PDA

View Full Version : Кофти изгледи за цената на газта



Chimev
13-07-2007, 17:42
В един немски сайт намерих следната "новина"(поне за мене) - облагането на газта с със сегашните размери на данъците е фиксирано до 2009, след това е доста вероятно цената да се вдигне, имайки се в предвид, че дори в Германия все повече хора карали на газ(за Италия и Холандия газта била доста разпространена отдавна). Само не става ясно дали това се отнася замо за Германия или за целия европейски съюз. На мен по вероятно ми се вижда второто :frown: .Дано не съм прав. Иначе доста положителни мнения за тая система. Не са посочени никакви недостатъци (освен изгледите за цената).
Що се отнася за метана, той бил фиксиран до 2020, също без особени недостатъци, като се изключи теглото на резервоарите, до 10% падане на мощността, краткото разстояние, което се изминава с 1 зареждане и това, че няма добре разработена мрежа за зареждане. Да видим...

mim
13-07-2007, 17:56
метана в БГ зависи от това колко руснаците искат да ни надупват,
уж и ние бяхме с някакъв супер дългосрочен договор, ама зимата-пролетта, май беше, пак вдигнаха доставната цена :evil:
ето малко инфо за европа за LPG и метан http://www.gas-tankstellen.info/menu.php?language=en_US, има и цени в тоя сайт

и карта с метан-станциите и адресите в БГ http://remixbg.com/bgmap.html

Chimev
13-07-2007, 18:03
1.6 на метан как върви? Един познат си сложи на Ауди 4.2 и казва че не върви как трябва, а 1.6...

Crusader
13-07-2007, 18:55
На динозавърска пръдня си върви как си трябва /почти като на LPG/ . Има разработени кевларени метанови резервоари, които са доста леки, ма цената име много яка /върти ми се нещо като 2500 за 50л. бутилка/
Бе в краен случай ще минем на метан, пък се надявам да скочи производството на биодизел и етанол /като си мисля каква беше ситуацията преди 10-15г./ Ние човеците /в частност българите/ сме оцеляващи по природа и ще се присппособим, убеден съм в това.
Пък и е време да спрем да си тровим природата - екологичните горива са бъдещето, рано или късно всички ще го осъзнаят :!:

JORDI
13-07-2007, 19:59
На динозавърска пръдня си върви как си трябва /почти като на LPG/ . Има разработени кевларени метанови резервоари, които са доста леки, ма цената име много яка /върти ми се нещо като 2500 за 50л. бутилка/
Бе в краен случай ще минем на метан, пък се надявам да скочи производството на биодизел и етанол /като си мисля каква беше ситуацията преди 10-15г./ Ние човеците /в частност българите/ сме оцеляващи по природа и ще се присппособим, убеден съм в това.
Пък и е време да спрем да си тровим природата - екологичните горива са бъдещето, рано или късно всички ще го осъзнаят :!:
Абсолютно съм съгласен, защото е точно така, макар и на по-висока цена! :!:

Grozdan
15-07-2007, 08:22
Остава и газта да ни прецакат и как ще се движим после...

mim
16-07-2007, 11:57
муден ми е само на тръгване с включен климатик, ама то и преди беше така

ааа и се научих да превключвам на малко по-високи обороти, че преди ми се караха ;)

иначе покарах както си карам и ми нагласиха компютъра по това
все още изхарчвам първия резервоар
на първото извънградско ще се похваля как е било

а аз очаквам разлика в цифрите поне 2х, от което не знам какъв телевизор ще обзаведа ;)

Chimev
16-07-2007, 13:21
муден ми е само на тръгване с включен климатик, ама то и преди беше така

ааа и се научих да превключвам на малко по-високи обороти, че преди ми се караха ;)

иначе покарах както си карам и ми нагласиха компютъра по това
все още изхарчвам първия резервоар
на първото извънградско ще се похваля как е било

а аз очаквам разлика в цифрите поне 2х, от което не знам какъв телевизор ще обзаведа ;)
Разликата м/у газ и метан голяма ли е(ако имаш наблюдения)? Голямата тъпня на метана са огромните бутилки дет ги мъкнеш. Като видях какво представляват и като ми каза човека, че му стигали за около 250км.... :?

mim
16-07-2007, 13:32
първата ми кола беше на пропан ама може да се каже направо, че не съм карала на пропан, защото дали има и 1000км да съм минала

на ситроена разликата с бензина беше 2х градско и почти 3х извънградско на метан
с 1 зареждане стигахме от софия до нова загора или до севлиево и после продължаване до бургас или варна

Chimev
16-07-2007, 14:05
Уточнение - питах дали има голяма разлика във вървежа :)

mim
16-07-2007, 14:06
това вече го писах по-горе

муден ми е само на тръгване с включен климатик, ама то и преди беше така

ааа и се научих да превключвам на малко по-високи обороти, че преди ми се караха