PDA

View Full Version : 145 QV-Turbo - Започна се



Pages : [1] 2

hf hpe
25-03-2005, 09:27
ей имало луди и сред нас, аз си мислех че само говори пък то...
сега да му мислят буталата и биелите
http://hfhpe.alfaromeo-bg.com/pictures/turbo.png
следва продължение :wink:


тази тема понеже е много стара и от времето, когато форума беше с много по-малко потребители
за това моля да не се обръща внимание на спама-а в темата
тъй като желанието на Бобо е темата да не се редактира

НО всяко ново мнение в темата трябва да бъде съобразено с правилата на раздела.

в линковете alfaromeo-bg.com да се заменя с clubalfaromeo.bg
тези дни ще си поиграя да ги оправя за да работят

paco
25-03-2005, 20:05
Туй за Делтата ли го правиш

75 2.0 turbo
25-03-2005, 20:38
XAXAXAXA е запо4на се а :wow: бобо ти нещо да кажеш или :tongue:

hf hpe
25-03-2005, 21:47
ми тя делата си има такова БЕБЧЕ
туй е за изкуствено дишане за любовницата на един форумник

Dodo 155
25-03-2005, 23:51
Е хайде УСПЕХ! :D
Ще стискаме палци всичко да е ОК :wink:
Едни по-специални буталца няма ли да и сложите :unsure: или ще правите сандвич :tongue: :D

Bobo
26-03-2005, 12:31
Ше пробаме със сандвич :wink: Пък като му излезе шунката ще туриме некви други бутала което се оказа доста трудно :whistle:

V_G_Z
26-03-2005, 14:38
пък аз влизам в другиден в казарма :cry:

75 2.0 turbo
26-03-2005, 21:43
пък аз влизам в другиден в казарма :cry:съболезнования колега за това :cry: а на турбо маняците пожелавам успешен сандви4 :tongue:

BBRC
28-03-2005, 15:32
Успех и стискам палци !!! :D

Bobo
08-04-2005, 19:30
пък аз влизам в другиден в казарма :cry:

Ей колега баш кога ще ни требе твойта подкрепа ли? Дай да те извадиме от там :wow:

ShoxXx
08-04-2005, 22:12
Bobo аз пак ще предложа да дойда да помогна...без проблеми махам въздушния филтър...ако се запецне нещо филтърчето - звънкай! :D

KGB
09-04-2005, 01:58
Официално Бобо от утре остава без Алфа :lol:


Аз утре мисля да пастирам моята колица пак...трябва за неделя като я погледнете и да ви заслепява....също трябва и аз да и монтирам едни нещица за по-добра аеродинамика...ако ми остане време де

Bobo
09-04-2005, 22:18
Мдаа ето и първите "разрушителни" снимки :lol:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/09.04.2005/

ПС. Бат Еньо направо я разколачи за отрицателно време :yes:

gigi
09-04-2005, 22:49
Поздравления за бързината с която действате :shock: , а аз мога заедно с ShoxXx да се включа за филтъра :lol: :lol:

Mury
10-04-2005, 12:22
Мдаа ето и първите "разрушителни" снимки :lol:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/09.04.2005/

ПС. Бат Еньо направо я разколачи за отрицателно време :yes: Е сега ще караш пежо 106 па да видиш ква кола е :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :tongue: :tongue: :tongue: :tongue:

75 2.0 turbo
10-04-2005, 19:13
ае бобо ти ако беше помагал вместо да снимаш само още по бързо щеше да е :lol:
п.с. моите съболезнования за състоянието на любимата скоро няма да я скиаме на пътя :yes:

Bobo
10-04-2005, 19:56
А ти вместо акъл да даваш как и колко, земи та опраи твойта да не идваме с HF HPE да я почваме :tongue:

75 2.0 turbo
10-04-2005, 22:35
А ти вместо акъл да даваш как и колко, земи та опраи твойта да не идваме с HF HPE да я почваме :tongue:оу :lol: не думаи даи първо запалете 16 волтовия тросък пък после ще се борите с моита кола :lol:

hf hpe
12-04-2005, 23:57
ето как вървят работите
сега е лесно разглабяш и меташ да му мислим като започнем да го събираме
http://hfhpe.alfaromeo-bg.com/TS%2016V%20turbo/

абе Бобо и утре със по свестен апарат, че моя на светкавица е гола водица

KGB
13-04-2005, 01:42
Амин :cry:

WhitePower
13-04-2005, 09:35
беше хубава детелинка ,
вярно че харчеше масалце ама поне ръмжеше
е сега си почива
дай боже да я видим по улиците пак и тоя път да съска от към ауспуха

Dodo 155
14-04-2005, 09:09
Абе сега гаднично изглежда как е на части :( ама после като се сглоби и тръгне колата ще е интересно :wow: :D
Пак ще я виждаме тази детелинка WhitePower :wink: Ама този път ще лети ниско :wow: :lol: :lol: :lol:

Bobo
14-04-2005, 10:13
Сега вече всичко е разглобено и пиеме бира и ядеме пица :lol: :lol: :lol:. А ето и как се шлайфа блок ама от външната страна че от вътре си е супер :wow:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/14.04.2005/

Nikiboy
14-04-2005, 10:19
Бобо, може до като тече ремонта да организираш демота с билетчета+ безплатно заснемане как цъкаме :kicking:

Dodo 155
14-04-2005, 10:21
Ха :cheers: тогава :wink: Да не се :drunk: и да качите некой ДВГ от Орел или VW :wow: :lol: :lol: :lol:
Къде си пиете биричката, та да се присъединиме и ние :whistle: Може да туриме и по едно рамо :wink: :whistle:

virusalfa
14-04-2005, 10:51
Как ще качат от скръцотина двигател,бе,да не са улави :tongue:

Naso
14-04-2005, 13:55
бе то там има 1-2 двигателя от Роувър :whistle: дизелчета, ВМ май им викаха :clap: а знаем, че Бобо искаше следващия му двигател да е дизел :yes: особено след италфеста :oops: ако е рекъл бате Еньо :innocennt: Бобо ше черпи :flex:

Dexer
14-04-2005, 15:20
тва търкане на ръждата с естетична цел ли е? :shock:

valjo
14-04-2005, 15:29
тва търкане на ръждата с естетична цел ли е? :shock:
качва коне беее :tongue:

Dexer
14-04-2005, 15:32
ми дай и ние да си ги тръкнеме тогава :D

75 2.0 turbo
14-04-2005, 20:03
А ето и как се шлайфа блок ама от външната страна че от вътре си е супер
Да бе ти я изкара 4исто нова тая кола еи :lol: аде сабираите ко сте я залъскали толкоз тази котура :lol: :lol: :lol:

Bobo
15-04-2005, 08:36
Ето защо шлайфахме кат луди :wink:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/15.04.2005/

:lol: :lol: :lol:

Bobo
15-04-2005, 08:50
А ето и как се шлайфа блок ама от външната страна че от вътре си е супер
Да бе ти я изкара 4исто нова тая кола еи :lol: аде сабираите ко сте я залъскали толкоз тази котура :lol: :lol: :lol:

Дори за мое учудване си е като нова :tongue:

WhitePower
15-04-2005, 14:16
само не разбрах тоя цвят как го догодихте
псециално изпълнение ли е или просто сте яли нещо дето не е требвало да го ядете
иначе идеята е добра дано и боята е високотемпературна иначе след 1 месец няма да има и помен
а незнам за основата как set я подговили или просто с псрежат отгоре

valjo
15-04-2005, 16:31
бе тва е на бобо от телефона снимката беее
затва изглежда така иначе е алфа росо по парт номер;)

75 2.0 turbo
15-04-2005, 20:07
ае бобо тоя цвят сутринта у тоалетната ли ти доиде на ум ???
:lol: :wallbash: :wow: :yawn: :tongue:

hf hpe
15-04-2005, 21:10
бе тва е на бобо от телефона снимката беее
затва изглежда така иначе е алфа росо по парт номер;)

Вальо и аз искам такъв парт номер ма да е в жълтичко
казах му на Бобо да купи червена температуро устойчива боя, той купил тва лайно. Ма така е като някой хора като не отбират чужди езици, то си пише кат за бели ора BROWN.
Иначе боята издържа до 600 градуса, и е специално за блоковеи от сребристо бяло или черно Бобо избрал....

А сега как се "оперира" истински Cuore Sportivo
http://hfhpe.alfaromeo-bg.com/TS%2016V%20turbo/crankcase_red.jpg

KGB
16-04-2005, 01:12
Това с фотошоп ли е направено Червено :tongue:

На Бобо му казах, че имаме магазин за авто и секви бой с намаления ама то нали знаеш...нищо за жълтичкото ще измизлиме нещо

hf hpe
16-04-2005, 02:46
а сега нещата малко по-подредено и с коментари :wink:

http://hfhpe.alfaromeo-bg.com/Bobo's145QV_turbo/

Kostadin
16-04-2005, 08:21
а сега нещата малко по-подредено и с коментари :wink:

http://hfhpe.alfaromeo-bg.com/Bobo's145QV_turbo/
евала станало е супер само в същия дух :thumb:

valjo
16-04-2005, 08:22
:notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Dodo 155
16-04-2005, 09:27
а сега нещата малко по-подредено и с коментари :wink:

http://hfhpe.alfaromeo-bg.com/Bobo's145QV_turbo/
:wow: :clap: :clap: :clap:
Много добре си го измислил :thumb:
Ще чакаме да видим какво е станало, след като се събудиш .... :whistle:

hf hpe
16-04-2005, 10:14
абе Насоооооооооооо
вземете го сверете този часовник на форума бе
ние до Съб Апр 16, 2005 1:46 am бехме на кръчма с Бобо

hf hpe
16-04-2005, 10:27
момчета днес и утре който иска извънредни срещу при "капчука"
днес след 17:00
утре сме от раничко

Bobo
16-04-2005, 22:55
ае бобо тоя цвят сутринта у тоалетната ли ти доиде на ум ???
:lol: :wallbash: :wow: :yawn: :tongue:

Тикво тва го и....х за да има основа бе господин бояджия :tongue:

Bobo
16-04-2005, 22:56
а сега нещата малко по-подредено и с коментари :wink:

http://hfhpe.alfaromeo-bg.com/Bobo's145QV_turbo/

Браво бе ти си бил и web дизайнер :clap:

Mury
16-04-2005, 23:00
А къде е това искам да дойда да видя какви ги вършите :tongue: :tongue: :tongue: Кап4ука имам предвид :yes: :yes:

Bobo
16-04-2005, 23:12
Виж тук:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/kapchuka.jpg

Като стигнеш там обади се :wink:

Mury
16-04-2005, 23:16
Ок де ама преди ХЕИ ли да завия или 4ак горе на баира

gigi
17-04-2005, 00:10
Улицата се казва Враня и Хеи-то се намира на нея. От опълченска малко трудно се завива затова бих ти препоръчал ако идваш по Сливница да завиеш в първата уличка след Опълченска на дясно (то е забранено ама няма проблем) и като караш по уличката завиваш на първото крастовищте (което е след 30 метра) пак на дясно и ще видиш много Алфи, спираш някъде и в белия блок има потземен паркинг входа му обикновенно е между две 156-ци.
А днес се уверих че блока на Бобо найстина е като нов и с червената боя е станал супер. :clap:

hf hpe
17-04-2005, 00:18
само се оказа, че вчера на 100 грама дядова усукавица не съм могъл да си спомня добре хронологията, та за това на сайта има леки промени

Pepko_Bepko
17-04-2005, 09:00
Поздравявам ви за ентусиазма които проявявате.От личен опит зная че щом сте се захванали и сте я разглобили няма как да не я направите.:)Какво стана с турбо буталата?Измислихте ли нещо?Къв е размера,че имам на предвид едно комплектче....С валовете какво ще правите?И накарая един съвет ама без да се засягате на искам да убиждам никого.Стараите се да работите по чисто.Кви бяха тез мазгочи?

Dodo 155
17-04-2005, 09:45
Поздравявам ви за ентусиазма които проявявате.От личен опит зная че щом сте се захванали и сте я разглобили няма как да не я направите.:)Какво стана с турбо буталата?Измислихте ли нещо?Къв е размера,че имам на предвид едно комплектче....С валовете какво ще правите?И накарая един съвет ама без да се засягате на искам да убиждам никого.Стараите се да работите по чисто.Кви бяха тез мазгочи?
Абе доста чисто работят момчетата :yes: :wink: Ти виждал ли си и други гаражи :whistle: Ако говориш за сервизите, където е като аптека, да знаеш, че там работа не се върши :yes: :wink: само се чисти :tongue:
Браво :clap: блока е станал много добре, след корекцията :tongue: :D
Ако имам време днес, ще мина да Ви видя :wink:
УСПЕХ!

Pepko_Bepko
17-04-2005, 10:10
Поздравявам ви за ентусиазма които проявявате.От личен опит зная че щом сте се захванали и сте я разглобили няма как да не я направите.:)Какво стана с турбо буталата?Измислихте ли нещо?Къв е размера,че имам на предвид едно комплектче....С валовете какво ще правите?И накарая един съвет ама без да се засягате на искам да убиждам никого.Стараите се да работите по чисто.Кви бяха тез мазгочи?
Абе доста чисто работят момчетата :yes: :wink: Ти виждал ли си и други гаражи :whistle: Ако говориш за сервизите, където е като аптека, да знаеш, че там работа не се върши :yes: :wink: само се чисти :tongue:
Браво :clap: блока е станал много добре, след корекцията :tongue: :D
Ако имам време днес, ще мина да Ви видя :wink:
УСПЕХ!
Ами аз не съм виждал гаражите им.Видях снимките когато свалят мотора и затова си направих такива изводи....ОКС?:)

75 2.0 turbo
17-04-2005, 14:39
[quote="Pepko_Bepko":3svm5eog]Поздравявам ви за ентусиазма които проявявате.От личен опит зная че щом сте се захванали и сте я разглобили няма как да не я направите.:)Какво стана с турбо буталата?Измислихте ли нещо?Къв е размера,че имам на предвид едно комплектче....С валовете какво ще правите?И накарая един съвет ама без да се засягате на искам да убиждам никого.Стараите се да работите по чисто.Кви бяха тез мазгочи?
Абе доста чисто работят момчетата :yes: :wink: Ти виждал ли си и други гаражи :whistle: Ако говориш за сервизите, където е като аптека, да знаеш, че там работа не се върши :yes: :wink: само се чисти :tongue:
Браво :clap: блока е станал много добре, след корекцията :tongue: :D
Ако имам време днес, ще мина да Ви видя :wink:
УСПЕХ!
Ами аз не съм виждал гаражите им.Видях снимките когато свалят мотора и затова си направих такива изводи....ОКС?:)[/quote:3svm5eog]ами даи фани се бе батка и ти си снимаи гаража па да те видим какъв си 4истофаиник :idea: или ти само еи така просто си говориш а? ако не те кефи гаража ела па го по4исти :idea: :evil:

Pepko_Bepko
17-04-2005, 20:47
[quote=Dodo155][quote="Pepko_Bepko":1xkzcanq]Поздравявам ви за ентусиазма които проявявате.От личен опит зная че щом сте се захванали и сте я разглобили няма как да не я направите.:)Какво стана с турбо буталата?Измислихте ли нещо?Къв е размера,че имам на предвид едно комплектче....С валовете какво ще правите?И накарая един съвет ама без да се засягате на искам да убиждам никого.Стараите се да работите по чисто.Кви бяха тез мазгочи?
Абе доста чисто работят момчетата :yes: :wink: Ти виждал ли си и други гаражи :whistle: Ако говориш за сервизите, където е като аптека, да знаеш, че там работа не се върши :yes: :wink: само се чисти :tongue:
Браво :clap: блока е станал много добре, след корекцията :tongue: :D
Ако имам време днес, ще мина да Ви видя :wink:
УСПЕХ!
Аиде стига не съм искал да се заяйдам и да убийдам никои.Ко токова казах.Сори...............
Ами аз не съм виждал гаражите им.Видях снимките когато свалят мотора и затова си направих такива изводи....ОКС?:)[/quote:1xkzcanq]ами даи фани се бе батка и ти си снимаи гаража па да те видим какъв си 4истофаиник :idea: или ти само еи така просто си говориш а? ако не те кефи гаража ела па го по4исти :idea: :evil:[/quote:1xkzcanq]

hf hpe
17-04-2005, 21:34
ей Павка недей така с лошо бе
Пепко буталата трябва да са 83 че Бобо не иска да стържеме блока
иначе за жалост гаража в който работим е пълна скръб, но нямаме възможност за по добър
там където сваляме мотора ползвахме един сервиз набързо, пък и е нормално да капне малко масло после всичко е почистено

айде с мир

V-max
18-04-2005, 01:32
Ммм бравос , много интересен проект :yes: . Интересно ми е каква е цялостната концепция ? Колко КС се очакват , на какво нялягане на Турбото , от какво е таз турбинка и какво ще правите с електронното управление... ? Малко доста въпроси станаха , но идеята е добра наистина - базата е добра според мен

10х

Mury
18-04-2005, 01:40
Абре нещата вървят на добре да по4акаме па ше видиме :tongue: :tongue: :tongue: :tongue: Блока просто плаши да знаеш Бобо :wow: :wow: :wow:

Bobo
18-04-2005, 21:59
Ммм бравос , много интересен проект :yes: . Интересно ми е каква е цялостната концепция ? Колко КС се очакват , на какво нялягане на Турбото , от какво е таз турбинка и какво ще правите с електронното управление... ? Малко доста въпроси станаха , но идеята е добра наистина - базата е добра според мен

10х

Ми турбината е Т30, налягането 0.7-0.8, конски сили колкото излязат ;), а за електроното ти какво можеш да предложиш?

V-max
18-04-2005, 22:23
:shock: :shock: :shock: 0,7-0,8 ??? :D :D а на каква степен на сгъстяване по-точно ще стане това ... ? :idea:

За електронното управление има доста варианти , но сред тях не е серийното ЕКУ от атмосферката .... поне за мен де, а тез буталца...ух,ух - горко им . На цената на един "марков" чип мога да ти предложа цяла програма , но не мога да помогна в изолиран случай без да е ясна цялостната концепция на нещата.

Bobo
18-04-2005, 22:26
Дай ги тия вариянти и ние като "КЛИЕНТ" да видим за какво става въпрос :wink:

П.С. Това е изолиран случей ако беше неизолиран щях да си купя готов чип :tongue:

V-max
18-04-2005, 22:35
Дай ги тия вариянти и ние като "КЛИЕНТ" да видим за какво става въпрос :wink:

П.С. Това е изолиран случей ако беше неизолиран щях да си купя готов чип :tongue:

май не се изразих правилно - исках да кажа , че трябва да се направи всичко от един екип , а не няколко човека да действат без да знаят идеите на останалите...

Според мен ти трябва задължително една stand alone , custom изпускателен колектор и поне едни турбо бутала . Иначе оставаш на безопасните 0,4 Бара ... Тез 3 неща имах предвид под "програма" , а за цената малко я подцених май като се замисля сега

Bobo
18-04-2005, 23:38
Дай ги тия вариянти и ние като "КЛИЕНТ" да видим за какво става въпрос :wink:

П.С. Това е изолиран случей ако беше неизолиран щях да си купя готов чип :tongue:

май не се изразих правилно - исках да кажа , че трябва да се направи всичко от един екип , а не няколко човека да действат без да знаят идеите на останалите...

Според мен ти трябва задължително една stand alone , custom изпускателен колектор и поне едни турбо бутала . Иначе оставаш на безопасните 0,4 Бара ... Тез 3 неща имах предвид под "програма" , а за цената малко я подцених май като се замисля сега

А остави "хардуера" на "мозъците" и кажи какво можеш да предложиш като софтуер :yawn:

Alfamaniak
18-04-2005, 23:45
Linux :punk: :lol: :lol: :lol: майтап да става

V-max
18-04-2005, 23:53
А остави "хардуера" на "мозъците" и кажи какво можеш да предложиш като софтуер :yawn:



Така поставени нещата ще ти отговоря - Каквото поискате )))

hf hpe
19-04-2005, 00:00
А остави "хардуера" на "мозъците" и кажи какво можеш да предложиш като софтуер :yawn:



Така поставени нещата ще ти отговоря - Каквото поискате )))

ми тогава не искаме нищо сложно
ще бъде сменен дебитомера с такъв който да може да мери количеството въздух което ще преминава през него без да удря максимума
ще бъдат поставени дюзи с подходящ дебит

от там нататък искаме
преправане на самата програма на ЕКУ-то така че да игнорира EGR-клапана и през неговите изводи които излизат от ЕКУ-то да се управлява overboost соленоид
както споменахме и преди това ремапването е задължително

V-max
19-04-2005, 00:05
можеш ли да ми дадеш изчетен оригиналния чип ? За буст контрол съм на 99% сигурен , че няма да стане

Bobo
19-04-2005, 00:09
Батко откажи се тука се говори за overboost solenoid ти фана та направи boost controller :lol: :lol: :lol:

П.С. Аз такова quality чипване нещем бе бате Еньо :whistle:

hf hpe
19-04-2005, 00:10
можеш ли да ми дадеш изчетен оригиналния чип ? За буст контрол съм на 99% сигурен , че няма да стане

за сега не сме стигнали до там, но го карам Бобо да купи ковани бутала, защото си мисля аз да се заема с ремапването и като си счупя главата тогава ще търсиме "по-добри специалисти"
а то тънкоста е именно преправянето на програмата за управление- за което сега изучаваме деасемблиране на intel8051

V-max
19-04-2005, 00:23
буталата са задължителни , имам оферта от USA , но се чака около 3 месеца ако са по-специфичен размер и ги няма готови. По-около 200$ илзизаше за моя мотор , но засега съм пас

Иначе , по-спокойно бре - нито ви насилвам нещо да ви помагам нито да ви продавам :D нали обменяме мнения само . Така или иначе не вкарвам нищо "авторско" в софтуерите , с които разполагам , ами съм просто един "монтажник" )))))) Затова пък разчитам на професионалисти за пълнежа :tongue:

hf hpe
19-04-2005, 00:45
вих за буталата е интересно давай офертата

V-max
19-04-2005, 01:05
вих за буталата е интересно давай офертата

дай спецификации :yes: - диаметър , желана степен на сгъстяване и тн

Pepko_Bepko
21-04-2005, 21:28
Имам турбо бутала от Делта 84 мметрови,но мисля че няма да ви свършат работа.Сори:(

Bobo
22-04-2005, 00:36
Благодарение на бате Еньо сайта е упдейтнат :wow:

http://hfhpe.alfaromeo-bg.com/Bobo's145QV_turbo/

Max
22-04-2005, 22:38
Благодарение на бате Еньо сайта е упдейтнат :wow:

http://hfhpe.alfaromeo-bg.com/Bobo's145QV_turbo/

:clap: :clap: :clap:

75 2.0 turbo
22-04-2005, 23:21
:lol: :lol: :lol:

Bobo
23-04-2005, 22:37
Ти се хилиш ма ни се е.а м....а от шлайфане :shoking:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/23.04.2005/tikva1.jpg

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/23.04.2005/tikva2.jpg

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/23.04.2005/tikva3.jpg

Mury
28-04-2005, 18:08
Аре ве ко стаа със сайта нещо го занемарихте :tongue: :tongue:

Bobo
28-04-2005, 23:02
Ето ви малко актуално инфо и снимки :tongue:

Свършихме с портовете и почнахме горивните камери.
Също така сме почти готови с клапаните:
http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/28.04.2005/P4280441.JPG

П.С. За сайта надявам се че бат Еньо ще го упдейтне като намери време :whistle:

Dodo 155
29-04-2005, 00:13
Абе Бобо, много са ти малки клапаните :tongue: :lol: :lol: :lol: Ти сигурен ли си, че мотора ти е 2,0 :unsure: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Иначе за положеният труд :clap: :clap: :clap: Много добре са изчистени :yes: :D

Bobo
29-04-2005, 00:34
Абе аз съм сигурен а ти гледаш ли че 4 клапана две свещи и место за нищо друго нема как да са по големи

Dodo 155
29-04-2005, 00:39
Абе аз съм сигурен а ти гледаш ли че 4 клапана две свещи и место за нищо друго нема как да са по големи
Шегувах се колега :wink: :D :D :D Ясно ми е, че мястото е ограничено, а и големината на клапана, не е критерий за качествена работа :wink: и ти го знаеш това :wink:

Bobo
29-04-2005, 00:43
Бе то ясно че се шегуваш ма нестига че Еньо ми надува главата че са малки ми сега и ти дето вие с 155-ците 8 волтови клапаните са ви големи колкото бутала на сузуки суифт :wow: :lol:

П.С. И нали не се засягате тва е благородна завист :wink:

V_G_Z
30-04-2005, 20:27
ееее айде де аз викам до клетвата и ве4е 6те има дино тестове :D
ама аийде малко по подробно за хардуера и за контрола ... аз и преди предложих за 8В страия ТС със верига 4е по лесно се работи с него ..... тука с тая малката све6т каква е хавата ? или без нея ?
айде по 4евръсто 4е ми се гледа не6то интересно..... тука освен самоходна артилерийска гаубица турбо дизел по интересно няма :cry:

V_G_Z
01-05-2005, 20:24
.... само да вметна 4е заводските фази на ТС и ВИВТ актуатора не са хи4 подходя6ти при турбиниране .... след 2000 оборота се вклу4ва актуатора на см. вал и става едно презастъпване на фазите на двата вала което хи4 не е добре за турбо.... трябва да се остави см вал на затворени фази(изклу4ен актуатор) за по бързо боостване.... абе я намерете фазите на двата вала със и без вкл актуатор..... :D на кви градуси отваря единия и затваря другия да видим ква е хавата.... актуатора лесно се изклу4ва като се разка4ат кабелите към него ама незнам дали ЕКУ-то няма да наби4и няква гре6ка и да влезе в някви сервизни рейжими :? .... не си играйте да полирате изп портове смисъл няма никакъв....само да се отстранят ръб4етата и неравностите от отливката е достатъ4но.....
мен сърцето ми се къса като не мога да си видя любимата :cry:

Bobo
01-05-2005, 22:42
Колега нема никви ядове според предварителните проучвания дали ще имаш една две или повече свещи :wink: За фазите съм проверил никой който слага на този двигател турбо не сменя валовете и фазите :wink: За останалото бат Еньо мое да каже по компетентно :yes: А за полирането ... мани то като се почна и като сме двама маняци и си :wc: та в момента всичко е полирано сега полираме горивните камери :whistle:

75 2.0 turbo
01-05-2005, 23:37
колкото до фазите на 100%този актуатор ще влоши работата в боост режим ама вии маи не сте опрели до там :lol:

Bobo
05-05-2005, 01:17
Арее тиквата е готова утре сигур ще я носиме да я закопчат и пришлайфат и почваме да сглобяваме :wow:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/04.05.2005/

hf hpe
05-05-2005, 16:49
бе какво сте го захванали този актуатор бе, та Бобо не може да спи вече една седмица бе.
Актуатора измества вала в ниските обороти, а във високите(дето се очаква буст), все едно е изключен
а и да ви светна има италянски турбо мотор който си има тази системка и си бачка много добре


а сега за утре, който иска да се пробва на туниг (на чужда кола е най-лесно) да заповяда утре, но преди това да си припомни случая за Том Сойер и супер "сложната работа" за боядисването на оградата (топчета не приемам, ябълки може :lol: )

KGB
08-07-2005, 14:34
Та до къде стигнахте???

hf hpe
08-07-2005, 20:21
Bobo е на море с турбо такси :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gigi
09-07-2005, 01:06
Bobo е на море с турбо такси :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Искам и аз такова такси 8) 8)
А кога ще почвате пак и много работа ли ще има.

Mury
09-07-2005, 17:21
А бре май нямат много работа и е време ве4е да пиеме зза новия бега4 в клуба :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: т.е. незнам колко работа имат ама... :P :P :P

Bobo
14-07-2005, 00:12
Такаа сега да покажеме какво НЕ трябва да правите :shocked: :!:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/12.07.2005/Image007.jpg

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/12.07.2005/Image008.jpg
Остатъците от буталото в картера :shock:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/12.07.2005/Image009.jpg
Самото бутало отдолна страна (или поне квото е останало :spell: )

Повече коментари от бат Еньо :grandpa:

EvgeniiM
14-07-2005, 00:25
Е с какво толкова го разсърдихте :frown:

WhitePower
14-07-2005, 12:25
и сега кво пак основен ремонт

valjo
14-07-2005, 12:27
и сега кво пак основен ремонт

сега направо нов блок ....

WhitePower
14-07-2005, 12:33
ауууууу :tequilla:
бобо сигурно му се е приревало
така и не можах да я вида в движение :rip:

Max
14-07-2005, 12:34
сега направо нов блок ....

:cry: Неприятна работа! :crybaby:

valjo
14-07-2005, 12:37
ауууууу :tequilla:
бобо сигурно му се е приревало
така и не можах да я вида в движение :rip:
е тя измина към 100м сичко на сичко :rip:

бобо и еньо не бяха от най-щастливите но ...
хубавото е, че има резервен блок :):):)
демек, с малко усилия .... :boost:
:Bolt:

Mury
14-07-2005, 17:16
Е кога успяхте бе бате снощи нали като се видяхме нищо нямаше :dunno: :crybaby: :dunno: :no:

valjo
14-07-2005, 19:20
Е кога успяхте бе бате снощи нали като се видяхме нищо нямаше :dunno: :crybaby: :dunno: :no:

алоооо :director:

снощи "резервнио" блок си седеше на палето бе :torch:

Dodo 155
14-07-2005, 19:37
Стига с тия критики, допусната е малка грешка, все пак :idea:
Важното е, че има резервен блок и скоро ще видиме дрифтче с QV-то :respect:
Това, с което се пребориха Бобо и Еньо не бе хич малко, а и колко хора правят такива преработки - на пръсти се броят :wink:
Хайде да им пожелаеме УСПЕХ и да стискаме палци всичко да мине по масло (Селения или МОТУЛ 0W60 :tongue: ) :clap2:

valjo
14-07-2005, 19:54
Стига с тия критики, допусната е малка грешка, все пак :idea:
Важното е, че има резервен блок и скоро ще видиме дрифтче с QV-то :respect:
Това, с което се пребориха Бобо и Еньо не бе хич малко, а и колко хора правят такива преработки - на пръсти се броят :wink:
Хайде да им пожелаеме УСПЕХ и да стискаме палци всичко да мине по масло (Селения или МОТУЛ 0W60 :tongue: ) :clap2:
аа аз лично сум тооолко далече от сяква мисъл за критика ...
това, което бобо и еньо направиха си е за много много :respect:

искам да се присъединя към пожеланията за успех и повече късмет с "резервнио" мотор :) :) :)
па ко не е тоа , ше е 8в ТС + мурбо :dark:

Venci
15-07-2005, 10:18
Ужас! :crybaby: Защо е станала тази салата? :( Добри, че имате друг блок наоколо.

Gogata
15-07-2005, 22:03
Всяко зло за добро! :yes: нали знаете поговорката :wink: Случват се и такива работи,но това което решихте и направихте сами е много по-важно! успех и продължавайте със същия ентусиазъм! :bg:

V_G_Z
16-07-2005, 18:58
еееее стига де :no: кво стана дайте малко инфо ... баси та6ака :cry: мноо е гадно така като стане ... аз съм свикнал ве4е макар 4е нямам такива мажорни повреди ... :(

Bobo
16-07-2005, 22:10
Инфото е че от много зор и от питане през пет минути кво става избързахме и забраихме малко зегерки на буталните болтове :bash:

75 2.0 turbo
16-07-2005, 22:34
бастунска работа за която съм сигурен 4е си е виновен само бобо :lol:

Bobo
16-07-2005, 22:36
бастунска работа за която съм сигурен 4е си е виновен само бобо :lol:

Не съм само аз като се има предвид че изобщо неисках да ги свалям тия болтове ма Еньо нали е човъркач :lol:

75 2.0 turbo
16-07-2005, 22:38
да бе сега енио ти е виновен тя колата си караше ти сра горе и сега си търси други да са ти виновни 8)

Mury
17-07-2005, 17:42
Инфото е че от много зор и от питане през пет минути кво става избързахме и забраихме малко зегерки на буталните болтове :bash:Аре па са ние сме ти виновни стига ако оби4аш :Topic-is-closed-bg: :biker: :cheers:

virusalfa
18-07-2005, 16:06
Ами в случая е станало като в поговорката:Много баби-хилаво дете,за съжаление.....Бог да го прости буталото :priest:

75 2.0 turbo
23-07-2005, 21:24
еи вирус аз викам и блока да го прости бог :?
бобо аиде 4е ве4е темата запада :roll:

virusalfa
23-07-2005, 21:35
:priest: :priest: :priest: един умира,друг се ражда! Не забравяйте,че Господ е българин :lol:

madeinbg
30-07-2005, 20:09
continue?

valjo
30-07-2005, 20:24
мдах, тоя уикенд, дай Боже :priest:
требе да запали ....

поне :)

75 2.0 turbo
30-07-2005, 20:35
даи боже :!:

Naso
01-08-2005, 00:26
Запали бе и върви даже :biker:

valjo
01-08-2005, 00:30
Запали бе и върви даже :biker:
разкажи повече де !!!!

hf hpe
01-08-2005, 00:41
Запали бе и върви даже :biker:
разкажи повече де !!!!
ми вече има още 200 метра разходка, пък да видим :roll:

Dodo 155
01-08-2005, 11:24
... ми вече има още 200 метра разходка, пък да видим :roll:
БРАВО :clapping: :thumbup: :firstprize: Щом е направила 200м страшно няма :tooth:
Миналия път на 100м се :wc: .... минали сте фаталния метър успешно :naughty: :clapping: :metal:
Да ме запишете в списъка за кръгче с QV Turbo :holiday:

Bobo
01-08-2005, 12:30
Да тоя път и електрониката си показа че е интелегентна и се самонастрои :lol:

hf hpe
02-08-2005, 10:11
Да тоя път и електрониката си показа че е интелегентна и се самонастрои :lol:
да ма рацера зад волана не може да се самонастрои
вече и полицаите са почерпени по случая

BatVas
02-08-2005, 10:17
Да тоя път и електрониката си показа че е интелегентна и се самонастрои :lol:
да ма рацера зад волана не може да се самонастрои
вече и полицаите са почерпени по случая

Започнахте ли вече да го гоните :D че са успяли и полицаите да Ви засекат :shock: Как се държи за момента - в смисъл доволни ли сте ???

Lucky
02-08-2005, 10:25
Честито, сложете някоя снимка на това изделие.

hf hpe
02-08-2005, 11:15
...Как се държи за момента - в смисъл доволни ли сте ???
бе ние сме доволни за сега, ма ако питате бобовица колата е бръкма :evil:

valjo
02-08-2005, 17:09
днес и аз го видях, много добре бучи :))))
хвала :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:


айде ся да се на Господа да се пооомоолииимммм :priest:

02-08-2005, 23:12
днес и аз го видях, много добре бучи :))))
хвала :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:


айде ся да се на Господа да се пооомоолииимммм :priest:

Хвала такива человеци :boost:

gigi
03-08-2005, 01:14
И аз я видях и много и се накефих. Дано няма повече ядове и скоро да и разберем целият потенцял.
Хвала на такива хора като Бобо и Енъо за търпението, усърдието и амбициозността :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Bobo
04-08-2005, 00:51
Така сега малко обновяване:

Това беше ситуацията в събота:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/01.08.2005/Image041.jpg

Bobo
04-08-2005, 00:53
Обаче в неделя вечер: :lol:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/01.08.2005/Image042.jpg

Двигателя работи :wink:

Dodo 155
04-08-2005, 13:37
Незнам тия у завода дали ще разберат какво направихте с колата, ама във Формула 1 могат да Ви призоват :wink: 2-ма да свалите, разглобите, сглобите и качите мотора и то за по-малко от 24 часа е направо :respect: :clap:
БРАВО :clap2: :bowdown: :respect:

п.с. Бобо, много реклами на СУБАРУ си гледал с тая чашка :tongue: :tooth: :tooth:

virusalfa
05-08-2005, 21:31
Това с чашката е мираж :lol: бобо,оти не я напълни догоре,бе? :devil: :devil:

ShoxXx
08-08-2005, 05:17
Днес бяхме с Бобо на Божурище да засичаме QV - Turbo-то, ама за съжаление не даде времена под 16.21сек на 400м. Има явно някакъв проблем, защото само чипосани Астри дават по около 16.00сек. Ще разберем какво е...и после ще пукаме другите...

PS Мойта дава 16.07 на Божурище, така че явно тая на Бобо има проблем, ама какъв...аз мисля че може да е от генерацита нещо да се спъва след трета скорост...

Venci
08-08-2005, 09:52
Добре де, ама не ми стана ясно какво стана с разработването на двг-то та вече се ходи на Абажурище? Не, че не знам какво е отвътре да те чопли и човърка все едно усещаш горещия чай, който се стича по хранопровода ти, но все пак :dunno: . То колкото майстори, толкова и теории има за сработването и улягането на чарколяците и аз самия не мога да се спра на никоя разумна признавам :spiteful:

Bobo
08-08-2005, 17:42
Днес бяхме с Бобо на Божурище да засичаме QV - Turbo-то, ама за съжаление не даде времена под 16.21сек на 400м. Има явно някакъв проблем, защото само чипосани Астри дават по около 16.00сек. Ще разберем какво е...и после ще пукаме другите...

PS Мойта дава 16.07 на Божурище, така че явно тая на Бобо има проблем, ама какъв...аз мисля че може да е от генерацита нещо да се спъва след трета скорост...

Ти от малък ли сънуваш толкова бе :evil: Бил си ти у нова телевизия и си гледал на зара гъзо :!:

valjo
08-08-2005, 17:46
Бил си ти у нова телевизия и си гледал на зара гъзо :!:
мммм :wub: :whip:

ShoxXx
09-08-2005, 05:22
Тва не е отношение към потребител искам да ви кажа...
Аз какво лошо съм ви казал, че ме нападате...Зара...ми мн си е готена Зара...а Бобо като падне на гонка и вечено трябва да засегне някой!
Виж ся Бобо, знам че тука в тоя форум много хора ти вярват, само че аз едно нещо искам да ти кажа, а именно, да си гасиш турбото у сряда и да кибичиш пред телевизоръ да чъкъшъ SMS-и на Шоки... :twisted:

PS Днес карах с 210 на цариградско...без турбо!!!!

gigi
09-08-2005, 11:30
Е значи аз ако ви хвана ше ви цепна яко че са нещо бегачката въри мнооооо. :tooth: :tooth: :tooth:
Ама нема да звъннете да ви изложа малко а ходите без мене :dark2:
Шоки дай тая Зара на сам ве бате :hump: стига я стиска само за теб.

valjo
09-08-2005, 20:50
малко новини и снимки с днешна дата
колата е при Божо, както каза Бобо "на козметик" :)
Общ поглед под капака:
<a href="http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/DSC00079.JPG">
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/DSC00079%20(Large).JPG</a>
Турбото:
<a href="http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/DSC00081.JPG">
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/DSC00081%20(Large).JPG</a>
Смукателите:
<a href="http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/DSC00082.JPG">
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/DSC00082%20(Large).JPG</a>
АЛФА РОМЕО:
<a href="http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/DSC00080.JPG">
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/DSC00080%20(Large).JPG</a>

stefi
09-08-2005, 21:23
супер изглежда :wink: .ама много ми е интересно с колко се е увеличил вървежа нищо не видях написано по въпроса , айде бе Bobo похвали се ,че и на мен ми минава мисълта за турбо :lol:

valjo
09-08-2005, 21:35
супер изглежда :wink: .ама много ми е интересно с колко се е увеличил вървежа нищо не видях написано по въпроса , айде бе Bobo похвали се ,че и на мен ми минава мисълта за турбо :lol:
е за резултати ще трябва да изчакаме чипа....

Bobo
10-08-2005, 11:55
Малко търпение и ще ви пусна филмче на което Shoxxx изглежда като комар в огледалото ми :mrgreen:

valjo
17-08-2005, 18:23
Последни снимки от преди половин час
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/DSC00118%20Medium.jpg (http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/DSC00118.JPG)

Bobo
18-08-2005, 01:53
Абе ти кажи дали върви че Еньо ме скъса от бъзик дееба аз немоа предцена :roll:

ShoxXx
18-08-2005, 02:13
Еееееееееееебати дилъра..............как можа да надупчиш колата бе???
Само да те видя следващия път...само ми ела Бобовинке!!! :laser:

valjo
18-08-2005, 08:00
Абе ти кажи дали върви че Еньо ме скъса от бъзик дееба аз немоа предцена :roll:
ами батко тя и преди много вървеше, незнам дали така си обръщаше оборотомера като сега, но и аз вече ако мога да прецена те на...
ми то има лесно, седаме в колата на насо правим две три тръгвания спирания
с твойта същото и така ше разберем най грубо

hf hpe
18-08-2005, 10:03
Еееееееееееебати дилъра..............как можа да надупчиш колата бе??? :th_up:

Bobo
18-08-2005, 10:47
Насо днеска организираме гонка за справка :wink:

Абе вас кой ви пита за надупченото бре :screwy:
По добър колд еър интейк нема :lol: дига 10 коня дееба :laughing1:

Mury
18-08-2005, 11:28
Насо днеска организираме гонка за справка :wink:

Абе вас кой ви пита за надупченото бре :screwy:
По добър колд еър интейк нема :lol: дига 10 коня дееба :laughing1:Искам и аз такъв дееба :evil: :evil: :biker:

hf hpe
18-08-2005, 11:32
...По добър колд еър интейк нема :lol: дига 10 коня дееба :laughing1:
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
абе Зарко намери му по-добра дрога бе

Bobo
19-08-2005, 13:26
Преди малко благодарение на G-Tech-a на Jorko :notworthy: Премерих звяра и ме изненада:

0-100 - 6.42 сек
400м - 14.83 сек
Терминална скорост 165км/ч

:shocked: :shock: :notworthy: :super: :bowdown:

П.С. Не ми стигат имотиконите и тва е само на 0.3 бууст :twisted:

pr_00f
19-08-2005, 13:29
Леле леле леле каква стана тя . Ами честито . Струваше си всички усилия които положихте с Еньо. :clap: :clap: :clap:

BBRC
19-08-2005, 13:41
:clap2: EVALA :clap2:

Gogata
19-08-2005, 20:55
400м - 14.83 сек
а това не е ли най-доброто или едно от най-добрите времена за това разстояние? :wink: :clapping: Бобо и Бат Енъо,добра работа(меко казано)свършихте :Bolt: Сега Жорко ще си има конкуренция :wink:

KGB
19-08-2005, 22:56
До като стигнат Жорко ще има още доста да поработат...но на тях не това им е целта.

75 2.0 turbo
23-08-2005, 15:03
До като стигнат Жорко ще има още доста да поработат...но на тях не това им е целта.А каква им е целта на тях ??? :roll:

Bobo
23-08-2005, 16:49
До като стигнат Жорко ще има още доста да поработат...но на тях не това им е целта.А каква им е целта на тях ??? :roll:

Ми няма да го настигаме направо го подминаваме :twisted:

Шегувам се :wink: Нема настигане тоз :lol:

75 2.0 turbo
23-08-2005, 16:55
До като стигнат Жорко ще има още доста да поработат...но на тях не това им е целта.А каква им е целта на тях ??? :roll:

Ми няма да го настигаме направо го подминаваме :twisted:

Шегувам се :wink: Нема настигане тоз :lol:дали ??? :roll:

Bobo
23-08-2005, 17:00
Ми ти ми кажи като вдигна налягането с още 0.4 бара какво ще се случи с времената :?:

75 2.0 turbo
23-08-2005, 17:03
Ми ти ми кажи като вдигна налягането с още 0.4 бара какво ще се случи с времената :?:Е аз от де да знам :? то от тоз род бега4ки вси4ко мое се о4аква от турболетите де :lol: па и аз де съм виждал такоз 4уду неземно 4е да предположа :? :shock:

hf hpe
23-08-2005, 17:46
Преди малко благодарение на G-Tech-a на Jorko :notworthy: Премерих звяра и ме изненада:

0-100 - 6.42 сек
400м - 14.83 сек
Терминална скорост 165км/ч

:shocked: :shock: :notworthy: :super: :bowdown:

П.С. Не ми стигат имотиконите и тва е само на 0.3 бууст :twisted:
абе Бобо на кой си се хвалил, че чак получих лично съобщение с покана от Аутоделта да работя за тях :roll: :roll: :roll:

2000 Turbo
23-08-2005, 22:29
Времената са похвални :notworthy: Как се справихте с игнишън контрола - ако не е тайна разбира се :roll:

hf hpe
24-08-2005, 13:30
Времената са похвални :notworthy: Как се справихте с игнишън контрола - ако не е тайна разбира се :roll:
не е тайна разбира се
даже по нагоре из темата си го пише
сменени са дюзите с по-големи в момента са 395ccm/min и си се кара със сток ЕКУ-то и Бобо има некъв чип на диджитал тунинг в него
в началото обаче много давеше и нмного трудно се палеше колата
след това намерихме дебитомер(MAF) от Fiat Coupe 2.0 20V turbo и сега нещата са доста по-добре
аз все си мисля че сигурно пак сместа е по богата но не остава време да замериме
иначе идеята е да се направи custom чип за тази електроника и тя да си управлява
буст контрола ще си е механичен, маркуча от нагнетателният охлюв е забит директно в клапата на уестгейта

75 2.0 turbo
24-08-2005, 21:06
А не мислите ли 4е без MAP-сензор няма как да се променя ъгъла на запалването спрямо това дали колата е в атмосферен или турбо режим което при мен е проблем :idea: Съгласен съм 4е горивото ще го докарате ама си мисля 4е няма да се справите с игнишъна което от своя страна обезмисля губенето на време и средства за борба с тоя мотроник :!: Аз си мисля 4е ще е по разумен вариант БОБО да задели някои лев и да си купи еку или пиджибек с които ще решите вси4ки родилни мъки. Дори 4ух 4е тука у русе камикадзето продавал СМТ-6 за около 500 кинта които мисля 4е на фона на цялото това хар4ене е нищо в сравнение със да ре4ем едни с4упени бутала(които дори са за атмосферен мотор което от своя страна ги обри4а на преждевременна смърт)
Та извода в краина сметка е покараите сеа на 0.3 с едно наум нека се бракува бастуня да отдели някои лев и тогава да се продължи с тунинга КОИТО ДОСЕГА Е НА МНОГО ДОБРО НИВО ЗАСЛУЖАВАТЕ ПОХВАЛА !!!
но моля ви се накрая не се дънете 4е ми е жал за колицата и за семеиния бюджет на бъдещото младо семеиство :choice: :rotfl:

Bobo
24-08-2005, 23:46
Как така без МАР сензор че аз си имам МАF :hehe:

(нали HF FPE го е написал от Fiat Coupe Turbo)

A относно МАP сензора - ако колата е с МАP атмосверка толкова по зле като стане турбо, ето кво казват специялистите и защо при теб е проблем:

If you have an engine that does not come with a Turbo on it from the factory, it will have a MAP Sensor (Intake Manifold Pressure) Sensor that reads only Vacuum Pressure. When you add a Turbo to the System, you will be adding Boost, which throws the MAP Sensor off. This will prevent the computer from reading the air flow correctly and will result in poor engine performance and check engine lights.

Моят е MAF - Mass Air Flow какъвто се ползва в по-новите турбо коли :wink:

Който иска да знае повече за MAF да чете тук:

http://www.autoshop101.com/forms/h34.pdf

Относно притесненията ти за аванса наистина ще имаме проблем с него но не чак толкова голям защото колата има knock sensor който когато усети детонация подава сигнал към ЕКУ-то и то връща аванса :wink:

А и аванса ще трябва да се направи чип за да стане не мисля че ще е нужен пиджибек или друго алтернативно еку (то и тва HF HPE го е написал ама нейсе) :wink: .

Малии колко съм поумнял бат Еньо да ме поправи ако съм сбъркал некъде :lol:

2000 Turbo
25-08-2005, 01:08
Относно притесненията ти за аванса наистина ще имаме проблем с него но не чак толкова голям защото колата има knock sensor който когато усети детонация подава сигнал към ЕКУ-то и то връща аванса

да разбирам, че засега аванса не е пипан и се разчита на knock sensor-a или все пак нещо е пипнато в bin-чето на ECU-то. Ако аванса си е оригиналния, то при средни и високи обороти алфетката въобще не показва това, което би могла. :lol: (особено при "по-голям" надув 0.4-0.6 тогава разликите в ъглите и като цяло кривите става голяма)

75 2.0 turbo
25-08-2005, 01:56
ех бобо..........умен си да ама...............някои неща просто са ти убягнали.......само ще ти кажа 4е на еньо лан4ата е с MAP и ще
те попитам следното: как според теб ЕКУ-то на въпросният фиат купе турбо си гласи по нашенски казано центровката а :?:

а и освен това с тези си постове не искам да изпадаме в спор а просто да се налу4ка правия път за както ве4е казах добрата кола с която можеш да се похвалиш(а ти веднага ми каза де ми е проблема на моята кола)

Bobo
25-08-2005, 05:48
ех бобо..........умен си да ама...............някои неща просто са ти убягнали.......само ще ти кажа 4е на еньо лан4ата е с MAP и ще
те попитам следното: как според теб ЕКУ-то на въпросният фиат купе турбо си гласи по нашенски казано центровката а :?:

а и освен това с тези си постове не искам да изпадаме в спор а просто да се налу4ка правия път за както ве4е казах добрата кола с която можеш да се похвалиш(а ти веднага ми каза де ми е проблема на моята кола)

Ами какво му пречи да си я нагласи има си данни за постъпващото количество въздух, температурата на този въздух и от там си прави сметка колко гориво да подаде, освен това TPS-a му дава инфо колко ти е натиснат педала и ламбда сондата каква е сместа бачка си аванса по картата в екуто и само внася корекций :wink:
Аз не съм казал че няма турбо коли с МАП ти много добре знаеш че има и даже и ти си вече с такъв МАП, просто това казват големите тикви ако колата е била атмосверка с МАП и се забучи турбина.

Ама лошо няма дори в спор да изпаднеме бе батко там се ражда истината :lol: (аз не споря с теб само си излагам аргументите и разбиранията доколкото ги имам :roll: )

V_G_Z
26-08-2005, 17:39
A относно МАP сензора - ако колата е с МАP атмосверка толкова по зле като стане турбо, ето кво казват специялистите и защо при теб е проблем:

If you have an engine that does not come with a Turbo on it from the factory, it will have a MAP Sensor (Intake Manifold Pressure) Sensor that reads only Vacuum Pressure. When you add a Turbo to the System, you will be adding Boost, which throws the MAP Sensor off. This will prevent the computer from reading the air flow correctly and will result in poor engine performance and check engine lights.

опа ама тука пи6е за атмосферка с МАП !!! което 6те ре4е 4е мап-а на атмосферката е 1-1,5бар абсолутен ... демек мери подналягане до 1 бар (вакуум) а тва 4е турбоколите идват с 2-3 бара абсолутен мап- озна4ава 4е мери 1 бар вакуум и 1,5 -2 бара над налягане (бууст) и скива6 ли сега каде е клу4а за палатката :wink:
мапа се е доказал за подобрия метод за корекция при принудително пълнене ... маф-а е по добър единствено във това 4е е доста по акуратен в тесен диапазаон... по добра икономия ....
П.С аре стига толкоз 4е тръгвам за пловдив и утре аре на божураааааа :twisted:

V_G_Z
26-08-2005, 17:47
Относно притесненията ти за аванса наистина ще имаме проблем с него но не чак толкова голям защото колата има knock sensor който когато усети детонация подава сигнал към ЕКУ-то и то връща аванса :wink:




тва не е много добра идея да раз4ита6 на кнока да ти регулира аванса ... 6тото думне аванса ..айде върне( и то не се зане с колко градуса) и пак 4ака да думне да върне .... много грани4ен режим на детонациите се полу4ава ... кнока има функция да идентифицира детоанции но не и да е основен регулатор на аванса ... особенно при по як бууст.... друг проблем е 4е екуто го игнорира като коректор на високи обороти за6тото механи4ния 6ум от двг е голям и запо4ва да се бърка !!! ма тва сега са си мои мисли :P ... освен ако кривата на аванса и корекционните данни в таблиците не са перфектни за дадения матор --> много тестове на дино ..... абеее аз в тоя слу4аи не бих се занимавал с модифициране на мотроника :wink:

WhitePower
26-08-2005, 17:48
пич даи ми саита от кадето си го свалил

75 2.0 turbo
27-08-2005, 00:37
.. абеее аз в тоя слу4аи не бих се занимавал с модифициране на мотроника winkи аз туи се опитвам да кажа така или ина4е съм го пробвал тоя вариант не стааа........

ShoxXx
02-09-2005, 01:41
А аз може ли само да попитам колко струва един двигател 2.0 V6 Turbo от GTV?

Venci
07-09-2005, 10:05
Бобо, тези времена на Божурище ли ги засича. Защото там времената винаги са по-лоши поради спецификата на пистата. Питам защото ми се струва, че колегите ги сравняват с времената на Жорко дадени на Божурище.

75 2.0 turbo
07-09-2005, 22:10
а бре колега какво го бобкаш тоя тои си пе4е гъза на 4уждоземен южен курорт ти го бобкаи :lol: след 3-5 дни мое да го бобнеме заедно 4е и аз съм му насъбрал 8)

Bobo
29-09-2005, 23:28
Аре да ви дадем малко статус че вече ще ме биете гледам :lol:

Новата придобивка е генерация 70мм неръждавейка със спортно гърне:

http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/Image005.jpg
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/Image017.jpg
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/Image018.jpg
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/Image019.jpg
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/Image020.jpg
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/Image021.jpg

И новият ми надпис след като турбината почна да духа на 0.43 бууст с новата генерация :shock: Специялни благодарности на Вальо и Еньо :wink:

http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/QV-TB/Image022.jpg

Утре мисла повече снимки да има на колата и новите неща в нея :wink:

75 2.0 turbo
30-09-2005, 01:00
поне снимаи с апарат стига с тоз пръднал телефон :evil:

KGB
30-09-2005, 02:19
Драго е направил много хубава работа...честито.

Телефона си прави супер снимки 8)

MONI
30-09-2005, 09:05
А кво стана с РЕМУСА??? :roll:

Naso
30-09-2005, 10:05
Познай :metal: :party: :super: :death:

valjo
30-09-2005, 10:39
А кво стана с РЕМУСА??? :roll:

има ся из София един бръмчилник ....деот плаши гаргите с него ;) [/i]

Mury
30-09-2005, 19:46
С Пловдивски номера аахааа ина4е браво страшно е станало Бобо абе при вси4ки май е станало екстра :bigracer: :bigracer: А аз още си 4акам Суперспринта :cry: :cry: :cry:

MrX
30-09-2005, 23:34
А аз още си 4акам Суперспринта :cry: :cry: :cry:

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

jorko
01-10-2005, 10:35
А аз още си 4акам Суперспринта :cry: :cry: :cry:

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
предполагам , че има в предвид това (http://www.supersprint.com) :roll:

Mury
01-10-2005, 10:37
А бре един приятел има мнооо як суперспринт на едно Саксо и ще го продава а като купувахме колата му дадоха оригиналното гърне и ока4ване и сега ще сложим гърнето и ще взема Суперспринта/поне такива са обещанията/ :wink: :wink: :wink:

Bobo
06-10-2005, 23:32
И така искам да обява финалните резултати след последното мапване на колата:

Макс. мощност:
220 коня при 5900 оборота - на двигателя
Макс. въртящ момент:
308 nm при 4240 оборота - на двигателя

Резултатите в графики, мощност на колелата:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/Dyno/

Alfa User
07-10-2005, 02:21
Лелейййй ... кажи кво искаш за едно тестово кръгче ???

georgyg
07-10-2005, 21:36
Само да попитам разхода на колата колко е ако не е тайна?

Инече ме кефи максимално, просто голям ентосязъм ви е обхванал. Продължавайте и за напред така.

V_G_Z
07-10-2005, 21:40
И така искам да обява финалните резултати след последното мапване на колата:

Макс. мощност:
220 коня при 5900 оборота - на двигателя
Макс. въртящ момент:
308 nm при 4240 оборота - на двигателя

Резултатите в графики, мощност на колелата:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/Dyno/
бате зле е момента над 5к оборота ... незнам каква е при4ината но тоя двг с добра крива на момента е над 250 коня !!! и с тая смес при вдигане на налягането 6е се 4упи матора!!!
изглежда късно реагира на бууста !!! изклу4ете актуатора и пробваи да види6 как 6те се държи !!!

Bobo
09-10-2005, 21:49
тоя двг с добра крива на момента е над 250 коня !!!


- Къде го тоя двигател я покажи :?:



и с тая смес при вдигане на налягането 6е се 4упи матора!!!


- Първо налягането няма да се вдига! Второ сместта е толко безопасна че повече от тва неможе :wink:



изглежда късно реагира на бууста !!!


- да чак на 3000 оборота :big_bow_down:



изклу4ете актуатора и пробваи да види6 как 6те се държи !!!

- изключихме го и въртящия момент падна с 30-40 нм :wink:

Батко като почнахме целта беше 220 коня справихме се чудесно много съм доволен :lol:

75 2.0 turbo
09-10-2005, 22:12
и все пак мисля 4е имате още малко работа по проекта повера е достатъ4но но има има какво да се глади
:idea:

V_G_Z
11-10-2005, 18:14
[quote=V_G_Z]
тоя двг с добра крива на момента е над 250 коня !!!


- Къде го тоя двигател я покажи :?:



и с тая смес при вдигане на налягането 6е се 4упи матора!!!


- Първо налягането няма да се вдига! Второ сместта е толко безопасна че повече от тва неможе :wink:



изглежда късно реагира на бууста !!!


- да чак на 3000 оборота :big_bow_down:



изклу4ете актуатора и пробваи да види6 как 6те се държи !!!

- изключихме го и въртящия момент падна с 30-40 нм :wink:

Батко като почнахме целта беше 220 коня справихме се чудесно много съм доволен :lol:[/quote:27z6ur99]
нито едно нещо не си разбрал ама карай :D
1.за момента имам предвид 4е ако задържи момента висок на високи обороти 6те дава пове4е коне !!!!
2. става въпрос за сместа която на едната крива при буустване(когато по4не да надува а не 4е някой 6те вдига налягането) в един момент е 16 :shock:
3. реагира обогатяването на сместа късно на бууста!!!!
въоб6те тея разли4ните криви от какви рънове са ? кой цвят кой рън ?

Bobo
11-10-2005, 23:45
Офф ти нищо не си разбрал те ти малко цифри че явно с картинките ич те нема :lol:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/Dyno/table.jpg

V_G_Z
12-10-2005, 19:37
еми трябвало ТАЯ таблица да качиш а не онея където има рънове на 16 смес :lol:

75 2.0 turbo
09-12-2005, 20:24
а дали сагата продължава :?: :lol:

Bobo
09-12-2005, 21:02
Продължава оказа се че сместта от таблицата по-горе е само на диното иначе чипа който ми е в колата не държи изобщо тази смес :evil:

KGB
09-12-2005, 21:19
Нещо много хвалеше проспеед :lol:

Bobo
10-12-2005, 00:34
Нещо много хвалеше проспеед :lol:

Къде тая статия че вестник не съм си купувал :?:

KGB
10-12-2005, 12:34
Това по радиото се чуваше :lol:

пс: аре като нагласиш колата да ме повозиш, че от как я "настройхте" още не съм се возил.

Bobo
10-12-2005, 18:43
Това по радиото се чуваше :lol:

пс: аре като нагласиш колата да ме повозиш, че от как я "настройхте" още не съм се возил.

Всичко вече е ок :wink:

75 2.0 turbo
11-12-2005, 19:13
Това по радиото се чуваше :lol:

пс: аре като нагласиш колата да ме повозиш, че от как я "настройхте" още не съм се возил.

Всичко вече е ок :wink:
какво озна4ава това 4е ве4е е 13 секундна с 12 AFR :shock:

dodo2
11-12-2005, 21:02
Това по радиото се чуваше :lol:

пс: аре като нагласиш колата да ме повозиш, че от как я "настройхте" още не съм се возил.

Всичко вече е ок :wink:
какво озна4ава това 4е ве4е е 13 секундна с 12 AFR :shock:


Тази никога няма да слезне под 13сек приемам залози :?:

KGB
12-12-2005, 03:40
Колко си готов да заложиш???...10 000лв-30 000лв.

Dodo 155
12-12-2005, 21:04
Колко си готов да заложиш???...10 000лв-30 000лв.
:shock: :shock: :shock:
Петко, да не би вече да е слезнала под 13сек? :lol: :lol:

75 2.0 turbo
12-12-2005, 21:43
Колко си готов да заложиш???...10 000лв-30 000лв.
тебе маи те бодът пари4ките а :shock: аз мисля 4е додо е прав за на бобо колата :idea: ама все пак си мисля 4е да ре4ем 13.8-13.9 е все 13 секундна кола :wink: за по надолу само тошо цунамито мое да помогне :lol: :lol: :lol:

valjo
12-12-2005, 22:32
Колко си готов да заложиш???...10 000лв-30 000лв.
тебе маи те бодът пари4ките а :shock: аз мисля 4е додо е прав за на бобо колата :idea: ама все пак си мисля 4е да ре4ем 13.8-13.9 е все 13 секундна кола :wink: за по надолу само тошо цунамито мое да помогне :lol: :lol: :lol:
с ресурс 50км ?:)))))))))))))

тука замяза на ... да неказвам накво

а келеша прави Skyline 200коня с ресурс 1млн км без смяна на маслото ? ;)

KGB
13-12-2005, 00:02
Колко си готов да заложиш???...10 000лв-30 000лв.
тебе маи те бодът пари4ките а :shock: аз мисля 4е додо е прав за на бобо колата :idea: ама все пак си мисля 4е да ре4ем 13.8-13.9 е все 13 секундна кола :wink: за по надолу само тошо цунамито мое да помогне :lol: :lol: :lol:

Ми ДоДоспорт, казва никога....как ли го е решил.

Ми ако сме решили да вложими 50 000лв. в тази кола дали няма да слезне под 13сек.

Та така 8)

Kostadin
13-12-2005, 08:29
Ми ДоДоспорт, казва никога....как ли го е решил.

Ми ако сме решили да вложими 50 000лв. в тази кола дали няма да слезне под 13сек.

Та така 8)

в този ред на мисли Петко е напълно прав :wink:

75 2.0 turbo
13-12-2005, 20:22
хохохох 50 000 ти полудя :shock:

ShoxXx
13-12-2005, 20:58
Къде да се обадя да даря левче...

Mury
14-12-2005, 00:03
И аз два

Bobo
14-12-2005, 10:46
Леле тука некъв капацитет се изакал нещо за мойта кола и вие го захапахте остайте го да дойде с неговата и да залага :wink:

А гледам некой иска да ми даде 50 000 Петко ще я направим 10 секундна с толко кинти бате :wink: :twisted:

75 2.0 turbo
16-12-2005, 20:26
И аз два
сега още 49 997 4овека по лев4е и бобо смазва си4ко живо на абажура :lol: :lol: :lol:

Mury
17-12-2005, 17:21
Мани че счупи в тях полюлея та са и абажура че го строши :screwy: :pfbbt: :mrgreen:

BatVas
17-12-2005, 19:12
[quote="Mury_alfata":2usf4k31]И аз два
сега още 49 997 4овека по лев4е и бобо смазва си4ко живо на абажура :lol: :lol: :lol:[/quote:2usf4k31]

Да отворим номер с СМС-и по левче под мотото "Алфа - 10 сек-400м"
Аз ще пусна десет -двадесет СМС-а и остават ощв 49 977 :D :D :D

Bobo
03-04-2006, 19:30
Чай да си раздвижа темата :lol:

След последното ми мапване от вчера колата е 170KW i 320NM на гумите :shock: :twisted:

За неразбиращите - около 253к.с. и 350NM на мотора :wink:

Bobo
03-04-2006, 19:42
В момента кочината е в Рок'Н'Ролл сервиза за оправяне на предницата :oops:

Следващата промяна която предстои е слагане на спортни пружини, за което благодаря на :big_bow_down: Batvas :big_bow_down:

http://bobo.alfaromeo-bg.com/My_145QV/Tuning/Eibah_small.jpg

Naso
03-04-2006, 22:38
Чай да си раздвижа темата :lol:

След последното ми мапване от вчера колата е 170KW i 320NM на гумите :shock: :twisted:

За неразбиращите - около 253к.с. и 350NM на мотора :wink:

И аз бех там и на мен ми грАмнаа ушите :tank: :joly: :drive:

75 2.0 turbo
04-04-2006, 20:50
Чай да си раздвижа темата :lol:

След последното ми мапване от вчера колата е 170KW i 320NM на гумите :shock: :twisted:

За неразбиращите - около 253к.с. и 350NM на мотора :wink:

И аз бех там и на мен ми грАмнаа ушите :tank: :joly: :drive:
от кво ти гръмнааа ушите бре танасеее :lol: ат алфатаа на бобо ли бреее
епа тя мноо арнаа бре танасеее :D :D :D

virusalfa
04-04-2006, 20:54
е те с таа Фиатка в историята ке влезнете! :lol:

75 2.0 turbo
04-04-2006, 21:00
е ке у европата мое улезнат с тая арната :lol:

virusalfa
04-04-2006, 21:09
не с Арната,със 145-цата па ти,бе :lol:

BatVas
05-04-2006, 09:50
Е все пак сега 253 к.с на колелата и 320Нм въртяш момент не е никак зле :D :D :D Пък той Бобо си я кара - все пак не е искал да прави кола която да се придвижва на платформа и да става само за 400 метра :D :D :D :D

Bobo
07-04-2006, 09:59
Е все пак сега 253 к.с на колелата и 320Нм въртяш момент не е никак зле :D :D :D Пък той Бобо си я кара - все пак не е искал да прави кола която да се придвижва на платформа и да става само за 400 метра :D :D :D :D

Ма ти пак не четеш :roll:

BatVas
07-04-2006, 10:10
Е все пак сега 253 к.с на колелата и 320Нм въртяш момент не е никак зле :D :D :D Пък той Бобо си я кара - все пак не е искал да прави кола която да се придвижва на платформа и да става само за 400 метра :D :D :D :D

Ма ти пак не четеш :roll:

Обърках се тука с тия - на колела, на мотор. То вече и жените взеха да ползват такива изрази.
Мария Илиева(певицата) вика на оня Аспарух Минчев - "Моята алфа е 170 коня на вала" - :shock: :shock: :shock:
Айде може да го приемеш като пожелание 253к.с на колелата. :roll: :roll: :roll:

Kostadin
07-04-2006, 10:19
Чай да си раздвижа темата :lol:

След последното ми мапване от вчера колата е 170KW i 320NM на гумите :shock: :twisted:

демек е 227,9738к.с. на колелата :wink: :lol:

Mury
07-04-2006, 15:53
Или 228 :boost: :boost:

Bobo
07-04-2006, 18:41
Понеже ми писна малоумници да ми пишат в темата си я преместих тука :wink:

Bobo
15-04-2006, 22:37
Такаа днеска на божура дадох 14.85 от втория път и то без мноо зор :wink:

BatVas
16-04-2006, 02:53
Такаа днеска на божура дадох 14.85 от втория път и то без мноо зор :wink:

И беше най-добре изглеждащата кола от колите дали време под 15 сек - даже на скайлайна са му махнали единия фар - знам ли за да влиза въздух от там- а кайена които даваше такова време беша с едни черни джанти и нещо не ме кефеше :wink:

KGB
16-04-2006, 22:07
Днеска пак го гледам Бобо да лети към Божура....

Bobo
24-04-2006, 23:37
Мдаа а днеска с едни сликове ковнах 14.3 :twisted:

EvgeniiM
24-04-2006, 23:43
Бравос, все така. А днес чувам и некви други добри времена са дадени

Bobo
24-04-2006, 23:44
Бат тош удари 10.583 :wink:

EvgeniiM
24-04-2006, 23:47
А онази синята 156-ца вчера 16,8 ( без седалки и ЦД)
Ма да не ти разводняваме темата

KGB
25-04-2006, 00:07
Мдаа а днеска с едни сликове ковнах 14.3 :twisted:

Любопитно ми е оново "супер" Порше дето много хора казаха, че не е давало газ колко дава на божура....щото е било там и се е пускало.

Иначе времето ти е супер....дай нещо филмче да пусна на световната алфастка организация....Ако нямаш другия път идвам с камерата да снимам.

ShoxXx
25-04-2006, 01:23
Любопитно ми е оново "супер" Порше дето много хора казаха, че не е давало газ колко дава на божура....щото е било там и се е пускало.
Нещо като за 355коня може би...ти как мислиш?

jorko
25-04-2006, 10:08
Мдаа а днеска с едни сликове ковнах 14.3 :twisted:
Демек , да си чакам после бирата ли как :wink: ... :D

Mury
25-04-2006, 10:51
Мда :th_up: :th_up:

KGB
25-04-2006, 12:54
Любопитно ми е оново "супер" Порше дето много хора казаха, че не е давало газ колко дава на божура....щото е било там и се е пускало.
Нещо като за 355коня може би...ти как мислиш?

Нещо като близо 14сек...при положение, че то е с задно предаване...ОПА забравих твоя човек не е давал газ :D

ShoxXx
25-04-2006, 13:14
Любопитно ми е оново "супер" Порше дето много хора казаха, че не е давало газ колко дава на божура....щото е било там и се е пускало.
Нещо като за 355коня може би...ти как мислиш?

Нещо като близо 14сек...при положение, че то е с задно предаване...ОПА забравих твоя човек не е давал газ :D
И ся квоооо???

gigi
25-04-2006, 17:18
Браво :D :D :D :bouncing_smiley: :bouncing_smiley:

Mury
17-09-2008, 19:55
Преди около 2 седмици започна съживяването на колата,има доста подобрения,кутия със шпер,нов челен кулер и т.н..Ето малко снимки,ще има още :busted_cop: :go:

Mury
25-09-2008, 20:51
Аз лично с нетърпение чакам развитие по темата.

Мъро, дай повече инфо бе? Бутала, надув, електроника, трансмисия (5 или 6 степенна кутия).

п.п. Поздрави на БОБО от мен (одавна не съм го засичал по форумите и чатовете). Още му дължа солидна почерпка.

Буталата са сток,надув е около 0.8-0.9 бара,кутията е 5-ачка със шпер от Ланча 2.0 20в/тя беше главният проблем тази една година и малко през която колата беше паметник:devil2:/
Ето още малко снимки и две клипчета,които сега се качват и до няколко часа ще работят,колата запали като часовник от първия път :devil2: :devil2:

http://www.vbox7.com/play:

http://www.vbox7.com/play:3d678fbc

Христо_Сираков
28-09-2008, 00:35
давай да го видим не го крий:please:аиде да издам ето го

http://clip4e.com/play_145_qv_turbo_1.htm


http://clip4e.com/play_145_qv_turbo_2_mp4.htm

ne0
02-10-2008, 16:59
Ready to go.....

голямата риба
29-10-2009, 18:20
тази тема понеже е много стара и от времето, когато форума беше с много по-малко потребители
за това моля да не се обръща внимание на спама-а в темата
тъй като желанието на Бобо е темата да не се редактира

НО всяко ново мнение в темата трябва да бъде съобразено с правилата на раздела.

в линковете alfaromeo-bg.com да се заменя с clubalfaromeo.bg
тези дни ще си поиграя да ги оправя за да работят