PDA

View Full Version : що е то дунапрен пред възд.филтър



moonkiss
16-09-2007, 21:46
Здравеите,искам да попитам някои дали знае защо слагат дунапрен преди филтъра,каква е ролята му. То е ясно че така и по малко гас се пуска но за какъв дявол , само заради икономия ли? :?:

stenli
16-09-2007, 22:42
Ако говориш за дунапрена залепен към хартиената част на въздушния филтър това е изпълнение за силно запрашени зони и няма нищо общо с газта

Cheri
16-09-2007, 23:52
Дунапрен преди филтъра слагат на коли, на които не съвпада отвора на смесителя на газта. Когато е по - голям отвора, двигателя не може да засмуче достатъчно газ и затова му ограничават въздуха на филтъра с дунапрен или нещо друго. Това значи, че който е правил тази кола не е сложил смесител какъвто трябва, а е сложил какъвто е имал. По - този начин се увеличава разхода и колата не върви както трябва. За каква точно кола става на въпрос ?

moonkiss
17-09-2007, 20:17
Дунапрен преди филтъра слагат на коли, на които не съвпада отвора на смесителя на газта. Когато е по - голям отвора, двигателя не може да засмуче достатъчно газ и затова му ограничават въздуха на филтъра с дунапрен или нещо друго. Това значи, че който е правил тази кола не е сложил смесител какъвто трябва, а е сложил какъвто е имал. По - този начин се увеличава разхода и колата не върви както трябва. За каква точно кола става на въпрос ?Значи,става въпрос за 33-1.3 с два карбуратора.Изпаритела ми е BRC ,ама почна да ми се друса двигателя когато карам бавно с 15-20км и придърпва леко ,ходих на маистор и оня ми навре дунапрена, намали гаста , сега проблема го няма ама и вътък няма. Чудя се дали да не ида при друг маистор.

JORDANGT
17-09-2007, 22:30
Закарай я пак при тоя майстор и му кажи че не караш Такси а Алфа и да си навре дунапрена в ... и да ти настрои колата както трябва.Ако си от София Лисан ще ти я барне и няма да имаш ядове.Аз така изкарах 4г. след неговата намеса. :idea:

moonkiss
17-09-2007, 22:34
Закарай я пак при тоя майстор и му кажи че не караш Такси а Алфа и да си навре дунапрена в ... и да ти настрои колата както трябва.Ако си от София Лисан ще ти я барне и няма да имаш ядове.Аз така изкарах 4г. след неговата намеса. :idea:От Сливен сам и ми е далечко, ама благодаря много за съвета.

Cheri
21-09-2007, 00:37
Ако идваш на Италфеста в Стара Загора на 6-ти октомври и не си се оправил още, ще я погледна и ще ти кажа какъв ти е проблема. Ще ме намериш по колата - Алфа 166 с номер "ОВ 9997 АН". Имам същата алфа 33. само че с 1,5 с 4 карбуратора и е 4x4, от 98 година до сега е вървяла само на газ. Спрях я преди един месец да я кърпя, обаче като я разглобих видях че е много изгнила и сигурно ще я разпродам на части. Това, че е била повечето време на газ и запази мотора до сега. Не се отказвай от газта, повечето от тези които са се отказали са го направили заради некадърно монтирани уредби. Направи ли се както трябва няма да имаш проблеми с години. Алфите с повече карбуратори горят по - малко газ от колкото бензин и работят по - гладко на газ, защото карбураторите трудно се регулират да работят еднакво всичките на бензин и се получават удари в коляновия вал от различната работа на цилиндрите - при газта този проблем отпада. А твоята алфа предполагам, че не е с 2 карбуратора, ами е с два двойни - значи 4. Ограничаването на въздуха при монтажа на газта не се прави с дунапрен, а трябва да е постоянен отвор, защото дунапрена се замърсява и се налага или да се чисти, или да се променя реглажа на сместа на газта. Това увеличава разхода и колата не върви с лекота, ами се мъчи. Надявам се да съм ти бил полезен. Успех!

Stefan84
21-09-2007, 12:32
на газта не и трябва толкова въздух, колкото при бензин и затова явно ти е ограничил потока на въздух :roll: . А когато влиза повече въздух колата започва да мени обороти и да гасне :wink:
Ако искаш отиди при Юри зад "Пристата".

moonkiss
21-09-2007, 21:56
Ако идваш на Италфеста в Стара Загора на 6-ти октомври и не си се оправил още, ще я погледна и ще ти кажа какъв ти е проблема. Ще ме намериш по колата - Алфа 166 с номер "ОВ 9997 АН". Имам същата алфа 33. само че с 1,5 с 4 карбуратора и е 4x4, от 98 година до сега е вървяла само на газ. Спрях я преди един месец да я кърпя, обаче като я разглобих видях че е много изгнила и сигурно ще я разпродам на части. Това, че е била повечето време на газ и запази мотора до сега. Не се отказвай от газта, повечето от тези които са се отказали са го направили заради некадърно монтирани уредби. Направи ли се както трябва няма да имаш проблеми с години. Алфите с повече карбуратори горят по - малко газ от колкото бензин и работят по - гладко на газ, защото карбураторите трудно се регулират да работят еднакво всичките на бензин и се получават удари в коляновия вал от различната работа на цилиндрите - при газта този проблем отпада. А твоята алфа предполагам, че не е с 2 карбуратора, ами е с два двойни - значи 4. Ограничаването на въздуха при монтажа на газта не се прави с дунапрен, а трябва да е постоянен отвор, защото дунапрена се замърсява и се налага или да се чисти, или да се променя реглажа на сместа на газта. Това увеличава разхода и колата не върви с лекота, ами се мъчи. Надявам се да съм ти бил полезен. Успех!Разбира се че съм ти много благодарен и научих нещо ново от теб, ако имам възможност наустина че доида. Още веднаъж ти благодаря

moonkiss
21-09-2007, 22:03
на газта не и трябва толкова въздух, колкото при бензин и затова явно ти е ограничил потока на въздух :roll: . А когато влиза повече въздух колата започва да мени обороти и да гасне :wink:
Ако искаш отиди при Юри зад "Пристата".Аз само при него ходя, ама последния път кво направи, няма хъс колата. Върви не че не върви ама е мудничка . Благодаря ти все пак :lol:

code
21-09-2007, 23:28
Дунапрен преди филтъра слагат на коли, на които не съвпада отвора на смесителя на газта. Когато е по - голям отвора, двигателя не може да засмуче достатъчно газ и затова му ограничават въздуха на филтъра с дунапрен или нещо друго. Това значи, че който е правил тази кола не е сложил смесител какъвто трябва, а е сложил какъвто е имал. По - този начин се увеличава разхода и колата не върви както трябва. За каква точно кола става на въпрос ?

Колегата е прав такива интервенции се правят след некадърен монтаж на АГУ :roll: Те италиянците не са тъпи, ако беше така в комплекта АГУ щеше да има и парче дунапрен :P

moonkiss
22-09-2007, 19:17
Колкото до монтажа, аз си я монтирах сам. Понеже е с два , и до колкото разбирам двоини карбуратора избрах варианта на BRC-AT90 E . За пояснение-електрически. Издупчих карбураторите и навих щуцери. Докарах сместа на слух и мириз, в смисъл миризмата от изгорелите газове да не е люта а благоприятна, и така карах три години без почти никакви корекции с изключение на зимните и летните месеци. Разхода беше; градско 11-13 извънградско 8. Но тази година започна от началото на пролетта да мени обороти да гасне на по остри завои и при по рязко спиране , та отидох при този маистор и ето ме с дунапрен. Да знаете случаино дали може да е от платната на изпаритела защото и зиме и лете все на газ карам,на бензин почти никога. :lol:

code
22-09-2007, 20:52
Мембраните са консуматив, аз ги сменям през 30-40х.км не знам ог газта ли що ли? Ако не си ги сменял скоро гаранция, че вече са шпекови :)

moonkiss
24-09-2007, 21:14
Мембраните са консуматив, аз ги сменям през 30-40х.км не знам ог газта ли що ли? Ако не си ги сменял скоро гаранция, че вече са шпекови :)Ясно, значи трябва да ги сменям защото откакто съм сложил газовата, никакъв консуматив не съм сменял.От време на бреме само отварям големия болт отдолу на изпарителя да се източи клея които се е събрал от газта. БЛАГОДАРЯ за съвета.

JORDANGT
25-09-2007, 00:12
Ако идваш на Италфеста в Стара Загора на 6-ти октомври и не си се оправил още, ще я погледна и ще ти кажа какъв ти е проблема. Ще ме намериш по колата - Алфа 166 с номер "ОВ 9997 АН". Имам същата алфа 33. само че с 1,5 с 4 карбуратора и е 4x4, от 98 година до сега е вървяла само на газ. Спрях я преди един месец да я кърпя, обаче като я разглобих видях че е много изгнила и сигурно ще я разпродам на части. Това, че е била повечето време на газ и запази мотора до сега. Не се отказвай от газта, повечето от тези които са се отказали са го направили заради некадърно монтирани уредби. Направи ли се както трябва няма да имаш проблеми с години. Алфите с повече карбуратори горят по - малко газ от колкото бензин и работят по - гладко на газ, защото карбураторите трудно се регулират да работят еднакво всичките на бензин и се получават удари в коляновия вал от различната работа на цилиндрите - при газта този проблем отпада. А твоята алфа предполагам, че не е с 2 карбуратора, ами е с два двойни - значи 4. Ограничаването на въздуха при монтажа на газта не се прави с дунапрен, а трябва да е постоянен отвор, защото дунапрена се замърсява и се налага или да се чисти, или да се променя реглажа на сместа на газта. Това увеличава разхода и колата не върви с лекота, ами се мъчи. Надявам се да съм ти бил полезен. Успех!
Имаш ЛС :!: :!: :!: :wink:

phoenix
06-12-2007, 16:33
абе колеги, на нашата алфетка вчера и взехме номерата дето се вика, а днес като отворих филтъра, да видя има ли някой там :D , дали не е някакъв задръстен и се оказа, че филтъра си има дунапренче, а колата идва от сервиза на Пежо в Милано, в смисъл там такъв филтър са сложили. Колата не е имала и няма Газ.....все още :twisted:

galinves71
05-02-2008, 20:29
колега а тази алфетка ако беше дошла от холандия сигурно щеше да има някое холандско сабо а..?