PDA

View Full Version : Сервизи работещи с ДЗИ - HELP!



Bladerunner
25-03-2005, 10:27
Дали някой знае кои сервизи са оторизирани да работят с ДЗИ по каскотата им (става дума за валутно каско с безкасови плащания)? :? Специално ме интересува Ванто...

Наложи ми се да опра до тях за бояджииски услуги, един тиквеник ми забурса бронята на паркинга, :evil: и като отидох не ми дадоха много много да избирам а ме хвърлиха на наякакъв сервиз Планивекс за боядисване...

Psycho
25-03-2005, 11:53
Дали някой знае кои сервизи са оторизирани да работят с ДЗИ по каскотата им (става дума за валутно каско с безкасови плащания)? :? Специално ме интересува Ванто...

Наложи ми се да опра до тях за бояджииски услуги, един тиквеник ми забурса бронята на паркинга, :evil: и като отидох не ми дадоха много много да избирам а ме хвърлиха на наякакъв сервиз Планивекс за боядисване...


Явно агента ти не е в час.
Има списък на всички сервизи с които работи безкасово ДЗИ.

Вантотрейд не е сред тях отдавна, но при валутно каско не е проблем да представиш фактура от Вантотрейд и да ти я изплатят.

Dodo 155
25-03-2005, 11:54
При валутно КАСКО ти избираш къде да си правиш колата а не те :wink: Ти си закарваш колата в оторизиран сервиз (само!!!) в случая Ванто, когато приключат фактурират на ДЗИ и те си се оправят, а ти си взимаш колата и караш :D
Отиди в ДЗИ и им кажи, че колата ти се прави само от Ванто и няма да я вкарваш в разни сервизи дето после ще има "сополи" по боята :wallbash: Другият вариант е да ти осребрят фактурата (която пак ще е от Ванто :wink: ). Опитват се гадовете да се еб...т, ако мине номера :wink:
Виж какво ще направиш, ако се опъват драсни ЛС, имам познат в ДЗИ :wink:
УСПЕХ!

Bladerunner
30-03-2005, 09:25
Ванто занимават ли се с бояджийски услуги? В случая става дума точно за това - няма какво да се изчуква или сменя...

А тия в ДЗИ ми дадоха като ходих някакво възложително писмо до тоя сервиз Планивекс или какъвто там се води.... Мога ли да я оправя другаде независимо че имам вече това възложително писмо.

А за агента... ами проблем е че агента ми не отговаря - GSM-а и дава странни съобщения от рода на "нямате връзка с тоя номер" или нещо такова, така че се опитах да се оправя сам без агент...
:unsure:

Dodo 155
30-03-2005, 09:48
Ванто занимават ли се с бояджийски услуги? В случая става дума точно за това - няма какво да се изчуква или сменя...

А тия в ДЗИ ми дадоха като ходих някакво възложително писмо до тоя сервиз Планивекс или какъвто там се води.... Мога ли да я оправя другаде независимо че имам вече това възложително писмо.

А за агента... ами проблем е че агента ми не отговаря - GSM-а и дава странни съобщения от рода на "нямате връзка с тоя номер" или нещо такова, така че се опитах да се оправя сам без агент...
:unsure:
Твоя агент е гола вода :wazuup: Когато ти застрахова колата, сигурно си е счупил краката :angry:
Отиди във Ванто да ти я боядисат и си вземи фактура. После отиваш в ДЗИ, за да ти я осребрят :wink: Виж само какви детайли са ти писали в протокола за оглед, за да не стане после "...ама ние това не сме го видяли и няма да ти платиме" :yes: Ако вземат да ти се запъват нещо, им кажи, че твоя агент те е консултирал да си направиш колата във Ванто :noughty: за да го пр...ш него :wow: (понеже се прави на п...а когато имаш нужда ти от него) и ако това не стане, ще звънна на моя човек :wink:

hofman
30-03-2005, 13:10
Малко офтопик ама да не отварям нова тема, като тъй или иначе става дума тука за каско.
Та сега по същество:Валутното каско значително по-скъпо ли е от обикновеното, защото ако не е наистина си заслужава много.

ilian75
30-03-2005, 21:16
сервизи работещи със дзи има много по въпроса ако колата ти е над 10г и каското е за по малко от 10000 нямаш право на фирмен сервиз като ванто и прочие но пи таи колегата от красна поляна със черната 155 дали е доволен и тои ще ти обясни как стават нещата със дзи

Dexer
30-03-2005, 21:43
Да, Илиян е прав - мойта не мога да я карам в официален сервиз, но това не ме притеснява.
По мойто каско от ДЗИ си правя колата досега само в ДКВ - в Обеля, там ми правят ламарините и я пръскат и съм много доволен. Освен това баща ми ги ползва като сервиз за различни ремонти и пак засега е много доволен.
та така....

valjo
31-03-2005, 00:36
даде ама на колегата алфата е 98ма година и е застрахована доста над 10 000 лв...

Bladerunner
31-03-2005, 15:23
т.е. да разбирам ли че този "възложителен лист" които са ми дали мога да го игнорирам и да ходя другаде?

А Ванто как са с бояджииските услуги като качество. За сервиз за чаркове - ок, но боядисването си е друго нещо се пак...

Също така фактурата на мое име или на ДЗИ трябва да е?
:shock:

Bladerunner
07-04-2005, 14:20
Гррр... пак щета, пак у ДЗИ... тоя път ми показаха лист с "Доверените Сервизи" - точно за 25 сек. да погледна и си го прибраха. При поискване на копие получих отговор - "НЕМОЖЕ".
А за официялен сервиз - неможело, колата трябвало да е до 3 години...

Егааати! Шах с пешка... :wallbash:

Quadrifoglio
07-04-2005, 14:46
Селдващия път като си правите каско ми се обадждайте договорили сме с орел колите след 2001 са на 5.5% а по старите на 6.2 % и всички могат да се правят с възлагателно писмо във Ванто трейд