PDA

View Full Version : Нов и бос!!!



Orther
13-07-2007, 13:33
Здравейте колеги!Скоро ще тегля кредит и смятам да заменя стария си галабарник VW Jetta 1.6 с АГУ!Тарся си бензинов автомобил до 6000-7000 и да е голям защото и аз съм си голям и дебел,а и багажника да е голям понеже ако не е газифицирана аз ще я газифицирам!Бях се спрял на АУДИ 100 но там много претенции според разновидностите на агрегатите!Приятели от ИТАЛСЕРВИЗ ме насочиха към 164 на АЛФА!Тази марка ми беше любима като дете заради емблемата,а сега съм много бос!Според прочетените от мен теми тук разбрах само че трябва да е след 94год. и с лупи на фаровете!?До коя год. се произвеждат?Четох някъде че има и 4x4 и мога ли да си позволя за тези пари?И какви са тези V6,редки изпалнения ли са,добри ли са коне/разход/подръжка?Изопщо мога ли с вкарани с желание пари да стигна до заветния момент СИПВАШ И КАРАШ?За подръжката разбрах чя сте на различни мнения!?!Благодаря предварително!

Boby
13-07-2007, 16:32
Добре дошъл в клуба. :D

За предпочитане е да е след 93г. заради проблемите на старите с ел.инсталацията,които се изразяват в загуби на ток,клеясали клеми и подобни дребни неща които не са приятни.А и все пак преди 93г. вече става доста стара кола,не че 94-5 не е стара,но....
Щом искаш да слагаш газова,значи ще имаш проблеми.Или газов инжекцион или по-добре дизел.На черната от подписа трябваше да се слага газова и всеки вика,че ще се берът ядове с нея.Колекторите са и пластмасови и един път да "кихне" ще гръмне като картонена кутия.Трябва и той да се смени.Газов инжекцион за ТС излиза към 1700лв.Разход на бензин градско около 10.
За В6 лично на мен най ми допада 2.0Турбо който е 204коня. Рядко явление са и знам,че са скъпи за ремонт и поддръжка.Не съм карал,не съм поддържал и не мога да кажа конкретно за тях.
6-7000 са много пари.Ще си намериш много добра и запазена за около 4000лв.Задължително да е нов внос.За багажника трябва да кажа,че на бензиновите е малко по-малък от на дизела иначе си е голям.
Гледай да няма никакви течове,окачването не трябва да го чуваш да тропа и най-вече предните й гуми да не са разчекнати.Разчекната ли е почти сигурно е че е удряна.Вътре е широчко,но незнайно защо тези след 93г. са по-тесни от старите,но не мисля,че ще ти е тясно.
Ако попаднеш на добра кола най-много да смениш някое маншонче и ще сипваш и ще караш,но вземеш ли някоя бракма само ще лежиш под нея :!:

Iltcho
13-07-2007, 16:46
Ами като приятели от ИТАЛСЕРВИЗ са те насочили към 164 на Алфа, що не те насочиха към Пламен направо да ти я докара?
П.п. Колата е страхотна. Имам такава от март, 2.0 ТС 146 конски сили. За газовото с БОБИ не съм съвсем съгласен, тъй като всмукателя се замества с такъв от по-стария модел и си в джаза. Другото, което е - няма да я оставяш да гърми. Редовното обслужване (не са бог знае колко скъпи свещите, филтри, кабели и лули - за след 92-ра не говорим за палци и капачки защото са без дистрибуторно) и точна смес на газоанализатор, редовна смяна на газовото филтърче в клапана (задръства се и не отпуска достатъчно газ) може да доведе до нито веднъж кихване. Аз лично имам и Ауди, което е от 2 години и половина на газ, и до сега (да чукна на дърво) не е кихало никога. А е с механичен инжекцион. Най-доброто си е газовия инжекцион де. Иначе като лукс и комфорт - смятам че ще те очарова. Поне с мен така стана.

п.п за Q4 Турбо 6-7 000 няма да ти стигнат. Поне аз мисля така...

Orther
13-07-2007, 17:16
Благодаря ви за посрещането :th_up: !Смятам да се задържа тук!От мнението ти разбирам да не се изхварлям с V6 ,и обикновен ТУИН СПАРК ще ми свърши работа.но защо нов внос???Няма ли добри в България?На мобилето новия внос е рядкост и да е читаво,а и в автокъщите е така!?!А 155ци дал Господ избор!За газста съм доста наясно,досега съм карал всичките си коли на ГАЗ,и смятам да продължа(мое лично мнение гориво/пари). :gas:
--------------------------------------------------------------------------------

Ами като приятели от ИТАЛСЕРВИЗ са те насочили към 164 на Алфа, що не те насочиха към Пламен направо да ти я докара?

Защото не сам говорил директно с Иван,а само с Румен от магазина!А и какво да ме светкат хората като аз самия незнам какво искам!Затова се обърнах кам ВАС за съвет и мнение за което съм ви благодарен. :big_bow_down:

Boby
13-07-2007, 18:22
За Ауди,Опел.... няма проблен на газ.Карал съм,никакви ядове(освен,че като загрее само с газ до дупка се пали).Казвам какво са казали за алфата.Един познат се беше засили,чак замалко да капарира една 155-ца,но и на него газаджия му е казал,че ще има само проблеми и няма да върви грам с тая газ и човека се отказа от 155-цата и взе Ксантия само заради газта.
Само нов внос защото щом е карана тука 99% съм сигурен,че окачването е сменяно,което значи,че е сменено с боклуци и ще береш ядове(виж ми мненията за шибаните втулки).Новия внос ти гарантира поне 30-40000км без да пипаш нищо по него,а ако не целиш дупките и повече.Другото е,че тук "майсторите" са пълни невежи(не всички разбира се) и си мислят,че е като в голфа и самарата всичко :!:

Сега за комфорт и возия,най-добре я пробвай и ще видиш дали ще ти допадне.Не е като лодка като Омегата,но не е и дървено като на Ауди 80.
На някой им допада,други претендират,че такава голяма кола трябвало да вози по-меко...все пак се води "спортна лимузина" и лично на мен возията ми допада.Въпрос на предпочитание. :wink:
Относно кабелите и свещите сега аз не съм съгласен. :D Кабели комплект излиза към 440лв + свещи 54лв.500лв за мен за едни кабели и свещи не е ефтино.Вярно,че ще кара 100000 с тях даже и отгоре,ама все пак.....

И забравих... има поне 4-5 нов внос в мобилето.Не гледай само в София(ако си от София).За черната ходихме чак до Пловдив,а преди това гледахме друга в Кюстендил така,че може и да се наложи да се поразходиш.
Другото с което много често има проблеми са дисплейте на климатроника който не светят или светят само някакво чертички,дето не се знае кое за какво е.Тавана също при много от новите увисва. :?

Orther
13-07-2007, 18:46
Ясно,ще пусна обявите под лупа,а и преди да я купя задължително ще я мина през сервиз!Но случайно ако се събирате групичка от София имайте ме предвид.На живо нещата ще се видят най добре,ще споделите мнение без да чупите пръсти по клавиатурата,а и да почерпя-поводи дал Господ!!!

Iltcho
15-07-2007, 20:14
Относно кабелите и свещите сега аз не съм съгласен. :D Кабели комплект излиза към 440лв + свещи 54лв.500лв за мен за едни кабели и свещи не е ефтино.Вярно,че ще кара 100000 с тях даже и отгоре,ама все пак.....


Бо, какви са тез цени бе човек???? :shock: Кабелите, които си купил да не са златни?

За газовите - пред очите си имам вече 2-ра година 155-ца с обикновено АГУ, 2.0 туинпарк същия матор кат моя и е гърмяла до сега само веднъж, котато пича я удави (беше се прецакал клапана и пусна едновременно газ и бензин). След този случай обаче прекара помпата през реле и през ключето и спря бензиновата помпа. От тогава тая кола не е гърмяла. Върви си прекрасно. Сутрин пали на бензин докато стигне над 50 градуса, едва тогава форсира (с автоматичин ключ превключвател е), минава си на газ и си кара кат пич. Вечер преди да я огаси минимум 5 минути работа на бензин на едно място и това е. Смятам че попадате на кофти майстори за монтаж на газови.

Boby
16-07-2007, 12:14
Ясно,ще пусна обявите под лупа,а и преди да я купя задължително ще я мина през сервиз!Но случайно ако се събирате групичка от София имайте ме предвид.На живо нещата ще се видят най добре,ще споделите мнение без да чупите пръсти по клавиатурата,а и да почерпя-поводи дал Господ!!!

Аз не ходя на сбирките и аз не знам защо. :roll:

Boby
16-07-2007, 12:36
Относно кабелите и свещите сега аз не съм съгласен. :D Кабели комплект излиза към 440лв + свещи 54лв.500лв за мен за едни кабели и свещи не е ефтино.Вярно,че ще кара 100000 с тях даже и отгоре,ама все пак.....


Бо, какви са тез цени бе човек???? :shock: Кабелите, които си купил да не са златни?

За газовите - пред очите си имам вече 2-ра година 155-ца с обикновено АГУ, 2.0 туинпарк същия матор кат моя и е гърмяла до сега само веднъж, котато пича я удави (беше се прецакал клапана и пусна едновременно газ и бензин). След този случай обаче прекара помпата през реле и през ключето и спря бензиновата помпа. От тогава тая кола не е гърмяла. Върви си прекрасно. Сутрин пали на бензин докато стигне над 50 градуса, едва тогава форсира (с автоматичин ключ превключвател е), минава си на газ и си кара кат пич. Вечер преди да я огаси минимум 5 минути работа на бензин на едно място и това е. Смятам че попадате на кофти майстори за монтаж на газови.

Просто са "супер качествени" Бош :? Явно са златни!Не съм купувал.На тая кабелите и са идеални,но преди да се купи проверих някой цени на някой части и това ми казаха.
Относно газовите,тя колата е на брат ми така,че той да я мисли.Аз си джиткам с дизеляка и ми е добре така.

Orther
17-07-2007, 11:08
Ми то на сбирките обикновенно ходят пичовете дето си търсят повод да избягат от жените си и да развият фантазията си :lol: Бо би ли ми обяснил какво е ДЖУНИАР което пише на алфите отзат(не можах да го запомня да го напиша на латиница)и как да познавам 164ката коя е след 93/94!?!Гледам ги в мобилето написали производство 94,95,96 или 97,а като ги гледам те различни!Някои или повечето слагат за тези данни първа регистрация и неуки като мен се връзват!

virusalfa
17-07-2007, 11:22
Не съм съгласен с Боби по някои въпроси.Това за разчекането.При тия коли заводско се монтират най-малко два вида пружини.Мойта е от разчекнатите,тъй като е с по-къси пружини,и от 90-та година докарваха една дизелова пак от Италия със същите пружини и твърдата возия,като на моята :wink: Имам познат,който регулира геометрия на ходова част и ми каза,че 33 и 164 са колите с най-отворени ъгли,даже се учудва как носят право гумите.А за свещите Бош,вчера бях в магазина на Александър ауто на приказка,видях оригинален бош за жигулата и за типо,WR7DC,ОПАКОВКА "фИАТ-Ланча"-10лв бройката.Но повярвай,като видях централния електрод,няма нищо общо с тия бошове,дето са по 3.50лв

Boby
18-07-2007, 10:03
Ми то на сбирките обикновенно ходят пичовете дето си търсят повод да избягат от жените си и да развият фантазията си :lol: Бо би ли ми обяснил какво е ДЖУНИАР което пише на алфите отзат(не можах да го запомня да го напиша на латиница)и как да познавам 164ката коя е след 93/94!?!Гледам ги в мобилето написали производство 94,95,96 или 97,а като ги гледам те различни!Някои или повечето слагат за тези данни първа регистрация и неуки като мен се връзват!

Аз слава богу не съм женен все още. :wink:
За натписа не съм се интересувал.Виждал съм го и аз,но не съм го проверил.
Ето тези двете от подписа са 88г. и 95г.Черната е Супер това би трябвало да го различаваш.Супер преди 93г. няма.Друготото което се вижда е разликата в стоповете.Отпред дори и да не е Супер фаровете са на лупи.С обикновенните фарове са преди 93г.Фарове и стопове се сменят,но интериора трудно.Виж какви са корите на вратите,климароника каква форма има(като пиано),таблото с километража,плафоните,седалките.
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11183537846500446&f1=details
Това не е произведено 94г. макар,че пише,че е.Това и е датата на първата регистрация.Или са правени някакви мизерии с документите щото като гледам какви са и копчетата м/у седалките сигурно е и преди 90-та.
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11182456847862732&f1=details
Тази си пише,че е 91г. но е със сменени фарове.
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11183384529250833&f1=details
Ето ти една след 93г. която не е Супер,но както виждаш интериора и е като на Супер,с фарове на лупи и с червените стопове.
http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11184490014176848&f1=details
Ето и едни добре изглеждащ Супер.При него разликата в броните и корите по вратите е очевадна.

Orther
18-07-2007, 11:27
Боби,много ти мерси за изчерпателния отговор!Прозрях тъмната страна на силата като отвори очите на слепеца и хвърли пясък в очите на взрящите!Ако съм досаден може да ми кажете,но имам още някое друго въпросче от рода на:Тези щори отзат към интериора(декора) фабрични ли са или случайно аз ги целя все да имат монтирани?И въпросче към саунда-с колко фабрични колонки(говорители) излиза този модел и добри ли са?Последния SUPER който ми показваш е с ЕЪР БЕК,всички SUPER ли са така?

Boby
18-07-2007, 11:44
Не си досаден.Нали затова е този форум.Всеки да помогне с каквото може. :wink:
Щорите са фабрични на всички.Колоните са 2 на кората отзад и 2 на предните врати с 2 пищялки.На черната свирят много добре за фабрични колонки,но не са особенно силни.
Еърбеците са според екстрите,но не съм виждал Супер без еърбек за шофцора.Може и да има,не мога да кажа на 100%,но този пасажера е по избор.

Orther
18-07-2007, 16:52
Ми то излиза че тая колица си е наистина SUPER ,направо невиждам от къде идва негативното мнение???От наученото до тук и видяното по снимките мен почва яко да ме кефи!И пак Аз да си питам :?: като дойде момента да си я взема кое е най-важното за смяна:За маслото ясно но с верига ли е или ремък и ролки,и кое друго така че да не си бия главата след това :idea:

Boby
18-07-2007, 17:16
Да колицата си е супер(не само по емблема).Лошото мнение идва от специалистите с голфчетата и орелчетата и от това че се продават страшно много боклуци като резервни части.Не може хубава оригинална част да струва 5-6лв и да си мислиме,че найстина е оригинал и ще изкара 10 години :!:
С верига е.Освен ремъци и консумативи друго не виждам какво да смениш освен ако не се налага.Препоръчвам ти да не се хвърляш да сменяш само щото е ефтино и те сърбят ръцете нещо да правиш по нея.

Orther
18-07-2007, 18:23
Да колицата си е супер(не само по емблема).Лошото мнение идва от специалистите с голфчетата и орелчетата и от това че се продават страшно много боклуци като резервни части.Не може хубава оригинална част да струва 5-6лв и да си мислиме,че найстина е оригинал и ще изкара 10 години :!:
С верига е.Освен ремъци и консумативи друго не виждам какво да смениш освен ако не се налага.Препоръчвам ти да не се хвърляш да сменяш само щото е ефтино и те сърбят ръцете нещо да правиш по нея.
Точно от там ми дойде и вапроса,защото като дръпна кредита след покупката на колата ще останат кинти.Идеята беше къде точно е най умесно да ги вложа в нея за да не бера ядове в последствие!?!Но иначе и Аз съм фен на идеята "РАБОТИ ЛИ НЕщО НЕ ГО ПИПАЙ,ПОСЛЕДСТВИЯТА МОЖЕ ДА СА ПАГУБНИ" особенно ако е замесен някой ПАРКИНГМАЙСТОР който и на идея си няма че не всичко е ЛАДА :dark2: :priest:

Boby
18-07-2007, 19:53
Като дръпнеш кредита си сложи газова щом искаш.Другаде,ако не се налага няма къде да ги влагаш.Ако се чудиш къде да ги похарчиш купи си ДВД,монитори,усилватели,хубави колони и баскаса примерно. :wink:
Те поне Ладите да ги правеха като хората, да има за какво да се хванеш да го наречеш "майстор" :shutup:

Orther
19-07-2007, 11:09
Като дръпнеш кредита си сложи газова щом искаш.Другаде,ако не се налага няма къде да ги влагаш.Ако се чудиш къде да ги похарчиш купи си ДВД,монитори,усилватели,хубави колони и баскаса примерно. :wink:
Те поне Ладите да ги правеха като хората, да има за какво да се хванеш да го наречеш "майстор" :shutup:
Баскаса и усилвател едва ли,но останалото ДА :cheers:
А за ПАРКИНГМАЙСТОРИТЕ да не си отварям устата да не си СПАМИМ сам темата :!:

Orther
19-07-2007, 18:30
Пак съм аз питанката :!: Какъв е размера на гумите на 164та и кой е най големия размер който може да се монтира :?: Естествено в заисимост от джантите?

Boby
19-07-2007, 19:08
Ма ти верно си голяма питанка. :D

Аз съм с летни 205/60/15 и при пълен ляв и десен опират леко в подкалниците,а задната трие в бензинопровода и зимни 195/65/15.С фланци сигурно и 215/17 ще се сложат.Тук съм пас. :D И без това май голям разбирач го раздавам. :baby: