PDA

View Full Version : ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМИ ЧАСТИ по Алфа 164



alfaracer
30-07-2007, 23:39
Търся кабели и за 2-те делка на Алфата, в Русе е трудно да ги намеря.
На тъмно се вижда как направо излизат мълнии от тях, ако щете вярвайте ами и между ремъците пробягват искри и датчика за оборотите на двигателя се ошашавя направо .Оборотомера подскача неадекватно, едвам работи двигателя.[/b]

alfaracer
02-08-2007, 20:05
Помогнах си сам, сложих си кабели от Skoda 120, пак са TESLA обаче 14 лв комплекта.Сега работи перфектно , пали и не прекъсава.

virusalfa
02-08-2007, 22:51
Това е много лесно :wink: Само,че аз съм правил обратния вариант-на бус Самовар(фолксваген) лТ28 с Порше двигател съм с кабели Тесла от Алфа 75 2,0 :wink:

manolito
02-08-2007, 23:13
Браво колега! Нали сме Българи всичко трябва да се побългарява , инъче сме обречени на фалит!!! :wink:

virusalfa
02-08-2007, 23:21
Да,ама нали си има темичка за ремонти тук,а има и една друга в дрега раздел-ВЗАИмОЗАмЕНЯЕмИ чАСТИ,така,че бъдете добрички и пишете там където му е мястото,Първо препоръките,след това-клетвите :wink:

Sunny
02-08-2007, 23:33
Помогнах си сам, сложих си кабели от Skoda 120, пак са TESLA обаче 14 лв комплекта.Сега работи перфектно , пали и не прекъсава.
Това за кабели от Shkoda ми го беше казал един познат автомонтьор
но не бях напълно убеден че става .
Но явно става :) Когато им дойде реда и на моите може би ще предпочета този вариант защото само като кажеш че става дума за Алфа и вадят другия кааталог и другия ценоразпис маа им пуганска - идат ми и други епитети на акъла ама .... ще прозвуча като пиян каруцар по нанадолнище
:twisted:

virusalfa
02-08-2007, 23:39
Ей поганци,вие не разбирате от дума!Аре да не се правя на лош-сменям името на темата :idea:

virusalfa
02-08-2007, 23:42
бобини за туинспарк стават от Жигула :idea:

Iltcho
03-08-2007, 16:38
Хубаво е туй дет сте написали чеда, че стават жици от Шкодичка, ама за тези с делката. А за тези с бездистрибуторното? Моето прекъсване и висок разход се оказа от кабели - 6 от 8 присветкват кат коледни ламби вече и от там идва и самото прехапване на колата при определени оборотки. Дали да зема 2 комплекта Шкодови да тествам ?

alfaracer
05-08-2007, 00:34
Ами аз по принцип се занимавам с ремонт на Шкоди и продавам части за тях.Затова сложих кабели от шкода,ами Manolito е сложил кабели TESLA (60лв/к-т) на неговата Алфа164 от 155.И аз реших така да направя обаче гледам ,че кабелите които продавам са от същия материал,но различна дължина и сложих такива.Само че изхабих 3 комплекта (14лв/к-т) , но пък ми останаха 7 кабела, които ще продам поотделно. Нестава за 4-ти цилиндър на лявото делко и централния, него зех на бройка от някакви уж американски.Видях пък един си сложил на неговата кола кабели от Лада Самара, ама силиконови ,перфектни едни сини такива пак "made in USA" за 10лв комплекта. Бобините стават от Skoda Felicia/Favorit нали там пак е Bosch технология,карам с такава 29лв/бр.Масления филтър става и от Skoda и от Лада и от 1000 други.Предните накладки стават от Fiat Tipo, на марката LPR струват 20лв/к-т. Преди години ,когато нямаше части за алфите и предните накладки бяха повече от 50лв сме слагали от AUDI 80 с малко изпиляване, понеже спирачните апарати са Гирлинг.Мисля ,че единия ми регулатор за налягане на бензина е от OPEL.

virusalfa
05-08-2007, 17:42
Ами аз по принцип се занимавам с ремонт на Шкоди и продавам части за тях.Затова сложих кабели от шкода,ами Manolito е сложил кабели TESLA (60лв/к-т) на неговата Алфа164 от 155.И аз реших така да направя обаче гледам ,че кабелите които продавам са от същия материал,но различна дължина и сложих такива.Само че изхабих 3 комплекта (14лв/к-т) , но пък ми останаха 7 кабела, които ще продам поотделно. Нестава за 4-ти цилиндър на лявото делко и централния, него зех на бройка от някакви уж американски.Видях пък един си сложил на неговата кола кабели от Лада Самара, ама силиконови ,перфектни едни сини такива пак "made in USA" за 10лв комплекта. Бобините стават от Skoda Felicia/Favorit нали там пак е Bosch технология,карам с такава 29лв/бр.Масления филтър става и от Skoda и от Лада и от 1000 други.Предните накладки стават от Fiat Tipo, на марката LPR струват 20лв/к-т. Преди години ,когато нямаше части за алфите и предните накладки бяха повече от 50лв сме слагали от AUDI 80 с малко изпиляване, понеже спирачните апарати са Гирлинг.Мисля ,че единия ми регулатор за налягане на бензина е от OPEL.Предни накладки от кое Типо,че не ми е много ясно :?: А от ауди В4 задните са едно към едно :idea:

alfaracer
05-08-2007, 23:39
Предни накладки от кое Типо,че не ми е много ясно :?: А от ауди В4 задните са едно към едно :idea:

Значи аз не говоря на изуст, Фията беше Tipo 1.9 TDI някъде 95-та с климатик.Накладките са абсолютно еднакви, наложих ги и проверих, нямат никаква разлика.
А за задните мерси ,ще го имам в предвид.

Бензиновата ми помпа е от 155 защото тогава струваше 170лв(преди 3г.) ,а тази за 164 300лв.