PDA

View Full Version : Тривиално... ауспух за 33



pth7712
07-03-2005, 09:50
Здравейте.
Таман си идвам от сервиза и имах (не?)щастието да видя състоянието на Алфата отдолу нагоре. Няма да крия, че съм леко потресен, но най-чудесната изненада беше целият ауспух, който беше като швейцарско сирене - от онова с по-големите дупки ( и с повече). Обаче този ауспух е доста завъртян. Въпросът ми е, откъде мога да си купя такъв ауспух? Модела на Алфата е 33 1.7 IE 8v - 1993 г.. И някаква ориентировъчна цена... де да знам. Усещам неприятен сърбеж в джоба.

Все пак, хубаво е, че не са гарнитурите, но предполагам при подмяна на ауспуха и те ще трябва да се подбенят:(

търтей
07-03-2005, 11:03
http://www.kraft-bg.com/

pth7712
07-03-2005, 11:08
хм.
ако трябва да сменя целият ауспух, какво да гледам?
Там пише:
двуцевка, среден ауспух, заден ауспух?

От какво се състои аусуха като цяло?

търтей
07-03-2005, 11:14
иди им до сервиза те ще ти обяснят подробно
ако не греша прегледа беше безплатен

mrafka
07-03-2005, 18:53
хм.
ако трябва да сменя целият ауспух, какво да гледам?
Там пише:
двуцевка, среден ауспух, заден ауспух?

От какво се състои аусуха като цяло?

Ами от двигателя излиза двуцевка (в някои случаи четирицевка), после се снажда със средния ауспух и после заден - те нали са 2 гърнета това заедно със съответните тръби са ти ауспусите. А ако тръбите са ти абсолютно здрави и парите са ти проблем отиди в ем комплект и там може само самото гърне да ти сменят - махат старото и заваряват ново.

pth7712
08-03-2005, 08:35
Да. Много благодаря за отговорите ви!
За съжаление двуцевката струва скъпа, а при мен е четирицевка.
То точно оттам най-много излиза. Както и от снадките между частите на ауспуха.
За съжаление снощи ми скрои още една лоша изненада, но ще я напиша, като отделна тема след, като се уверя, че за подобно нещо не е писано вече във форума.

Апропо: На таблото долу при скоростният лост (alfa control) от снощи свети постоянно едната червена лампа - на дясната картинка в средата. Където е в центъра на X-то образувано от линийте минаващи през колелата. Това какво значи?
Съжалявам за лаишкото обяснение, ама ....:)))

търтей
08-03-2005, 08:57
иди на сервиз да я прегледат - много е вероятно проблема да се реши със заварки но така на изуст не става

търтей
17-03-2005, 10:36
Ще те уредя с отстъпка... :lol: :lol: :lol: :lol:

а най-добре го уреди безплатно :lol: :lol: :lol:

pth7712
17-03-2005, 13:42
Хехе:)
Няма безплатни неща. Ей хора:)
А за колата - съвсем. Ще се издуша с тази спукана тръба:)
Ще ти пиша.

Kostadin
17-03-2005, 14:06
закрай си колата в цунами там има един младеж който се занимава с изпускателните системи и повярвай ми, разбира си от работата :wink: ауспусите ги взимат от Крафт и ти ги монтират за отрицателно време.аз карах там моита кола преди около 7-8 месеца за смяна на цялата изпускателна система и съм много доволен, предполагам че и ти ще останеш доволен.

01
25-03-2005, 19:59
Ще те уредя с отстъпка... :lol: :lol: :lol: :lol:

а най-добре го уреди безплатно :lol: :lol: :lol:

Може, ама защо?
:lol: :lol: :lol: :lol:
Нали и тези хора, които работят там ,трябва да получат заплата? :lol: :lol: :lol:

А колкото до това, дали има нещо безплатно- ИМА!
Живота е безплатен.
Смъртта също.
Майчината любов също.
Всички истински неща са безплатни- слънче, вода, въздух, земя.
Когато се превърнат в стока и се плащат, те нече стават фалшиви.