PDA

View Full Version : Регулиране на шофьорската седалка



poznai
24-03-2005, 13:12
Абе при мен ли е проблема или си е така?!
Шофьоркста ми седалка се бута назад с 15 см по-малко отколкото съседната?! Мислих си че това ми е максимума, ама като опънах докрай другата и се шашнах..

pr_00f
24-03-2005, 13:30
Абе то и при мен май е така, ама не знам колко е разликата.
Значи да ти обясня защо е направено така.
На седалката до шофьора може да се наложи да седят бременни жени :D .
А ако можеше шофьорската седалка да се мести толкова назад то тогава нямаше да можеш да натискаш газта до долу :tongue:

Dodo 155
24-03-2005, 21:36
При мен се местят еднакво :whistle:
Ама и 15см си е сериозна разлика :unsure: Виж нещо да не опира в релсата :unsure:
Нея напъвай със сила, защото това не е немска кола :tongue: Алфа е нежна и всичко прави сама, стига да знаеш как да си поискаш :tongue: :lol: :lol: :lol:

п.с. това с бременната и късите крачета ми хареса :lol: :lol: :lol:

Dexer
24-03-2005, 21:38
а да ви питам тогава другия лост за нагоре надолу при вас има ли някякъв ефект, щото при мен едва едва се помества седалката по диагонал напред и нагоре, не повече от 20 мм....

Dodo 155
24-03-2005, 21:45
а да ви питам тогава другия лост за нагоре надолу при вас има ли някякъв ефект, щото при мен едва едва се помества седалката по диагонал напред и нагоре, не повече от 20 мм....
Толкова е и при мен - приблизително 20-25см :yes:
То е за реглаж на височината :wink:
Незнам дали всички 155-ци имат отстрани на шофьорската седалка (от ляво) реглаж на лумбалната област. Една врътка която "надува" облегалката в областа на кръста. Доста е полезно :yes:
Накой да е разглобявал подлакътника, че моя май се е прецакал, виснал е малко на една страна :unsure:

Dexer
24-03-2005, 21:47
а да ви питам тогава другия лост за нагоре надолу при вас има ли някякъв ефект, щото при мен едва едва се помества седалката по диагонал напред и нагоре, не повече от 20 мм....
Толкова е и при мен - приблизително 20-25см :yes:
quote]

искаш да жажеш милиметра, нали? :D

Dodo 155
24-03-2005, 21:54
:oops: Да, мм :D
То човек като се замисли ако е 25см ще излезе през шибидаха :wow: :tongue:

Kostadin
25-03-2005, 13:47
а да ви питам тогава другия лост за нагоре надолу при вас има ли някякъв ефект, щото при мен едва едва се помества седалката по диагонал напред и нагоре, не повече от 20 мм....
20-30mm там някъде са иначе е същата работа и при мен.

Dexer
25-03-2005, 21:16
с 2 думи - пълна чикия - нищо не регулира тая ръчка, да се чуди човек за кво са я турили....

Alfa User
26-03-2005, 10:56
Ми аз нямам такива притеснения, щот мойта няма регулиране по височина... няма и подлакътник ... няма и шибидах ... да му бера лайката не предния собственик. Такваз циция не съм виждал .... :wallbash:
Ма пък като ги няма тия глезотии е по-лекаааа ... и как хвърчииии ... почти кат Голф :oops:

Alfoso
26-03-2005, 11:36
Незнам дали всички 155-ци имат отстрани на шофьорската седалка (от ляво) реглаж на лумбалната област. Една врътка която "надува" облегалката в областа на кръста. Доста е полезно :yes:
Накой да е разглобявал подлакътника, че моя май се е прецакал, виснал е малко на една страна :unsure:
Това за надуването наистина е много удобно. :yes:
И нашия подлакътник беше увиснал,обаче му видяхме сметката...сега е на 6+ :yes: По-късно ще ти обясня как да го оправиш-лесно е :wink: [/b]

kris11
20-07-2005, 23:05
При мен се местят еднакво :whistle:
Ама и 15см си е сериозна разлика :unsure: Виж нещо да не опира в релсата :unsure:
Нея напъвай със сила, защото това не е немска кола :tongue: Алфа е нежна и всичко прави сама, стига да знаеш как да си поискаш :tongue: :lol: :lol: :lol:

п.с. това с бременната и късите крачета ми хареса :lol: :lol: :lol:
И при мен се мести малко как ли не пробвах не ще.За да се наместя пуска облегалката повече назад ,но пък не ми е конфорно на кръста.

Kostadin
21-07-2005, 08:40
И при мен се мести малко как ли не пробвах не ще.За да се наместя пуска облегалката повече назад ,но пък не ми е конфорно на кръста.
еми преди да я регулираш надлъжно провери как е настроена на височина, защото ако е настроена за много висико няма да успееш да я мръднеш много напред назад, това се отнася за всичките с този проблем.

kris11
27-07-2005, 23:14
И при мен се мести малко как ли не пробвах не ще.За да се наместя пуска облегалката повече назад ,но пък не ми е конфорно на кръста.
еми преди да я регулираш надлъжно провери как е настроена на височина, защото ако е настроена за много висико няма да успееш да я мръднеш много напред назад, това се отнася за всичките с този проблем.
Благодаря но е настроена на ниско ,иначе ако е на високо подпирам тавана да не хлътне случайно.

alf
28-07-2005, 09:50
аз пък не усещам никакъв ефект в тая врътка за лумбалната опора. :(
явно се е прецакала :cry:

nick
28-07-2005, 10:32
И при мен не е особено силен ефекта от лумбалната опора. Така като я въртя трудно се усеща разлика , но със сигурност някаква има и се забелязва при по-дълъг път.

Може и при теб да е така. А може и мойта да е прецакана, знам ли.

А във височина действително когато е вдигната се и измества напред, така, че май не е дефект, а е нормално да се променя хода по дължина.