PDA

View Full Version : Алфа Спайдер Дуето



H9
25-07-2007, 19:25
Здравейте маниаци!!!
Решил сам да си взема Спайдер Дуето,но ме интересува колко ще ми струва да си направя основен ремон на двигател,скоростна кутия и ходова част.Има ли някой да даде компетентно мнение?

Venci
25-07-2007, 23:21
Колега, ако питаш колко ше ти струва това, което си намислил, отговора е много. Освен това точната сума никой никога не може да ти каже. Винаги изниква още нещо и още нещо. С горното в никакъв случай не бих искал да те отказвам. Даже напротив истински бих се радвал, ако се заемеш сериозно с една такава кола. Бих помогнал с каквото мога. Има един човек във форума, който може да ти помогне много с намирането на части.

H9
26-07-2007, 13:55
:roll:
Благодаря за куража!!!Какво значи скапо?За едни може 1000 лв. да са мн , но за др. да са нищо.Аз сам приготвил около 3000 за тези неща и незнам,но ако излезне и с 1000 отгоре пак сам навит да започна,пък и ако трябва сте го правя на моменти-когато имам пари.Модела може и да не е от 60-те години,може и малко по-нов да бъде.Дали това няма да ме улесни малко?

търтей
26-07-2007, 13:55
3000 лв?
това е цената на боядисването на тя кола бе колега :wink:

H9
26-07-2007, 15:23
ХМ....
Аз за боя парите не ги слагам в тази сума те са си отделно.Мен ме интересува някаква сума,която е ориентировъчна.Да си направя някакяа сметка,понеже не разбирам изобщто от ремонти

търтей
26-07-2007, 15:29
такаа

приготви си една сума
умножи я по 3
и пак няма да си близо до истината :wink:

това изобщо не го пиша с цел да те откажа - напротив - ако те е хванал вируса - затваряй очи и скачай смело 8)

H9
26-07-2007, 15:44
Да знам,че не искаш да ме откажеш.Мн ме е хванала треската и трудно бих се отказал.Бах... и частите,че толкова ли са скъпи?Сигурно се правят по поръчка?Нямат ли някаква савмвстимост?

MrX
26-07-2007, 16:08
вероятно има възможност механичната част да съвпадне с друг модел но взичко останало по купето е трудно за намиране,затова е скъпо.а колата намерил ли си

H9
26-07-2007, 16:16
Колата е лесна работа,но още не съм е взел.Имам един приятел,който внася коли от Германия и обеща,че ще ми помогне и ще избере някоя по-запазена от към купе,въпреки,че ще искам и него да оправя,но на първо време ме интересува механиката на колата и дали ще мога да намеря части и на каква цена.

V_G_Z
26-07-2007, 23:52
двигателя е 100% същия със всички по стари алфи със задно така че там грижи нямаш ! ск кутия също има взаимно заменяеми чаркове с по нови алфи ... единствено дефицит са едрогабаритните части по купето
ариентирай се по възможност към спайдера със мотроник двигателя :!:

H9
27-07-2007, 11:36
Към какво да се ориентирам,че не разбрах?Какво имаш в предвид за едрогабаритните части по купето?

MrX
27-07-2007, 12:01
Към какво да се ориентирам,че не разбрах?Какво имаш в предвид за едрогабаритните части по купето?

калници ,капаци,салон е таквиз работи

H9
27-07-2007, 12:11
А какъв е този моторник на двигателя?

Iltcho
27-07-2007, 13:58
А какъв е този моторник на двигателя?

Инжекциона колега. Инжекциона... :roll:

H9
27-07-2007, 14:15
Благодаря!!!
Ами такава ще търся.Някой да има някаква др. идея,която смята,че ще ми е от полза,понеже не разбирам почти нищо от такива работи и ще ми е от полза.
Разбрах вече,че немога да предвидя парите за ремонта :roll:

Iltcho
27-07-2007, 14:35
Пич, аз съм един от живите примери. Купих доста занемарена кола. Хвърлих 6 или 7 пъти покупната цена за да я вкарам в час, и не спях докрай.

Венци е същия. Неговата направо излезе златна. Трябва да си търпелив и постоянно да вкарваш пари. Тея гробове са така. Една бездънна яма за финанси.

H9
27-07-2007, 19:21
Което си е вярно си е истина!!!
:D :D :D
Знам,че ще хвърля нерви и пари в тази може би морга,но знам и че ще си заслужава.Влезнах в този форум с идеята ако някой знае нещо повеч и се е занимавал с такъв автомобил да помогне и да подскаже или да каже преблизителна цена за да сам подготвен поне малко.

Lame_0ne
27-07-2007, 19:49
Започвам да си мисля, че трябва да приготвиш 5 цифрена сума :D :D

H9
27-07-2007, 20:15
Аз мисля,че ще излезне не повеч от 15 000лв.(пален основен ремонт)

Lame_0ne
28-07-2007, 04:50
Ако са ти излишни ги вложи !!!

Nikoror
28-07-2007, 19:11
aми спайдър с4 тогава? някъде около 90-93?

DJ_STIVAN
29-07-2007, 00:26
aми спайдър с4 тогава? някъде около 90-93?

И аз тва му разправям ама... си пада по класическите модели :roll: Можеш ли да го виниш :priest: А за парите, аз го познавам и мисля че ще ги даде,стига да знае, че наистина може да се оправи,защото досега никой не му е казал, че могат да се намерат части по двигателя и ходовата част. За тенекийките... всички знаем, че има майстори, които могат да вдигнат от гроба каквото и да е :wink: Ще помоля Lisan и Madboy да напишат по 2 реда какво се намира по тази кола и какво неможе, все пак мисля, че те са най-компетентни в тази област :wink: Аиде със здраве и дано скоро имаме нов сектант в Форума :priest:

Nikoror
29-07-2007, 15:36
на мене задницата на дуето не ми харесва кой знае колко повече от на с4, но това си е въпрос на вкус... освен това 2 литра са си 2 литра :lol: ако колегата е ок с английския да поразгледа www.alfabb.com (http://www.alfabb.com) - американският форум на алфа, горе долу обратното на този- всички класически модели до 164 си имат собствен раздел, новите са в един общ

zmg
30-07-2007, 15:42
колегата трябва да знае че начинанието е сериозно и парите са много,но проблема е в хората които ще работят по тази кола.взаимозаменяеми части с новите модели няма включително коляновия вал заради маховика.за дреболии по салона и мигачи брони стопове и т.н нямам думи.въобще работата е сериозна и много главоболна.иначе модела е култов и много готин.съвета от мен е по добре повече пари за кола в добро състояние и леки доработки.излиза и по евтино.

stenli
09-08-2007, 08:45
Колега Н9 Спайдъра за който ме пита е в Търново и ако те интересува нещо по него не е проблем да дойдеш и да разгледаш.Колата е в прилично състояние /91 г. е цялостно пребоядисана, сменен таван и претапициран салон/ шефа ми си я купи в Англия за към 8000 евро ако не се лъжа. Инжекцията е подменена някога с двойни карбуратори. Карах го това чудо въпреки че е на 31 години има още доста хляб в него -70 мили в час си ги видгна с такава лекота. Недостатък - страшно неудобна за по-високи хора /само 1.80 и ми бяха доста неудобни педалите особено на газта/

H9
09-08-2007, 16:10
ААААА лошо!!!Това с ръста не ми хареса особено,защото съм 202см.Към края на този месец или началото на др. имам път към Търново и бих се радвал ако мога да хвърля едно око.