PDA

View Full Version : Проблем , тракане на празен ход, що е то ???



hammar
28-03-2005, 13:23
Здравейте , дойде ред да споделя поредния си проблем.
Преди няколко дена смених термостата и колата заспа - държи 75 - 80
градуса при всякъкви условия, добре ама се пребирам снощи и като правя маневри да паркирам чух че се появи някъкво тропане на празен ход . В същото време забелязах че оборотите са доста ниски и
непостоянни . При съвсем леко вдигане на оборотите тракането изчезва после след неопределено време ,когато е на празен ход пак се появява. Днес пак я палих ,по едно време се появи ,после пак изчезна !!! Та въпроса ми е може ли проблема да е от ниските обороти
Ако някой има идеи нека сподели ,
предварително благодаря.

shadow
28-03-2005, 13:54
на мене ми го прави когато е студена и държи ниски обороти около 600 и когато двг се клати много трака на мене ми е от един тампон над двг

Alfoso
28-03-2005, 22:57
Все пак си имате работа с 33-ки :whistle: :wink:

virusalfa
28-03-2005, 23:04
Все пак си имате работа с 33-ки :whistle: :wink:какво им е на 33-ките?! :unsure:

valjo
28-03-2005, 23:08
Все пак си имате работа с 33-ки :whistle: :wink:

наистина какво имаш предвид с това ?!? :evil:

Alfamaniak
28-03-2005, 23:16
Все пак си имате работа с 33-ки :whistle: :wink:

И аз нещо не разбрах...

shadow
29-03-2005, 00:28
пи4 аиде да не се убиждаме а ? а и ако става въпрос за тракането моита е на над 260хиляди и мисля 4е е похвално до сега нищо сериозно по неиа . имал ли си такава колата въобще карал ли си ? та даваш такова мнение ?

pth7712
29-03-2005, 09:47
В интерес на истината от няколко дена и на мен започна нещо подобно да прави. Обаче го прави сутрин преди да е загряла. След първите 50-100 метра спира да "трака". При мен обаче не е тракане, защото няма в какво да се удари:)(или по-скоро онуй в което може да се удари е добре уплътнено), ами по-скоро повишено ниво на вибрациите. Да му се невиди, все едно някоя от свещите не припалва когато трябва или изобщо не припалва.
Демек прави така наречената "детонация" или с думи прости подава искра по-рано отколкото трябва.

При теб може би тракането е вторичен ефект от друг проблем.

Колкото и странно да звучи на специалистите в този форум, преди време имах пак същият проблем. След като мъкнах колата по всевъзможни сервизи и на всевъзможни диагностики, ми казваха:
1) Да си сменя съединителя (в техният сервиз)
2) да си проверя биелните лагери! (пак там)
3) Да подменя ламбда датчика (отново там)
4) Да си сменя кабелите на свещите, свещите, както и целият прилежащ такелаж (естествено там)
5) "Професионални" излиания от типа на "Сменяй колата т'ва Алфите са боклук..аааа 33-ка... 'фърляй за нищо не става" и прочее фрази на бележити титани на мисълта.

В края на краищата си купих контактен спрей от близкият електро магазин, почистих клемите от/по датчиците и двигателя е часовник.

Ако искаш все пак я закарай да ти замерят MAP сензора:) наскоро разбрах за какво точно служи и да ти кажа съвсем резонно е ако е неизправен да прави проблем тайминга на свещите при празен ход, което да причини вибрациите.

Аз само чакам да спрат теи отвратително гадни гнусни дъждове за да мога да си полегна под колицата и да свърша няколко нетложни неща.:( Щастливи са хората с гараж... а ако имат и канал...

И вече съвсем оффтопик:)
Я за всеки случай си провери нивото на масълцето и ако имаш манометър позамери налягането.

загряваш двигателя до 90 С, слагаш манометъра и мериш при 800 и 5500 оборота трябва да е съответно 1.2-2.8, 4-6 kg/cm2

Знам, че звучи абсурдно, обаче по същото такова тракане на празен ход се сетих да погледна под колата на път за Бургас и да установя, че маслото тече от пробката. След като я оправих, тракането спря.

Естествено това са само предположения, не придирям за изчерпателност. Все пак аз съм непрофесионален шофьор и не съм специалист по автомобилите. Само споделям наблюдения.

Поздрави!

hammar
29-03-2005, 11:32
здравейте, вчера доста му се чудих на това тропане и стигнах до извода че прилича каточели има нещо разхлабено в мотора и като паднат оборотите започва да тропа.лошото е че оборотомера не отчита правилно и немога да добия представа за оборотите. днес съм решил да сменя свещите - щото не съм ги сменял от както съм я купил

А що се отнася до колата - много си я харесвам , просто си иска вещо отношение , а аз досега съм карал дизелова АЛФА и сега го изучавам
боксера.

pth7712
29-03-2005, 11:52
Мойта е 33 1.7 IE
несравнимо е усещането на боксера:)
И точно защото е боксер, на всякакви такива вибрации трябва да се обръща внимание.

shadow
29-03-2005, 14:53
аз съм сигорен 4е на мене ми е от тампона над двг разбит е и като мушна една отверка да не играе спира да тропа факти4ески тампона ми е скапан и опира желязо в желязо трябва да го смена но 4акам да се оправи времето още като ходих преди 1 година да ми сменят съединителя ми го казаха :oops:

hammar
29-03-2005, 15:40
Въпрос към pth7712 :
какво имаш предвид като казваш че си имал подобно тропане при теч на масло от пробката? изтече ли маслото или само капеше ? и как я оправи самата пробка ? питам защото когато сменях маслото ,при развиването на пробката нещо се разхлаби от вътре и тропаше , даже не я развих цялата от страх да не се наложи да свалям картера , после я затегнах , но преди известно забелязах че пробката е омаслена , та да не би от там да идват тези неприятни звуци ???

Kostadin
29-03-2005, 15:47
Въпрос към pth7712 :
какво имаш предвид като казваш че си имал подобно тропане при теч на масло от пробката? изтече ли маслото или само капеше ? и как я оправи самата пробка ? питам защото когато сменях маслото ,при развиването на пробката нещо се разхлаби от вътре и тропаше , даже не я развих цялата от страх да не се наложи да свалям картера , после я затегнах , но преди известно забелязах че пробката е омаслена , та да не би от там да идват тези неприятни звуци ???
моя съвет е да си обърнеш внимание на пробката и ако нещо не е в ред го оправи това го казвам защото когато купих моята кола и започнах да и сменям маслото пробката беше завита накриво и резбата беше станала на нищо та след това се наложи да пренавивам нова резба и пригодих една друга пробка, пък то рано или късно ще трябва да я одвиеш ако не възнамеряваш да караш с едно и също масло завинаги :tongue:

pth7712
29-03-2005, 15:52
То проблема с пробката беше, че шайбата се беше разместила. Аз вместо оригиналната пробка бях сложил воден датчик от Фиат... май не помня.
А относно маслото - да ти кажа не чаках много да изтече, ами на бърз ход излетях до Бургас в първият автосервиз.

Че без масло - кофти знаеш:))))

shadow
29-03-2005, 16:01
преди време сваляхме картера на една шкода от вътрешната страна имаше закрепена ламрина държеше се на няколко болта и бяха разхлабени и тропаше но не беше силно трябваше да се заслушаш до двг когато сменях маслото на моита бръкнах с пръст и напитах някаква ламарина мисля 4е вси4ки коли имат такава ако бъркам ме поправете :shutup:

Kostadin
29-03-2005, 16:36
Знам, че звучи абсурдно, обаче по същото такова тракане на празен ход се сетих да погледна под колата на път за Бургас и да установя, че маслото тече от пробката. След като я оправих, тракането спря.

въобще не е абсурдно.... много двигатели запачват да тракат когато нивото на маслото намалее особено тези с автоматично регулиране на повдигачите на клапаните и ако не се лъжа именно повдигачите започват да тракат.

alf
29-03-2005, 16:37
принципно трябва да имат за да се раздели маслото в отделни сектори да не се плиска много - както е на цистерните

pth7712
29-03-2005, 16:57
Хм. а да използвам случая да попитам какво трябва да бъде съпротивлението (в омове) на кабелите на свещите?
Че май трябва да сменям единия защото дава мноооо странни стойности.
За 33-ка става въпрос IE.

А относно маслото и липсата му в двигателя ... чувал съм истории на пета-шеста ракия, как някои са карали километри без капка масло в двигателя:) Та по въпроса на hammer ... НЕ им вярвай:)
И вземи си оправи тая пробка, че да не се изненадаш на някое китно кътче в Татковината където най-близкото наподобяващо превозно средство нещо е някоя самотна щастлива от живота, преживяща крехки тревички крава.

Имах прекрасно изживяване в Родопите, където на едно тучно баирче установих, че карайки си по черният път "зеленио дзвер" съм спукал една от тръбичките за спирачна течност. Кой знае точно как стана, но факт е, че точно там установих с изумление, че ръчната се е отпуснала и не държи ... ама хич.

Не, че е нещо особено, като случка, но е за обица на ухото никога да не се оставят подобни проблеми "за после".
На един комшия от 2 месеца му капе спирачна течност и той все си долива. Ама не бива така.
Мдааа...

MrX
29-03-2005, 17:21
и аз имах подобно тракане на празен ход,респективно на ниски обороти и мога да ви кажа 4е е някъде м/у двигатела и скоростите,защото като натисна суединитела и спира да трака като го пусна пак започва,така и неможах да разбера от какво е

hammar
29-03-2005, 18:35
MrXzender,това е шум от първичния вал на скоростната кутия, почти всички стари коли го имат ,когато се зацепи на скорост изчезва, не е
страшен ,старата ми АЛФА я карах стакъв шум 10 год.
Между другото да попитам има ли свещи ментаци ? днес купих Голден
Лодж - едни такива позлатени, лъскави малко ме съмняват...

MrX
29-03-2005, 18:38
не казвам че много ме притеснява ма е дразнещо

shadow
30-03-2005, 00:36
за въпроса за свещите аз съм с такива с 4 електрода карам с тях 7-8 месеца някаде и нямам проблеми свалях едната на скроро и са си ок нз дали има ментеата аз ги купих от магазина за алфа на стамболиски

ARomeo
09-09-2005, 23:05
Чука ви лагера на съединителя при ниски обороти или неравномерна работа на двигателя - това е първият признак за бъдещ или вече настоящ проблем по двигателя или центровката му

alfa_k
20-09-2005, 21:08
при мен е така но аз знам от какво идва.това е първичния вал на скоростната кутия.но по добре не го пипаи.много ядове и разправии за нищо.това е мои съвет.

alfista
06-10-2005, 22:06
tj se se e raztrakala slogi i edna prugina da ne vibrira i nema6 jdove

pe6kata212
07-10-2005, 21:36
колега аз имах подобен проблем и го реших като смених скоростите впоследствие разбрах че тракането идва от първичния вал на скоростите,другия момент е от слабия бензин с който караме за мен това са възможните симптоми :roll:

mladej_it
11-10-2005, 12:51
просто проверете маслото требе си да е над MIN елементарно! неможе колата ти да работи на 500 оборота и да искаш да маже като при 800 ,1000 оборота.

Bobi_33
14-10-2005, 01:19
Колега, с инжекция или карбуратори ли е твоята?