PDA

View Full Version : наличие на масло в смукателния колектор



stefi
05-03-2005, 17:24
Имам следния проблем- имам масло във всмукателния колектор което изтича от отдушника на капака на главата къде може да е проблема ,колата е със сменени сегменти,гумички на клапани ,гарнитура на всмукателния колектор .Значи като откача двата маркуча на отдушника колата спира да пуши но, ми изхвърля масло от мястото където са били маркучите а от там би трябвало само да излизат картерните газове ,защо обаче да излиза масло при мен незнам :wallbash: :wallbash: :wallbash:

hf hpe
05-03-2005, 17:29
хъм
трябва да имаш някакъв уловител на картерните пари предполагам
като искараш отдушника много ли пуши?

stefi
05-03-2005, 17:30
значи на място като я форсирам не се вижда да пуши от отдушника обаче от там маслото влиза в всмукателния колектор

Dodo 155
05-03-2005, 17:31
Ако е малко - картерни изпарения :yes:
И моята има понякога (когато не я настъпвам :wow: ) малко омасляване :whistle:
Ама не знам дали при теб нещата са същите :unsure:
Ако колата ти върви и работи добре си я карай със здраве :thumb:
Не се стряскай за дребни неща :wink: Доста време я правиш, време е да и се изкефиш :wink: :D

hf hpe
05-03-2005, 17:32
да не е просто да имаш остатъци от преди ремонта
изпържи я малко да продухано все пак не зверски че нали си с нови сегменти

stefi
05-03-2005, 17:34
проблема е че доста масло се губи през този отдушник и е голям проблем, затова смених сегменти и гумички като мислех че е от тях ама се оказва че маслото се губи от тоя отдушник

stefi
05-03-2005, 17:37
да не е просто да имаш остатъци от преди ремонта
изпържи я малко да продухано все пак не зверски че нали си с нови сегменти карах я 70км след ремонта откача ли въпросните две маркучета (едното влиза преди дроселната клапа а другото след нея)не пуши значи като ги закача имам наличие на масло в всмукателния колектор карах я с откачени и всичко се уля с масло скорости акумулатор заначи бая си хвърля масло ,обаче на място излизат само газове сякаш маслото се разплисква и излиза от там като е в движение
капака на главата го огледах преди да го сложа и не видях нищо не редно по него

hf hpe
05-03-2005, 17:43
бах
ми на първо време си купи един масло уловител за картерните газове на лада(предполагам че е ефтин) и го набучи в маркуча на картерните газове
ако се окаже че помага трябва да търсиш проблема в капака на клапаноте защото си мисля че там някъде е уловителя на алфата

в този ред на мисли данеби да ти е разглобяван капака на клапаните и да липсва нещо
така ли си взел колата или проблема се е появил в последствие

и си включи ICQ-то

Bobo
05-03-2005, 19:21
Имал съм подобен проблем и по чуждестранните форуми ми клазаха че имало някакъв VaporOilSeparator който като не работи както трябва налягането на маслото се базика и хвърля масло през отдушниците. Еньо кажи кво може да е тва защото според мен е клапана на маслото долу след картера :unsure:

stefi
05-03-2005, 20:56
това не ми мзвучи като клапан а по скоро като маслоуловител VaporOilSeparator и дали не се намира в капака на главата :wallbash: :wallbash:
http://info.datacom.bg/stefis/aa/anjissA0013.jpg
http://info.datacom.bg/stefis/aa/anjissA0014.jpg
е от тук изтекоха 20 гр. масло, останалото е във всмукателния колектор :wallbash: :wallbash: :wallbash:

stefi
06-03-2005, 00:59
http://info.datacom.bg/stefis/aa/anjissA0016.jpg
тея двете тръбички ми източват маслото(паричките)а трябва само картерни пари да излизат

Bobo
06-03-2005, 01:00
Мдаа поразрових се и си опресних спомените точно тва е :yes: Само трябва да видиш къде се намира на твойта кола :wink: Проследи целия път на картерните газове до капака и някаде там трябва да го откриеш ако не успееш ще се разрова из мануала да видиме кво пише :wink:

stefi
06-03-2005, 01:01
тоя мануал ми извади очите и нищо не открих плюс това вчера я сглобих и хич не ми се пипа вече по нея :wallbash: е за това и сега немога да заспя тъпата кола ми скъса нервите :wazuup: е такова чудо не съм чул да има ,сменени сегменти ,лагери ,гумички и харчи масло 200- 300 гр. на 60 км

Bobo
06-03-2005, 01:04
Абе много е лесно акъл да се дава :wallbash: Ма като си спомна с оназ кочина 90-ката къв зор беше :surender: А иначе не е много зле при тебе мойта цапаше чак въздушния филтър като я изрежа :wow:

stefi
06-03-2005, 01:06
въздушния сега не съм го гледал че е на една седмица :yes: не е зле ама нямам идея по въпроса 2 месеца обикалях за алфа и купих най строшената да му се невиди хубава на външен вид ама маслояд

Bobo
06-03-2005, 01:08
Е погледни го може да се окаже улят с масло :wallbash:

П.С. Сега почвам да рова мануала :wink:

stefi
06-03-2005, 01:09
да де ама причината как така изведнъж стана :?http://info.datacom.bg/stefis/aa/anjissA0015.jpg
това в долния край на клапата е масълце

stefi
06-03-2005, 01:14
мина ми идея да пусна маркучите като на лада под двигателя ама на ладата само ми цапаше бъзд. филтър и не пипаше маслото а тук покарах с откачени маркучи и после се уля и акумулатора и скоростите абе мазало :wallbash:

Bobo
06-03-2005, 01:32
На 27 и 48 страница от това:\Volume 1\Engine\engine 1370 1598 1747 ts.PDF е това което ти трябва. Провери всички тези тръбички дали няма някоя запушена и виж къде е клапана който ги разделя :yes:

П.С. Не се коси историята знае и доста по-лоши случеи от твоя :wink:
Поне като я оправиш ше знаеш кво караш и в какво състояние е :wink:
Успех :thumb:

Bobo
06-03-2005, 01:33
А за това как станало ми ти ми кажи кой ти сглоби двигателя или нещо е омазал или при разглабянето и сглобяването някаде е попаднал боклук :whistle:

stefi
06-03-2005, 14:25
двигателя сам си го сглобавях ,Проблема ерешен с помоща на Еньо и
малко на Вальо който се разкарва заради мене за което му благодаря.Проблема беше в капака на главата от долу има маслоотражателна ламаринка която е двойна и се беше запушила и маслото не се оттичаше а излизаше през отдушника .Сега няма проблем след като Еньо го изчисти. :yes: :lol: аз като сглобявах двигателя се зачудих дали да не сваля тоя маслоотражател и да го почистя ама викам си от там минават само картерни пари и си го спестих исках по бързо да я сглобя, от друга страна ако го бях почистил щях да си мисля че е било от сегментите а сега ще знам занапред къде да гледам първо :yes:

stefi
06-03-2005, 14:36
http://info.datacom.bg/stefis/aa/anjissA0005.jpg
сменяите си редовно маслото ,защото нередовната смяна води до зацапване на на двигателя НА СНИМКАТА МОЯ КАРТЕР ПРЕДИ ДА ГО ПОЧИСТЯ ИМАШЕ 5мм наслоявания същото беше и с капака на главата и ето ти :yes: проблем

Bobo
06-03-2005, 21:47
Мдаа ма те баш тея ламаринки са Oil Vapor Separator. Добре че се оправи с чистене :lol: