PDA

View Full Version : Със и без дебитомер...



Chimev
12-07-2007, 18:35
Значи колата върви на газ екстра и с дебитомер и без него. А на бензин само без(естествено гори колкото си иска). Като му закача буксата и се дави и не иска въобще да се изфорсира(на бенз). Идеи защо? Може ли да има връзка с датчика за температурата на водата(май не е вред)? И защо само на бензин го прави?

Chimev
12-07-2007, 18:37
P.S: ограничил съм въздуха за да върви без дебитомер естествено.

Crusader
12-07-2007, 19:20
Ми щото се е скапал дебиломера /вероятно някоя детонация го е ударила или просто му е дошло времето/ :wink: за тва се дави :!:
Ако няма да я караш на бенз, хич не се набутвай за нов :idea:

А що си ограничил въздуха, мойта си върви и без да съм стеснявал въздуховода, обаче при мен смесителната плочка е със стеснение и диаметъра на дифузьора и е 38 мм. /ако правилно съм запомнил/

Chimev
12-07-2007, 20:02
При мене явно не е такова положението със смесителната плочка, защото като й "отпусна" въздух и се дави и не върви. Давам газ, а тя забива. Добре де, като е скапан тоя дебитомер защо безпроблемно върви на газ? И въпросния датчик за темп. на водата играе ли при газта някаква роля?

Crusader
12-07-2007, 20:12
Тцъ, дебитомера няма никаква роля при работа на газ, а също тоя датчик дето е на термостата, какво точно не му е наред?

Chimev
12-07-2007, 23:35
На диагностика излиза че температурата на водата е минус 30 градуса. Не може ли за това на бензин да бърка работата?

Crusader
13-07-2007, 06:54
Възможно е, та даже е доста вероятно.

Chimev
13-07-2007, 09:55
Ами като имам време ше го сменя тоя термостат. Да видим. Имаш ли представа точно къде се намира?

Crusader
13-07-2007, 12:42
Виж сега датчика на термостата е сменяем, ако работи термостата няма нужда да го сменяш, а ще смениш само датчика, той се навива в термостата, след малко ще ти пусна картинка!

Crusader
13-07-2007, 12:51
Ето и картинката, благодарение на бат Вальо, че моят Епер нещо се е смахнал:

Chimev
13-07-2007, 13:50
Мерси братле, предполагах че е тоя датчик, но не бях сигурен. Грешно се изразих за термостата, той си бачка :D . Като се освободя малко ше го сменя, дано не ми е заминал дебитомера :? . Ше драсна какво е станало. 8) . Значи, ако правилно съм те разбрал, със или без работещ дебитомер пак трябва да си огранича въздуха (щом не играе никаква роля при газта), така ли?

Crusader
13-07-2007, 14:05
Да те питам, да не би да ти е манхат заглишителя под въздушния филтър, щото като го махнат и в ДВГ почва да постъпва прекомерно количество въздух /което на бенз е добре, но не и на газ/ а нали ти казах при мен диаметъра на дифузьора на смесителната плочка е 38 мм.
А за ограничаването на въздуха, ще го направиш така както е най-добре за работата на АГУ и щом АГУ работи добре и гори нормално ->ще го ограничиш :wink:
Скачай смело колега, тия кошници не сам толкова сложни :wink:
Дебиломера ще го хванеш като си намриш накой як сектант, дето колата му не може да върви на газ :lol: :lol: :lol: и пробвайте на нея, ма и да се е скапал, кво ти пука след като гараш на газ.

Chimev
13-07-2007, 14:18
Със спортен филтър съм, така че не иска и питане, че влиза много въздух без да го пооблепя :D . Така като гледам ти е ясна газта, та да те питам дали си чул такова нещо - тоя пич дето ми слага газовата(в час е доста) разправя, че ако искам при никакви условия да не ми гърми, трябвало свещите да ги "смачкам" на 1мм. Ше го пробвам и това, въпреки, че сега рядко ми гърми и то само при палене :shock:

Crusader
13-07-2007, 14:28
Ся за паленето има един чалъм, при подаване на контакт ел. изпарителите "черпят" системата с газ, но дросела ти е затворен и газа стига само до него после като пипнеш педала на газта докъто палиш, пускаш силно концентрирания газов поток в смукателния колектор, който при най малката неизправност в ел. системата се пали и детонира, да не говорим че ДВГ пали трудно, та номера е следният черпиш 1-2 пъти /подаваш контакт за около 3-4 сек/ но на напълно натиснат педал на газта, по този начин пълниш целият колектор с газ, после при паленето не подаваш газ, ДВГ-то пали много по-лесно и се избягват детонациите, а тва за свещите има логика, щото така е по вероятно да има искра и заряда да не отиде на халост по кабелите е от там и да пробие на друго място /например дето има газ :wink: / Тоест логиката е колкото по-малко пропуски имат свещите толкова е по малка вероятността от детонации на места които не трябва да има такива.

Chimev
13-07-2007, 14:39
Ше пробвам, да видим как ше реагира по тоя начин на палене. Иначе аз я гася като и спра газта с копчето :) (така никога не ми е гърмяла), ама после пали след повечко въртене. Ше му се намери чалъм, ама трябва малко фантазия и знания :D .

75 2.0 turbo
13-07-2007, 21:54
до тук ясно стана че тряя си цяла нинджа да караш на газ :lol: баааси вии скоро и заклинания за палене ще започнете да си менкате 8)

Chimev
14-07-2007, 13:02
до тук ясно стана че тряя си цяла нинджа да караш на газ :lol: баааси вии скоро и заклинания за палене ще започнете да си менкате 8)
Колега много са ми интересни такива като тебе. Кой ти иска мнението? Като си такъв пич карай си турбото, наливай бензин и си пиши по другите раздели. Малко се съмнявам че въртиш по 700 - 1000 км на месец. Как палим и какво правим и струваме си е наш проблем. Факт - колата ми върви прекрасно на газ и слагам 10 лв/100км. Май си струва от време на време да се позанимавам с разни дреболии при горепосочените условия, а?

75 2.0 turbo
14-07-2007, 16:29
до тук ясно стана че тряя си цяла нинджа да караш на газ :lol: баааси вии скоро и заклинания за палене ще започнете да си менкате 8)
Колега много са ми интересни такива като тебе. Кой ти иска мнението? Като си такъв пич карай си турбото, наливай бензин и си пиши по другите раздели. Малко се съмнявам че въртиш по 700 - 1000 км на месец. Как палим и какво правим и струваме си е наш проблем. Факт - колата ми върви прекрасно на газ и слагам 10 лв/100км. Май си струва от време на време да се позанимавам с разни дреболии при горепосочените условия, а?
колега а на мене такива като тебе шемети са ми още по интересни :idea: форума е създаден всеки да си изказва мнението шматко :idea: и как така реши че аз да речем също не карам на газ ??? и защо реши че съм в опозиция на газовите уредби след като аз никъде не съм писал такова нещо ??? и аре да та замола преди да се изказваш неподготвен другия път чети между редовете а ко ша каеш !!! па дали съм пич или не и дали си карам на бензин газ или каквото там доиде си е съвсем моя работа :idea: колко километра въртя на месец също нее нужно да знаеш умнико :idea: аиде със здраве живеи си в своя измислен газов свят с по 3 леа на 100 км :!: :!: :!:

JORDI
14-07-2007, 18:24
Колеги и двамата се газирате ама напълно излишно!!! Защото и двамата сте от газовата гилдия ама не можете да намерите общ език :roll: Срамота! :oops: . Я си подайте ръка,че сте от двете най-отдалечени точки на България, и в това ни е силата да сме от толкова далеч а да се чувстваме на една ръка разтояние за да си подадем ръцете!!! Иначе за какво сме в този форум :roll: :?: :?: :?:

ak47
15-07-2007, 14:53
Chimev - > батенце верно ли си с 10 литра газ на 100 ? Я кажи ква е тайната. Аз с 20 кинта (~20 литра) според зависи от цената на газта разбирасе, карам от порядъка на 130 - 150 км. (даже веднъж изкарах 167 км. ама веднъж ). Ся верно че съм с 1.7 ама все пак къде тая голяма разлика ... А как е вървежа има ли голяма разлика при тебе ? ускорение/ максимална скорост и тн. ?

А за дебитомера дето спомена в началото на темата, значи имай в предвид че караш в авариен режим без дебитомер, един вид 100000 литра бензин към малко въздъх. Щом се дави, гаранция дебитомера е зел дал, ако е имало детонация, нямаш дебитомер :) Аз отворих нов пост по случея. Та без дебитомер, колата не поема на бензин и като я запалиш незнае къде е, пълен кенеф :puke:

А като набримчиш количката и ако върнеш рязко в ниски убороти гасне ли ?

ай чакам reply ;)

Chimev
15-07-2007, 15:01
75 2.0 turbo, сори. явно не съм усетил хумористичния ти подход :? . Реших, че си поредния дето ше ми разправя колко съм зле, че си карам колата на газ, ка било грехота, да си купя голф и тн. Не съм ти разчел правилно посланието :) . Айде мир :wink:

Chimev
15-07-2007, 15:25
Chimev - > батенце верно ли си с 10 литра газ на 100 ? Я кажи ква е тайната. Аз с 20 кинта (~20 литра) според зависи от цената на газта разбирасе, карам от порядъка на 130 - 150 км. (даже веднъж изкарах 167 км. ама веднъж ). Ся верно че съм с 1.7 ама все пак къде тая голяма разлика ... А как е вървежа има ли голяма разлика при тебе ? ускорение/ максимална скорост и тн. ?

А за дебитомера дето спомена в началото на темата, значи имай в предвид че караш в авариен режим без дебитомер, един вид 100000 литра бензин към малко въздъх. Щом се дави, гаранция дебитомера е зел дал, ако е имало детонация, нямаш дебитомер :) Аз отворих нов пост по случея. Та без дебитомер, колата не поема на бензин и като я запалиш незнае къде е, пълен кенеф :puke:

А като набримчиш количката и ако върнеш рязко в ниски убороти гасне ли ?

ай чакам reply ;)

Еми виж сега, аз не съм особено състезателно настроен от едно време насам :roll: , така че и това определено има значение. Иначе градско 12, извънградско 8-9, според зависи. Значи по-рано гореше повечко, но една настройка на газанализатор и заигравка с въздуха(виж по-горе) оправиха нещата. Трябва да си поиграеш и да видиш колко е оптималното количество. При мене е лесно, облепвам си спортния филтър и така..Извода до който стигнах е, че с по-малко въздух(разбирай с по-малко от оптималното, а не да я запушиш) върви повече и гори повече. При мен в момента е тромавка до към 2000об./мин. и после тръгва, и то доволно(интерсно е тръгването с климатик :D ). За максимана скорост не мога да ти кажа(не съм я тествал), но 160 си върви. За гасненето - най-вероятно ти набива много въздух във филтъра при висока скорост. А ако питаш дали на место гасне като я изфорсирам - не

ak47
16-07-2007, 12:58
:))) не на мястио всичко е ок, аз си правих сам настройките и си я закрепих да ти кажа правата. Ходил съм на 1000 газ спецялисти, и има един лаф, да си ги сложиш на х*я да не ходат пеши ! прави сметка за кво иде реч. Единя направи диагностика, нагласи я според емисиите кото трябва да дава (или там квото правят) и на 50 метра след като тругнах, подадох газ и трябваше да спра на светофара и тя умре. Нямам коментар просто. Та ското си правих сам настройките, но проблема е, че мога да въртя само 1та врътка на изпарителя която мисля е точно за въздух, за другата ще ми трябва динамит :) та направих я сега си е ОК, не гасне, не се колебаят оборотите сичко е доста прилично ама разхода е къвто дойде. Направо немога да разбера кво се случва...

А спрямо бензин голяма ли ти е разликата ?

Chimev
16-07-2007, 13:17
Разликата с бензина е минимална, но естесвено има. Набира се съвсем прилично след горепосочените интервенции. Преди и мойта беше баба...Препоръчвам ти да си смениш свещите, ако вече не си го направил. Това също се отрази осезателно. Смениха ми ги въпросните газаджии дет ми я настроиха. Сложиха ми некакви чешки ако не се лъжа и казаха, че препоръчително било да са еднополюсни за по-добра работа на газ. Друго не знам какво да те посъветвам. Ако всичко друго ти е наред...май трябва да си тъсиш свестни майстори :) . От опит знам, че не е полезно сам да си въртиш настройките по изпарителя. Така, че успех...

ak47
16-07-2007, 16:52
ми кво да ти кажа, свещите са ми некви за по 25 лв. парчето ще да са добри ;) кабелите са ОК абе всичко би трябвало да е на 6, точно в тва е проблема :) може изспарителя да е скапам ама може би, неразбирам аз от тва вече :))) май верно си е за газаджия и то добър !