PDA

View Full Version : Основен ремонт на 2.0 TS Spider. Колеги, дайте мнение!



glavnia
23-09-2007, 06:21
Здравейте! Не разбирам още много от ДВГ-та, ГТВ-та .... :wink: ,макар и вече това да се превръща в новата ми страст, благодарение на ФОРУМА, а и няма да е зле и други да извлекат полза от коментарите ви върху проблема ми.
И така... Вижте какво сеслучи с любимата ми. Преди 3 месеца докарах на ход от Италия. Веднага смених бензинова помпа, масла и филтри, и я покарах 3000 км. После смених ролки и ремъци - всички възможни и свещи разбирасе... Работата на двигателя обаче се влошаваше и ми изгори близо литър масло за едно отиване и връщане до морето, на ръчка естествено :roll: , та реших да сменя и гумички на клапани и гарнитурата на капака, и от там се тръгна.... Сега ми шлаифат коляновия, смяна на лагери и ризи, бутала. Ааа...., забравих да кажа за термостата, смених го като ми влезе два пъти в червеното... То и лампа сложили хората, ама кой да види... :D Иначе резачка я закарах до сервиза и по-голяма резачка ще си я взема :lol: Много е здрав мотора, но при мен така се случи. Та ще помоля, докато е разглобена още и за някои хитрости, които може да се приложат за подобряване работата и вдигане на мощноста на двигателя.

Ivo Skoklev
23-09-2007, 09:22
Колега,с теб ли се видяхме на OMB-то преди седмица?Успех с алфата,дано нямаш повече ядове и си я караш със здраве.Относно пипането по мотора,съвети не давам щото не знам кой ще ти я прави.Едва когато намеря кадърен майстор ще се захващам с глупостите които са ми в главата :roll:

code
23-09-2007, 12:13
Пак много си карал аз моята я карах 300км и изтропа, сега търся колянов вал с 2 биели :? Италиянците карат по 1000куб. коли като болиди, пък кво остава за Алфите егати шофьорите са :D

glavnia
23-09-2007, 18:34
Мисля този път, че майсторчето е къдърно, мисля, че този път го открих. Изглейда съвестен човек и много разбира, не като в авто-сервиз"ЕЛЕГАНТ", където само ти засмукват парите. Все пак ще се разбере накрая :) , като и чуя гласчето... Братото ремонтира често лилавата ТОЙОТА СУПРА, която е 1100КС, колата я знаете в П-в. Отивам сега да я видя...

Mury
23-09-2007, 21:28
Моя съвет е да портнете хубаво главата,както и да я смъкнеш малко,да се сгъсти мотора :wink: :wink: :wink:

Stoyan Georgiev
24-09-2007, 11:27
Мисля този път, че майсторчето е къдърно, мисля, че този път го открих. Изглейда съвестен човек и много разбира, не като в авто-сервиз"ЕЛЕГАНТ", където само ти засмукват парите. Все пак ще се разбере накрая :) , като и чуя гласчето... Братото ремонтира често лилавата ТОЙОТА СУПРА, която е 1100КС, колата я знаете в П-в. Отивам сега да я видя...

те тава с търбина от хеликоптер ли е бе :shock:

1100 кс, УЕ УЕ :shock: тва реално ли е или просто цифрата звучи добре и затова така казват ?

glavnia
24-09-2007, 16:28
Да колега Супрата е 1100К.С. и има две турбини, колата я правят в Кипър и чат-пат майсторчето дет ми бара Спайдера, Автомобила е много сериозен и учавства в състезания и дрифтинг, но тук темата е съвсем друга ALFA ROMEO SPIDER, така, че дайте идеи, как да вдигна малко мощност отгоре! Ако се интересувате от цени, мога да ви кажа колко съм плащал за някои части.

proper
24-09-2007, 17:14
Да колега, ще е наистина полезно да споменаваш за цените на части и ремонти които правиш!!!! ще е от полза!!!
Успех и дано скоро е на линия красавицата! Страшен цвят е колата! После като я нагласиш трябва да се видим с тебе :)

glavnia
24-09-2007, 21:29
Колеги, относно цените мога да кажа, че са малко специални за мен, защото един приятел работи в магазин за части и ги вземам с отстъпката, която ползва той за магазина. Който се нуждае да свирка, стига да не съм ангаже за нещо в момента. И така - 245 лв. дадох за ангренажен ремък + 3-те ролки, които ги има там..., 109 лв. за другия ангренажен ремък с едната ролка - този дето е по-малък от другия... :?: , термостата ми е 48 лв., гарнитурата на капака и гумички на клапани - 65 лв., ремонт на стартер, щото като пали, нещо скърцаше ужасно, бил някъкъв редукторен и трябвало да пали от един зъп, ама още не съм видял... щото нали е разглобена- 160 лв.
И така за сега майстора ми обяви 600 лв. за всичко, там шлайфове и тн...

Venci
24-09-2007, 23:57
И вЕрно, ли са ти казали, че ще ти сменят ризите? :rotfl:

glavnia
25-09-2007, 00:10
И на мен ми се струва много ефтино... Нещо май ме базика майстора, сигурно ще ги шлайфа нямам представа. Ти наясно ли си, колко биха излезнали ризи и бутала I ремонт? :roll:

Mury
25-09-2007, 10:52
И на мен ми се струва много ефтино... Нещо май ме базика майстора, сигурно ще ги шлайфа нямам представа. Ти наясно ли си, колко биха излезнали ризи и бутала I ремонт? :roll:

Колега този мотор не е с ризи :idea: :idea: :idea:

lan
25-09-2007, 15:45
ми мен все ми се върти в главата за един спортен разпределитен вал. аз докато правих моята, Илия Царски ми предложи такъв, но точно тогава бях поизстискал кашетата, та се разминах с него.

Mury
25-09-2007, 19:17
ми мен все ми се върти в главата за един спортен разпределитен вал. аз докато правих моята, Илия Царски ми предложи такъв, но точно тогава бях поизстискал кашетата, та се разминах с него.

Те трябва да с 2 колега с един няма да минеш :idea: :wink:

glavnia
25-09-2007, 19:38
Тва е идея..., ама колко ли ще струва,а относно ризите, кво има там вътре :roll: Тоя майстор нещо ме омагьосва, май...

Mury
25-09-2007, 19:48
Този мотор е с обикновен блок,а не с ризи :idea: :idea: :idea:

lan
26-09-2007, 10:56
Те трябва да с 2 колега с един няма да минеш :idea: :wink:
може и да си прав колега, за това не мога да споря. По принцип Царски ми каза, че и един е предостатъчен,ако не се лъжа на изпускателните. Иначе ме зарибяваше и за някакви олекотени бутала, които изглеждаха като челосани, но там май цената беше около 1200eur.

glavnia
26-09-2007, 13:04
:idea:

proper
26-09-2007, 13:07
Ауууу, така изглежда много страшно... дано бързо е в движение колега!

glavnia
26-09-2007, 13:12
Немислите ли колеги, че ако сменя бутала и валове с някви олекотени, или тем подобни, после всеки ден преди да я запаля, ще трябва да надничам под капака,за да видя дали си е всичко там... ?! Най-добре е да имам 2 мотора... иначе ще стана майстор за цял живот и роб на така наречената бегачка. Обявиха ми цена за лагери, основни и биелни + семеринги и сегменти, комплект 330лв. мисля, че е добре.. :roll:

lan
26-09-2007, 13:20
ако ти е направена както трябва не би трябвало да имаш проблеми. а това дали ще я разпилваш - ти си решаваш.
за цената, която са ти обявили и аз мисля, че е ОК, но не трябва ли в тази цена да са и гарнитурите?

glavnia
26-09-2007, 13:24
Точно така забравих и за гарнитурата, има два варианта, 60лв. и 80 лв, като по-скъпата е на по добра фирма, не съм запознат, в цената е и гарнитурата, а отдолу на картера, оригинално нямало гарнитура, било със силикон :roll:

Venci
27-09-2007, 02:22
Този мотор е с обикновен блок,а не с ризи :idea: :idea: :idea:


Хайде двамата дружно с теб да им пуснем топлата вода! Другари и другарки, 16 клапановите мотори Twin Spark нямат ризи! Освен, ако блока не е съсипан преди и не са набити сухи ризи. Честито на печелившите! А тия майстори дето ви взимат и пари за ризи можете спокойно да ги застреляте. Не вярвам да ги лежите като за човек.

glavnia
27-09-2007, 19:09
:D Правилно! Двигателя наистина няма ризи, но моя вече е! Та майсторинката, понеже не е на ти с българския език и аз не съм разбрал. Днес взех блока и видях, че имам имплантирани ризи с размера на оригиналните бутала, също така съм купил, нови сегменти, които са без ремонт. Коляновия вал е шлайфан първи ремонт. Е , днес започват да зглобяват, до 2 дена я вадя! :)

Venci
27-09-2007, 22:00
Какво му е било на блока, че са го съсипали :shock: ? Бутало, ли е чупил? Сега ми кажи и, че на старите бутала ще сложат новите сегменти? И ще пометна.

SkyWalker
28-09-2007, 02:41
Човек, мисля че си се вкарал във някакъв страшен филм :shock:

glavnia
30-09-2007, 10:59
Днеска я палят :shock:

Bobo
30-09-2007, 23:08
Днеска я палят :shock:


Закъсал си я сериозно колегата Venci е много прав :wink: А м/у другото тия цени дет си ги писал са точно крайно клиентски в магазина :lol:

Bodom
01-10-2007, 14:39
Може ли за протокола, и за тези, които не разбират, да обясните кое е лошото блока да е с набити сухи ризи?

Мое предположение е, че се влошава много охлаждането на цилиндрите, но дали е това :roll:

glavnia
13-10-2007, 03:14
Здравейте! Бях за около 10 дни в Италия да си търся 159-ка и бях оставил колата на майстора да я кара след ремонта, да я поогледа и усети докато се раздвижва мотора. Той каза, че е добре. Покарах я днеска и мога да кажа, че съм много доволен в сравнение с преди... Малко съм притеснен от това че държи по-висока температура от преди, било от това, че имало два вида датчици за включване на перката, а аз моя го смених. Имало зимни и летни :shock: :?: Млко ми държи по-висока температура, дали не е от ремонта, както казва Bodom. Какви са последствията от влошеното охлаждане на цилиндрите? За цените мога да кажа- основни лагери- 41 лв., биелни 28 лв., заден семеринг колянов вал- 33 лв., сегменти- 158 лв., гарнитура глава- 48 лв., хидравлични повдигачи на клапаните- 17 лв./бр.

Venci
16-10-2007, 13:43
Зимни и летни датчици за перката :rotfl:
За бога това да не е Опел със зимен и летен термостат :hehehm: такъв филм няма. Аз бих обяснил по високата температура с процеса на разработване на двигателя. В момента хлабините са по-малки и най-просто казано му е по трудно да се върти. Другият вариянт да са ти сложили нов термостат и колата ти да работи нормално вече в сравнение с преди. :lol:

glavnia
17-10-2007, 18:24
И аз си мися , че има няква наредба с тия зимни и летни датчици, много ми е смешно също.Благодаря за съвета колега, но както казах в самото начало, съм невеж по тези въпроси. Карам предимно дизели и имам много добро впечатление( говорим за новите мотори :) )Та тая бензинка ме плаши малко и всв си мисля, че не върви чак толкова, в сравнение с Пунто мултиджет 1.3Д... Искам да знам на колко обикновено трябва да седи стрелката на температурата. Термостата аз лично си го смених, но преди ремонта ми заковаваше на 90 ,а сега има няма 95, та и де да знам колко, но винаги над деведесето ми седи... Странно!