PDA

View Full Version : punto свети "sheck"-a



jblmusic
06-08-2007, 12:15
Kолеги от Пловдив до София ми светна на 4-ри пъти лампата на "check"-a.
Светва за по 5-10 сек и после угасва.
Колата я имам от скоро и не съм я карал на диагностика досега.
Когато е студена пали и след това не иска да си държи малките обороти.
Когато загрее си работи сравнително добре , но се виждат вибрации в работата на мотора, което ме навежда на мисълта че нещо прекъсва.
Моля за съвет.

WhitePower
17-10-2007, 13:38
има един начин как сам да си проверяваш грешките без диагностика ;)))
иначе ако оборотите ти се обават най честия проблем е мотора за празния ход ,трябва да се почисти

jorko
20-10-2007, 14:39
лампата може да свети и от ламбда сонда :roll:

jblmusic
22-10-2007, 15:17
Грешка от ламбда сонда не беше записана в паметта .
Когато се гледа работата на ламбда сондата с тестер в момента на работа на двигателя графиката и е подобна на синусоида.

Yavor
23-10-2007, 18:15
Грешка от ламбда сонда не беше записана в паметта .
Когато се гледа работата на ламбда сондата с тестер в момента на работа на двигателя графиката и е подобна на синусоида.


Така трябва да е.
А лампата може да ти свети поради много неща. Трабва да се прочете в момент в който свети, иначе грешки не излизат.

jorko
24-10-2007, 10:06
Грешка от ламбда сонда не беше записана в паметта .
Когато се гледа работата на ламбда сондата с тестер в момента на работа на двигателя графиката и е подобна на синусоида.


Така трябва да е.
А лампата може да ти свети поради много неща. Трабва да се прочете в момент в който свети, иначе грешки не излизат.

За синусоидата е така , да :) , но иначе запаметени грешки си стоят известно време в паметта , примерно :idea: откачаш едната дюза - лампата светва , закачаш я - лампата гасне и ако отидеш после на диагностика , ще излезне запаметена грешка откачена дюза :idea:

jblmusic
24-10-2007, 13:42
Предполагам тая памет си има някакъв обем.И след претъпкването с грешки на компютъра някои от тях се изтриват или греша.
Какво става когато се натрупат много много много грешки?

WhitePower
19-02-2008, 11:50
къде се загуби кво стана с твоята бегачка
аз лятото взимм още едно ;)