PDA

View Full Version : Klimatik



Dexer
25-04-2004, 11:06
Mojete li da mi kajete kude v Sofia da otida da mi proverjat klimatika za techove i da se napulni s freon?

njamam si i ideja....

hf hpe
25-04-2004, 23:25
ако е само за проверка и пълнене в импас
иначе ако се налага ремонти там си е доста скъпичко - но пък е качественно

Emus
05-05-2004, 08:08
Колеги,
Дайте акъл за някое друго място за пълнене и проверка на климатика! Питах в Импас и ми отговориха, че проверка + пълнене на климатик (ако системата е напълно празна) = 100лв. :shock:
Това си е доста над 60 и ми се струва множко, колкото и качествено да работят :roll:. От други места също съм чувал, че пълненето с фреон е в границите на 50 - 70 лв.

Помагайте :!:

KGB
05-05-2004, 13:28
Имало някъв сервиз в горна баня....тръгваш от околовръстното към горна баня и преди ЛукОила завиваш надясно...там в края на улицата има сервиз от дясната страна....поне така съм чувал.

Emus
14-05-2004, 10:35
Мисля, че е полезно, след решаването на конкретен проблем, който е бил повдигнат във форума, всеки да напише как в крайна сметка го е решил (ей само как го казах . :D :shock: :D )

Та по проблема с климатика.
Питах за проверка и пълнене в Ауто Италия и от там ме препратиха към фирма "Фрам". Имали с тях договор и направо при тях да съм отидел. Е ... отидох. Обаче пичовете там ми казаха, че за пълнене ще го напълнят, но проверка не могат да му направят и не дават гаранция, че на другия ден няма да осъмна пак без фреон. Разпитах ги и тях къде ми препоръчват да отида - в Имапас - беше отговора! Те и собствените си коли там водили :wink: .
Реших, че нама да се циганея повече и потеглих към Импас.
Общо взето доволен останах. Прегледаха климатика хората, напълниха го, сравнително бързичко действат и дори ми препоръчаха след десетина дена пак да мина за да проверят дали има изменения в системата (повторната проверка влиза в цената на първоначалната проверка). :o
Сега да ви кажа за цените, за да може всеки да си направи сметка колко ще му излезе хладното през лятото :D

Проверка на климатика: 25лв. (без ДДС разбира се :wink: ).
Фреон: 0,06 лв. на грам (без ДДС разбира се :wink: ).

При мен системата събира 700 гр.
Крайна цена 80 лв. ( с ДДС)

Ами това е!

P.S. Има и нещо друго. Пичовете ми казаха, че фреона трябва да се сменя (или най-малкото допълва) всяка година. Иначе имало опасност от повреда на климатика. Ние обаче имаме служебни коли дето от 5 години никой не се е занимавал да сервизира климатика, но всичко си работи и за сега не е имало проблеми.
Вашия опит какво показва? На колко време се занимавате с климатика (климатроника)?

Kostadin
15-05-2004, 10:36
по въпроса с климатиците мога да ви кажа това :
аз работя във най-голямата фирма за хладилна техника в България намираме се в Пазарджик да заповяда всеки който мисли че има някакъв проблем с климатика си стига да не му е далече.

Dexer
16-05-2004, 00:21
а правите ли ремонт на компресори, защото моят проблем е сдухал компресор...

09-08-2004, 10:16
az hodia pri edin unak v serviz blizo do benzinostanciata sre6tu KAT i sam dovolen - gadnoto e 4e ima mnogo klienti i ne stava sa6tia den
telefona mu e 0888219370

Aquila
11-08-2004, 06:36
Az sashto imah taka da se kaje problem s klimatika - triabvashe da se napalni.V na4aloto kato tragnah po firmi kakvo li ne mi kazaha da pravia.Proverki,smiani na marku4i i vsiakakvi drugi gluposti za da se izmaknat malko pari.Nakraia otidoh pri edin poznat hladilen tehnik i go zaredihme.Kaza mi da iz4akam da vidia kak shte ohlajda i ako pak ima problem 4ak togava da hodia da go proveriavat.Raboteshe si idealno,bez problemi.Sled vreme oba4e pak spria da izstudiava,tragnahme da go palnim ,no oshte pri samoto zarejdane ne darjeshe naliagane i ot tova vednaga se razbra ,4e problema e v sistemata.Okaza se ,4e edin marku4 e protrit i freona e iztekal.Togava oba4e ne biah v Bg i niamashe kak da mina s butilka rakia .Smeniha marku4a,napalniha go i slojiha edna dobavka,koiato ako ima te4 na neonova svetlina se vijda ot kade idva,no i za tova ne mi vzeha mnogo.Taka,4e men ako pitate smeniaiite si filtrite na klimatika ot vreme na vreme,ako ne raboti kakto triabva parvo sami poglednete dobre ot kade moje da izti4a,a 4ak togava pravete testove i drugi takiva.