваше по някакъв начин чрез номера на купето в действителност от коя година е колата.Защото има и много които лъжат за година на производство.. :evil: с цел да приберат повече кинти!Кой точно беше човека който можеше да провери това за годината на производство?

jorko
27-02-2005, 14:24
Да,прав си за електрониката,че едно от слабите места на италиянките!И двата модела,и типото,и пунтото са добри,но като цяло и аз мисля че като ли пунтото ще е по-добро!А и ми изглежда един вид по-стегнато някак!Но нищо не се знае,зависи все пак и какво ще се намери!А по-принцип има ли и някои по-особени неща на които би трябвало да се обърне внимание при покупката?Ние преди да е вземем все пак ще се кара в сервиз да се проверят някои основни неща..компресия на двигатела и т.н...А някъде в форума бях чел че някой от колегите/не си спомням точно кой :unsure: /проверяваше по някакъв начин чрез номера на купето в действителност от коя година е колата.Защото има и много които лъжат за година на производство.. :evil: с цел да приберат повече кинти!Кой точно беше човека който можеше да провери това за годината на производство?
мисля , че е ДОДОСПОРТ :unsure:

Gogata
27-02-2005, 16:57
Ами надявам се ако е той да каже,да види темата..или да му пиша ЛС,ама щом не си сигурен... :unsure:

valjo
27-02-2005, 18:02
дай номера на шасито и ще ти кажа :)

Mury
27-02-2005, 18:05
И аз мисля 4е пунтото е по добрия вариант.Ако скаш дизелово има едно много хубаво пуснал съм тема в Продава

Gogata
27-02-2005, 18:25
дай номера на шасито и ще ти кажа :) ок,значи към теб да се обърна..значи тази седмица където идва ще ти пиша ЛС с номера на шасито!Мерси за помоща предварително :wink:

Gogata
27-02-2005, 19:49
И аз мисля 4е пунтото е по добрия вариант.Ако скаш дизелово има едно много хубаво пуснал съм тема в Продава Ами,благодаря за офертата,но сме се насочили към бензин и по-малък,икономичен,но да е бензин :wink: Благодаря все пак!И ако случайно изпадне някое друго можеш да се обадиш! :wink:

P.S. да не е дизел :wink:

Mury
28-02-2005, 09:28
ОК :tongue: :tongue:

Alfoso
28-02-2005, 20:50
Вземи,вземи Punto :smoke: :wink: Такмо по-лесно ще ми е с Tipo-то :wink: :tongue:

Gogata
01-03-2005, 00:52
Вземи,вземи Punto :smoke: :wink: Такмо по-лесно ще ми е с Tipo-то :wink: :tongue: :lol: :lol: :lol: няма да ти се дам лесно! :tongue: Все пак няма да е като старата :haha: лада,където летеше :noughty: :lol: :lol: :lol:

DiStefano
01-03-2005, 23:02
който си мисли че Пунто е тясно е в голяма заблуда ...

Gogata
07-03-2005, 16:50
Благодаря на всички които изказаха мнение по въпроса! :wink: Взехме Пунто,вчера :D ,96 г. с 4/5 врати синъо,само че 1,1 двигател :? но иначе е мн.добро!/и най-вече в отношението на двигатела/ :yes: Забелязах че повечето от Пунтата все на едно и също място имаше течове на масло,което според всички е от гарнитурата..вероятно :unsure: а също ми направи впечатление че имаше много от 1100 СС двигателите с 6-степенни скоростни кутии от 94-95.. :unsure: някой има ли информация за тях,добри ли са?Иначе нашето е с 5-степенна!Тези дни ще публикувам снимки! 8) Хайде пък на някоя среща като дойдем скоро ще го полеем! :cheers: :drunk: :dj: :beer:

Mury
07-03-2005, 20:17
Е ха 4естито

Gogata
08-03-2005, 09:05
о,мерси,мерси :oops: :wink:

Bobo
08-03-2005, 10:51
Честито със здраве да си я карате :D