PDA

View Full Version : Някой сменявал ли е лагери на диференциала?



kalvach
20-09-2007, 19:00
Здравейте колеги,
имам странно виене при 30 km/h. Отначало ми се стори че е от задните главини/лагери/, но като ги смених се оказа че не е от тях.
Казаха ми че е възможно да е от лагерите на диференциала. Предлагайте и вие некви идеи.

dilian alfa gtv
20-09-2007, 20:45
можеш ли да кажеш какви пари са главините и лагера и комплект ли се продават

kalvach
20-09-2007, 20:52
Доколкото ми е известно лагерите са по 70 и нещо.
Виж в епера точно какво те интересува.
http://www.spangerum.com:7080/navi?VERS ... GUI_LANG=3 (http://www.spangerum.com:7080/navi?VERSION=2&COUNTRY=010&GRP_COD=212&SBMK=R&DRIVE=S&SIN_ENGINE=AR32301&SGS_COD=0&MAKE=R&ENGINE_NO=2014798&YEAR=2000&COMM_MODEL=GTV&VEHICLE_NO=06065328&SELECTED_COLOR_COMB=060|080|495&CAT_COD=W0&COLOUR=495_0&MOD_COD=163&MVS=163.942.0.0.0&ENGINE=2&SGRP_COD=20&CHASSIS_NO=06066677&SIN_VERSION=916C2C&MONTH=05&ALL_FIG=0&LANGUAGE=3&NEW_HTTP=TRUE&PREVIOUS_KEY=SUBGROUP&ALL_LIST_PART=0&SB_CODE=-1&KEY=PARTDRAWDATA&PRINT_MODE=0&EPER_CAT=SP&WINDOW_ID=1&GUI_LANG=3)

Обаче копни целия адрес.

dilian alfa gtv
20-09-2007, 21:00
друго да питам сменял ли си амортисьори носачи биалетки и т.н че сега е наред задницата и я почвам днеска смених термостат и масло селения 20к обаче останових че има два вида аз го взех 26.50 2-литра пък в друк магазин го видях 34лв и опаковката на по скъпото пише с големи букви 20к пък на моето емблемата алфа и кое истинско гаранция франция е работата май :roll: термостата ми е вернер пък да видим

kalvach
20-09-2007, 23:24
Сменявал съм цялото задно окачване, от задния мост до главината.
Целия комплект ми го докараха от Италия за 1900 лв.

Ако някои има идея от де може да е туи виене нека сподели, че туи с диференциала много дебело ми звучи.

Venci
21-09-2007, 00:54
Опиши виенето, за да ти бъдем от полза. Кога го има? Когато подаваш газ и набираш. Когато завиваш наляво или на дясно с по-висока скорост. Има ли момент в, който изчезва?

kalvach
21-09-2007, 12:38
Най вече се усеща при 30 km/h при ускоряване към 90 - 100 не се усеща много. Виенето е циклично, чува се нещо въд - въд - въд ....
Въобще не знам от къде може да е.

_joro_
10-02-2008, 10:34
ако е от диференцияла ,наи-евтиния варянт е скорости втора рака аз ги смених заради подобен проблем-250 лв от ителянеца са няма ядове


----------------------proper---------------------------
ползвай Кирилица колега!

proper
11-02-2008, 02:31
друго да питам сменял ли си амортисьори носачи биалетки и т.н че сега е наред задницата и я почвам днеска смених термостат и масло селения 20к обаче останових че има два вида аз го взех 26.50 2-литра пък в друк магазин го видях 34лв и опаковката на по скъпото пише с големи букви 20к пък на моето емблемата алфа и кое истинско гаранция франция е работата май :roll: термостата ми е вернер пък да видим

за ремонта на задницата:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=8622
прочети цялата тема!!
Ако самите носачи са ок за 300-400лв си чисто нов като смениш тампоните и навсякъде и биалетките с нови, но без нови амортесьори само....всичко друго. Аз съм го правил и за сега е ок, а между другото вози по-добре (много по-добре) с този модел тампони УниБау.......но в темата пише.....
Предницата ти е 150лв макс частите от магазина без амортесьори. ..(сменял съм я) и не си струва да спестяваш и да сменяш само тампони, но си запази оригиналните ночаси един ден ако искаш да слагаш ПауерФлекс тампони да си ги слойиж на тях и то предварително!!!!

Селения 20К Алфа Ромео е по-добрия избор!!!
Да има и само 20К..... и двете са оригинални!!!

proper
11-02-2008, 02:36
Най вече се усеща при 30 km/h при ускоряване към 90 - 100 не се усеща много. Виенето е циклично, чува се нещо въд - въд - въд ....
Въобще не знам от къде може да е.

да си влизал след ЯКО каране на колата (с много спиране рязко и дълго) в някоя ЛОКВА ?????
Поне на 2 коли съм виждал дискове накъдрени къде много, къде леко и после така "виеше" на ниска скорост защото опира по накладките....
Това става при износени дискове когато са вече "тънки"......

Аз лично имах подобен проблем преди 2 години, но бях с нови дискове и бягах от градушка и карах бясно...спирайки накрая под мост в една локва.....после тръгвам и дере нещо та си е ***** мамата.....пръснали ми се бяха накладките от ляво отзад.....25лв и готов....смених и дисковете за секи случай.....:)

Провери...може да е това...може и да не е....

leshoiad
11-02-2008, 16:30
Тва е отговора Владо, навярно и при спиране волана му играе.

kalvach
12-02-2008, 13:00
Решението на проблема се оказа стент на задния мост и нови задни гуми :)

dilian alfa gtv
12-02-2008, 13:48
реглаж ли му прави на задния мост.на мойта смених всичко отзад но не съм и правил реглаж.имам едно леко хлопане на съвсем лека неравност от какво не мога да разбера.при теб как е че е много дразнещо.

dilian alfa gtv
12-02-2008, 14:00
друго да питам сменял ли си амортисьори носачи биалетки и т.н че сега е наред задницата и я почвам днеска смених термостат и масло селения 20к обаче останових че има два вида аз го взех 26.50 2-литра пък в друк магазин го видях 34лв и опаковката на по скъпото пише с големи букви 20к пък на моето емблемата алфа и кое истинско гаранция франция е работата май :roll: термостата ми е вернер пък да видим

за ремонта на задницата:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=8622
прочети цялата тема!!
Ако самите носачи са ок за 300-400лв си чисто нов като смениш тампоните и навсякъде и биалетките с нови, но без нови амортесьори само....всичко друго. Аз съм го правил и за сега е ок, а между другото вози по-добре (много по-добре) с този модел тампони УниБау.......но в темата пише.....
Предницата ти е 150лв макс частите от магазина без амортесьори. ..(сменял съм я) и не си струва да спестяваш и да сменяш само тампони, но си запази оригиналните ночаси един ден ако искаш да слагаш ПауерФлекс тампони да си ги слойиж на тях и то предварително!!!!

Селения 20К Алфа Ромео е по-добрия избор!!!
Да има и само 20К..... и двете са оригинални!!!
на задницата ремонта беше отдавна колега но сега съм доста по голям филм.писах темата ремонти.ще стягам в момента и предницата знаеш ли цени паурфлекс тампони защото на фиата ми бях взел такива евтини носачи сложих ги и колелото опря в калника след това ги махнах и сменям само тампони и по 1 година изкарват.обаче на алфата искам да сложа паурфлекс на оригиналните носачи и така.

kalvach
12-02-2008, 15:25
Аз бях сменил целия заден мост от главина (ляво) до главина(дясно) :? , навторо, от Италия. Обаче си бях запазил моите шенкели заради абс'а и тъй. Тогава майсторите уж я бяха закарали на стент но знам ли. Сега е чук.