PDA

View Full Version : GTV 97 2.0 TS Проблеми



KaTsArA
25-08-2007, 22:49
Здравейте ! Moга да се похваля че вече и аз карам GTV ,но нямам много опит с италянките . За момента имам да оправям съединител (нещо му стана педала пада до земята) , изпуснали задни ресиори , и по предницата нещо тропа . Много съм радостен че се сдобих с тази красавица ! надявам се някои с опит да каже лесна и скъпа ли е поправката !

dilian alfa gtv
25-08-2007, 23:07
честито колега-голям кеф а.
GTV-то ресиори точно няма а окачването отзад независимо-мултилинк и ремонта по него е цяла инвестиция и доколкото вече съм изчел вече за колата и доставката на частите се беви доста.на мен ми предсои съвсем скоро да го стегна напълно и мисля да поръчам частите в софия дано не се бавят много.за окачването има цял раздел прочети малко-пък и тази кола една от най силните и черти е именно това окачване отзад-независимо мултилинк.недей така не караш камион.споко ще разбереш за какво става въпрос

KaTsArA
25-08-2007, 23:43
абе знам горе доло как са ама жаргона ми е .... :D

Venci
25-08-2007, 23:55
Ако педала ти остава на пода и не се връща предполагам, че проблема ти е от този вид
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=13474

Ако пропада педала до пода все едно е откачен и няма усилие на него значи имаш проблем с помпите.

KaTsArA
26-08-2007, 00:07
същия проблем имам :shock: ! понеделник ще е в сервиз :? не трагна на добре тая кола задницата ще ми излезне наи солено

Venci
26-08-2007, 00:26
Кой от двата проблема е същия като твоя? Пропадане или блокиране долу на пода и неспособност на пружината да го върне?

leshoiad
26-08-2007, 07:25
Такаааа и аз да се включа в тая тема. Значи вчера подмених следните неща. Задни биаледки, и тампони на задния длен носач без средния дето е хванат амортизатора на него. Та е ето първ цените. Външния тампон на носача, дето е хванат за блока - 17,50лв единия (не можахме да се разберем с продавача но на мерцедес, ягуар и алфа тези тампони са едно към едно), вътрешен тампон дето е хванат за моста не можах да го намеря и за това купих с по малък външен радиус 4,20лв , отидох при стругар направи ми втулка го набих така, стана перфектно. Биалетите ги направих на същия стругар (той направи направо нви) - 40лв двете.Цялата работа ми излезе 85лв. Първи впечатления - спря ми тропането и хлопането, колата се държи много по добре и стабилно на пътя, въобще супер. Ще я покарам така и след време пак ше споделя впечатления. С такъв ремонт (повече лутане и хойкане е ама.....) си спестих около 640лв ЩОТО биалетата на магазина струва 70 лева ЕДНАТА, а тампони за долен заден носач се предлагат само в кмплект с носача и се внася само от официалните представители, демек няма не оригинално и струва 305лв единия. дано с тези моии писания да помогна на някой и да са полезни за други. Ако някой желае и има такива проблеми от Стара загора съм да се обади и ше действаме по майсторчетата. Телефона ми е 0886402189-Георги.
_________________

leshoiad
26-08-2007, 07:26
Тва мнение съм го писал предо 2-3 месеца в раздел"Тампони.....".

KaTsArA
26-08-2007, 13:33
Кой от двата проблема е същия като твоя? Пропадане или блокиране долу на пода и неспособност на пружината да го върне?

Като натисна педала остава залепен за земята и не се връща ! колко пари ти излезна оправянето

proper
26-08-2007, 13:41
Кой от двата проблема е същия като твоя? Пропадане или блокиране долу на пода и неспособност на пружината да го върне?

Като натисна педала остава залепен за земята и не се връща ! колко пари ти излезна оправянето

35лв за долната помпа на съединителя, може и сам да я смениш, но при майстор 10лв примерно. и доливаш спирачна течност ако е избягала...

Venci
27-08-2007, 01:52
Проблема на колата която поправях тогава не беше от горната помпа на съединителя. Вместо това се оказа, че педала лагерува в оста на педалите с два иглени лагера. Те бяха ръждясали и блокирали. Ремонта не излезе скъпо. Лесно може да се разбере дали повредата е в помпата или в лагерчетата. Първо може да се разхлаби винта, който минава през оста за да се позволи на втулките върху, които лагерува педала да се отпуснат и завартят вместо иглите на лагерите. Ако това не помогне се разкача помпата от педала. Така се вижда къде е проблема и не се дават грешни пари за помпа и не се губи време с обезвъздушаване. Само за сведение за горна помпа в магазиите тогава ми "обадиха" около 180 пари.
Ако беше в София аз можех да ти реша проблема доста безболезнено

KaTsArA
30-08-2007, 10:46
оказа се че е помпата долу до скоростите ! кайете от куде да я купя от пловдив сум ! спешно



СОРРИ ЗА ПИСАНЕТО НО ПИшА ОТ ОФИСА

няма проблем, но можеш да ползваш Кредора "конвертирай на БГ" :)

valjo
30-08-2007, 14:00
Евро07, те имат магазин в Плд

KaTsArA
30-08-2007, 22:22
Алфата утре излиза от сервиза напълно стегната ! само трябва да и намеря някакво готино гърне ! идеи ?

bouncer
31-08-2007, 09:56
една Алфа никога не може да е напълно стегната....дано твоята да опровергае досегашните ми наблюдения

DanewRomeo
31-08-2007, 16:04
:wink: bouncer, колега... чел съм ти всички мнения и, може и да не е моя работа, но ти съчувствам. Толкова зор по твоята кола, ама си маниак и това си е. И мисля, че си прав, но това е част от магията. Недостижимата!

proper
31-08-2007, 18:53
Наистина е за уважение!!!

bouncer
31-08-2007, 20:11
такаааа...последно в понеделник смених двете външни и едното вътрешно каре при Румен и.......сега като тръгвам и като спирам нещо пука по предницата...мамка му и свиня! плюс това на мене нещо нем и е наред предницата защото румен каза че съм с полуоски от фиат брава петцилиндровия а те не се слагат на Алфа...явно е имало труд и техника някога....абе куца работа. сега си чакам капачката за резервоара да пристигне и после май ще пребоядисвам цялата кола че вече на нищо не прилича. Оженил съм се за тая кола и няма да я продам никога!

proper
01-09-2007, 17:14
РЕСПЕКТ!!!
и аз мисля да не я продавам моята никога, ще я правя класика :)