PDA

View Full Version : За класиките и популяризирането на тези прекрасни модели



Venci
21-08-2007, 01:54
Колеги и колежки! От доста време размишлявам над това. Вече доста пъти съм го обсъждал и с много хора, които четат нашия форум, както и с такива, които по една или друга причина не пишат. Някои от тях са собственици и на прекрасно реставрирани и поддържани екземпляри от нашата любима марка. Искам по някакъв начин в най-близкото бъдеще да подема един вид кампания, с която да разкажа аз, както и всеки един от вас, който има желание на широката публика за моделите, чиито наследници са и вашите настоящи коли. Имам идеята и доброто желание да създадем поредица от теми в този раздел. Едната част от тези теми ще са за устройството на моделите със задно задвижване. Да покажем оригинални брошури и листовки с, които са се продавали класиките. Да напишем за техните модификации. За Джулиетата с нейната история и различните и модификации. За Алфетата и т.н. ... Другото е, че бих желал всеки един от нас да представи собствената си кола в отделна тема. Да има снимки преди и след реставрацията, ако е имало такава, както и от самата нея. Идеята ми е всеки един от нас да си има по една тема в, която да опише колата си или няколко теми, ако има повече коли и там да пише какво е и моментното състояние. Какво е добавено по колата и дано не се налага да пише, че е ударена. Аз ще окажа помощ на всеки, който има затруднения с качването на снимки или каквото и да е било. Няма значение дали си притежател на лачена 75-ца или позагнила Алфета с пробит радиатор. Ще бъде интересно да научим нещо повече за нея.
Моята цел е да почнем да пишем най-накрая за колите си тук. Не сме чак толкова малко хора! Виждал съм в чужди форуми как всеки един член пише в края на седмицата какво е направил по колата си и какво се е случило. Да няма повече теми от сорта на “Скрити Алфа фенове еди-къде си” или “Какъв е този модел Алфа” и вътре да виждам познати коли за, които има какво да се разкаже и те го заслужават.
Крайният резултат на, който искам да получим с всичките тези теми. С безбройните снимки в тях. С всичката тази информация за модели и модификации да популяризираме тези исторически модели. Да събудим любопитството на феновете, които от скоро имат 145, 156 или 155 например... Да привлечем нови фенове, фенки и фанатици на Алфа Ромео. В частност на старите модели. Да обясним и разясним, че няма невъзможни части за намиране при желание. И, че поддръжката на една 25 годишна Джулиета не е “Мисията невъзможна”, а удоволствието да я притежаваш и да я караш наистина си заслужава. Тези коли не заслужават да завършват живота си в Надин!!! Или да не могат да бъдат разпознати на улицата от хора, които се имат за истински Алфисти...

P. S. Не ми се иска да решите, че написаното по-горе от мен е в следствие от някакво мое среднощно или пиянско умопомрачение временно или постоянно. Напълно съм сериозен. Искам тези коли да получат заслуженото си внимание. Нека всеки един от нас (включително и аз) да научи по нещо ново за източника на Алфа-вируса...

:respect:

madboy
21-08-2007, 23:35
http://www.foxes2.be/k/clapping.gifБраво ние с теб!
Наистина трябва да се обърне специално внимание на класическите модели на Alfa Romeo.
Ти си човека, който може/трябва да събуди интереса в този раздел!
С каквото можем ще участваме на 100%!
http://www.foxes2.be/smilies/159.gif http://www.foxes2.be/smilies/553.gif

75TwinSpark
22-08-2007, 14:07
И аз подкрепям идеята на бате Венци,дано има успех макар че ще бъде доста трудно в тоэи форум,нищо лично към никой но има мн хора които не пишат поради едни или други фактори,но пък дано пропишат покрай тази тема :wink:

Slide
22-08-2007, 16:23
И аз одобрявам това начинание! :D
Това ще е от полза както и за притежателите на тези модели, така и за всички фенове на марката!

75 2.0 turbo
22-08-2007, 21:07
песимисти4но да :wink: но нека времето покаже :wink:

zmg
22-08-2007, 23:43
разбира се че да,и то много оптимистично.мога да помогна много за потръгне идеята.ще дам много снимки за въстановяването на три ретро хубави алфи и каквото още имам.разбира се алфите винаги са на разположение за каквито и да е мероприятия по темата.мисля че на много места из страната има запазени алфи и хората ще се обадят.отделно аз лично съм свидетел как се радват хората като видят нещо старо и интересно.даваи напред аз ще помагам с каквото мога,струва си.

alfa
22-08-2007, 23:58
Браво много ви подкрепям... ! наи сетне нещо интересно !!

mim
23-08-2007, 11:45
браво, Венци :clapping:
аз не разбирам, ама ми е интересно :D

pe6kata212
23-08-2007, 13:13
добре ,че е Бате Венцо та да събуди тоя раздел,защото аз лично взех да се оттегчавам в последно време.Давай шефче все така,можеш да разчиташ на 100 % от моя страна.Твърдо съм ЗА пополяризирането на така любимите ни позастаряващи красавици.Лично аз имам една скромна колекция от снимки от възстановяването на моето GTV и с удоволствие бех я споделил.


Успех Бате Венци ние сме с тебе :handshake:

Venci
24-08-2007, 05:15
Здравейте, колеги! Честно казано, не очаквах толкова силен отговор на тази тема. Това само може да ме радва. И то много! Искам да помоля всеки, който има желание да ми праща снимки на колата си на мейла от профила. Аз ще правя темите. Или, ако предпочитате сами си правете темите. Днес Пешката ми прати снимки - това е добре. Оказа се, че кашата с моите снимки е уникална. Имам снимки на доста класики, ала са разбъркани. Подреждам ги в момента - ле ле 5:10 е, с какво се занимавам... До тук са Пешката, 75 2.0 turbo, още една Джулиета - червената от "оня път на Бояна", три 75-ци и една Джулиета, чиито собственици ще запитам дали имат против да качвам техни снимки. А и моята, ала с нея драмата е такава, че трябват 3-4 теми само за нея. Лека за сега иии.. чакам снимки придружени с малко история.


P.S. Знам, че има доста хора с класически Алфи, които само четат форума без дори да имат регистрация. Каня Ви най-официално представете се пред нашата общност! Сега е един чудесен момент да се опознаем и създадем връзки по между си.

zmg
24-08-2007, 10:49
венци,ако искаш може да се организираме да се видим след сряда с други ентусиасти на по бира някъде.имам някои идеи и доста материали по темата.а и някои може да докара нещо интересно.

Venci
27-08-2007, 01:18
Аз пуснах първата от темите, които съм почнал да подготвям. Имам още няколко почти готови. Все пак смятам, че ще е по добре да не пускам всичките едновремено. А например през 2-3 дни.
За срещите - с колегата zmg си разменихмя лични съобщения. Тази седмица към края ще организираме среща за нас ентусиастите. Всички запалени фенове на класическите алфи са поканени на вечерно виждане за по бира, кола, кафе или други слаби наркотици :smile:

pe6kata212
27-08-2007, 11:26
има ли предложения къде ще е срещата?

Lame_0ne
27-08-2007, 13:58
Аз пуснах първата от темите, които съм почнал да подготвям. Имам още няколко почти готови. Все пак смятам, че ще е по добре да не пускам всичките едновремено. А например през 2-3 дни.
За срещите - с колегата zmg си разменихмя лични съобщения. Тази седмица към края ще организираме среща за нас ентусиастите. Всички запалени фенове на класическите алфи са поканени на вечерно виждане за по бира, кола, кафе или други слаби наркотици :smile:


аххахах Определено трябва да присъствам, само да си боядисам калничето и да смена 3-4 тампона + накладки :D :D

Venci
02-09-2007, 03:22
Имам проблеми с ftp-to. Отново... за пореден път нещо се Е*Е. Не мога да кача снимките за следващата тема. :x Вече не знам кой да псувам. Цяла седмица в моментите в, които имам време все така става.

PEPI-2ALFA
02-09-2007, 04:51
Като бивш собственик на Джулиета подкрепям такова развитие на раздела. Ще ми бъде интересно да следя поддържането и "развитието" на такива интересни модели. Освен това - бивш собственик ама....никога не се знае :wink: . Успех.

Venci
16-09-2007, 03:29
Днес бях потресен. В същност аз си го знаех. Все пак се шокирах. Има хора от този форум, които изобщо не го отварят тоя раздел. Не, че ги обвинявам, ала какъв алфист си като си караш 155-та. В същото време не се интересуваш от историята на марката?

pr_00f
17-09-2007, 11:42
Кой се е издънил бре ? Да му се накараме едно хубаво.

Venci
18-09-2007, 00:58
Не казвам! :stumm:

pr_00f
18-09-2007, 09:33
Габарит ?

PEPI-2ALFA
18-09-2007, 19:20
Кой се е издънил бре ? Да му се накараме едно хубаво.
:( Предния пост

alfonso_90
21-09-2007, 20:55
е добре нали тук 6те6е да се говори за старите модели алфи и кои какво е правил по тях и как го е направил за секи модел, е за6то секи подкрепя а никои не се захване и да открие сезона и да разкаже занакоя класика какво е направил по неговия автомобил, маи е време няко да напи6е 6тот ми е интересно какво ново покраи 75 примерно и други интересни работи снимки и видео :D с наидобри 4увства за каузата и за алфите за6тото аз ли4но сум фен на тези баби :roll: :shock:

vikoalfa
27-09-2007, 00:53
Аз малко се пуля е те така :shock: :shock: :shock: и се чудя 33 и Спринт особено второто не минават ли вече за класика :roll: жив Спринт освен на Дригата и едно момче с цели 3 Спринта не съм виждал.Трента тре има чат пат,от време на време-та мисълта ми е като пишете за класически автомобили никъде не споменавате тези модели.Вярно е,че си имат отделен раздел ама те са си с технология от 80те абсолютни баби :lol:Пък и тоя раздел по ми харесва.Защо да не се обединят разделите разликата може би е в двигателите иначе с 75 и 33 са си набори отсякъде.Не ме разбирайте погрешно просто си мисля и пиша :P

Venci
27-09-2007, 01:08
alfonso_90, погледни по-надолу в раздела има колкото искаш теми за 75-ци :lol: . Има Джулиета една за сега. Ще има и 90-ка, след малко. Не разбирам какво повече? :D
vikoalfa, хем си прав хем си седнал. Аз лично, ОБАЧЕ за класически модел Алфа Ромео имам моделите със задно. Съгласен съм иначе, че Сюд и Спринт са доста стари модели от доста години. Всеки може да пише за своя Спринт или Сюд, само че просто не им е мястото в този раздел. :lol:

vikoalfa
27-09-2007, 01:20
Добре сядам и млъквам :lol: Абе аз знам че няма да ме огрее ама нейсе 8)

JORDANGT
03-12-2007, 21:27
Аз малко се пуля е те така :shock: :shock: :shock: и се чудя 33 и Спринт особено второто не минават ли вече за класика :roll: жив Спринт освен на Дригата и едно момче с цели 3 Спринта не съм виждал.Трента тре има чат пат,от време на време-та мисълта ми е като пишете за класически автомобили никъде не споменавате тези модели.Вярно е,че си имат отделен раздел ама те са си с технология от 80те абсолютни баби :lol:Пък и тоя раздел по ми харесва.Защо да не се обединят разделите разликата може би е в двигателите иначе с 75 и 33 са си набори отсякъде.Не ме разбирайте погрешно просто си мисля и пиша :P
Ние не сме алфисти ли кво :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

sd_70
08-12-2007, 09:19
Лично мен 33ката ме запали по тази марка и ме направи почитател и собственик на Алфа 8) . Но в интерес на истината ,наистина не знам почти нищо за по-старите модели,като се има и в предвид,че почти вече не се срещат по пътищата :? Така че тази тема събуди интереса ми...Ще се оглеждам за нещо старо и класическо :shock:

Venci
08-12-2007, 12:34
vikoalfa, няма как да се обединят разделите за 33 и Класиките, тъй като преди много, много време в зората на съществуването на форума те бяха в един раздел. В последствие след като започна усилено да се пише в него най-вече за 33 те бяха отделени на основание коренните технически разлики между двете различни платформи на моделите. :) Не мисля, че би било правилно да се обединяват двата раздела отново, тъй като в тях се разискват коренно различни въпроси :lol: .
JORDANGT, естествено, че и Вие сте алфисти. Обаче аз лично поех тази инициатива конкретно за алфите със задно задвижване, които са доста по-рядко срещани. Няма нищо лошо някой друг да прави същото и "при Вас". Аз обаче не бих могъл, тъй като не биха ми стигнали сили и безсънни нощи. :lol:

Сега ще кажа нещо с риск да обидя някого, ала колкото и да са хубави и 33-те, и 156-те и т.н. всички останали модели на Алфа. Нищо не може да се сравни с чувствата, които се изсипват върху мен, когато шофирам една от моите любимки, независимо дали е Джулиета, 90 или 75. :love: :metal: :coolio:

Iltcho
08-12-2007, 19:39
... Нищо не може да се сравни с чувствата, които се изсипват върху мен, когато шофирам една от моите любимки, независимо дали е Джулиета, 90 или 75. :love: :metal: :coolio:

Тук си прав. Помниш ли как ми се насълзиха очите, когато се качих в 90-тката... :cry: Мина почти година, а аз все още изпитвам носталгия и болка по Алфета-та... :cry:

ivopifeca
03-05-2008, 22:27
и аз по jiulietta-ta

madgirl
04-05-2008, 22:40
Марката Алфа Ромео много ми допада , дали защото баща ми е много запален и сигорно ми е по наследство . Много ми харесва Spider Dueto , този двуместен автомобил направо ме убива :wow: ! Много ме кефи формата му , няма такава Алфа от новите модели ! :big_bow_down:

Venci
04-05-2008, 22:49
Радвам се, че има раздвижване по темата. :D Напоследък не правя много за популяризирането. Освен, че от време на време давам на някой "с чисто минало" да покара моята скромна ежедневнта кола - 90-та. Само, че скоро може и да ме осъдят за заразяване с неизлечима болест :hehehm: .

madboy
01-10-2008, 02:40
Здравейте !!!!ВИЕ силно повлияни от манията и ФЕНОВЕ на необикновенните НЕЩА ,вие ЛУДИ ЗВЕРОВЕ яхнали ЕДИНСТВЕННИТЕ истински АЛФИ в България ,хора РАЗЛИЧНИ -хора НЕОБИКНОВЕННИ -КАКВО ИСКАТЕ ???-какво усещате ,ОБЛАДАВАЙКИ ЗВЕРОВЕТЕ КОИТО ПРИТЕЖАВАТЕ ,ЕДНА ЧАСТ ОТ ИСТОРИЯТА ,ЕДНА ЧАСТ ОТ СЪРЦЕТО ,НАЧИНЪТ ПО КОЙТО ДА СЕ САМООПРЕДЕЛИШ СРЕД ОВЦЕТЕ .НО , ТИ ,овца ли си ?НЕЕЕЕЕЕ ТИ СИ ЗВЯР !!!!ЗВЯР с ОПРЕДЕЛЕНА ИНДИВИДУАЛНОСТ ,по зъл от другите и с по големи ИЗИСКВАНИЯ към СЕБЕ СИ и съотвеитно към ДРУГИТЕ!!! БРАВО за ВЕНЦИ ,ЗА 75ТУРБОДЕЛТА ,за ИЛИАН 75 ,за MADBOY,за ЗМГ,ПЕШКАТА ,75ТС,и всички други колеги ,да ме извинят че не посочвам поименно ,защото нашите редици са толкова плътни че дори и без ШПЕРО не можеш да ходиш където си искаш.Та въпроса ми е към ЗВЕРОВЕТЕ на коитто СИЛАТА им е в TRANSAXLE-Задно -незавидно поведение !!!КАКВО СИ ПОАЗВОЛЯВАТЕ ВИЕ !!!!ВИЕ ЛИ СТЕ ЕЛИТЪТ ,МОЛЯ ............
ДААААААААААА,НИЕ СМЕ ЕЛИТА ние сме ХОРАТА ,които държиме марката ALFA ROMEO ЖИВА и ИСТИНСКА !!!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

.

mudo
15-11-2008, 18:13
Хора от 4 дена имам 75-ца си сьм влюбен в таэи кола.ще прочета целия форум и ще се опитам да се свьржа с вас,имам много неясноти.Но едно е ясно,това е моята кола.

alfonso_90
15-11-2008, 19:54
Хора от 4 дена имам 75-ца си сьм влюбен в таэи кола.ще прочета целия форум и ще се опитам да се свьржа с вас,имам много неясноти.Но едно е ясно,това е моята кола.

давай снимки да я видим и честита да ти е :bravo: със сигурност много ще те радва както всеки собственик на този изключителен модел :super:

mudo
16-11-2008, 15:08
Все още нямам снимки,но и това ще стане.Скоро в Ловеч ще се разбере за 75-цата.С ваша помощ,най вероятно.:jason2: