PDA

View Full Version : Прекъсва на бензин



Numark
23-08-2007, 13:45
Алфето ми е болно :cry: понеже почти нищо не разбирам сега ще ви опиша какво съм правил по нея и какъв и е проблема и ако може да помогнете... Като я купих леко сецаше на бенз, а на газ губеше обороти като карам с над 40 км/ч. Казаха ми да извия въздохоотвода и аз го изкривих надолу. Сега на газ върви перфектно. За бензина ми казаха да сипа добавка за изчистване на инжекторите и дюзите (м/у другото ми пресветва и една червена лампа като свещ с нещо като мн капчици под нея). Сипах някаква добавка от 3.50 лв. на нея пишеше, че е за 50 л. бензин а аз я сипах на 20 л. (тоя от бензиностанцията каза, че нямало проблем). Докъто изгорих бензина колата вървеше супер и на газ и на бензин. После обаче при второто сипване на бенз. почна да се дави още повече и от преди направо е супер зле... (а между другото я водих да и сменат маслото, масления и въздушния филтър) моля ако знаете кажете от къде може да идва проблема че само я мисла милата... :cry:

SFINKS
23-08-2007, 14:03
проблема може от 100 места да идва , отиди в добър сервиз

piqnica
23-08-2007, 15:56
И на мен ми свети тази лампичка червената, от грешка в компютъра е при мен(на диагностиката се оправя). Да наистина колата върви по-добре с тази добавка за инжекторите и харчи по-малко, но ако не сипя нямам такъв проблем да не върви, върви си но на 80C, чак като загрее. А иначе аз карам само на бензин, мудна е в началото до 2к оборота, но после изведнъж лепи за седалките(не че се хваля), но гори, доста гори :)
Относно проблема ти за "невървежа", иди в сервиз, препоръчвам ти Александър Ауто
А и още нещо, на 10л. бензин сипвам 2-3 капачки от сместа,така ми препоръчаха майстори, а не на 20 л. цялата :roll: Май не е хубаво така да правиш....

Numark
23-08-2007, 21:21
Бате може ли да ми кажеш някъв адрес на това Александър Ауто

SFINKS
24-08-2007, 11:39
Като начало спри да сипваш каквито и да е добавки
Голяма грешка е да ходиш в Александър ауто
като цяло най-свестният сервиз е Вантотрейд , не е най-евтиният обаче и не са достатъчно кадърни да хванат дали случаино не ти смесва газ и бензин
ако търсиш други алтернативи отиди в сервиза на Лисан , тел му е 0899832271

Numark
26-08-2007, 00:51
Да ви се похваля оправих си я ма и аз не знам как... :P :lol: мн странно, но откакто си монтирах бас бокс с усилвател и тя тръгна да върви :P... може ли да е било нещо по компа и като съм откачвал акумулатора да се е ресетнал ?!? :roll: бе важното е че вече ми е ок количката че мн ме беше шашнала :wink: