PDA

View Full Version : Проблем с Климатика!



duran
27-07-2007, 20:17
Колеги, имам теч на фреон и климатика май си отива малко по малко, бях при един майстор и ми каза да го си го използвам тоя фреон докато мога и после щял да го оправи.. някакви оплътнения са се прецакали май.. А как да разбера, че е сваршил фреона?
Дайте съвет! Да я карам ли при някой друг или да я чакам да се източи? и така няма ли да се прецака нещо? Благодая!

Ivo Skoklev
27-07-2007, 21:39
Няма опасност да се прецака нещо,но на теб ще ти е терсена като не ти духа хладно.А ти от къде си?

trustworthy
27-07-2007, 21:54
Естествено, че може да се прецака нещо - компресорът :idea: Това, че няма да ти охлажда като хората е отделен въпрос, но е редно да ти се долее фреон. Този майстор нещо те е засилил май :roll: Сменят се гумените съединения по тръбопроводите на фреона, долива се фреон, евентуално малко масълце и това е. Минах през тази процедура миналата година и тази година без да ъм ходил да го гледай майстор преди началото на сезона си карам без никакви грижи ;)
От този, който ми го прави, знам, че именно за да не се разсъхват гумените оринги зимата е необходимо поне веднъж месечно да се пуска климатика (при плюсова температура, при която ще се стартира компресорът де :)) и да работи 10-20 мин. Това се прави с цел да се разнесе маслото в системата за да не се разсъхват тези уплътнения