PDA

View Full Version : на боксер 1.3 -метан, газ, газов инжекцион ??????



frantic
12-08-2007, 23:09
Колеги,
Четох, четох и се омотах
:shock: Чудя се, на 146 1.3 boxer кое е най-удачно да сложа. Бях се надъхал за метан, но тука след като попрочетох за недостатъците на метана май се поотказах.
Ако някой има обективно мнение кой е най-добрия вариант за тоя тип двигател, моля да го сподели

Тx :wink:

Crusader
13-08-2007, 08:16
Метан - най ефтинко като разходи в последствие :wink: Газов инжекцион - най- добро, като вървеж, но пък скъпичко, Обикновена АГУ - най ниска цена на придобиване!
А колко километра минаваш месечно?

frantic
13-08-2007, 09:08
На месец, ами да кайем 1 000, но ако сложа гас или метан, ще е двойно сигурно. Вярно ли е, че газовия инжекцион вдига малко конете ?

Crusader
13-08-2007, 11:18
Ми за толкова километри, най добре сложи обикновена АГУ - ще си избиеш парите за 7-8000 км.
Не е вярно че ГИ вдига конете, просто динамиката на колата е близка до тази на бензин, като пример ако с обикновена АГУ загубата на мощност е 12-15% спрямо бензина, то с ГИ е около 5-7% спрямо бензина.
За 12-15 000 км. на година аз бих сложил конвенционална АГУ, още повече че твойта кола е без дебитомер и само една кихаща клапа като защита на филтъра е достатъчна

frantic
13-08-2007, 11:26
Ами май така, ще направя, а за метана нищо не казвате, толкова ли е зле :)

mim
13-08-2007, 11:31
аз моя метан си го експлоатирам вече върло
работата ми е на 5 мин път, ама гледам да не оставам уикенда в шопето

ти в кой град си, имаш ли метанстанция наблизо

разликата се явява 3 и повече пъти в харченето в сравнение с бензина, но ако няма да си избиеш цифрата за самата инсталация - няма смисъл

frantic
13-08-2007, 12:20
Maй се спирам на обикновенна газова. Не е толкова скъпа и няма да ме е яд много после, ако имам проблеми. Какво като не върви толкова, амо искам да върви минавам на бенз и готово. Притеснявам се само дали няма да мерише в купето на газ :gruebel: , все пак колите са ни хечбвк

hsr
13-08-2007, 12:30
Maй се спирам на обикновенна газова. Не е толкова скъпа и няма да ме е яд много после, ако имам проблеми. Какво като не върви толкова, амо искам да върви минавам на бенз и готово. Притеснявам се само дали няма да мерише в купето на газ :gruebel: , все пак колите са ни хечбвк
Няма от какво да се притесняваш-нали ще е с външно зареждане,освен разбира се ако не ти изпуска бутилката :lol: :lol: :lol: