PDA

View Full Version : Нещо тропа ,ама когато си поиска



Carom3d
10-03-2005, 23:38
:unsure: хмммм, нещо от 4 дни ми се разтропа отпред от дясно . Първо тропаше само на скорост и се уплаших да не са скорости и то по ясно изразено ,когато съм на скорост без газ .. На следващия ден започна да ми тропа и на свободна а и когато натискам спирачките ... Не знам как да опиша тропането ,нещо като метал в метал .. а вчера и днес пък спря да тропа ,карам без музика заслушвам се ,но нъцки ... :unsure: нищо не се чува ..Някой да предположи кво може да е ? Аз съм като в небрано лозе ::))

alfa33D
11-03-2005, 00:50
Огледай си болтовете на полуоската откъм двигателя. :whistle: Но може и да е лагера дето се намира от горната страна на амортесьора.При мен притропжасхе точно тои. :lol: :lol:

Carom3d
11-03-2005, 15:34
благодаря ти ,все е начало днес ще си я кача на канала и ще се кьориме с един монтьор хи хи их

Kefo
11-03-2005, 16:59
Ако е лагер на макферсона ще пука само при завой.Завърти пружината на ръка и ще усетиш ако е той :yes: Може да е лагер на междинния вал на полуоската.Може и да ти е хлабава гумата, ако някой специалист гумаджия я е затягал :wink:

Carom3d
11-03-2005, 17:07
Ако е лагер на макферсона ще пука само при завой.Завърти пружината на ръка и ще усетиш ако е той :yes: Може да е лагер на междинния вал на полуоската.Може и да ти е хлабава гумата, ако някой специалист гумаджия я е затягал :wink:
не е гумата и аз това мислех че е, но не е тя .. затегнах си я яко с гайковерта

Kefo
11-03-2005, 17:22
Не ги натягай много. След няколко по-сериозни спирания се напичат много дисковете и главините и болтовете запичат и после нямат развиване.Не слагай и грес, че става още по-лошо. :yes:

Провери си и опората за надлъжно местене на двигателя.Ако се е разхлабил болт или има скъсан тампон почва да чука, като все едно чукаш с малко чукче по метал. :yes:

Carom3d
11-03-2005, 17:27
бате това чукане на мен ми прилича като от разхождаща се накладка хи хи хи а бе ше го скивам тия дни и ще пиша кво е било хах .... мноо ти мерси за инфото де добре че сте ти и Вируса ::)) много бири от мене момче ::)))))))))))))))) :tongue:

virusalfa
11-03-2005, 20:09
Я провери накрайника,на мен ми пука като завивам при паркиране,в 3 севиза бях,казаха ми,4е вси4ко е "бетон",ама в4ера бях да ми проверят и задния мост.В преди6ните сервизи(единият -на BMW :haha: ) ми казаха,4е колата е удряна отпред и е изместила отвсякъде(съответно мойта реакция бе6е :lol: :lol: ).Та,аз отивам при един гаражен майстор и какво откри той-разликата м/у предния и задния край на задните гуми бе6е 12,23мм :shock: :shock: :wow: ,оправи я за 10мин.После я вкарах напред и там откри на4аса,4е шарнира и накрайника отляво са сосип :wallbash: .Затова никой не искам да михвали големи сервизи-4овека ба4ка с някаква 4ешка техника на 20 години,ама колата сега е друга :yes:

Carom3d
11-03-2005, 20:20
а бе и аз съм на мнение ,че големите сервизи за нищо не стават ... преди години когато си купих втората 33 ка най най обикновенна 15 един карбуратор и ми се прееба нещо карбуратора .. смучеше въздух от някъде и отивам аз в сервиза на УБО ( до театър софия) и там ми викат аа аколатка е перфектна .. а тя кво праи ... когато карам без да ускорявам глъхне се придърпва та карах я само на газ и на свободна щото това много дразнещо .. и накрая отивам да си я боядисам и тоя ТЕНЕКИДЖИЯТА а знаете че от тенекиджия до майстор има страшна разлика ми вика ..а бе пич тука един болт (некъф не го разбрах и аз ) има луфт бе вика ... и сложи половин кило силикон бате и от тогава две години немаше проблеми . Сега ходя само в Италсервиз ама когато е за някаква диагностика иначе си имам един майстор тричко дето отбира от всичко и той си ми пипа по колата

Kefo
11-03-2005, 23:23
Ако е спрачния апарат по-добре се залавяй за работа да не стане някоя беля :whistle:

Carom3d
12-03-2005, 17:40
а бе Кефчо, верно бе аз точно това не проверих деейба :wallbash: :wallbash: а май май точно това ше се окаже е са отивам да скивам

snow
15-03-2005, 14:51
Аз бях така, смених накладките и вече няма тропане.
Успех!