PDA

View Full Version : шпер диференциали



Venci
16-03-2005, 10:05
Някой може ли да ми обясни каква е ползата от диференциал с повишено триене при коли със задно :wallbash: :wallbash:
Че става мноого яко за въртене на колата ми е ясно.Онзи ден един "професор" ме застреля че тва било само ако затънеш някъде.Карал сам два пъти такава АЛФА и много сам се возил.Струва ми се че с нея бързите завои се взимат по-трудно?Което изглежда и логично при 70% шпер например.

Dodo 155
16-03-2005, 11:00
Шпер диференциала е за да не приплъзва (буксува) :wink:
Ако закопаеш колата и той няма да може да ти помогне :tongue:
Думата "шпер" идва от немски и е част от ASD (система против буксуване на съединителя).
Донякъде помага и в завои, защото пречи да се плъзгат гумите :yes:

Venci
16-03-2005, 11:58
Казаха ми едно място, където си носиш касетата си от диференциала и те изхвърлят планетите и сателитите.На тяхно място се слагала няк`ва муфа която работи като шпер :lol:
И тук идва въпроса заслужава ли си да причиня тази операция на баба Жулиета и най-вече какво точно ще спечеля??? :wallbash:

V_G_Z
16-03-2005, 20:12
ахахаха как така 6е слагат муфа ??? ..може ама да не си рали пилот ...
все пак трабва да завиава6 и да паркира6 нали :D файдата от ЛСД дифа е 4е се прават по яки стартове тъй като върти и двете полуоски заедно и при излизане от завой със газ съ6то е много полезно ... на баба жулиета варианта е да сложи6 цяла кутия със ЛСД диф и по добре наредени предавки от алфа 75 ТС ...само трябва или да си премести6 твоя input shaft от на жулиетката или да сложи6 целия превклу4вателен механизъм от алфа 75 тъй като преди 75 моделите са със друг механизъм на вклу4ване .... :D

Venci
17-03-2005, 12:58
Във враца ги били правели най-вече за УАЗ-ките дето ходят на OFF ROAD. Обаче няма проблем за квато и да е кола. 4 стоянки ама се чакало към месец.

V_G_Z
17-03-2005, 19:26
е ти за 400 лева си намери цял заден блок от 75ТС ...хем по добри предавки хем с блокаж хем и резерва 6те ти остане .... :D а на дифа на 75 ТС има едни феродожи диск4ета слага6 о6те два такива и става на 48% процента блокажа :yes:

75 2.0 turbo
18-03-2005, 01:00
.......... става на 48% процента ....е ко ша праиме тя стана само за драг или за пергели :wow:

alf
18-03-2005, 09:50
хем с блокаж :
аз мисля че и жулиетата е с блокаж :wink:

Venci
18-03-2005, 20:43
Добре де ама мойта мръсница е само 1600сс :cry: Та мисля си шпера със сигурност ще ми изяде някакви коне. Добре тва е ясно. Ала цял блок от ALFA 75 2000cc TS той е с по-бързи предавателни числа и ми се струва, че много ще я спъна вече,а? Мисля утре преди да отида на Божуреще да мина през този сервиз където монтират шперовете на УАЗ-ките.Там имало мостри. [/img]

Venci
18-03-2005, 20:47
хем с блокаж :
аз мисля че и жулиетата е с блокаж :wink:

Никъде в нета не съм срещал Жулиета оригинално с шпер. Даже леко ме съмнява,че и най-идиотската модификация 2000 кубика турбо 179 коня няма шпер.

V_G_Z
18-03-2005, 21:42
хем с блокаж :
аз мисля че и жулиетата е с блокаж :wink:

Никъде в нета не съм срещал Жулиета оригинално с шпер. Даже леко ме съмнява,че и най-идиотската модификация 2000 кубика турбо 179 коня няма шпер.
нямат 6перове ... преди 75 само алфета ГТ са имали много замалко ЛСД дифове като опция то ЗФ ...ве4е при 75 1.8 турбо вси4ки са с блокаж 75 ТС вси4ки с блокаж ... 2,5 и 3,0 само определени модели като голд и платинум ..ама са с много дълги диференциали ....
ми 6том ти е 1600 кубика двг ..набивай направо един 2,0 ТС с кутията и си ок 8) :tongue:

ilian75
20-03-2005, 00:06
пич мойта жулиета е 18 124 кс и съм и вградил шпер но за да го сложиш ти трябва минимум корпус със деференциал и пиньон между другото във завойте се влиза и излиза по лесно колата става по подчиненна :wow: още деференциапа е шперван на 30% а не на 70% зешперването става само при рязко натоварване или по точно при рязко подаване на газта или връщане на предавка във единия случаи ти помага да ускориш а в другия деиства като моторна спирачка :tongue:

Venci
22-03-2005, 09:36
Добре разбрах. Обаче като си купя цял трансаксиален блок от АЛФА 75 каква ми е гаранцията че му е здрава карантията ?

V_G_Z
22-03-2005, 21:01
об6то взето 75 ТС са по нови модели към 90 година ... оба4е о4акваи баналните не6та синхронизатор на 2-ра заминал и вие6т диференциал заради износена дистанционна 6айба между 4-5 предавка ... 8)

Venci
23-03-2005, 09:55
Преди време бях намерил няколко саита в които се описва разглобяване на скоростите с подмяна на синхрони и включително олекотяване на зъбните колела на скоростите с цел намаляване общата маса на вала с която работят синхроните. Така се постигало и по-бързо превклиючване. НО ми се струва , че е адски сложно. Имало различни синхрони за различните години и т.н. От друга страна един познат с АлФА 75 ми каза, че си прави втората скоростна кутия в момента и бил дал старите си синхрони за "студено напластяване" Какво е това и дали оня ме гъбарка?

V_G_Z
23-03-2005, 20:05
не те гъбарка има такава работа прават го със бронзовите синхронизатори ама аз предпо4итам нови .... по принцип 2-рата много барзо износва синхронизатора ... това с олекотяването е вярно и пове4ето пи4ове които се състезават със трансаксели олекотяват предавките (1-2-3 главно за6тото са най големи и се сваля най много материал) оба4е не е лесна работа ...първо материала е дооста здрав и при дуп4ене да ре4ем се загрява и закалява о6те пове4е и само с карбидни бургии маи става ... плюс това после трябва и да се балансират ... ина4е много бързо се тро6ат лагери и вси4ко вътре ... бе сложни и интересни са на6те баби :tongue:

Venci
24-03-2005, 15:06
Ти ме хварли в музиката и къде по дяволите ще ми балансират зъбните колела и те не тряя ли да се балансират вече качени на вала?
:wallbash: :wallbash: :wallbash:

ilian75
24-03-2005, 22:37
пич на жулиетата 75 33 алфета 90 синхроните и муфите са еднакви но не могат да се рециклират понеже са метало керамика ако си решил твърдо да слагаш шпер веми си кутия и ще ти я направя не е ннужно да се сменява лостовата система