PDA

View Full Version : Код



Павел
26-08-2007, 22:07
Здравейте!Регистрирах се само за да ви попитам нещо ако нямате нищо против.Един приятел има Алфа 166 3.0 6V,бензин-автоматик.Стахотна кола наистина!Преди няколко дни се блъсна леко и трансмисията му блокира,после в някакъв сервиз му свалили акумулатора и сега системата му иска някакъв код.Той има документи и мануал но са на немски и нищо не рзабираме.На дисплея в горе има цифри от 1 до 9 като 4-ката е в зелено квадратче(ако това има значение)Та,въпроса ми е къде да го намерим тоя код!Смяната на езика разбрахме как става но първо трябва да разблокираме.Благодаря!

pinko
26-08-2007, 22:17
Здравейте!Регистрирах се само за да ви попитам нещо ако нямате нищо против.Един приятел има Алфа 166 3.0 6V,бензин-автоматик.Стахотна кола наистина!Преди няколко дни се блъсна леко и трансмисията му блокира,после в някакъв сервиз му свалили акумулатора и сега системата му иска някакъв код.Той има документи и мануал но са на немски и нищо не рзабираме.На дисплея в горе има цифри от 1 до 9 като 4-ката е в зелено квадратче(ако това има значение)Та,въпроса ми е къде да го намерим тоя код!Смяната на езика разбрахме как става но първо трябва да разблокираме.Благодаря!

Когато е купувал колата, не са ли му дали картончетата с кодовете?

Сега ще се види в малко приключение

Виж в тия теми са описани разни решения

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=13111

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=12666

митко
03-09-2007, 09:51
Здравейте!Регистрирах се само за да ви попитам нещо ако нямате нищо против.Един приятел има Алфа 166 3.0 6V,бензин-автоматик.Стахотна кола наистина!Преди няколко дни се блъсна леко и трансмисията му блокира,после в някакъв сервиз му свалили акумулатора и сега системата му иска някакъв код.Той има документи и мануал но са на немски и нищо не рзабираме.На дисплея в горе има цифри от 1 до 9 като 4-ката е в зелено квадратче(ако това има значение)Та,въпроса ми е къде да го намерим тоя код!Смяната на езика разбрахме как става но първо трябва да разблокираме.Благодаря!

Когато е купувал колата, не са ли му дали картончетата с кодовете?

Сега ще се види в малко приключение

Виж в тия теми са описани разни решения

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=13111

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=12666

на мен,ми се случи същото-оставих колата на контакт,при вкл.фарове и климатик и....,и ми поиска код.изваждам картончетата,вкарвам кода и готово,но сега ми иска код за навигацията??????? :roll: :roll:
NAV system-та някой знае ли,тоя код от къде се взима ?

митко
24-09-2007, 10:39
бре,никои ли не е свалял акумулатора.

BO
24-09-2007, 11:46
Ами щом си извадил картончетата, значи имаш и за навигацията.
Общо са 3 картончета.

митко
25-09-2007, 00:34
ами не,две имам и си мислех че трябва да са две,когато я вземах!

gigi
25-09-2007, 01:14
мойто картонче с кода е залепено отгоре на навигацията :shock: проверете :roll:

митко
25-09-2007, 20:31
къде отгоре-нещо разглобява ли се :?:

gigi
25-09-2007, 23:55
не се разглобява просто е залепено върху блока на навигацията

митко
26-09-2007, 08:39
e,значи няма при мен такова нещо.снощи свалих кората на акумулатора и видях,но имаше 3-4 болта,и си помислих дане би да се сваля и тоя пластмасов капак,,,уви.

EMo0o
27-11-2007, 23:47
e,значи няма при мен такова нещо.снощи свалих кората на акумулатора и видях,но имаше 3-4 болта,и си помислих дане би да се сваля и тоя пластмасов капак,,,уви.

Кода го пише върху сивото картонче с червен надпис ~alfa romeo~ ... на мен ми се налагаше няколко пъти да свалям акумулатора и си въвеждам кода - нямам проблеми :)

митко
28-11-2007, 13:14
имам,три кода:
-electronic code
-mechanikal code
-code card ICS
и,ти кои от тея три кода ползва?А,навигация и диск имаш ли?

EMo0o
28-11-2007, 20:46
Този за ICS го вкарвам когато съм изключил захранването и после като дадеш на контакт или я активираш с лявото копче (това за звука) и иска код - тогава го пиша този ... Явно не съм разбрал добре и иска още някакъв или ...?

stealthy
10-12-2007, 13:57
Определено ти иска ICS кода. Колата дори и да има навигация върху нея е залепен нейният код а не този на ICS-a. Недей да търсиш в наричниците за експлотация защото там не го пише. Както колегите казват трябва да има картонче на което да пише този 4-ри цифрен код. Ако го няма става сложно. Имам същия проблем. Ако ICS използва за озвучение BE 256X става с генератор. Но в другия случай - BE 2580 - не става, защото се чете по сименс номера. А за него няма алгоритъм (все още). Тези кодове се пазят в базата данни на дилърите и завода. Ако колата ти е купувана (нова) от България отиваш до Алфа Ромео и си го поискваш. Мисля че даже е безплатно. Ако е купувана от чужбина, пак отиваш при дилъра и си го поръчваш, около 140 лв е. Аз вече го чакам 2-ри месец. Успех.

NewAlfist
10-02-2008, 09:50
Колеги, ако Ви се случи това пробвайте код 4444 - при много автомобили се оказва че работи :D
При мен проработи също. Успех! :)

7171
17-03-2008, 00:18
ВЕЧЕ ГИ РАЗКОДИРАТ В СОФИЯ

marianski
23-03-2008, 13:52
къде ги разкодират бе братле кажи да отида и аз моля ти се