PDA

View Full Version : Подръжка на гтв за период от 1 година



duran
15-07-2007, 22:37
Значи искам да попитам някой които има ГТВ от по-отдавна.. Колко му излизат разходите по колата за година да кажем.. Грубо казано с данъци автокаско и сичките неща по колата.. Питам ви защото съм се навил да си взимам такава количка, но всеки(абсолютно всеки) който попитам ми казва, че съм луд да си взимам такава кола..Дали ще ме оправят 1000лева за първоначланите ремонтчета на внесена кола?Абе дайте съвет че вече почти ме разубедиха.. Благодаря предварително!

leshoiad
16-07-2007, 06:23
данък 185 лева. Гражданска около 129лв. Каско около 600лв годишно. 85 лв. всички тампони на задното окачаване. 130 предни носачи с шарнири и смяна. :) Като тегля чертата май тва е за една година :)

bouncer
16-07-2007, 10:12
за първоначалното обслужване 1000 лв те оправят перфектно (ремъци, ролки, масла, филтри, свещи и кабели). колата е перфектна! много зависи обаче кой е карал колата преди теб и как я е поддържал! не се колебай! ако те кефи взимай си!

duran
16-07-2007, 14:20
Мерси за мненията, ще ми бъдат доста полезни.. А иначе това ли са всички неща които задължително трябва да сменя като я зема - ремъци, ролки, масла, филтри, свещи и кабели.. И напълно ли е задължителна подмяната им? А иначе аз не съм от Сф и се чудя дали се намират тия неща лесно и по провинцята.. И ако има някои от Благоевград - знаете ли за добър майстор тук???

bouncer
16-07-2007, 15:19
бате не са задължителни ама са желателни. Масло - задължително! ремъци и ролки - ти си преценяваш, ама не се знае кога са сменяни в действителност предишните! аз мойта като я купих тъпака ми беше казал че ги е сменял преди 20 000 км. а като ги извадих бяха оригиналните с които е купена!!! представи си да ти се скъса ремък или да зацепи ролка с 160 км къде ти отива двигателя! филтрите не са скъпи така че няма да ги коментирам. свещи и кабели също не са задължителни, нбо са желателни защото не знаеш на колко километри са! това което съм написал е нармалното обслужване на кола купена на старо.

lan
30-07-2007, 16:35
ами ако искаш колата ти да не ти създава ядове, гореизброените неща са задължителни, защото при някакъв евентуален компромис ще стане нещо и после - италианките били боклуци... :wink:
имай в предвид, че тази кола не е от масовите, така че си прави сметка за части, поддръжка и т.н.
за усещане няма смисъл да говорим...трябва да го усетиш... :D