PDA

View Full Version : Тампоните на носачите отпред



Dexer
24-03-2005, 17:18
Предстои ми смяната на тея тампони та искам да питам тези които имат ЛИЧЕН опит дали създава някакъв проблем разглобяването на тампона от носача, видно е че е на сглобка, да очаквам ли някакви особени трудности или не?

WhitePower
24-03-2005, 19:00
ми пред углошлайфа нема никви проблеми

иначе проблема е набиването
най добре си намери скоба

Dexer
24-03-2005, 20:43
имам преса, ще ми свърши по-дора работа.

75 2.0 turbo
24-03-2005, 20:48
да и 4ук ще ти върши работа :lol:

ilia
24-03-2005, 23:18
аха аз в4ера ги смених :whistle: а и дане забрави6 да провери6 и накраиника за6тото и него смених а и наи накрая има6е некакъв луфт при спира4ните апарати а със малко силикон4е сега вси4ко е 6ест едно стенд4е и ок
а ина4е се сменят със ъгло6фаи4е по бързо излизат старите сега вози като лодка в тихи океан :tongue: нема троп нема лоп :whistle: :whistle: :whistle:

virusalfa
25-03-2005, 09:53
Луфта в спирачните пакети се изявява в износени водачи на спирачните пакети.Сменял съм такива,платих ги 39,50лв оригинални.Като са износени тропат като разбит шарнир. :yes:

Dexer
25-03-2005, 10:33
аз си сменях накладките, свалях и дисковете и ги видях и водачите - идеални са, чисти и смазани :D

hf hpe
25-03-2005, 10:36
да но съвет от патил
провери дали преди това носачите ти не са били сменяни с неоригинални, защото, на афтър маркет носачите има разлика във вътрешният диаметър на отвора на втулката
и се получава че втулката или хлопа или не може да се набие

и само да кажа че аз лично не съм фен на сменянето само на втулките защото примерно една втулка струва около 15-20 лева доката комплект носач струва 60 лева
и сега като смениш втулките после ще ти се разбие шарнирният болт
но това вече си е въпрос на виждане :wink:

Dexer
25-03-2005, 10:38
ок, ама ако носача си е оригинален, а тампоните струват 10 и 12 лв съответно, защо да го сменям целия? Заради шарнира ли?

virusalfa
25-03-2005, 11:57
поддържа тезата на HF HPE :yes:

75 2.0 turbo
25-03-2005, 22:04
а неможе ли някои вулканизатор да ти ги вулканизира старите та наи евтино да стъпи :wow: :tongue:

Dexer
25-03-2005, 22:15
ами аз ако искам и матрица мога да си направя да тея тампони и да си ги пускам серийно, но не в това е въпроса....
Аз лично предпочитам да са от полиоретан или тефлон, отколкото от каучук, но май не продават такива в БГ...
за тефлон знам едни които ги правят, но за полиоретан....

WhitePower
26-03-2005, 18:20
значи 140 лева е носача в ванто траде
а за 60 лева да споделя мястото каде се купуват

75 2.0 turbo
26-03-2005, 23:03
ами аз ако искам и матрица мога да си направя да тея тампони и да си ги пускам серийно, но не в това е въпроса....
Аз лично предпочитам да са от полиоретан или тефлон, отколкото от каучук, но май не продават такива в БГ...
за тефлон знам едни които ги правят, но за полиоретан....ами има и такива някаде у опел форума 4етох иам един тип дето предлага има и списък с колите мисля 4е 155 фигурира има и цени !!намери я тая тема :yes:

hf hpe
27-03-2005, 01:03
да има полиуретанови тампони за нашите коли, но цената им е доста соленка
и аз съм се замислял за такива, но това според мен е за пътища където ги слагаш на носачите и заспиваш, а не след 30-40 хиляди колиметра максимум да ги прехвърляш на следващите носачи(ако е възможно)
а и ми е интересно тези полиуретанови тампони дали изобщо ще издържат на нашите пътища

иначе ето ти и приблизителни цени(като ако този който ги доставя е дилър мисля че трябва да са му същите)
http://www.powerflex.co.uk/products.asp?cat=0001&catalog=0701&submit1.x=16&submit1.y=17

Dodo 155
27-03-2005, 10:38
Цената на комплекта е доста солена :wow:
Ако човек е сигурен, че ще издържат поне 100 хил.км. по нашите пътища както казва hf_HPE, тогава ще си заслужава :wink:
За 140 лв. оригинален носач във Ванто не е висока цената. Ако приемем, че оригинален издържа 40 хил.км по тия дупки, значи ще излезе почти същото да се сложат полиуретанови втулки :wink: А и тези боклуци дето ги продават за по 50-60 лв. не издържат и 10 хил.км. :wallbash: Така, че пак стигаме до приказката, че евтиното излиза скъпо :yes: В СофияЕкспорт, които са вносители на MOOG и TRW сигурно има и малко по-евтини от оригиналните :wink:
Поразпитах и от много места ми казаха, че частите са им читави, но не били евтини като в останалите магазини :unsure: (Сигурно защото не са ментета :D ). Така, че може да проверите и там :D
www.sofiaexport.com (http://www.sofiaexport.com) (имат магазини и в страната, за колегите които не са от София) :wink:

Dexer
27-03-2005, 14:07
Ами вижте:
Нашето окачване яде тия тампони доста бързо, аз лично смятам, че с моя тежък мотор този процес е още по-ускорен.
Знам от няколко места че полиоретана е с много добри показатели, заменящ каучука по окачването.
Цената на суровината е 20 - 23 лв на кг. За сравнение каучуковите смеси вървят от 3 - 5 лева за подобен род изделия. Нормално е цената да е такава.
Ако в БГ все още няма производител, сериозно бих се замислил за такава дейност - има хляб в нея.
А иначе конкретно за тея тампони ще отида да ги видя в магазина (Благодарности Еньо за линка!!!!!) и ще напиша цената тук после а и впечатлението ми.

Но при положение, че тампоните се сменят, защо да си купувам целия носач? Какво и има на тая отливка че да я сменям...Нещо не ви разбирам доводите...
обяснете....

Nikiboy
29-03-2005, 10:07
Като сте се разприказвали за тропане на предницата, как става тоя номер, че моята от дясно тропа, но вече 3 майстора казват, че тампоните и носачите са ОК. Възможно ли е да е от чашката на амортис?

virusalfa
29-03-2005, 13:22
Ами вижте:
Нашето окачване яде тия тампони доста бързо, аз лично смятам, че с моя тежък мотор този процес е още по-ускорен.
Знам от няколко места че полиоретана е с много добри показатели, заменящ каучука по окачването.
Цената на суровината е 20 - 23 лв на кг. За сравнение каучуковите смеси вървят от 3 - 5 лева за подобен род изделия. Нормално е цената да е такава.
Ако в БГ все още няма производител, сериозно бих се замислил за такава дейност - има хляб в нея.
А иначе конкретно за тея тампони ще отида да ги видя в магазина (Благодарности Еньо за линка!!!!!) и ще напиша цената тук после а и впечатлението ми.

Но при положение, че тампоните се сменят, защо да си купувам целия носач? Какво и има на тая отливка че да я сменям...Нещо не ви разбирам доводите...
обяснете....JТони,нали имаш машини,почвай тампони да правиш :idea: :tongue:

Dexer
29-03-2005, 15:27
Ами вижте:
Нашето окачване яде тия тампони доста бързо, аз лично смятам, че с моя тежък мотор този процес е още по-ускорен.
Знам от няколко места че полиоретана е с много добри показатели, заменящ каучука по окачването.
Цената на суровината е 20 - 23 лв на кг. За сравнение каучуковите смеси вървят от 3 - 5 лева за подобен род изделия. Нормално е цената да е такава.
Ако в БГ все още няма производител, сериозно бих се замислил за такава дейност - има хляб в нея.
А иначе конкретно за тея тампони ще отида да ги видя в магазина (Благодарности Еньо за линка!!!!!) и ще напиша цената тук после а и впечатлението ми.

Но при положение, че тампоните се сменят, защо да си купувам целия носач? Какво и има на тая отливка че да я сменям...Нещо не ви разбирам доводите...
обяснете....JТони,нали имаш машини,почвай тампони да правиш :idea: :tongue:

Много сериозно се замислям по въпроса....

ilia
29-03-2005, 21:42
даваи ако ти требва съдружник пи6име мен 6том е за бизнес :tongue:

hf hpe
30-03-2005, 00:36
Като сте се разприказвали за тропане на предницата, как става тоя номер, че моята от дясно тропа, но вече 3 майстора казват, че тампоните и носачите са ОК. Възможно ли е да е от чашката на амортис?
много слабо вероятно
преди всичко най-добре се разбира дали са заминали тампоните когато свалиш носача
иначе да ти прегледат тампоните на стабилизиращата щанга които я държат към моста

търтей
13-04-2005, 12:58
смени ли тампоните? а какви сложи - гледам вече и полиуретан се продава в бг

Dodo 155
14-04-2005, 09:23
смени ли тампоните? а какви сложи - гледам вече и полиуретан се продава в бг
Dexer вече ги е сменил :tongue:
Къде се продават такива тампони и на каква цена :? :unsure:

търтей
14-04-2005, 09:34
Dexer вече ги е сменил :tongue:
Къде се продават такива тампони и на каква цена ?

а кат ги е сменил що не се е похвалил аааммМ? :tongue:

има ги тук ама за цена не съм звънял
http://tuning4power.hit.bg/others.htm

Dodo 155
14-04-2005, 09:51
Е точни за тези тампони HF_HPE ни беше дал линк :wink:
Значи някой вече се е светнал и ги внася :tongue: :D
Аз сега ще направя едно запитване и да видиме каква цена ще ни обявят :whistle:

hf hpe
14-04-2005, 12:53
Е точни за тези тампони HF_HPE ни беше дал линк :wink:
Значи някой вече се е светнал и ги внася :tongue: :D
Аз сега ще направя едно запитване и да видиме каква цена ще ни обявят :whistle:
да тази фирма ги предлага, но както предполагам надали имат нещо на склад, така че ще трябва да се чака поръчка
те се водят май официален представител и ако са наистина такива цената им трябва да е различна от на сайта на пауърфлекс само с оскъпяването за доставка до България и евентуално нашето ДДС, но като познавам манталитета на българският търговец предполагам че цената е доста по висока от обявената
ако някой е чак толкова мераклия мога да попитам за цена в проспийд, защото те имат добри отстъпки за тези продукти

Dodo 155
14-04-2005, 17:30
Ами да ти кажа честно не е лоша идеята :wink:
Нека да ти дадат цени за Алфа (всички модели), защото все някой ден на някой от нас ще му се наложи смяна. Аз не съм сменял от как съм купил колата (близо 30К км) такива тампони и сигурно ще се хазхлопа скоро :whistle:
Сигурен съм, че ще има доста любопитни колеги освен мен :wink:

Mury
17-04-2005, 00:22
Ами да идеята е добра на мен може да ми се наложи скоро да ги сменям :wink: :wink:

fanatic
27-09-2007, 21:35
нашата фирма предлага полиуретанови изделия и инжинерни пластмаси наподобяващи тефлон.за контакти г-н Нинов (0888335719)

WhitePower
29-09-2007, 23:15
г-н Ненов ако искате да дадете малко инфо какво точно предлагате и каква технология и за какви коли колко струват и т.н.т. как се позтават колко е гаранцията и че на нас ни трябват това защото е по ... от онова може да пишете спокойно
ама горния пост ми прилича на реклама и ще ви помоля да не пишете по този рекламен начин щото има модератори и те трият мнеията като вашите!!!