PDA

View Full Version : Местоположение на ЕCU-то?



Ivo Skoklev
15-07-2007, 09:21
Има ли комп. тази кола бе?Свалих жабки,мокети около конзолата,няма никой...В сайта на Squadra пише че е зад жабката,т.е зад гърмялия ми аir-bag.Ако някой е намерил своя да сподели.Доколкото знам тези на моделите до 98 стоят от дясно на конзолата мод мокета....а моя?

me_to_u
15-07-2007, 11:15
t is just above the throttle body in the engine compartment.

As you look facing the windscreen - bonnet open - at the top of the engine it is on the right just off the rear. It is small.

Това според СпортсАлфа.ком

proper
15-07-2007, 16:18
аз защо си мислех че е до воляна в ляво почти при бушоните но навътре..... Бобо трябва да каже...

Ivo Skoklev
15-07-2007, 17:27
t is just above the throttle body in the engine compartment.

As you look facing the windscreen - bonnet open - at the top of the engine it is on the right just off the rear. It is small.

Това според СпортсАлфа.ком
Toва го пише за 3.0V6,до колкото си спомням

Ivo Skoklev
15-07-2007, 17:27
аз защо си мислех че е до воляна в ляво почти при бушоните но навътре..... Бобо трябва да каже...
И там не го видях....

me_to_u
15-07-2007, 18:19
Toва го пише за 3.0V6,до колкото си спомням
Тц, поне с такова впечатление останах от тази тема-
http://www.sportsalfa.com/phpBB2/viewtopic.php?t=11602
А иначе и за 3.0 казват, че е там
:roll:
Офтопик: Много хубаво ГТВ си взел! Честито! Хубаво ще е да се похвалиш с няколко снимки. Ако не се лъжа го продаваха в мобил.бг? Имаше и доработки по двигателя май...

Ivo Skoklev
15-07-2007, 18:36
Офтопик: Много хубаво ГТВ си взел! Честито! Хубаво ще е да се похвалиш с няколко снимки. Ако не се лъжа го продаваха в мобил.бг? Имаше и доработки по двигателя май...
Никакви доработки няма...това е само да клъвне някоя риба,а компютъра го търся по следната причина:Пича ми го даде уж с 2-ри чип(оригиналния),ще го снiмам после да го видите,на мен лично ми прилича на чип от друга кола.Пък и пише Маde in Malaisia
Aбе хора до Варна ми даде 9.6/100 с да речем средна скорост 120,и включен климатик на пловината път.Нормално ли е чак толкова да гори извън градско?

Ivo Skoklev
15-07-2007, 18:45
[quote="Ivo Skoklev":1kcwv5e9]
Toва го пише за 3.0V6,до колкото си спомням
Тц, поне с такова впечатление останах от тази тема-
http://www.sportsalfa.com/phpBB2/viewtopic.php?t=11602
[/quote:1kcwv5e9]

Тея "Пичови от Шабла,разбириш ли...."посочиха сума ти различни места...не бих се учудил да ми е някъде до горивната помпа в багажника...май на всяка бройка кола италианците се базикат и го слагат на различно място :roll:

leshoiad
16-07-2007, 06:28
Тва дето Proper говори за него е конектора към ECU-то. То си е там и никъде другаде. Него трябва да търсиш, а самото ECU като намериш файда няма да има никаква.

Ivo Skoklev
16-07-2007, 08:09
Тва дето Proper говори за него е конектора към ECU-то. То си е там и никъде другаде. Него трябва да търсиш, а самото ECU като намериш файда няма да има никаква.
E нали чипът е в ECU-to....eдна метална превоъгълна кутийка 8/10см?
Оказа се че е над дебитомера(на 30см в посока стъклото),от дясно на мотора.

Ivo Skoklev
23-07-2007, 12:22
Oтворих компютъра(долната му част)....и ето
http://images18.snimka.bg/003512781.jpg
Къде според вас се намира чипа,като всичко е капсоловано...?Освен
да е това малкото в ляво(черното)?

ne0
23-07-2007, 12:40
Oтворих компютъра(долната му част)....и ето
http://images18.snimka.bg/003512781.jpg
Къде според вас се намира чипа,като всичко е капсоловано...?Освен
да е това малкото в ляво(черното)?

брат от кадане ще се вкараш във филм... отиди при някой с опит да ти придаде първите стъпки.... моля те

Ivo Skoklev
23-07-2007, 14:16
Ми аре помагайте де,нали за това е тоя форум,за да си поръчам чип,ми искат да запиша номера на стария...такава практиката на въпросния човек. :roll:

reptli
23-07-2007, 19:48
ми запали алфичката отиди при него и той да пипа там :shock: незнам как си посмял да пипаш там без да знаеш ква е хавата :shock:

не си навличай неприятностри ами отиди при твоя човек и той да си се оправя :wink:

успех :!: :D