PDA

View Full Version : И ПАК ЗА НАВИГАЦИЯ



7171
06-08-2007, 12:25
Здравейте колеги... Разбрах от форума че нажигацията от преди 2003 не струва /за 166 ца/, но в мойта имам всички кабели /свалена е от тарикатите/ - Въпроса ми е - Може ли да се постави друга навигационна система и доколко е съвместима за да я виждам на дисплея. Благодаря предварително!

pinko
06-08-2007, 13:59
Кабелите не винаги са изкарани при всички 166. В повечето случай ги има, за да може по-лесно да се монтира навигация допълнително. Не е сигурно дали си имал навигация. Единствения сигурен начин да провериш е наличието на GPS антена на покрива, обаче - има два вида антени, които външно по нищо не се различават.

При тази, която е само за радио, от основата излизат 2 кабела. Единия от тях отива в антенен усилвател, другия не знам за кво е.

При тази, която е за радио и GPS ( GPS-приемника е разположен в основата на антената, там където ляга на каросерията) от антената излизат 5 кабела. Един отива в антенен усилвател, а 2 отиват към навигационния блок, но но неясни причини минават през дясната задна част на багажника, дето има една кутия с бушони и релета.

Само че за да разбереш това, трява да разглобиш половината кола и определено не си струва.

leshoiad
22-08-2007, 23:42
А не мога ли просто като купувам колата да го накарам продавача да ми вкл. GPS-а и да ми покаже къде се манирам на местността?

pinko
22-08-2007, 23:49
А не мога ли просто като купувам колата да го накарам продавача да ми вкл. GPS-а и да ми покаже къде се манирам на местността?

Не може, защото няма карти на изток от Австрия.



Ако си в Западна Европа - би могло да стане.

rodeff
12-09-2007, 00:27
Да но ако отидеш на NAV от бордовия комп. и дадеш инфо, ще ти покаже location с едни данни изписани с цифри. Това са GPS данни. ако няма навигациа като отидеш на това меню ще ти каже че няма нав. иначе.

aMoHuaK
12-09-2007, 03:11
На мен ми исписва че няма навигация! Не мога да дам на инфо или нещо друго

митко
12-09-2007, 10:40
А не мога ли просто като купувам колата да го накарам продавача да ми вкл. GPS-а и да ми покаже къде се манирам на местността?

може,ще ти изпише едни цифри и записваш тези цифри,после отиваш у дома или там където ползвашPC,и с "GOOGLE EARTH"ще ти покаже точно къде си бил в момента в който си записал цифрите.колата ще трябва да има и диск.
на мен сега ми иска NAVcode и май никой не знае какво да правя. :?:

miro147
13-09-2007, 20:13
и аз нямам диск за навигацията, но като я включа ми показва координатите по паралел и меридиан, надморската височина, с колко сателита има връзка в момента и ми излиза компас. сега съм пуснал връзки да ми намерят диск и като(ако) го взема ще пусна нова тема, че който го иска да му го дам.