PDA

View Full Version : От къде на къде ще ме спират и ще ми обръщат колата наопъки



Venci
21-03-2005, 15:37
Карам си аз служебната кола в квартала. Още имаше сняг и показвах на един приятел колко държат новите зимни гуми. Завивам на едно кръстовище на малките улички в Лозенец и си продължавам нагоре с газ до ламарината. Виждам в огледалото една НИВА ми свети с бурканите. Отбих и спрях.
- Добър вечер!
- Добър вечер!
- Гони ли ви някой!
- Не ме гони никой.Вие ме спряхте.
- Амии! Защо карате бързо?
- Не е вярно не съм карал бързо.
- Защо ви поднесе колата на завоя?
- Как защо? Хлъзгаво е.
И от там като се почна едно заяждане, едни проверки по станцията на мен, на колата, на приятелчето... простотии.Оня иска проверка - дежурния му разправя - Стига си ме занимавал с глупости.
Мисълта ми беше: Може ли някой да ми каже кога и как имат право да ме спират и имат ли право да ме претърсват мен и да ми обръщат колата наопъки, а като ги питам - На какво основание го правите? Те ми отговарят - Полицейска проверка.

WhitePower
21-03-2005, 16:40
вервай ми имат основание

а къде ли в лозенец и аз съм там

Venci
21-03-2005, 17:03
Тръгнах от ПРИМА кафе на якубица продължих по бигла по посока семинарията, ляво по златовръх и пак ляво по кораб планина и ме спряха. Бил съм карал в насрещното по бигла , за това ме спрели , а като им казах:
- На бас че не съм, хайде да отидем да видим знака! И веднага извъртяха: - Какво имаш в багажника и т.н.

WhitePower
21-03-2005, 17:55
то и аз съм в лозенец та викам ти в коия част си

Venci
21-03-2005, 17:59
Близо до старата водна кула.Май го водят горен лозенец.

DiStefano
22-03-2005, 09:52
на Галичица ли си ? комшо ?

Venci
22-03-2005, 09:56
на Галичица ли си ? комшо ?

Ахам :oops: хвана ме. Въпреки, че някои я наричат Галип*чица :lol: :lol: :lol: :lol:

Venci
22-03-2005, 09:59
И все пак мисля, че се отклонихме от темата. Интересно ми е някой може ли да ми каже от къде да прочета какви са правата и задълженията на забавляващият се с кола по пустите улички в три през ноща и тъпите квартални с патрулката, които нямат к`во да правят и са го спрели???? :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Max
22-03-2005, 10:22
За начало изяждаш с кориците ЗЗДП. После си взимаш един брой и си го носиш с теб в колата. Ако видиш, че не са прави за каквото твърдят, питай ги за номерата на значките, към кое РПУ са, имена, чин такива работи... длъжни са да ти кажат, а ти можеш да подадеш жалба после срещу тях. Макар че дали ще стане нещо, никой не може да каже...

П.П.: За съжаление пак могат да правят каквото си поискат, даже се озлобяват като видят, че знаеш повече от тях... :unsure:

Venci
22-03-2005, 10:35
Забелязах тяхната м**** да е*** :mad: :furious: :mad::mad:.Щот като им се озъбих, че не съм направил никакво нарушение и тримата ме наобиколиха, ама им се дръпна :wc: защото не са очаквали такъв хърбел като мен да се зъби на трима дебели да не казвам какви. И все пак да ме карат да си вадя всичко от джобовете, да ми ровят по портфийла, по жабки, багажници... На мен ми е ясно, че го направиха , за да ме унижат, защото на другия с мен никакво внимание не му обърнаха, но например баща ми няма да го претърсват като кара дори и да кара в насрещното

Alfa User
22-03-2005, 10:49
Да ви кажа и аз едно нещо - КАТ няма право да ви рови в багажа, освен ако няма специална акция - но за това им е нужен документ... Иначе ако си знаете добре правата, ги използвайте. Иначе ще започнат да си развяват байрака за щяло и нещяло.
Колкото до спирането на коли нощем или когато и да било - според закона патрула има право да спира всеки автомобил, който е "съмнителен" - а сами разбирате колко разтегливо е това понятие... И едно важно уточнение - в темата за радар-детекторите някой беше казал, че засега в БГ засичането с видео-камера и налагането на санкции по нарушения, установени с камера, не е законно. НЯМА ТАКОВА НЕЩО - според последните поправки в ЗДвП - мисля че беше в чл118 (но не съм 100% сигурен) е указано, че видео-заснемането е законен начин за установяване на нарушение и налагане на санкции. Пазете се !

Dodo 155
22-03-2005, 10:51
Джобове, портфейли ... :unsure: Тия да не са били джебчии :evil:
Могат да те спрат за хазартното каране, това ще им е причината :yes: Имат право да те накарат да отвориш багажника и да им покажеш какво има там, но не и да си ровят сами :nono: това да не е сергия на битака :mad: Ако нямат основателна причина, да те подозират тебе лично във връзка с престъпление, нямат право да ти роват по джобовете, бакажника, жабката и портфейла :nono: За да си направят този "кеф" ще им е нужна прокурорска заповед :wink: Това е все едно да ти влезат в къщи и да ти ровят чорапите и гащите без разрешение. Можеш да откажеш да ги пуснеш и толкова. Същото е за автомобила, той е частна собственост. Отказваш да ги пуснеш в колата и до там. Ако пък се направят на мъже, имат право да те отведат и да те разпитват, ама за какво - ЧЕ ТИ Е ПОДНЕСЛА КОЛАТА НА ЗАЛЕДЕН УЧАСТЪК :D Не ми се струва реално :lol: :lol: :lol: Нека да си разпитат кмета, защо е било заледено там, нали си плащаме данъци, за да чистят улиците :evil:
Следващият път като те спрат без основателна причина и се направят на мъже, им вземи служебните номера и пусни оплакване за прекрачване на служебните им задължения и злоупотреба с длъжността :wink: Само като разберат това, ще се изпарят като пръдня от гащи :D Знаеш ли как чакат такива мишоци като тях, за да ги наказват и да отчитат дейност началниците им :yes:
Колеги не им се давайте на тия неграмотници, много от тях не знаят да пишат правилно, камо ли да прилагат ЗЗДП :idea:

Venci
22-03-2005, 11:08
Най - забавното с багажника беше, че беше пълен със стока защото бях ходил командировка и имах върната стока, за нея документи имах но имах и още една купчина от 20 фактури :lol: Как само им грейнаха личицата все едно като отворих багажника вътре за осветление съм сложил ксенонов фар от С-класа. Почаках да се порадват на гледката на разпиляните от "карането" ми гофретки, бонбони-Смърфове, колички, камиончета и т.н. почаках да се спогледат и да си се наусмихват и попитах старшия пръдлъо
- Документи искаш ли за стоката
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: и връчих купчината фактури от разноса ми по почти всички бензиностанции от София до Сандански
:wc:

hofman
22-03-2005, 17:12
Еди приятел преди време ми беше казвал (той бачкаше в НСО) че за да ти ровят в багажника е необходимо да се състави протокол в който да се опише какво точно е имало вътре ,с подписите му и там всичките му изисквания.
Не знам това до колко е вярно , ама има логика щото примерно ще ми ровят в багажника, и всичко е ок.Ама примерно аз съм гад и отивам в полицията и пускам една жалба че еди коя си патрулка ме е спряла за проверка , ровили са ми в багажника и са ми откраднали еди кво си.И после не знам вече кво става.
А иначе и аз веднъж на мръсна газ влизам в един завой и ,имаше няква астра на кръстовището пуска бурканите и след мене, спирам аз ,а те добър вечер крадена ли е колата???Така ч етова че са те спрели ми се струва нормално, ама чак да ми тарашат колата

virusalfa
22-03-2005, 19:55
колко повече шаваш-толкова по-навътре влиза :tongue:

Mury
27-03-2005, 21:28
то и аз съм в лозенец та викам ти в коия част си Абре вие сте ми съседи па не ви познавам и двамата

Mury
27-03-2005, 21:28
на Галичица ли си ? комшо ? Аха зна4и и ти живееш в Лозенец а Стефко

jorko
27-03-2005, 22:48
Значи доколкото съм запознат с подобни прояви всички полицаи , дори и тези от КАТ се ръководят в действията си от Закона за МВР и доколкото знам от приятели в тази област на заетост ( демек полицаи ) , могат да ти ровят в колата и да мрънкат , но ако откажеш такива действия , могат да те закарат в Районното и да ти разкостят колата , за да намерят разни работи ( ръжда при Опелите и Лирети при Алфите :lol: )
Направете си справка с гореспоменатия Закон и ако искате го носете заедно с този за движението по пътищата на Родината :unsure:

Venci
28-03-2005, 08:59
то и аз съм в лозенец та викам ти в коия част си Абре вие сте ми съседи па не ви познавам и двамата
Имах някъде един файл с пътен знак `Паркинг само за АЛФА РОМЕО` И отдолу надпис всички останали ще бъдат преместени. :lol:
:lol::lol:.Мисля да си направя един такъв и да си го ковна на липата отпред:lol::lol: