PDA

View Full Version : кихалка (предпазен клапан) преди дебитомер ?!?!?!



ak47
15-07-2007, 13:44
Здравейте,

тука направо ще задам един въпрос на който ще бъда шастлив ако има разумно решение и отговор :)

та проблемът е, че на 1.7 16V има дебитомер, които е преди въздушния филтър (вероятно всички със дебитомери знаете), та като дебитомера е в изрядност понякога колата пука (киха или както искате му викайте) и съответно огънят излиза през клапата на въздупния филтър който е след дебитомера :gruebel: един вид 1 пукване на газта е равно на нов дебитомер :priest:

та кихалка от тия тип презерватив правена по трудово убоччение преди дебитомера, вероятно не би изкарала цялата огнена струя за да го спаси

и тук искам да попитам някой с подобна газ-псевдо-система как е решен този проблем ?

:bowdown:

Chimev
15-07-2007, 15:33
Имало някакви клапани дето се монтират преди дебитомера. По газ сервизите ги имало, питай :idea: . А колко са ефикасни и дали няма да ти разбие нещо друго...не знам. Ако някой има опит да каже

JORDI
16-07-2007, 22:05
...та проблемът е, че на 1.7 16V има дебитомер, които е преди въздушния филтър (вероятно всички със дебитомери знаете), та като дебитомера е в изрядност понякога колата пука (киха или както искате му викайте) и съответно огънят излиза през клапата на въздупния филтър който е след дебитомера :gruebel: един вид 1 пукване на газта е равно на нов дебитомер :priest:...


:bowdown:
В интерес на истината посоката на основните флуиди /въздух и гориво/ се движи така: от възд.филтър към дроселовата клапа и от резервоара към всмук.колектори. И ако може да си конструирате по разбираемо изречение може би ще ти бъде отговорено задоволително!

ak47
17-07-2007, 12:01
В интерес на истината посоката на основните флуиди /въздух и гориво/ се движи така: от възд.филтър към дроселовата клапа и от резервоара към всмук.колектори. И ако може да си конструирате по разбираемо изречение може би ще ти бъде отговорено задоволително!

разбирасе, че движението е така...

1. вход въздух =>
2. въздушен филтър =>
3. дебитомер =>
4. колектори, дросел

в случея клапата за испускане при евентуално пукане от газта е на въздушният филтър, т.е. ако газта се възпламени съответно детонацията обръща посоката към единствения изход:

1. колектори, дросел =>
2. дебитомер => :priest:
3. въздушен филтър (клапа)

JORDI
17-07-2007, 14:19
Значи претисненията са ти дали ще издържи клапата на кихалката?
Ще издържи ако гумената мембраната е кадърна, защото съм виждал увити отворите с тиксо :roll: :shock: ! Запаси се с повечко мембрани а през това време мисли как да премахнеш детонациите- писано е доста по въпроса! Огледай си свещи, токове,въздуховоди :!:

yovi
17-07-2007, 14:32
Другото наименование на кихалката е предпазен клапан. Какво трябва да опази, когато е монтирана на това място?

ak47
17-07-2007, 14:41
Другото наименование на кихалката е предпазен клапан. Какво трябва да опази, когато е монтирана на това място?

еми единственото застрашено нещо е дебитомера

yovi
17-07-2007, 14:55
Не се сещам как ще предпази дебитомера, монтирана между него и филтъра. Би го предпазила, ако е монтирана между дебитомера и колектора.

Chimev
17-07-2007, 15:28
Не се сещам как ще предпази дебитомера, монтирана между него и филтъра. Би го предпазила, ако е монтирана между дебитомера и колектора.
Точно това се цели да се изясни - може ли и как да се монтира клапа м/у колекторите и дебитомера. Явно може, изпълнението е друг въпрос.. :pokey:

Chimev
17-07-2007, 15:29
Май, че е малко гадна работа :roll:

ak47
17-07-2007, 16:08
ми някой може ли да ми покаже тая клапа да я видя ? Принципно при моя боксер има място и с малко преправяне може да се монтира между дебитомера и колектора. Аз смятам евентуално да махна тоя филтър и всичките излишни пластмаси и да сложа спортен, защото ще имам повече място, но пак оприам до тая пуста клапа :?

Chimev
17-07-2007, 16:15
Колега не се прави сам на майстор, а си намери човек дето е в час, да няма после :mf_Flush:

ak47
17-07-2007, 16:19
Колега не се прави сам на майстор, а си намери човек дето е в час, да няма после :mf_Flush:

ооо определено аз със газ не се ебавам ! да няма бум :)
имах предвид, че един вид имам план как да стане операцията ;)

yovi
18-07-2007, 07:33
http://web.hit.bg/kossoman/schots/kihalka.jpg

Дискутирано е тук (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4908&highlight=%EA%EB%E0%EF%E0)

yovi
18-07-2007, 07:35
ми някой може ли да ми покаже тая клапа да я видя ? Принципно при моя боксер има място и с малко преправяне може да се монтира между дебитомера и колектора. Аз смятам евентуално да махна тоя филтър и всичките излишни пластмаси и да сложа спортен, защото ще имам повече място, но пак оприам до тая пуста клапа :?
Най-добре е предпазната клапа да бъде монтирана между дроселовата клапа и колектора. Прегледай темата от линка, който съм дал.

ak47
18-07-2007, 11:29
аз съм ок с монтажа но тука ми трябва клапата, имаш ЛС с повече въпросчета ! благодаря пак :)