PDA

View Full Version : Alfa166 - 2.4 JTD



ico_21
23-08-2007, 09:41
Колеги, може ли някой да сподели :снощи вкарах колата в гаража , а сутринта се качвам да запаля и тя не ще !!! Ток има , стартер върти , а не пали- не ми показва индикация за нещо нередно ! Възможно ли е от свещи ? Или компа да се е прецакал.

Alfamaniak
23-08-2007, 09:46
Имаш ли слагана допълнителна аларма с блокировка :?:

ico_21
23-08-2007, 10:07
фабрично е без аларма и затова се чудя от къде да тръгна и да търся причината. колата е напълно обслужена в Италия , но не попитах дали са сменяни свещите. Възможно ли е да изгорят по-вече от една изведнаж ?

valjo
23-08-2007, 11:00
фабрично е без аларма и затова се чудя от къде да тръгна и да търся причината. колата е напълно обслужена в Италия , но не попитах дали са сменяни свещите. Възможно ли е да изгорят по-вече от една изведнаж ? сигурно, но в тая жега мисля че ще запали дори и без тях :)

ico_21
23-08-2007, 11:26
а възможно ли е изведнаж да му се е приискало да не си разпознава ключа компа и затова да не иска да запали ? Бях чел , че не е желателно да се пали с теглене или бутане !!!!!

Nikiboy
23-08-2007, 11:55
Когато подадеш на контакт до 1 сек. трябва да изчезне ключа. После след около 4-5 трябва да изчезен инжектора. Значи системата е ОК.

Пиши дали изчезва инжектора.

По отношение на свещите на съм убеден, че в топлото ще запали без тях. Може да пробваме ня накоя ЖТД сутринта да и махмене куплунга от релето и да видим какво ще стане. Колкото и да е малко подгряването има значение. Това е според мене. Не гарантирам, че съм прав.

Аз на скоро имах такъв проблем и се оказа в блока за управление на подгряването. Маллко потупване и се оправи.

plam1
23-08-2007, 11:57
Вчера и мойта направи абсолютно същият номер но след около 10 завъртания запали и при форсирането изкара черен облак от ауспуха и си мисля че е от лоша нафта.......

ico_21
23-08-2007, 13:38
ключа изчезва след около секунда , а инжектора като завъртя на стартер и той :?: А блока за управление на подгряването къде се намира ???

ico_21
23-08-2007, 13:39
Ще пробвам след работа да въртя на стартер по-вече пъти , а няма ли опасност да я задавя / или при дизела не е възможно - не съм карал досега дизел и си питам /

trustworthy
23-08-2007, 14:14
Не е от подгряването 100%. В тея жеги свещите въобще не играят, а дори и да не бачкат всички, пак няма да е проблем паленето.

За да не запали дизелът, значи не постъпва нафта по една или друга причина, така си мисля :roll: След като няма фабрична аларма, да не е гъбясал горивният филтър от вода в нафтата нещо и да не пропуска :roll:

Една диагностика би хвърлила малко светлина по случая ;)

ico_21
24-08-2007, 07:29
Ники , а какво означава , че е станало след като не изчезва инжектора ???? Да не се е прецакала нафтовата помпа ? Махнах горивният филтър и дадох контакт - помпата от резервоара блъска здраво , значи нещо след горивният , но какво ще е днес ще я качвам на диагностика.

Dodo 155
24-08-2007, 16:30
Ники , а какво означава , че е станало след като не изчезва инжектора ???? Да не се е прецакала нафтовата помпа ? Махнах горивният филтър и дадох контакт - помпата от резервоара блъска здраво , значи нещо след горивният , но какво ще е днес ще я качвам на диагностика.
Закарай я на диагностика :idea:
Може много неща да са.

gorang
24-08-2007, 18:13
при мен нещеше да пали, защото стартера въртеше мноооого бавно и ако запалеше на кътни зъби хвърляше черен дим, след ремонт на стартера всичко се оправи като с магическа пръчка.

ico_21
27-08-2007, 09:13
колеги , какви стойности трябва да показва датчика на коляновия вал / датчика на Хол / , че не иска да запали колата поради тая причина ? Свален ми показва 935 ома - нормално ли е за да търся причината другаде

ico_21
28-08-2007, 10:00
може ли да пробвам да запаля с дърпане колеги или ще стане беля :?: оказа се , че датчика е редовен

trustworthy
28-08-2007, 12:04
може ли да пробвам да запаля с дърпане колеги или ще стане беля :?: оказа се , че датчика е редовен

То че може - може, ама трябва да си наясно, че последствията може да са доста сериозни. Аз не бих рискувал :!: Още повече, че при теб явно проблемът не е в стартера, щом върти, но не пали. Пак ти казвам: не постъпва нафта до цилиндрите по една или друга причина. Провери ли с друг филтър?

Издърпай я до някой сервиз и нека я погледнат!

BO
01-09-2007, 13:02
Инжекторчето трябва да загасне и преди да си започнал да въртиш на стартер.
Като завъртиш и задържиш повече от 5-6 секунди на стартер светва ли отново инжекторчето?