PDA

View Full Version : Защо е това отношение към всичко от Италия



01-05-2004, 00:36
Здравеийте! Почвам вече да се дразня от тези изказвания "италианско ли е не става дори и за тоалетна". Писна ми от селски рзсъйдения при които щом комшията е с Голф или Кадет значи по-добро няма. :evil:

V_G_Z
01-05-2004, 00:54
hi4 da ne ti puka pi4. men vaob6te ne me interesuva koi kakvo misli i kakvo govori za moqta kola. na men mi haresva i tova e.. za6to li?
tova samo az si go znam :wink:

01-05-2004, 01:20
Аз моята също я харесвам, а и всички знаем каква красота и темперамент може да има една "италиянка". Това май не важи само за колите :wink:

KGB
01-05-2004, 01:54
Хората са като стадо овце...един като каже нещо и всички го следват независимо дали това е така или не...и не му противоречат, защото ги е страх да се различават от стадото. Много ме радват хора който нищо не разбират от коли и казват коя е боклук и коя не... :lol:

Нито една друга кола не ме е радвала така както моята алфа, е все още не съм карал ферари и масарати но те са от една малко по друга класа и пак са италиански.

Тебе кефи ли те колата ти. ДА ами тогава други да си гледат техните коли а не само да плют защото ти завиждат всеки път като ти видят усмивката когато си видиш колата.

Alfa User
01-05-2004, 17:51
Не е важно кой какво мисли за колата ти ... важното е като седнеш в нея да се усмихнеш и да ти стане хубаво... важното е като те видят хората с нея и те да се усмихнат и да им стане хубаво. Селяните с нашарените голфове с избити гърнета (защото нямат пари да си сложат истинско спортно... :twisted: ) могат само да ни завиждат за това усещане :!:
Затова бъди горд че си собственик на колата си и не обръщай внимание на завистниците 8)

Dexer
01-05-2004, 19:34
V Bulgaria ima njakakuv nasaden germanizum, ne znam ot kude e doshul chestno da si kaja... Istina e, che germancite sa Nomer 1 v mashinostroeneto v Evropa, no specialno v avtomobilostroeneto neshtata veche sa mnogo izravneni. Vsichko ostava na subektivnijat izbor.

02-05-2004, 13:28
Проблема е, че въпросния германист не иска да си сложим колите на старта. Мислите ли, че ще е интересен старт между VW Passat GL 1.8i и Fiat Tipo 1.6 DOHC.

Alfa User
03-05-2004, 21:55
Че как ще иска ... да не е луд ?!? :shock:
Силни са само на приказки и на външен вид... мислят си, че като накичат колата с десетина стикера със съмнително качество тя ще си качи мощността поне с едно конче на лепенка... Забелязали ли сте че повечето "германисти" си карат колите все едно смятат да бъдат погребани с тях ... имам един колега - има Вектра 2.0 GTi - не мога да ви опиша какъв смях ме напуши като той благоволи да ме повози един ден - човечецът включваше 4-та на около 40km/h - според него колата нямало да му гори толкова много и била достатъчно мощна, за да върви при тази скорост на тази предавка... Аз имах чувството, че ще му изпаднат сегментите, но той беше щастлив ... Какво да кажа повече за тези хорица ... :oops:

KGB
05-05-2004, 00:49
да сте видяли бърз голф по магистралата... :lol:

WhitePower
05-05-2004, 10:27
mm da edno VR6 ne mozah da go dogonja svurshiha mi oborotite
no pak s Q4 mai njama da ima shans

V_G_Z
05-05-2004, 13:19
mm da edno VR6 ne mozah da go dogonja svurshiha mi oborotite
no pak s Q4 mai njama da ima shans
hmm po dobre e V6 3,0 24V :D s po dylga sk kutiq e i Q4 po princip ne e dobra za max skorost poradi nad 20% zaguba na mo6tnost ot 4x4...plus
tova Q4 si e oka4vane i dvg na delta inegrale koeto za mene ne e istinska alfa :?

Kuku
05-05-2004, 13:33
Има ли 155 - V6-3.0-24v :?: :?: :?:

Това не е ли двигател на 164 :?: :?: :?:

V_G_Z
05-05-2004, 13:42
Има ли 155 - V6-3.0-24v :?: :?: :?:

Това не е ли двигател на 164 :?: :?: :?:
ehh izvinqvam se poobyrkah se za6toto edin internet priqtel ima 155 3,0 24v no zabravih 4e e transplantaciq ot 164 QV ama i 2,5 v6 bqga mnogo :wink:

06-05-2004, 00:20
Ostavi gi teiq svabski bokluci.Nqkoi ot vas karal li e golf-2 disel :shock:
Vednaj mi se naloji da karam golfa na vui4o mi,toi e disel,lelele maiko :lol: .Kogato karah c kategoriata na ifata mi beshe po lesno :lol: :lol: :lol: :lol: .Nito skorostite vlizat dobre ,volana ujasno tejak kato na kamion.A pak voziqta e mnogo zle.Taka ,4e FORZA ALFA ,i si4ki golfadjii i kadeteri da si gledat rabotata.

jorko
07-05-2004, 22:46
sorry za latinizata niama da se povtori ... :cry:
ta az se opitah da zagatna neshto po temata v tuning.bg i vijte kakvo stana - pedal4eto-admin mi q zaklu4i ! :evil: :evil: :evil: http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?t=1592

KGB
10-05-2004, 19:27
Ти гледай какви хора пишат в тоя форум на стреит реисовете.... :lol:

Само ти защо си хабиш нервите там...

MrX
11-05-2004, 10:28
ма не ми ве ясно защо им се спичаш толкова на тия пикльовци !!!
от известно време и аз се захванах да им чета форума с надеждата да намеря някоя полезна информация но се оказа че само ме развеселявят с тъпите си изказвания,представи си колко са зле тия момченца щом си мислят че опел астра GSI и голф 2 GTI са тунинг автомобили :shock:
а и за мен стреет или както каза КГБ "стреит" реисинга (състезание направо) е пална идиотщина. я им дай малко завойчета и им гледай сеира
има едно всеобщо предубеждение към италиянските автомобили и то е на тъпи и ограничени хора гледащи да са в тон с околните а не да следват своите интереси (сноби)

V_G_Z
11-05-2004, 17:44
samo 6te vi dam edin syvet da ne se zaqjdate sys sobstvenici na drugi marki za6toto e typo :!: vseki si e re6il kakvo da kara :!: vednyj samo hodih na bojuri6te v sofiq i osven na jorko puntoto druga italianska kola ne vidqh(ne broq 3ta starta na moqta bangiq :lol:)
taka 4e ako nqkoi si misli 4e mnogo mu varvi kolata da otide i da probva... sfetofarni gonki i malko vyrtene na gumi ni6to ne ozna4ava :!:
ostavete drugite da si karat tehnite, nie 6te si karame alfi i 6te im se radvame .... zaqjdaniq i pluene na drugi marki e nai malkoto nedostoino
o6te pove4e 4e pove4eto ot vas edva li sa karali ili sa zapoznati s opel vw
bmw i tn...... mir da ima :!:

Dexer
11-05-2004, 21:30
и аз мисля като въгъзъ. Заяждането е много детинска работа, а и има неща, които са за уважение в другите марки и е тъпо да се пренебрегват. Например Ауди Куатро от 80-те години си е чиста класика и така... сигурно има и други такива примери. Мисля си,че и привържениците на немските марки, които имат реален поглед върху нещата също имат за какво да ни завиждат, защото знаят за силните страни на нашите италианки :)
Пример: Ония ден един приятел на баща ми, който е върл карач на VW (сменил е към 6) пробва мойта кола и като слезна думите му бяха "Няма кво да говорим, давай да ги трампим" :D :D
Та, алфата беше оценена и от един германист :lol: :twisted:

Alfa User
11-05-2004, 21:52
Прав си... Заяждането не води но нищо полезно, макар че надали някога ще може да бъде избегнато напълно...

MrX
11-05-2004, 23:45
нещо май не ме разбрахте :(
един колега каза че е пуснал тема във форума на тунинг.бг и админа му я заключил
та ставаше дума че не трябва да им се спича на тези пикльовци и дадох за пример че неразбират толкова за колкото се изказват с примера че смятат голф 2 гти и астра гси за тунинг автомобили
не сум казал че голфаджиите са смотани тъпи и т.н.
всеки сам избира какво ще кара и как ще го кара

Dexer
12-05-2004, 10:22
тва че са му заключили темата е тъпо, но и ония форум не струва, така че свиркай си :)

Alfa_fen
13-05-2004, 00:44
Не знам за вас ,ама на мене ми се гади като видя голф-2,ауди80 или бмв 318 :lol: .Един ми спореше ,че АЛФИТЕ не били готини .Попитах го дали е карал някога ,и тои ме изгледа като теле.Е такива ме дразнат,не се ка4вал никога в АЛФА ама спори.

pooh
13-05-2004, 22:31
...

Dexer
13-05-2004, 22:40
добре го каза пух, добре го каза :)

alfamilano
14-05-2004, 12:27
Всичките ми приятели са Голфаджии,всеки ден ми се репчат с думите че техните коли са по здрави,по икономични и по бързи дори!!!! :lol: След дълги спорове или убеждения подкрепени с факти от моя страна те млъкваха и завършваха със приятелското:А бе мани ги бе дей..а и тъпите Алфи....:)Нито споря с тях нито говоря за коли дори само ги слушам.....и като кажат някоя глупост.......ме поглеждат и се изчервяват! :lol: Така че момчета всеки си има глава на раменете естествено че с приятелите си неможе да се карате до такава степен(критична)Само едно допълнение:Всеки път когато тръгнем някаде на разходка сме няколко каруци и една кола(на автора)стигало се е до караници кой да се качи при мен!!!А аз се смея ама якоооооооо! :lol:

street_vagabont
18-08-2004, 21:52
Италианските коли са най красивите ! От най-малките и евтини до супер бегачките серийно производство.

Kefo
21-08-2004, 22:05
Съгласен съм с Pooh ама и не то4но :? Са ако някой(един приятел) с БМВ 316 ще ми вика 4е всичко Италианско е боклук и нестава за нищо и аз да мълча и да кимъм с глава като олигуфрен е няма да стане! :evil:
Само прай опити да върти гуми само го хвали как тва било как онова било как късал всички и само повтаря " Трите букви тва е истината" Един друг приятел с Ланча Тема взе да вика трите букви-К О Ш и си е точно така.Са то си е негово БМВ-то амо що ше обижда всичко Италианско.Някой просто си го просят!Качихме се в Алфата направих няколко кръгчета,качихме се в БМВ-то направихме и с него няколко кръгчета и накрая сам сви джуки и каза че Алфата е много по-добра и повече го кефи ама тва ме дразни че говорят простотиите а после мислят! :?

Alfa User
21-08-2004, 22:29
Адски си прав, приятелю... И съм на 100% съгласен с теб! Наскоро и аз промених (може би завинаги...) мнението на един колега с Голф 3 ... пича яко се надъхваше как каручката му била невероятно возило, как страшно дърпала и колко много вървяла ... И аз го "повозих" малко из града, след което човекът каза (буквално предавам думите му) :
"Абе Голфа си е добър, ама твойта Алфа направо ми скри шапката. Ако реша да сменям колата, ще си търся като твоята"

ALFAcholik
21-09-2004, 20:18
imah audi 80 (selska mechta) bialo pri tva prodadoh go zashtoto me beshe sram da go karam veche zashtoto po goliama chast ot kontingenta det gi kara teia koli sa cigani i pensioneri sashto takiva selski me4ti sa kalibrite zabelejete povecheto kalibri kakvi gi karat ne che niama i hybavi kalibri na 4ernoto bialo ne moje da se kaje ama povecheto sa cigani vaobshte tolkva sam razo4arovan ot nemskite kaski che moga da gi plyia do ytre povecheto hora prosto sa predybedeni che italiankite ne stryvat..... samo deto italiancite im misliat sichko na tapite nemci kato zapochnem ot dizaina pininfarina i stignem do dvigatelite aa varha na aisberga mi e kato niakoi mi kaje che italiancite ne mogat da praviat DIESEL Kajete mi koi izmisli Comonrail?????????? FIAT i magnet mareli i posle sichkite kasketski avtomobilni kompanii i PEUGEOT kypiha licenza ot magnet mareli i fiat i po4naha da praviat segashnia hdi diesel koito go hvaliat syper mnogo dobre che beshe FIAT da im go izmisli inache ..... i posle italiancite ne mogat da praviat koli.

KGB
22-09-2004, 02:27
През 1987 Фиат Крома ТДИ е първият дизелов автомобил с директно впръскване.

През 1997 Алфа Ромео 156 е първият автомобил с КоманРайл.

През 2002 Алфа Ромео 147 е първия автомобил с КомаинРаил Второ Поколение.

Разработката е на Фиат и МагнетМарели...но Фиат продават лиценза на БОШ, които си плащат яко на Фиат всяка година...а БОШ от своя страна го продава на други фирми, като пак плаща и на Фиат.

Иначе ХДИтата на Пежо, са големи кенефи особе тези с ФАБ филтара....турбините масови им дават фира на по 40-50К км. Смяната на този чуден филтар заедно с 5литра специална течност за него е 2000лв. Отделно, че са доста тромави. Французите наистина имат и добри дизели...но те са вече леко в миналото

Dexer
22-09-2004, 15:26
а новите дизели на алфа и фиат (да речем от 2004 г.) имат ли филтри за саждите???

alf
23-09-2004, 16:32
мога да направя сравнение между алфетата, голф 2 1.6 бенз(на мамка ми) и ибиза 1.4 '98 (служебното). Като ускорение алфата е на второ място след ибизата ама все пак е дизел и е 2 пъти по-тежка. като возия - алфа, като здравина на ходовата част - алфа, дълговечност на двигатела - алфа, разход - алфа, интериор - алфа, екстериор - алфа. поддръжката вече е друга бира, ама пък то тва и е чара... :wink:

KGB
23-09-2004, 19:46
Дехер,

Не нямат...

1.3мултиджета изпълнява евро 4 без филтър и то е доста под нормата

1.9мултиджета също ги изпълнява без филтър....но при опел може да се поръча и филтира като опция...само че разликата от този на Пежо Ситроен е че сервизния интервал е нещо от сорта на 200 000км. а смяната му е към 500 лева...до колкото си спомням

2.4мултиджета е само с Евро 3 за сега...но от догодина стават 200коня и с Евро 4 но не знам дали ще има филтър


Новия 3.0мултидже с 250коня ще изпълнява евро 4 и без филтър до колко знам.